Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

ile ropy moge przewieść?

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
marlon
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 15.06.2005
ile ropy moge przewieść?

Nieprzeczytany postnapisał(a) marlon » 16.06.2005 22:04

witam
mam pyt. posiadam passata TDI
nie planuje tankowac po drodze
cala rope na przejazd chcialbym zabrac ze soba
bak ok 80 litow + baniaki ok 40litro
to powinno mi wsytarczyc na przejazd Zabrze-Dubrownik i spowrotem
w zwiazku z tym pytanie:
ile paliwa mozna przewiesc przez granice i w jakich pojemnikach (plastik, stalowe)
pozdrawiam
JoeF
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoeF » 16.06.2005 22:20

marlon napisał(a):nie planuje tankowac po drodze
cala rope na przejazd chcialbym zabrac ze soba
bak ok 80 litow + baniaki ok 40litro
to powinno mi wsytarczyc na przejazd Zabrze-Dubrownik i spowrotem
w zwiazku z tym pytanie:
ile paliwa mozna przewiesc przez granice i w jakich pojemnikach (plastik, stalowe)


Fachowcy mówią, że tyle ile się zmieści do box'a... trzeba go tylko uszczelnić folią albo po nalaniu opakować próżniowo... :evil: :twisted:
A czy liczyłeś ile na tym zaoszczędzisz ? Czy może aż 50 zł ale ze względu na dodatkowe obciążenie spalisz o 0,2 litra na 100 km więcej... no chyba że jeździsz na mazucie kupowanym w naszym kraju po 2 zł...
marlon
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 34
Dołączył(a): 15.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) marlon » 16.06.2005 22:48

kupilem 200 litrow w promocyjnej cenie 2 zł/l
i wolalbym to wykozysztac zamiast kupowac po drodze za 1 Euro
Bruno
Cromaniak
Posty: 1269
Dołączył(a): 05.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bruno » 17.06.2005 04:41

...to zostaw to sobie na jesień...i nie kombinuj :D

...ale zrobisz jak bedziesz chciał :D

a swoją drogą niezła promocja...gdzie po tyle spuszczają :wink:

pozdrawki
JoeF
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoeF » 17.06.2005 06:14

marlon napisał(a):kupilem 200 litrow w promocyjnej cenie 2 zł/l
i wolalbym to wykozysztac zamiast kupowac po drodze za 1 Euro

Ja zużywam tyle w ciągu prawie każdego miesiąca... i jakoś nie mogę trafić na taką promocję :cry:
Myślę, że chyba tak jak radzi Bruno lepiej wyjeździć to w Polsce po powrocie... no chyba, że masz stały dostęp do "zaoszczędzonego" przez ciężarowców paliwa. Na granicy w 96,39% przypadków nikogo nie będzie interesowało czy przewozisz dodatkowe paliwo... ale podejrzewam, że jest to niezgodne z przepisami nawet w metalowym kanistrze... Wyobraź sobie pożar w tunelu pod Alpami a w co drugim bagażniku kanister z benzyną lub butla z gazem :( :(
Chyba lepiej "stracić" te 80 zł i kupić paliwo na wyjeździe...
3000 km przy średnim zużyciu około 5 litrów/100km to wychodzi z grubsza 150 litrów paliwa, więc i tak braknie... Lepiej zabrać czeskie piwo albo polskie truskawki... Mój samochód spala około 6l ON więc mam za granicą 4 niepełne tankowania. Przed rokiem przejechałem około 3000 i tankowałem 26l w Słowenii, 37l w Makarskiej, 40l w Stonie, 36l Cakovec pozostałe w Polsce... ale ja mam bak 55-litrowy i nie lubię jeździć z pustym :wink:

Pozdrawiam
Józek
Stefek
Croentuzjasta
Posty: 212
Dołączył(a): 22.07.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Stefek » 17.06.2005 06:45

marlon napisał(a):witam
mam pyt. posiadam passata TDI
nie planuje tankowac po drodze
cala rope na przejazd chcialbym zabrac ze soba
bak ok 80 litow + baniaki ok 40litro
to powinno mi wsytarczyc na przejazd Zabrze-Dubrownik i spowrotem
w zwiazku z tym pytanie:
ile paliwa mozna przewiesc przez granice i w jakich pojemnikach (plastik, stalowe)
pozdrawiam


Chyba bym się mocno zastanowił, czy wsiąść do samochodu, który postał chociaż godzinę na 30 stopniowym upale wiedząc, że w bagażniku mam baniak z 40 l ON :?

Też mam passata TDI. W zeszłym roku przejechałem (podczas wyjazdu do Cro) 3247 km i spaliłem średnio 5,52 l/100 km. Cena paliwka wyszła 3,58 PLN/l (w Polsce ON kosztował wtedy 3,28 PLN/l).
Przy dzisiejszych cenach dałoby to średnią cenę paliwka gdzieś w okolicy 4 PLN/l czyli właśnie owo 1 Euro.

marlon napisał(a):bak ok 80 litow


W moim aucie bak ma 62 l ( plus 7 gdy naleję pod korek) :cry:
Ostatnio edytowano 17.06.2005 09:31 przez Stefek, łącznie edytowano 1 raz
Jurek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3965
Dołączył(a): 28.03.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jurek » 17.06.2005 06:54

:lol: :lol: :lol: :lol:
JoeF
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 29.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) JoeF » 17.06.2005 07:08

Stefek napisał(a):Chyba bym się mocno zastanowił, czy wsiąść do samochodu, który postał chociaż godzinę na 30 stopniowym upale wiedząc, że w bagażniku mam baniak z 80 l ON :?

Oczywiście jestem przeciwny zabieraniu paliwa do bagażnika, nawet przy różnicy ceny 2zł na każdym litrze... ale tłumacząc dokładniej, to do takiej sytuacji nie musi dojść, bo zakładam, że zaraz po dotarciu do Cro paliwo z bagażnika byłoby wlewane do baku... Tylko wypadałoby postawić pytanie "Dlaczego tylko 40 litrów ?" , można by pójść dalej i "zatankować" całe 200 do baniek i słoików :wink:
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 17.06.2005 07:52

JoeF napisał(a):Tylko wypadałoby postawić pytanie "Dlaczego tylko 40 litrów ?" , można by pójść dalej i "zatankować" całe 200 do baniek i słoików :wink:

Ale koniecznie trzeba je zapasteryzować :twisted:
faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 17.06.2005 08:20

faziolot
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 606
Dołączył(a): 18.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) faziolot » 17.06.2005 08:25

A tak w ogóle to zgodnie z Dyrektywą Rady Europy 2003/96/WE z dnia 27.10.03 przewożenie paliwa w dodatkowych zbiornikach, które nie posiadają homologacji producenta może podlegać opodatkowaniu w krajach UE.

Uważajcie.
miro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) miro » 17.06.2005 08:29

Tez mam TDI i kupuje paliwo w "promocji" ale ani mi sie sni zabierac jakis zapas na droge.W tej chwili roznice w cenie sa groszowe,a to paliwo z karnistrow wyjezdze po powrocie. Przynajmniej nie bedzie mi smierdziec w aucie i nie bede sie musial tlumaczyc jakiemus Czechowi czy Austriakowi,no i nie zrobie z siebie durnia i biedaka co to wozi tanie paliwo z Polski!!!
volumen
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2224
Dołączył(a): 21.05.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) volumen » 17.06.2005 08:30

faziolot napisał(a):Poza tym bezpieczeństwo.
http://www.topserw.com.pl/index2.html?a ... 6&pid=2407 :D :D :D

Żeby się nie skończyło np. tak:

Obrazek
miro
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 247
Dołączył(a): 05.08.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) miro » 17.06.2005 08:32

volumen napisał(a):
faziolot napisał(a):Poza tym bezpieczeństwo.
http://www.topserw.com.pl/index2.html?a ... 6&pid=2407 :D :D :D

Żeby się nie skończyło np. tak:

Obrazek
Dobre Volumen,dobre i obrazowe...
IgnisDriver
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 287
Dołączył(a): 07.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) IgnisDriver » 17.06.2005 08:39

no taaak ale Passat TDI pali się zupełnie inaczej... :)
Następna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone