Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pyton
Cromaniak
Posty: 1539
Dołączył(a): 09.04.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) pyton » 17.06.2018 00:38

boboo napisał(a):No i miałem rację z tym powątpiewaniem.
Przykład: mleko
PL: 2,09
CRO: 5,29 x 0,6 = 3,17
Jakby nie patrzeć, wychodzi 52% drożej.
Do 60% trochę brakuje.

Nie,
nie czepiam się.
Mam tylko dość fake-newsów, płaskiej ziemi, szczepionek, chemtrailsów, nwo i ogólnie pojętej dezinformacji.

Ja też się nie czepiam i mam dość tego samego co Ty :wink:
piotrekbeti przegiął pałę z mlekiem na 8 % :mrgreen:
Dlaczego nie podałeś przykładu wody półlitrowej (167 % więcej niż w Polsce) ? :wink:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4913
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 17.06.2018 14:13

Grzecznie zapytaleś, grzecznie odpowiem :wink:
Wziąłem pierwszą cenę, która rzuciła mi się w oczy (bez zbytniego myślenia było widać, że jest poza zakresem).
Ale Twój przykład też jest bardzo dobry.
Bo nie chodzi mi za bardzo o to, że "nie jest tak drogo", tylko o sposób użycia matematyki.
dareks20
Odkrywca
Posty: 103
Dołączył(a): 18.05.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) dareks20 » 17.06.2018 21:28

Jednego nie rozumie. Jak za drogo to nie hechac. Po co się wykłócać.
Jak jadę do Cro to liczę się z tym że będzie drożej. Jak będę chciał taniej to pojadę na Ukrainę albo Bialoruś
Johnym
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 26.06.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Johnym » 26.06.2018 16:59

Jadąc za miesiąc do miejscowości trogir na 8 noclegów w dwie pary jednym autem, mając budżet 5000zl na parę, w tej cenie dojazd i nocleg jesteśmy wstanie spędzić spokojne wakacje w Chorwacji czy lepiej sobie odpuścić? Zaznaczam nigdy nie byliśmy w chorwacji więc nie wiemy czy ten budżet nam starczy.
Z góry dziękuję za pomoc
endryu
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1344
Dołączył(a): 10.01.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) endryu » 26.06.2018 17:04

Johnym napisał(a):Jadąc za miesiąc do miejscowości trogir na 8 noclegów w dwie pary jednym autem, mając budżet 5000zl na parę, w tej cenie dojazd i nocleg jesteśmy wstanie spędzić spokojne wakacje w Chorwacji czy lepiej sobie odpuścić? Zaznaczam nigdy nie byliśmy w chorwacji więc nie wiemy czy ten budżet nam starczy.
Z góry dziękuję za pomoc
Przejrzyj ten temat i znajdziesz odpowiedź. Są wypowiedzi ludzi, że 2+2 (dzieci), na dwa tygodnie wystarcza im 6-7 tyś zł. na cały urlop.
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 26.06.2018 17:48

Dojazd (zależy gdzie jedziecie) wraz z paliwem oraz opłatami za autostrady wyniesie tak w zaokrągleniu 1500 zł.
Wychodzi na parę po 750 zł. Za powiedzmy 40 E para znajdzie studio x 8 noclegów 320E co po dzisiejszym kursie daje około 1400 zl
1400 + 750 jest 2150.
Zostaje 2850 zł na 8 dni czyli po 356 zł na parę na dzień.
Dacie radę! Spokojnie
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 30.06.2018 11:54

Ceny w chorwackich sklepach moim zdaniem sporo podskoczyły, u mnie na wiosce bułka kosztuje 3.5 kuny, corsant wypiekany w piekarniku w sklepie 6 kun( nieduży), chleb 9-12 kun w zależności od rodzaju i wielkości. Masła, wędliny nawet nie patrzę bo kupuje w studenacku gdzie ceny są troszkę niższe. Arbuz cena wyższa niż w kraju bo za kilogram w studenacku 5 kun a na stoisku stoi w granicach 10 kun a w kraju kupowałem za 1.8zl przed wyjazdem. Życie(Spozywka) mają sporo droższe niż u nas a zarobki jednak niższe.
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2018 14:54

Zabieram się za artykuł na iDnes o tym, jakie to ceny są w Chorwacji - Chorvatské pláže, německé ceny.

Drogo, ale czesi i tak jeżdżą :mrgreen:

IMG_20180630_132304.jpg

IMG_20180630_132155.jpg

IMG_20180630_132212.jpg

IMG_20180630_145654.jpg


Mnie tylko zastanawia zestawienie na liście np. zupy w proszku :mrgreen: :mrgreen:
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 30.06.2018 21:12

Przeczytałem ten artykuł z czeskiej strony. Drożyzna nawet dla bogatych Niemców? Rybka czy sałatka w knajpie po 25E za porcję.Wnioski takie że Apartmany w sezonie zdrożały z 80 na 100E rok po roku. Ceny Radlera 140 koron w konobie -23PLN? Taxa klimatyczna 14procent , pizza 37procent, Plitvice 250kun 16procent w górę od 2017r. Lody 10-14kun za kugla. Istrialandia aquapark około 100PLN za osobę.


Niestety Euro 4.4 na dzisiaj. Paliwo w Polsce 5PLN w Cro 7,0 przy autostradzie. Serce będzie boleć przy kasie
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2018 21:40

Nie wiem, skąd oni wzięli te ceny - zerknąłem na menu paru knajp, gazetki Konzuma czy Lidla i jest znośnie (w komentarzach, ktoś zwrócił uwagę, że dziennikarze wybrali chyna najdroższe miejsca...). Z drugiej zaś strony, po reqkcjach czytelników pod tekstem wychodzi na to, że nikt tam już nie jeździ bo drogo, obsługa niemiła a serwis pamięta Jugosławię :mrgreen:

Ale nie dziwi mnie ten artykuł - pamiętam tekst o masłomacie w Pradze, gdzie Czesi to się o nie pobili albo teksty, że w Polsce jajka tańsze, niż w Czechach i jak to tak, hurrr durr... :D Na iDnes trzeba brać poprawkę.
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 30.06.2018 21:47

Plitvickie prawda, lody rowniez płaciłem 7 na wiosce teraz 9...chleb, bułki, paliwo...ser 150 gram w studenacku 16 kun i to nie jakiś wypasiony, wędliny też cenowo wysoko, nawet arbuz podskoczył o 2 kuny chodz to pewnie zależy od pogody itp. wydaje mi sie, że będą to ostanie moje wakacje w cro, trzyma mnie jedynie do tej pory niska cena za apartament i mogę to różnice przeniesc na inne składowe wyjazdu.
Rafi70
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 593
Dołączył(a): 20.03.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafi70 » 30.06.2018 21:51

Wróciłem 3 dni temu z urlopu na Istrii i powiem ,że pomimo opinii ,że ta część Chorwacji jest droższa to można znaleźć miejsca gdzie można zjeść dobrze i niedrogo np. duża Margerita 40 kun , Cevapcici + frytki i sałatka z pomidorów 40kun. Jedno co muszę stanowczo napisać NIE POLECAM ZUP !!! Bardzo je lubię i zamawiałem w kilku miejscach , ale stanowczo stwierdzam ,że to strata pieniędzy , po prostu wydaje mi się ,że nie potrafią ich robić
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 30.06.2018 21:52

Tam gdzie jeździmy też wzrost za apartman prawie 20E. Jak tak to będzie postępować, plus ceny życia i konoby.. Uwielbiam HR i wakacje samochodem ale skłaniam się ku spróbowaniu czegoś innego.
Tylko nie wiem czy po 10 latach jazdy do HR będę mógł w stanie wytrzymać w hotelu gdzieś w Turcji czy Grecji
Użytkownik usunięty
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 30.06.2018 22:01

W Liverpoolu od kilku dni temperatura jest jak w Chorwacji :mrgreen: Dzisiaj czytałem o plażach w Norwegii i Szwecji ale tu jest jeszcze drożej :mrgreen: Obawiam się, że dla złotówkowych turystów, wszędzie będzie drogo :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 30.06.2018 22:05

Garo&Justa napisał(a):Uwielbiam HR i wakacje samochodem ale skłaniam się ku spróbowaniu czegoś innego.
Tylko nie wiem czy po 10 latach jazdy do HR będę mógł w stanie wytrzymać w hotelu gdzieś w Turcji czy Grecji
Ale przecież możesz jechać do Włoch, Grecji czy Albanii... - te 2 ostatnie trochę dalej, ale ile po drodze... A wakacje sumarycznie (mimo większej ilości km) kosztują mnie tyle samo....
Rok temu (po 10 wizytach) powiedziałam Cro do zobaczenia... może poza sezonem się pojawię, ale nie szybko....
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 519
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone