Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile płaciliście za winietkę w Czechach

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mendoza1973
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 12.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) mendoza1973 » 02.08.2013 21:57

za pln oczywiscie tez tylko przelicznik 20 pln/100kc
Koziorożec
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 314
Dołączył(a): 15.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Koziorożec » 05.08.2013 09:02

arb napisał(a):
ynka napisał(a):
nailew napisał(a):Winieta miesięczna kupowana na granicy w Chałupkach wyniosła nas 89,50zł. Kupowaliśmy jeszcze w PL więc płaciliśmy w złotówkach, ale w Czechach też można płacic w PLN i Euro.

Pierwszy raz słyszę, że można płacić w Czechach w złotówkach lub w euro 8O w euro jeszcze mogę uwierzyć ale w złotówki :roll:



A jednak nie jest to niemożliwe. Tuż za granicą w Boboszowie bez problemu można kupić winiety za PLN.
Dokładnie mówię o tych sklepikach:
http://goo.gl/maps/zUOc9


Potwierdzam. Jak wracałem 05.07 z Cro, to przy mnie Polacy kupowali winiety, nawet austriackie i słoweńskie oprócz czeskich.
ziutek
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutek » 05.08.2013 12:02

Witam forumowiczów
Jadę pierwszy raz autem do Chorwacji przez Czechy, Austrię i Słowenię. Szukałem informacji na forum o wykupie winiet i niestety nie znalazłem odpowiedzi (może źle szukałem). Zamierzam jechać w nocy S1 i po czeskiej stronie Cieszyna kupić winietę. Gdzie dokładnie mogę ją kupić? Na maps google nie widzę stacji benzynowej, jedynie jakiś bilbord, że sprzedają gdzieś winiety, tylko czy sprzedają tam w nocy? Tak samo czy po Austriackiej stronie nie będę miał problemów z zakupem winiety w nocy?
pjetko
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 35
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pjetko » 05.08.2013 13:35

ziutek, austriacką kupisz tutaj http://tnij.org/yese - duża stacja OMV 24h. Co do czeskiej nie pomogę, bo nie jeżdzę przez Cieszyn.
Smolen
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 02.06.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Smolen » 05.08.2013 13:40

jechałem w czerwcu nocą ...
nie było problemów
na granicach (w rejonie dawnych granic) są budy z wyraźnymi reklamami, że/gdzie sprzedają winiety

w czerwcu czeska winieta w Cieszynie tańsza było po Polskiej stronie ;-)
była buda z napisem "winiety-najtaniej" i faktycznie było taniej o chyba 5 złotych :)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.08.2013 14:12

Smolen napisał(a):jechałem w czerwcu nocą ...
nie było problemów
na granicach (w rejonie dawnych granic) są budy z wyraźnymi reklamami, że/gdzie sprzedają winiety

w czerwcu czeska winieta w Cieszynie tańsza było po Polskiej stronie ;-)
była buda z napisem "winiety-najtaniej" i faktycznie było taniej o chyba 5 złotych :)


Tańsza w Polsce :?: :!: :roll:
Bez jaj :!: :wink:
Bzdury :!:

Jadąc S1 dojeżdżasz do dawnego przejścia granicznego Cieszyn-Boguszowice.
Tam gdzie dawniej urzędowali pogranicznicy, są budki z winietami.
Kupujesz za KORONY winietkę czeską, bo za złotówki kurs jest zbójecki :!:
Jak nie masz koron, to kupujesz korony w kantorze.
Tylko wcześniej sprawdź ceny, bo w każdej budce może być inna :!:
http://goo.gl/maps/mhBy1

Jak nie lubisz kupować w budkach od cwaniaczków, to zaraz po czeskiej stronie, na rondzie zjeżdżasz na DRUGIM zjeździe, potem zaraz w prawo na skrzyżowaniu i zaraz widzisz stację Slovnaft, gdzie kupisz za korony lub zapłacisz kartą :!:
http://goo.gl/maps/QK9Me
http://goo.gl/maps/zxYuo

Jak chcesz zrobić zakupy w Czeskim Cieszynie i kupić winietkę, to w centrum jest Billa i zaraz obok niej stacja benzynowa Shell
http://goo.gl/maps/r4F5u
http://goo.gl/maps/s4I8N

Tylko uważaj, nie wjeżdżaj na ekspresówkę do Frydka-Mistka bez winietki :!:

Austriacką kupisz w Austrii, na stacjo benzynowej od Drasenhofen aż za Poysdorf.
A słoweńską będą mieli w Austrii przed granicą ze Słowenią na stacjach benzynowych lub kupisz zaraz na granicy w Sentilj
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 05.08.2013 18:17

Koziorożec napisał(a):
Potwierdzam. Jak wracałem 05.07 z Cro, to przy mnie Polacy kupowali winiety, nawet austriackie i słoweńskie oprócz czeskich.


Dzięki za informację! Właśnie przymierzałem się do wykorzystania opcji 'szukaj' aby nieco znaleźć informacji nt. winiet w Słowenii (założyłem że w Boboszowie nie będą mieli). Normalnie jechałbym objazdem, ale w tym roku drugim kierowcą jest żona i lepiej nie ryzykować, że upoluje w nocy jakiegoś jelenia na objeździe ;)
ziutek
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 05.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ziutek » 05.08.2013 20:40

Bardzo dziękuję za cenne informacje. Tak się teraz zastanawiam czy nie lepiej przypadkiem zamiast przez Cieszyn jechać na A1. Jadę z Tychów, więc wcześniej wydawało mi się to oczywiste, że trzeba jechać przez Cieszyn. Teraz mam małą zagadkę. Nie wiem czy jest sens pchać się na drogę przez Pawłowice. Mieszkam od niedawna w Tychach, więc jeszcze nie znam wszystkich śląskich dróg :)
savic
Croentuzjasta
Posty: 217
Dołączył(a): 22.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) savic » 05.08.2013 20:42

arb napisał(a): Normalnie jechałbym objazdem, ale w tym roku drugim kierowcą jest żona i lepiej nie ryzykować, że upoluje w nocy jakiegoś jelenia na objeździe ;)

Mnie się właśnie to udało , może nie jeleń ale sarenka - śmieją się że zamiast konob miałem dziczyznę przez cały urlop :oczko_usmiech:
Co do winiet kupowałem na przejściu w Cieszynie po Czeskiej stronie 80 zł , w pierwszej budce po "naszej" stronie 90 - złodzieje :evil:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 05.08.2013 21:38

ziutek napisał(a):Bardzo dziękuję za cenne informacje. Tak się teraz zastanawiam czy nie lepiej przypadkiem zamiast przez Cieszyn jechać na A1. Jadę z Tychów, więc wcześniej wydawało mi się to oczywiste, że trzeba jechać przez Cieszyn. Teraz mam małą zagadkę. Nie wiem czy jest sens pchać się na drogę przez Pawłowice. Mieszkam od niedawna w Tychach, więc jeszcze nie znam wszystkich śląskich dróg :)


Zależy kiedy wyjeżdżasz, o której godzinie i w jaki dzień tygodnia :roll:

Z Tychów dojedziesz bez korków do Mikołowa. Tam na Wiślankę 81, zaraz są Żory, potem Pawłowice, skręt na 938 i jesteś na granicy. :wink:

Jak nie ma korków w Tychach, to bez problemu dojedziesz do Bielska i potem ekspresówką do Cieszyna

Autostradą przez Katowice i potem Ostrawę nabijesz o wiele więcej kilometrów 8)

W sumie każda trasa czasowo powinna wyjść na to samo :roll:
maromaro85
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 26.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) maromaro85 » 06.08.2013 09:06

Kupował ktoś z szanownych CRO-maniaków winiety w budce na ulicy Jastrzębskiej w Mszanie??Budka znajduje się przy skręcie w prawo zgodnie z objazdem pechowego mostu ok kilometra przed zjezdem na A1 już za mostem.Jakie tam są ceny winiet CZ i A?Takie same jak w Chałupkach?
Dzięki Pozdro
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 06.08.2013 09:15

nailew napisał(a): ... A z tą winietą w Chałupkach to wychodzi teraz na to, że przepłaciliśmy...


Oczywiście, kupowaliscie w PL a nie w CZ wiec z dodatkową prowizją
skylogg
Odkrywca
Posty: 109
Dołączył(a): 15.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) skylogg » 06.08.2013 11:47

Trutnov Benzina s.r.o.
Na Pankraci 127
310 KC = 53,15 PLN
debetowa Visa mBank
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ile płaciliście za winietkę w Czechach - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone