Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile pieniędzy zabrać.

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kammil999
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 24.07.2008
Ile pieniędzy zabrać.

Nieprzeczytany postnapisał(a) kammil999 » 29.06.2010 19:53

Witam zakupiłem z dziewczyną wczasy w chorwacji z dojazdem jednak bez wyżywienia i zastanawiam się ile pieniędzy powinno wystarczyc na 2 osoby aby wyżywić się w chorwacji. Dodam iż nie mamy za dużo środków gdyż jesteśmy studentami :) 2 sprawa czy w chorwacji akceptuje się kartę maestro oraz czy lepiej zabrać euro czy kuny? Z góry dziękuje za porady :)
KrissGDA
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 13.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) KrissGDA » 29.06.2010 20:10

czesc
w niedziele wrocilem z chorwacji i wyglada to tak:
w PL kupowalismy kuny za 0,65zl
w chorwacji wymieniajac polskie na kuny wyszlko 0,59
natomiast kupujac w polsce euro i w choracji za euro kuny wychodzilo 0,57zł

jezeli chodzi o reszte to fakt jest drozej ale nie jest to jakas masakryczna roznica jak to niektorzy pisza, no moze z wyjatkie miesa i wedlin ktora sa sporo drozsze

zostawilem sobie kilka paragonow zeby pozniej na spokojnie policzyc jak to wychodzi, wiec jak jestes zainteersowany to daj znac ;-)
Bahama
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1045
Dołączył(a): 29.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bahama » 29.06.2010 20:21

Z kartami bez problemu, nawet najkorzystniej. Wymiana zabranych złotówek czy euro w bankach to praktycznie ten sam przelicznik, więc bez różnicy.

Oszczędne życie na 2 osoby myślę około - 60-70 euro na dzień z noclegiem, czyli tydzień jakieś 420-500 euro.Oczywiście nie licząc kosztów dojazdu i z trafieniem apartamentu za jakies 35-40 euro.

Sorry doczytałem, nocleg już chyba macie ? Więc wtedy około 30 euro na skromne życie na dzień powinno starczyć.
tomekm67
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 365
Dołączył(a): 20.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) tomekm67 » 29.06.2010 20:31

Zakładam że masz juz zapłacony przejazd i noclegi. Myślę że na studenckie wymagania 2000zł powinno wystarczyć. Nie wiem jeszcze na ile jedziecie. Jeżeli na tydzień, to spokojnie, jeżeli na dłużej, to przecież nie musicie codziennie jeść w restauracjech owoce morza.
BOREK1977
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 10.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) BOREK1977 » 29.06.2010 21:33

Witam jade w tym roku w lipcu chciałbym żeby mi ktoś szczerze powiedział ile mi będzie potrzebne na 12 dni pieniążków jade z żoną i dwójką dzieci na noclek i droge już mam odłożone
Pozdrawiam czekam na szczerą opinie
KDW
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 144
Dołączył(a): 07.03.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) KDW » 29.06.2010 23:18

Jeśli chodzi o jedzenie w knajpach to licz obiad na polskie średnio 150zł dla dwóch osób z napojami, pizza ceny jak u nas około 30zł.
Moja rodzinka średnio co 3 dni jadała w knajpie, reszta apartman, jakieś makarony z sosami, Nioki - polecam super kluseczki z mąki kukurydzianej polane masełkiem i posypane cukrem.
piotr62
Croentuzjasta
Posty: 378
Dołączył(a): 13.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotr62 » 02.07.2010 10:47

kammil999 napisał(a): ... zakupiłem z dziewczyną wczasy w chorwacji z dojazdem jednak bez wyżywienia i zastanawiam się ile pieniędzy powinno wystarczyc na 2 osoby aby wyżywić się w chorwacji.


Dużo zależy od tego czy masz dostępdo kuchni i lodówki, czy będziesz zdany na kanajpki.

P.
marcin_es
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 17.02.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcin_es » 02.07.2010 22:13

piotr62 napisał(a):Dużo zależy od tego czy masz dostępdo kuchni i lodówki, czy będziesz zdany na kanajpki.

P.


oraz czy potraficie szybko przyrządzić coś smacznego - na siedzenie przy garach cały dzień szkoda czasu :)
No chyba, że uwielbiacie pizze - to i w knajpkach nie zbankrutujecie.

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone