Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4914
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.08.2018 13:28

wikol napisał(a):Mam kuzyna w Niemczech

AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 18.08.2018 18:20

boboo napisał(a):
wikol napisał(a):Mam kuzyna w Niemczech



Mojej siostry byłego chłopaka brat też mieszka w Niemczech...szkoda, że nie ma już tej gazety "Skandale" mieliby skąd brać autorów do swoich artykułów :)
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 18.08.2018 23:22

wikol napisał(a):... Dla nich 50EUR za noc to bardzo tanio.

Tyle kosztuje np. dwójka w hotelu ze śniadaniem w Tallinie w centrum pod koniec maja.
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2018 07:48

krutom napisał(a):
wikol napisał(a):... Dla nich 50EUR za noc to bardzo tanio.

Tyle kosztuje np. dwójka w hotelu ze śniadaniem w Tallinie w centrum pod koniec maja.


Jak również 5* hotel w Tiranie. Ale jak to się ma do tematu ?
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 19.08.2018 13:56

Plaża Zlatni Rat w Bol. Parking z 1,5km od plaży 40kun. WC 5 do 15kun. Na plaży 4 budki z jedzeniem na krzyż. Parasol 70kun, leżak 80 do 200kun za dzień. Za sztukę. Hot dog 40, hamburger 50-60, kanapka 25-35kun. Piwo 35, napoje 25. Sok 35. Kawałek pizzy 20. Nie ma co się dziwić że turyści idą kilometr na deptak na pizzę za 60 czy kalmary po 100kun talerz. A tłum większy niż na Helu, minimum 3000osob na 400metrowej plaży. Bez 1000kun w kieszeni nawet nie wchodz na cały dzień, 500 jak masz torbę wałówki i picie w plecaku.
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 19.08.2018 17:34

.....to może zrób tak (wersja dla J+G): zaparkuj na parkingu miejskim(okolice ronda) 0 kun, skocz do toalety do któregoś z hoteli, albo do lasku-0kun,weż parasol i leżak np. na wózku plażowym ze sobą-0 kun, zrób kanapki i kup wodę w Studenac'u;plaża ma w sumie 800m
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 19.08.2018 17:43

Ten parking miejski przy rondzie ma szlaban i cennik. I prawie był pełny. Fish Picnic BOL - Hwar znalazłem jeden za 240 drugi 290kun. I chyba od tej ceny minus 40kun za dziecko bez rakiji i minus 80kun za rezygnację z obiadu. Co nie zmienia faktu że taka kilkugodzinna wycieczka kosztuje 500-700zeta za 2+2. Jeszcze się waham, ale nie ma żadnej alternatywy do zobaczenia wyspy Hwar, taxi wodne,? Jadrolinija raz dziennie o 18stej? Raczej w tej cenie zrobimy wypad Sumartin-Makarska i Supetar-Split promami i zostanie na rozrywki i jedzonko na wycieczkach
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 19.08.2018 17:44

Byłem na tej plaży. Był to jeden z punktów wycieczki fisch picnic. Nie zrobiła na mnie wrażenia jak na folderach reklamujących. Woda zimna itd. Drożyzna ale za PR trzeba płacić.
Skubią ludzi na potęgę ale chętnych nie brakuje.
Taxi wodne płatne. Wolałem iść z buta podziwiać wyspę.
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 19.08.2018 20:36

piotrekbeti napisał(a):Ten parking miejski przy rondzie ma szlaban i cennik. I prawie był pełny. Fish Picnic BOL - Hwar znalazłem jeden za 240 drugi 290kun. I chyba od tej ceny minus 40kun za dziecko bez rakiji i minus 80kun za rezygnację z obiadu. Co nie zmienia faktu że taka kilkugodzinna wycieczka kosztuje 500-700zeta za 2+2. Jeszcze się waham, ale nie ma żadnej alternatywy do zobaczenia wyspy Hwar, taxi wodne,? Jadrolinija raz dziennie o 18stej? Raczej w tej cenie zrobimy wypad Sumartin-Makarska i Supetar-Split promami i zostanie na rozrywki i jedzonko na wycieczkach

.......jest jeden bezpłatny, koło ronda, trzeba poszukać,ponadto ulica biegnąca w kierunku centrum, jedna , druga ; poproś jakąś polska załogę jachtu ,jeśli będą płynęli na Hwar pewnie was zabiorą za free, a wrócicie jadrolinią.
lew
Cromaniak
Posty: 1425
Dołączył(a): 20.04.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) lew » 19.08.2018 20:39

WIKOL "Taxi wodne płatne" - a jest gdzieś bezpłatne?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.08.2018 21:04

wikol napisał(a):Byłem na tej plaży. Był to jeden z punktów wycieczki fisch picnic. Nie zrobiła na mnie wrażenia jak na folderach reklamujących. Woda zimna itd.
Taxi wodne płatne. Wolałem iść z buta podziwiać wyspę.

Też byłem na plaży Zlatni Rat w ramach fisch pikniku z Breli na Hvar i Brač.
Wrażenie takie sobie - ładniej ta plaża wygląda na zdjęciach.
Woda była ciepła i trochę bujało z jednej strony Ratu.
Na plażę pojechałem kolejką (chyba 20 kun od osoby) wracałem do statku w porcie promenadą na piechotę.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 19.08.2018 22:26

Chyba nie ma się co spodziewać niższych cen, na najbardziej rozpoznawanej plaży w Cro, która widnieje na większości widokówek.
Ja pomimo spędzenia na Braci 8 dni, nie planowałam tam być, zobaczyłam jak wygląda z góry i wystarczyło :lol:
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7948
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 19.08.2018 22:54

wiolek_lp napisał(a):Chyba nie ma się co spodziewać niższych cen, na najbardziej rozpoznawanej plaży w Cro, która widnieje na większości widokówek.
Ja pomimo spędzenia na Braci 8 dni, nie planowałam tam być, zobaczyłam jak wygląda z góry i wystarczyło :lol:

Pisałem już kilkakrotnie, "Zlanti Rat" najlepiej oglądać z "Vidovej Gory"
Byłem na tej plaży dwa razy: Pierwszy i ostatni :oczko_usmiech: :mrgreen:
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2018 23:06

wikol napisał(a):Dla Polaków drogo. Mam kuzyna w Niemczech. Mówi że Chorwacja to taniocha dla nich. Dla nich 50EUR za noc to bardzo tanio.





50 euro za noc to dla 1 osoby, 2 osob, 3 osob, 4 osob, calej wycieczki emerytow :?: :!: 8)

O jaki nocleg chodzi :?: Hotel, apartament, kemping, spanie pod mostem calej wycieczki emerytow :?:


I tak dalej

Chorwacja wcale nie jest dla Niemcow tania

Ceny w sklepach przewaznie sa podobne jak w Niemczech, czasem jest sporo drozej ( np. piwo ),
o wiele rzadziej jest taniej ( np. pieczywo )
Ceny w restauracjach sa zblizone do niemieckich
Ceny noclegow nizsze niz w Niemczech nie sa, bardzo czesto jest drozej ( szczegolnie w sezonie )

Bardzo lubie, jak ktos wymysla sobie obraz mitycznych Niemiec i tworzy wlasne bajki :D 8) :lol:
Ostatnio edytowano 19.08.2018 23:20 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 19.08.2018 23:17

To prawda. W Chorwacji widziałem Niemców zbierających pieniądze do puszki na piwo pod Konzumem. Nie był to miły widok. ;)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 583
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone