Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2018 05:14

fish74 napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):Tak, autostrada jest juz drozsza. Jeszcze na majowke jak jechalismy to ceny były niższe.


no właśnie ...czyli wydoić na maxa turystę nawet na drodze...to jest ten kraj przyjazny turystom ...


Byłem nad Bałtykiem i bez kozery napiszę, że tu wcale taniej nie jest. Ba, nawet travelplanet.pl wyliczył, że słoneczny dzień w Polsce jest warty więcej, niż ten sam w Chorwacji (tam pogoda pewniak, w Polszy już nie bardzo) :mrgreen:
Zawsze można się cofnąć do lat wcześniejszych i jechać innymi drogami jak Ci drogo :D
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 03.07.2018 06:27

Warty więcej
czy
Kosztuje więcej
???
Bo to dość zasadnicza różnica :wink:
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 03.07.2018 06:32

czesiu1976 napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):Z opisu wynika że jechali minimum w dwie rodziny. Jedna nie wzięła piwa a druga wzięła 3 zgrzewki.
Zgrzewka ma 24 piwa czyli łącznie 72 szt wzięli.
Przyjmując że byli 10 dni to wychodzi na nieco ponad poltora piwa (nie litra tylko sztuk czyli około 800ml) na osobę.
Panie też lubią np z sokiem sobie wypić. Jak widać tworzenie historii o alkoholizmie jest grubo przesadzone.
I teraz przyjmując że puszka Karlovacko kosztuje 10Kn czyli 6zl to x72 szt daje nam 432 zł.
W Biedronce Żywiec, jeżeli bierzemy w zgrzewkach kosztuje 2.49 zł i to x 72 szt wychodzi 179 zł
Dla wielu będzie to wystarczający powód by taszczyć piwo z Pl.


To ja już wolę nie pić na wakacjach jak mam chodzić na plażę z piwem z biedry :oczko_usmiech: :oczko_usmiech:
może to i taniej ale to są wakacje nie można chomikować cały rok :mrgreen: i liczyć liczyć jeszcze raz liczyć :wink:

Jeden omija autostradę w Słowenii a drugi wiezie piwo z Polski, jak dla mnie bez różnicy - w obu przypadkach jakaś oszczędność...
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 03.07.2018 06:46

Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2018 07:12

boboo napisał(a):Warty więcej
czy
Kosztuje więcej
???
Bo to dość zasadnicza różnica :wink:


Ile jest warty dzień słoneczny ten tylko się dowie po koszcie hotelu ;) Mniej słonecznych dni to mniej kasy w kieszeni bo przecież nikt nie będzie się urlopował w deszczu, kto chce być zakładnikiem pogody? ;)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 03.07.2018 10:37

W jednej z relacji widziałem, że na wyspie Mljet jest wypożyczalnia "maluchów" kabrio. Czy ktoś z was wie ile to kosztuje i czy wypożyczalnia znajduje się blisko przeprawy promowej?
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 03.07.2018 12:06

Pytanie w kwestii kosztu Parasailng, ktoś z Was korzystał, jak cenowo to wygląda?
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 03.07.2018 12:11

Na stronie 517 tego wątku masz fotkę cennika.
Endrju
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 788
Dołączył(a): 01.08.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Endrju » 03.07.2018 13:31

Farstone napisał(a):a drugi wiezie piwo z Polski, jak dla mnie bez różnicy - w obu przypadkach jakaś oszczędność...


Ja w tym roku wiozę... ale dla mojego gospodarza :)
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 03.07.2018 14:36

Kilka postów wcześniej pytałem o wypożyczenie malucha na wyspie Mljet. Znalazłem stronę, ale w cenniku naszego autka już nie ma, pomimo że na stronie jest zdjęcie. Szkoda. Najtańszy kabriolet to koszt 400 kun + 30 za fotelik dla dziecka + paliwo. Czas: 9-19. Koszt promu dla samego auta to 280 kun, więc nie jest tak źle, pod warunkiem że w ładną pogodę dostaniemy auto bez dachu (z dachem mam ;) )

http://www.rent-a-car-scooter-mljet.hr/ ... f-renting/
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 03.07.2018 19:36

anakin napisał(a):Po to mam urlop żebym się mógł napić "PAN-a", a nie "Harnasia" czy innego "piwa".

Też jestem za tym aby nie targać piwa z Polski, natomiast akurat "PAN" i ogólnie piwa chorwackie nie mogą się równać z niektórymi naszymi krajowymi. Ale to nie wątek dla smakoszy. Dla kumpla jednak liczyla sie ilość oraz brak klopotu z zakupem piwa na linii apartament - plaża.
P.S. Amatus miałem dziś korzystać z parasilingu, natomiast godzina czekania spowodowała, ze się odechcialo.
Ceny, Brela Stomarica:
300m - 1 os 250 kun, dwie osoby 350, trzy osoby 450
400m - 1 os 350 kun, dwie 450, trzy 550
500m - 1 os 450 kun, dwie 550, trzy 650
fish74
Croentuzjasta
Posty: 190
Dołączył(a): 24.11.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) fish74 » 03.07.2018 19:41

Pääkäyttäjä napisał(a):
fish74 napisał(a):
Garo&Justa napisał(a):Tak, autostrada jest juz drozsza. Jeszcze na majowke jak jechalismy to ceny były niższe.


no właśnie ...czyli wydoić na maxa turystę nawet na drodze...to jest ten kraj przyjazny turystom ...


Byłem nad Bałtykiem i bez kozery napiszę, że tu wcale taniej nie jest. Ba, nawet travelplanet.pl wyliczył, że słoneczny dzień w Polsce jest warty więcej, niż ten sam w Chorwacji (tam pogoda pewniak, w Polszy już nie bardzo) :mrgreen:
Zawsze można się cofnąć do lat wcześniejszych i jechać innymi drogami jak Ci drogo :D


Nie nie jechałem innymi drogami i nie o to chodzi by sie uwsteczniać...nie to miałem na myśli .
Natomiast podnoszenie cen autostrad na okres wakacyjny jest po prostu nie w porządku...z tym pewniakiem to trochę Cię poniosło :-)zwłaszcza w tym roku ...
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 03.07.2018 19:52

Podwyżka cen była odpowiednio wcześniej sygnalizowana. Kilka miesięcy wstecz.
Inna kwestia że co roku to robią...
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 03.07.2018 19:57

Trajgul napisał(a):
anakin napisał(a):Po to mam urlop żebym się mógł napić "PAN-a", a nie "Harnasia" czy innego "piwa".

Też jestem za tym aby nie targać piwa z Polski, natomiast akurat "PAN" i ogólnie piwa chorwackie nie mogą się równać z niektórymi naszymi krajowymi. Ale to nie wątek dla smakoszy. Dla kumpla jednak liczyla sie ilość oraz brak klopotu z zakupem piwa na linii apartament - plaża.
P.S. Amatus miałem dziś korzystać z parasilingu, natomiast godzina czekania spowodowała, ze się odechcialo.
Ceny, Brela Stomarica:
300m - 1 os 250 kun, dwie osoby 350, trzy osoby 450
400m - 1 os 350 kun, dwie 450, trzy 550
500m - 1 os 450 kun, dwie 550, trzy 650

Dzięki za info, córka chciałaby spróbować ale mam lekkie obawy, jak byliśmy rok temu w Zatorze to miała plany na największych karuzelach jeździć a po pierwszej (małej) powiedziała, że nie wsiądzie już na inne:). Zobaczymy, dziś był Bol i delfiny w drodze powrotnej.
A co do cen autostrady to mój gospodarz mówi, że podwyżka ma niby obowiązywać tylko do września:)
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.07.2018 20:00

Jade na 14 noclegów, 4 dorosłe osoby, po drodze noclegi tranzytowe. Kwatera 80 euro za dobę. Trochę żarcia z PL, reszta lokalnie na miejscu. Na pewno będą knajpy raz na jakiś czas i lokalne wypady w teren. Myślę, że 11 kpln powinno wystarczyć.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 524
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone