Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 18.08.2018 07:43

beatabm napisał(a):A co jeśli ta żona - tak jak ja - nienawidzi chodzenia po knajpach? :

Ta wypowiedź zapadła mi w pamięci.
Nienawidzieć chodzenia po knajpach ??
Gryzą tam czy trzeba niestety potem płacić ?

Pierwszy raz w życiu słyszę coś takiego.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 18.08.2018 08:14

Może nie lubi klimatu konob. W Cro raczej jest tam zawsze głośno czyli muzyka, rodziny z dziećmi czyli maluchy raczej nie siedzą cicho i ogolnie jest gwar.
U nas w PL w restauracjach raczej jest sporo ciszej.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 18.08.2018 08:35

wikol napisał(a):(...) Pierwszy raz w życiu słyszę coś takiego.
Znaczy: zbyt krótko żyjesz albo masz zbyt wąskie grono znajomych.
wikol napisał(a):(...) Gryzą tam czy trzeba niestety potem płacić ?
Naprawdę tylko te dwa powody przyszły do głowy?
To by nawet konweniowało z wąskim gronem :?
domi_1
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 30.05.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi_1 » 18.08.2018 08:50

marynamaj napisał(a):No cóż, może tanio nie jest - ale nadal jest to jedyna destynacja w moim zasięgu jako wyjazd zagraniczny. Mieścimy się w 8 tys. za 14 noclegów (2 + 2 - 10 i 13 lat więc już nastolatki), każda inna wycieczka / wyjazd 14 dniowy to wydatek rzędu 12-15 tys. w okresie wakacyjnym (a tylko taki dopóki dzieci się uczą wchodzi z rachubę) - dla nas to już za drogo.
W tym roku apartament to 550 EUR za 12 nocy (24.06-06.07) - 2 sypialnie, kuchnia, łazienka, taras, wifi, AC
2 noclegi tranzytowe - ok. 230 EUR ze śniadaniami i obiadami
winiety A, CZ - 160 zł
autostrada HR - 205x2=410 HRK
Paliwo ok. 950 zł
Reszta na wydatki :-)

ogólnie za podobną kasę możesz jechać (moim zdaniem):
-balaton
-morze czarne
-Albania
-Czarnogóra
-jezioro garda troszkę wyższy koszt ale dziś nie jest to jakiś dramat. Wszystko kwestia chęci:))
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 18.08.2018 09:35

Garo&Justa napisał(a):Może nie lubi klimatu konob. W Cro raczej jest tam zawsze głośno czyli muzyka, rodziny z dziećmi czyli maluchy raczej nie siedzą cicho i ogolnie jest gwar.
U nas w PL w restauracjach raczej jest sporo ciszej.

Jak ludzie się jednak różnią w poglądach. Ja uważam, ze jest dokładnie odwrotnie. Chorwackie konoby kojarzą mi się z parami, które siedzą przy butelce wina i owocach morza. A nasze nadmorskie knajpy kojarzą sie z biegajacymi dziećmi pomiedzy stolikami zapelnionymi schabowym z frytkami :).
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 18.08.2018 09:41

Garo&Justa napisał(a):... W Cro raczej jest tam zawsze głośno czyli muzyka...

No właśnie, muzyka, hm... taka odmiana chorwackiego disco polo.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 18.08.2018 09:53

Nienawidzieć knajp - brzmi groźnie.

Widok w Polsce to z reguły- rozwydrzone dzieciaki biegające wokół stolików, podchmieleni tatusiowie w zmęczonych sandałach i ociekające tłuszczem kebaby, zapiekanki, fryty.
W Chorwacji jest o wiele spokojniej.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 18.08.2018 10:01

Chyba piszesz o barach w miejscowościach turystycznych, bo w polskich restauracjach gdzie za jednodaniowy obiad dla dwóch osób płacisz 200-300 i więcej złotych (jak to ma miejsce w konobach) jest spokój i kultura.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 18.08.2018 11:29

Wlasnie o to mi chodzilo.
Tu na obiad wydajemy spokojnje 400kn czyli ponad 200 zl. W PL za taka kasę we Wrocławiu na rynku jem w eleganckiej restauracji i w ciszy i w spokoju. Z doskonala obsługą.
To tylko porównanie.
Lubię konoby w Cro.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 18.08.2018 11:42

A to przepraszam. Eleganckich restauracji nie brałem w ogóle pod uwagę, gdyż w takich jeszcze nie byłem ;).
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 18.08.2018 12:51

Pogadajcie z ludźmi którzy wogóle nie chodzą do konob. Gotują, zmywają w pokoju. Wg mnie chodzi wyłącznie o kasę ale nie chcą się przyznać.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 18.08.2018 12:57

wikol napisał(a):Pogadajcie z ludźmi którzy wogóle nie chodzą do konob. Gotują, zmywają w pokoju. Wg mnie chodzi wyłącznie o kasę ale nie chcą się przyznać.


Ja się przyznaję
Chodzimy rzadko, ale nie ze względu na koszt
Dla smaku i wygody :wink:
fly
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1416
Dołączył(a): 16.06.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) fly » 18.08.2018 13:08

wikol napisał(a):Pogadajcie z ludźmi którzy wogóle nie chodzą do konob. Gotują, zmywają w pokoju. Wg mnie chodzi wyłącznie o kasę ale nie chcą się przyznać.

...tja...masz jeszcze jakieś inne równie ciekawe wnioski i spostrzeżenia(?).
pozdro
fly
Malgorzata0000
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 18.08.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Malgorzata0000 » 18.08.2018 13:10

Właśnie jestem w Orebić. Kilka lat temu z małymi dziećmi jeździliśmy na Makarsķą. Nie było aż takich tłumów ceny rozsądne, było po prostu przyjemnie. Tegoroczny Orebić wybrany że względu na zmianę miejsca i ciekawe opisy nie zachwycił. Ceny wysokie. Za kwaterę w nowym apartamencie dla czterech osób z AC- 90 EUR, w pełni wyposażoną nowoczesną I w bliskiej odległości od plaży. Wyprawa na Korculę to koszt 15 lub 16 kun od osoby. Taxi 50 EUR. Paliwo 10 kun. Ceny w sklepach wyższe niż u nas razy 1.5 lub razy dwa. Ale to jeszcze da się przeżyć. 50 kun kosztują owoce morza i przyrządzić można samemu w apartamencie.makaron do tego to ok 10 kun. Croisant 4::-6 kun.Chleb nie patrzę po prostu kupuję. Kilo jabłek 12 kun. Kilo ziemniakow 6::-10 kun. 10 jajek 16 kun. Nektaryny 25 kun papryka 12 kun Restauracje to wydatek około 100 kun od osoby plus napoje: średnio piwo 0.5 l kosztuje 30 kun. Cola 0.2 l to 20 kun. Lody na plaży gałka mała 10 kun. Na promenadzie duża gałka 7 kun. Kawa to 15 20 kun. Jeżeli ktoś liczy na tanie siłowanie w restauracjach to trzeba się liczyć że sporym wydatkiem. My robimy zakupy w Studenciak i Konzum oraz na straganach warzywnych. Jest duuuuzo drożej niż kilka lat temu. A i hitem był materac do pływania na promenadzie za 300 kun..... Myślę że Chorwaci mogliby konkurować z naszymi Góralami w kwestii skubania turystów.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 18.08.2018 13:21

Dla Polaków drogo. Mam kuzyna w Niemczech. Mówi że Chorwacja to taniocha dla nich. Dla nich 50EUR za noc to bardzo tanio.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 582
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone