Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 21.07.2018 08:21

piotrekbeti napisał(a):Dwa noclegi tranzytowe. Varazdin50 E i Bratysława 40E. Plus namiot plażowy mata plażowa. Bo raczej wytrzyma max jeden wyjazd 40+70PLN. Plus maski i rurki płetwy x3 x 70PLN. Ręczniki bo słona woda robi swoje. Plus 3 x buty do wody x 27 PLNT.Też jednorazowe.Plus napoje z marketu przed wyjazdem ok.50PLN Plus kilka zupek słoików plus zakupy spożywcze powiedzmy do 200PLN. Plus dodatkowa lodówka do auta turystyczna 100PLN. Plus prezenty dla gospodarzy +-50PLN. Plus autostrady PL 40PLN. Winiety Słowacja 14EWęgry 18E Cro 2x250Kun. Plus 2xProm x 160 Kun. Plus 2 x prom 2*86kun. Plus Noclegi 14x 2+2. Plus paliwo 3200km x5.5-6l. Jeszcze zanim wyjadę musze wydać 1000PLn plus prawie 2000dojazd plus 3200+noclegi. Plus na miejscu 14x? 250-300kun plus bilety zwiedzanie atrakcje. Jak by nie liczyć 2500E +lub 9000+PLN. 2500E. Gdyby doliczyć kamerkę aparat ponton itp. które zostają z poprzednich wyjazdów czy przegląd auta -olej hamulce opony itp. Wyjazd kosztuje sporo ponad 10000PLN przy zakupie winiet z Tooltickets tanich marketach PL Cro oszczędnym aucie i stołowaniem się w apartmanie a konoby na wyjazdach. Realnie planowaliśmy Kretę z all z biura ale za sam wyjazd na 2 tygodnie z przelotem min.9000PLN plus na miejscu powiedzmy do max 800-1000E za 14 dni. I standard grecki 3-4 gwiazdki na nasze 1-2. I Jednak jest Cro. Bo 8-10tyś PLN to nie 14tyś.


Uwielbiam takie podsumowania ... moje ręczniki czy buty były juz w Cro a teraz w Gr i maja sie dobrze :-) liczysz lodówke , kamerkę czy ponton ...a mój znajomy kupił nowy aparat za kilka tys , skuter wodny i nowy samochód żeby to zatargać ... a i wziął wszystkim nowe telefony po kilka tys żeby mieli pod ręką do zdjęć .W domu założył monitoring i wynajął ochronę ...tu jest dopiero kwota :-) nie można tak liczyć.

kilka dni temu wróciłem z GR i koszty nie były znowu kto wie jak większe a GR wygrała z CR zdecydowanie :-)
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 21.07.2018 08:26

boboo napisał(a):
599 napisał(a):czy ktoś z tutaj piszących co wydają lekka ręką 10k na wakacje napisze szczerze
ile wpłacił PLN na "wakacje" dla "biednych dzieci"?
Tak.
0,- pln.


Znów zaczęło się zaglądanie do portfeli...
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 21.07.2018 08:28

Fisch74. Możesz napisać o ile większe i na jakim polu Cro poległa? Żadna uszczypliwość z mojej strony, tylko żona myśli o Grecji i próbuję sie i ja jakoś przekonać:)
domi_1
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 30.05.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi_1 » 21.07.2018 08:31

moim zdaniem grecja, podobnie jak włochy wygrywa z Chorwacją pod względem kulinarnym:)
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 21.07.2018 08:43

domi_1 napisał(a):moim zdaniem grecja, podobnie jak włochy wygrywa z Chorwacją pod względem kulinarnym:)


rufus patrz pw

domi - kulinarnym , cenowym ( piwo na plaży zimniutkie 1,3 euro , mineralna niegazowana 0,3 euro ( tak trzydzieści centów ) , np pomidory 0,5 euro , lody gałka 1,5 euro ) a Chorwtom się w dupach przewraca i nie wiedzą ile doić z turystów ( przykład autostrady , co rok droższe kwatery czy ceny w sklepach ) , nastawieniem miejscowych ( tak szczerze serdecznych ludzi nie spotkałem w CR ) , pogodowym ( przykład ten rok ) ...
domi_1
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 30.05.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi_1 » 21.07.2018 08:58

ale sami Chorwaci jak się z nimi porozmawia prywatnie troszkę narzekają. Czego nie robili jeszcze kilka lat temu (przynajmniej ja nie spotkałem). Chorwaci rzadziej chodzą do restauracji, nie jedzą ryb i ogólnie ludzie którzy nie żyją z turystyki mają gorzej niż jakiś czas temu. Same dane statystyczne pokazują, że pensje w cro rosną wolniej niż ceny. Więc ja się troszkę nie dziwie, że ludzie troszkę traktują turystów jak intuzów.
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 21.07.2018 09:20

Uwielbiam takie podsumowania ... moje ręczniki czy buty były juz w Cro a teraz w Gr i maja sie dobrze liczysz lodówke , kamerkę czy ponton ...a mój znajomy kupił nowy aparat za kilka tys , skuter wodny i nowy samochód żeby to zatargać ... a i wziął wszystkim nowe telefony po kilka tys żeby mieli pod ręką do zdjęć .W domu założył monitoring i wynajął ochronę ...tu jest dopiero kwota nie można tak liczyć.

kilka dni temu wróciłem z GR i koszty nie były znowu kto wie jak większe a GR wygrała z CR zdecydowanie

Może mam pecha ale dzieciakom jeszcze buty nigdy nie wytrzymały w Cro 2tygodni.Bez różnicy tanie czy drogie. Przetarły się w wodzie. Namiot plażowy też na kamieniach. Słona woda marnie wpływa na ręczniki i spodenki-stroje do kąpieli. No chyba że masz pralkę w apartmanie i pierzesz codziennie. Podobnie z zestawami do nurkowania. Mam po kilka rurek i płetw dla każdego bo z masek na 12 sztuk 2 wytrzymały cały urlop. Bez względu na to czy kupione markowe w sklepach czy marketowe czy na miejscu na straganie. Wiadomo nie wszystko można wliczyć w koszty urlopu ale gdybyś nie pojechał to pewnych rzeczy byś nie kupował.
Jaceł
Croentuzjasta
Posty: 121
Dołączył(a): 04.07.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Jaceł » 21.07.2018 09:20

... nie jak "intruzów", tylko jak bogatych snobów, którym się w głowach poprzewracało. Słusznie rozumują, że jak kogoś stać na wakacje w CRO, to widocznie jest na tyle bogaty, że różnicy pomiędzy 50, a 100 euro za 'apartmani" nawet nie zauważy.
ps. czy 20-30 lat temu ktoś z nas pomyślał, że niemiecki turysta może być "biedny"? Z góry zakładaliśmy, że KAŻDY z zachodu jest "bogaty" i jeżeli oszczędza, to tylko ze skąpstwa.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 21.07.2018 10:27

fish74 napisał(a):No tak będąc w domu podlewanie jest niezbędne a wyjeżdżając na wakacje juz nie trzeba ... :-) czegoś tu nie ogarniam ...:-)

Drogi kolego fish74, myślisz że 16 dni bez lania wytrzyma? Niestety nie. Leje się automatycznie dokladnie co 48 h. I to sporo
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 21.07.2018 10:40

Garo&Justa napisał(a):
fish74 napisał(a):No tak będąc w domu podlewanie jest niezbędne a wyjeżdżając na wakacje juz nie trzeba ... :-) czegoś tu nie ogarniam ...:-)

[b]Drogi kolego fish74, myślisz że 16 dni bez lania wytrzyma? Niestety nie. Leje się automatycznie dokladnie co 48 h. I to sporo


Podlewanie trawnika liczysz do kosztów wyjazdu ??? No to już wiem skąd takie różnice :oczko_usmiech: hmm to wrześniu taniej bo nie trzeba trawnika podlewać :-)
Pewnie do zimowych wyjazdów na narty doliczasz to że trzeba więcej wydać na ogrzewanie w domu a i dzieciom kupić kurtki zimowe ...
Przepraszam za sarkazm ale mnie rozwaliłeś :-) peace :papa:
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 21.07.2018 10:54

Jaceł napisał(a): Słusznie rozumują, że jak kogoś stać na wakacje w CRO, to widocznie jest na tyle bogaty, że różnicy pomiędzy 50, a 100 euro za 'apartmani" nawet nie zauważy.

Mam nadzieję, że tak nie rozumują, bo 50E to niewiele mniej niż łączny dzienny zarobek mój i żony.
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 21.07.2018 11:03

Są tacy biznesmeni co mają po kilka domów z apartmanami i traktują turystów jak dojne krowy. Dwa lata temu u takiego byłem. Przyjechał. Dał klucze. Pokazał co i jak. Skasował $$$ i nawet na nasz wyjazd nie przyjechał tylko kazał klucze w skrzynce na listy zostawić :oczko_usmiech:

Ale juz w zeszłym roku nocowaliśmy u prawdziwej Chorwatki, starsza pani, zajmowała dół domu, góra pod wynajem. Mimo ze płaciliśmy 30E za 2+1 to częstowała nas swoimi wyrobami z procentami, pizzą i daniami z grilla, pączkami itp. W tym roku tez takiego miejsca bedziemy szukać :wink:
kor_nick
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 754
Dołączył(a): 09.06.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kor_nick » 21.07.2018 11:15

domi_1 napisał(a):moim zdaniem grecja, podobnie jak włochy wygrywa z Chorwacją pod względem kulinarnym:)

zdecydowanie się zgadzam. nie ma porównania.
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 21.07.2018 11:27

Jaceł napisał(a):ps. czy 20-30 lat temu ktoś z nas pomyślał, że niemiecki turysta może być "biedny"? Z góry zakładaliśmy, że KAŻDY z zachodu jest "bogaty" i jeżeli oszczędza, to tylko ze skąpstwa.


bardzo słuszne spostrzeżenie
rufus295
Croentuzjasta
Posty: 455
Dołączył(a): 28.06.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) rufus295 » 21.07.2018 11:33

piotrekbeti napisał(a): Podobnie z zestawami do nurkowania. Mam po kilka rurek i płetw dla każdego bo z masek na 12 sztuk 2 wytrzymały cały urlop. Bez względu na to czy kupione markowe w sklepach czy marketowe czy na miejscu na straganie.

Może zrób reklamę tych dobrych i antyreklamę tych złych masek. I co to znaczy że nie wytrzymała maska urlopu? Idź do tego sklepu nurkowego i powiedz że gość Ci maskę za 300zł wcisnął i okazała się bublem..
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 530
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone