Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 31.07.2014 22:43

agazp napisał(a):
maniust napisał(a):
agazp napisał(a):
auto pali 12 litrów

Czego?


ropy


Ropy :?: :!: :roll:

Czołg z Rosji, nie auto :wink:
wieza
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 13.05.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wieza » 01.08.2014 00:02

Lechoo napisał(a):
Brutaka napisał(a):
Znam takich co taskają wodę mineralną do picia z PL bo uważają, że 18 kun za 5 litrowy baniak w Studenacu to za dużo :papa:

Za tą cenę w Kauflandzie wyjdzie z 25 litrów wody :D Dla oszczędnych rachunek jest prosty :D


z biedronki 5 litrowych wyjdzie prawie 7 ;)
agazp
Odkrywca
Posty: 68
Dołączył(a): 05.08.2012
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) agazp » 01.08.2014 00:02

Lednice napisał(a):
agazp napisał(a):
maniust napisał(a):
agazp napisał(a):
auto pali 12 litrów

Czego?


ropy


Ropy :?: :!: :roll:

Czołg z Rosji, nie auto :wink:


z Korei :wink:
wieza
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 13.05.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wieza » 01.08.2014 00:09

ja na 13 dni biore 4 tys euro na 6 os :) jak braknie to karta ;)
Michal_evo1
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 04.08.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michal_evo1 » 05.08.2014 15:42

Witam Wszystkich!
Jako nowicjusz w temacie (ostatni raz w CRO byłem 18 lat temu więc się nie liczy) bardzo proszę o pomoc i sugestie. Urlop spontaniczny, nie planowany (miało go nie być, ale jest :) ) więc i budżet marny... Pytanie do Was, czy w ogóle realny?
3 osoby dorosłe, bez dzieci. Wyjazd 28.08 rano z południowej Polski przez Miskolc w kierunku Balatonu - ok 600km, tam kolacja, nocleg (w ciemno). Rano wyjazd w kierunku Zadaru, docelowo chcę (chyba) wylądować w okolicy Vodice, Tribunj, Srima, jedziemy w ciemno, jedyne informacje posiadam z tego forum i ta lokalizacja wydaje mi się w miarę sensowna. W sumie w jedną stronę 1200km. Pobyt na miejscu 7 nocy 29.08-5.09. Apartament chcę znaleźć na miejscu, warunkiem jest taras z widokiem na morze i 3 łóżka w dwóch pokojach. Na miejscu głównie plażing, zwiedzanie, tylko bliska okolica (Krka, Trogir, max Split i przyległe ciekawsze miejscowości). Jakieś wędliny, sery, kilka konserw - generalnie menu śniadaniowe planuję zabrać z Polski, lekkie lunche i kolacje planujemy w Konobach. Czasem Kolacja we własnym zakresie w apartamencie, oczywiście zakupy spożywcze na miejscu. I teraz budżet... Mamy na to wszystko 5000zł... W ogóle realne??? Ale żeby się zbytnio nie ściskać (nie po to jadę na urlop), w drugą tez nie przesadzać. Z moich obliczeń:

Paliwo 2600km - 170L ON = 1000zł
Winiety Węgry, CRO = 200zł (dobrze liczę?)
Nocleg z kolacją Balaton = 300zł
Apartament na miejscu 350E = 1500zł (mam nadzieję że we Wrześniu realne)
Zostaje ok 2000zł na życie (100zł/osoba/dzień)- normalne kolacje (nie pizza, ale też nie krewetki) w konobach co 2gi dzień, lekki lunch na "mieście", siakieś pieczywko na śniadanie, czasem kolacyjka w apartamencie, jakieś piwko/winko/kawka w tawernie, zwiedzanie najbliższych miejscowości.
Bardzo proszę o opinie, dodam że starałem się poczytać w tym wątku, ale im więcej czytam, tym mniej wiem.
Chodzi mi o to, czy dobrze wybrałem region na pierwszy raz - stosunek ceny/wrażenia (może jechać gdzieś dalej na południe?), czy założone przeze mnie kwoty są ok, czy gdzieś popełniłem błąd? Czy ceny we Wrześniu spadają tylko jeżeli chodzi o noclegi, czy cen, np. w konobach to też dotyczy? Będę wdzięczny za powstrzymanie się od złośliwych komentarzy i konstruktywne odpowiedzi. Z góry dzięki!
rafgal
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 23.05.2013
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafgal » 06.08.2014 09:02

Spokojnie ci wytarczy. 100 zł na osobę na dzień to spoko. Bynajmniej nam tak starczyło. Oczywiście bez większych szaleństw co jest oczywiste.
My podobnie w zeszłym roku się w podobnym budżecie zmieściliśmy,

Pozdrawiam,
RG.
matasax
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.08.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) matasax » 06.08.2014 12:11

Witam! Jestem świeżo po pierwszej wyprawie do Chorwacji. Wróciłem 1 sierpnia. Byłem dokładnie 10 pełnych dni (11 noclegów). Wyjeżdżałem z okolic Tarnowskich Gór a miejsce docelowe to Półwysep Peljesac - przepiękna cicha i mała mieścinka - Żuljana. Właśnie skończyłem wszystkie wyliczenia poniesionych kosztów i chętnie się nimi podzielę.
Apartament - 55 Euro za dobę (2 os. dorosłe + 2 dzieci) to dwa pomieszczenia - sypialnia i pokój dzienny połączony z kuchnią + telewizor oraz łazienka. Klimatyzator sterowany pilotem (prawie go nie używaliśmy - apartament dobrze zabezpieczony przed nagrzewaniem).
Podróż tam i z powrotem - 2050 zł. Zrobiłem 3000 km ( w dwie strony 2700 i 300 podczas wypadu do Dubrownika). Spaliłem 220 litrów benzyny (opel astra II 1.4 z boxem dachowym). Pozostałe koszty to 150zł winety miesięczne na Czechy i Słowację, autostrada w Chorwacji (Varaždin - Zagrzeb - 27Kn, Zagrzeb - Zagrozd - 195 Kn oraz tunel do Baška Voda - 20 Kn. Oczywiście wszystko razy dwa czyli 484Kn.
Dotatkowo ubezpieczyłem samochód - 120 zł(Asistance) oraz rodzinę - 185 zł. Warto wspomnieć, że w przypadku Peljesaca potrzebna jest zielona karta gdyż konieczny jest przejazd przez Bośnię i Hercegowinę, chyba, że ktoś wybierze prom do Trpanja ale z tego co wiem jest mniej opłacalny i kursuje chyba co 3 godziny.
Pozostały nam koszty przeżycia.
Zakupy przed wyjazdem - 500 zł.( makarony do spaghetti, mięso i takie tam. Mięso zapeklowane w domu - na każdy dzień 1 litr.)
To wystarczy do "nie bycia głodnym" Dodatkowo jakieś koncentraty na zupki, trochę słodyczy.Nie trzeba szaleć z wodą mineralną. My wzięliźmy ze sobą 24 litry z czego wypiliśmy 6 poza tym woda jest tam w przystępnej cenie.
Na miejscu zostawiłem 2500 Kn, ale nie ukrywam zdarzyło się i "zniszczyć parę piw" i wypożyczyć motorówkę na cały dzień, i zjeść obfitą kolację z całą rodzinką, kupić trochę pamiątek, zwiedzić Dubrownik, no i najważniejsze - artykuły spożywcze na śniadanka i kolacje kupowaliśmy na miejscu bo ceny pieczyea, ważyw itd są niewiele wyższe niż u nas.
Pozdrawiam wszystkich cromaniaków.
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 06.08.2014 12:14

I jakbyś to zsumował to będzie...?
matasax
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.08.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) matasax » 06.08.2014 12:20

Prawie 6000. Przed wyjazdem wydaje się że mniej ale potem kasa leci.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 06.08.2014 13:19

No to ja Was [b]matasax[b] podziwiam. Nie za to ile kasy wydaliście bądź nie, ale za to co ze sobą zabraliście. Rany. 10 litrowych słoików z mięsem?? Ja w całym moim życiu nie zrobiłam tylu słoików z mięsem ;) No dobra, nie zrobiłam ani jednego :D 24 litry wody??? Gdzie Wyście to wszystko pomieścili?? Podziwiam.
maniust
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7698
Dołączył(a): 02.09.2009
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) maniust » 06.08.2014 14:09

matasax napisał(a): (2 os. dorosłe + 2 dzieci)

8O 10 litrowych słoików mięsa i 4 zgrzewki wody....... 8O i takie tam.... na 10 dni.......
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2925
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 06.08.2014 14:14

Mieliście przykład tej zimy jak ludzie z głodu i odwodnienia niemal umierali w trasie....
...w Rosji :D
marze_na
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 8661
Dołączył(a): 12.08.2010
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) marze_na » 06.08.2014 14:26

Michal_evo1 napisał(a):Apartament na miejscu 350E = 1500zł (mam nadzieję że we Wrześniu realne)

50E za nocleg dla trzech osób na początku września jak najbardziej realne.

Michal_evo1 napisał(a):Zostaje ok 2000zł na życie (100zł/osoba/dzień)- normalne kolacje (nie pizza, ale też nie krewetki) w konobach co 2gi dzień, lekki lunch na "mieście", siakieś pieczywko na śniadanie, czasem kolacyjka w apartamencie, jakieś piwko/winko/kawka w tawernie, zwiedzanie najbliższych miejscowości.

100 zł/osoba/dzień to ok. 170 kun. W ubiegłym roku, I połowa września (tydzień na Istrii, tydzień na Braczu), mieliśmy na szeroko pojętą konsumpcję :wink: nawet trochę niższy dzienny budżet i wystarczyło.
Rano kawa - 10 kun, popołudniu obiad od 60 do 80 kun z napojami (najczęściej braliśmy kalmary albo mięso z grilla), wieczorem po dwie kugle lodów 12-14 kun, razem dzienny zestaw obowiązkowy :lol: ok. 100 kun na osobę. Zostaje wam jeszcze razem ok. 200 kun dziennie na pieczywo, sery, wędliny, warzywa, owoce, alkohol ... Moim zdaniem nie zabraknie.
alycja
Croentuzjasta
Posty: 141
Dołączył(a): 28.04.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) alycja » 06.08.2014 14:40

Ja krytykowac nikogo nie chce bo sama zabierałam jedzenie z polski, niewiele ale jednak. I za rok napewno to powtórze. Ale nie o tym miałam pisać, obok nas w apartamencie mieszkała rodzina 2 osoby dorosłe i 2 dzieci z 1 i 3 lata. Wyjezdzajac wyniesli z apartamentu 16 zgrzewek wody 1,5 l myslałam, że padne aż liczyłam bo to był szok, to ile przywieźli ze sobą :) Stały przed samochodem więc z balkonu sobie policzyłam a co mi tam. Pakowali się dobre 2 h :)
Michal_evo1
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 04.08.2014
Re: Ile zabrac pieniedzy na 10 dniowy wyjazd do Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Michal_evo1 » 06.08.2014 15:25

marze_na napisał(a):
Michal_evo1 napisał(a):Apartament na miejscu 350E = 1500zł (mam nadzieję że we Wrześniu realne)

50E za nocleg dla trzech osób na początku września jak najbardziej realne.

Michal_evo1 napisał(a):Zostaje ok 2000zł na życie (100zł/osoba/dzień)- normalne kolacje (nie pizza, ale też nie krewetki) w konobach co 2gi dzień, lekki lunch na "mieście", siakieś pieczywko na śniadanie, czasem kolacyjka w apartamencie, jakieś piwko/winko/kawka w tawernie, zwiedzanie najbliższych miejscowości.

100 zł/osoba/dzień to ok. 170 kun. W ubiegłym roku, I połowa września (tydzień na Istrii, tydzień na Braczu), mieliśmy na szeroko pojętą konsumpcję :wink: nawet trochę niższy dzienny budżet i wystarczyło.
Rano kawa - 10 kun, popołudniu obiad od 60 do 80 kun z napojami (najczęściej braliśmy kalmary albo mięso z grilla), wieczorem po dwie kugle lodów 12-14 kun, razem dzienny zestaw obowiązkowy :lol: ok. 100 kun na osobę. Zostaje wam jeszcze razem ok. 200 kun dziennie na pieczywo, sery, wędliny, warzywa, owoce, alkohol ... Moim zdaniem nie zabraknie.


Dziękuję bardzo, o tego typu informację własnie mi chodziło!
Kalmarami i małżami mogę się żywić cały tydzień, więc jeszcze lepiej!
Jeszcze jedno pytanko, czy region jaki wybrałem w ciemno (okolice Vodic) jest ok? Czy polecacie w tej okolicy jakieś inne miejsce, chodzi mi o termin? Nie wiem jak początkiem września to wygląda, a raz byłem w tym terminie w Bułgarii w Obzorze i od 1.09 Obzor "umarł" zamknęło się 50% knajp i sklepów, a w oddalonym o kilkadziesiąt km Slanchev Bryag życie tętniło praktycznie bez zmian. Nie żebym był jakimś dyskotekowym stworzeniem, ale miło wyjść wieczorem na spacer po miasteczku, w którym się jeszcze coś dzieje, sa otwarte knajpki, tawerny, ludzie spacerują po deptaku. Jak to jest w Vodice - Tribunj?
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Ile zabrać pieniędzy na 10-dniowy wyjazd do Chorwacji? - strona 22
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone