Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 17.05.2018 15:05

SingSing74 napisał(a):Panowie, to nie jest chyba tak, że bierzecie wydruk z Excela i spędzacie wakacje wg niego? Prawda?

Ja rozumiem dokładniejsze planowanie w przypadku wyjazdu do nowego kraju, gdzie ceny mogą odbiegać od tych z poprzednich wakacji. Jeżeli zaś jadę do tego samego kraju i dajmy na to wcześniej wydałem 6000, to rok później biorę 8000 i wiem, że spędzając urlop w podobny sposób nie powinno zabraknąć.

Przecież nawet z takim dokładnym planem wydatków nie bierzecie pewnie kasy odliczonej co do grosza, tylko jakaś górka zawsze musi być.



Są tacy co biorą wydruki. Znalem kiedyś gościa, który nas plaży zajmowal się liczeniem pieniędzy. Miał notesik i kalkulatorek. Codziennie. Autentyk. Wszystko rozpisane co do centa i fillera ;)

A tak poważnie, zgadzam się z SingSing. Wiem z doświadczenia moje wakacyjne koszty chorwackie czy w innym kraju, jeśli kraj nowy robię wywiad. I biorę/odkładam tyle aby starczyło plus rezerwa finansowa jakiś 30% szacowanych kosztów wyjazdu.

Jadę na wakacje, a jak kogoś rajcuje Excel, jego sprawa ;)
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 17.05.2018 15:17

malinero napisał(a):Jadę na wakacje, a jak kogoś rajcuje Excel, jego sprawa ;)

bo to jest świetne narzędzie, o wielkich możliwościach. :wink:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 17.05.2018 16:00

walp napisał(a):
malinero napisał(a):Jadę na wakacje, a jak kogoś rajcuje Excel, jego sprawa ;)

bo to jest świetne narzędzie, o wielkich możliwościach. :wink:


U mnie tylko kawy nie robi

To mnie nie rajcuje ale wszystko powie, w prostych slowach, za jednym kliknięciem

Jak się 99% płaci kartą to nie trzeba nawet tracić czasu na jakiekolwiek liczenie

Mi uporządkowanie Excela, który oferuje mi bank, do moich potrzeb trwa pewnie z 20 minut

Później jest prosto gdyż często proszą nas znajomi o mały pokaz zdjęc, kilka słów o trasie, korkach no i kosztach

O części, Excel sam opowie :)
Użytkownik usunięty
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.06.2018 08:17

Jadę pierwszy raz do Chorwacji, dwie osoby dorosłe i dziecko 8 lat. Na każde wakacje za granicą staramy sie brać tyle gotówki żeby nie korzystać z pieniędzy na koncie, aczkolwiek nie wykluczam takiej mozliwośći. Po wsyztkich opłatach związanych z podróżą i zkwaterowaniem, zostanie nam około 650 euro gotówki, czyli jakies 4500 tys kun. Czy taka kwota wystarczy na nasza rodzinę na okres od 01.07. do 09.07.2018 , wiadomo nie chcę cały czas gotować , mam zamiar tak normalnie wypoczywać czyli z 2-3 razy jakas restauracja , regionalne trunki , itp.
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 09.06.2018 08:25

Wystarczy. W sklepach typu Lidl czy Konzum ceny az tak bardzo nie odbiegaja od naszych.
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1510
Dołączył(a): 19.12.2006
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 09.06.2018 10:46

Samfisher1974 napisał(a):Jadę pierwszy raz do Chorwacji, dwie osoby dorosłe i dziecko 8 lat. Na każde wakacje za granicą staramy sie brać tyle gotówki żeby nie korzystać z pieniędzy na koncie, aczkolwiek nie wykluczam takiej mozliwośći. Po wsyztkich opłatach związanych z podróżą i zkwaterowaniem, zostanie nam około 650 euro gotówki, czyli jakies 4500 tys kun. Czy taka kwota wystarczy na nasza rodzinę na okres od 01.07. do 09.07.2018 , wiadomo nie chcę cały czas gotować , mam zamiar tak normalnie wypoczywać czyli z 2-3 razy jakas restauracja , regionalne trunki , itp.


To tak na prawdę tylko od Ciebie zależy. Są tacy - np. ja :-) - dla których to sporo kasy, są tacy którzy tyle wydają na dzień. Jednak moim zdaniem 650 czyli ok. 4800 kn, czyli ok. 520 kn dziennie spokojnie wystarczy.
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1708
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 09.06.2018 16:35

Jak dla mnie jeżeli konoba ma być tylko 2-3 razy, to taka kwota wystarczyłaby mi na dwa razy dłuższy pobyt :)
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 09.06.2018 17:08

Samfisher1974 napisał(a):Jadę pierwszy raz do Chorwacji, dwie osoby dorosłe i dziecko 8 lat. Na każde wakacje za granicą staramy sie brać tyle gotówki żeby nie korzystać z pieniędzy na koncie, aczkolwiek nie wykluczam takiej mozliwośći. Po wsyztkich opłatach związanych z podróżą i zkwaterowaniem, zostanie nam około 650 euro gotówki, czyli jakies 4500 tys kun. Czy taka kwota wystarczy na nasza rodzinę na okres od 01.07. do 09.07.2018 , wiadomo nie chcę cały czas gotować , mam zamiar tak normalnie wypoczywać czyli z 2-3 razy jakas restauracja , regionalne trunki , itp.

Spokojnie naszej 2+1 starcza na 14 dni...z częstszym przebywaniem w konobach
Garo&Justa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1053
Dołączył(a): 11.05.2009
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Garo&Justa » 11.06.2018 10:30

za 45 czy nawet 60 E brałbym w ciemno na 3 tygodnie ;)
Sęk w tym że mam dzieci (11 i 5 lat) które a to są zmęczone a to jedno chce iść spać.. A to do kibelka co 5 min córa lata...
Z tego względu zawsze szukałem domu przy brzegu, ewentualnie kilkadziesiąt metrów.
W tym roku to samo, będziemy mieszkać w sumie przy plaży.
I o ile jeszcze kilka lat temu dało się właśnie za 60E takie coś znaleźć to teraz to minimum 100 - i tu zawsze stawiam wymóg 2 sypialnie, kuchnia i łazienka lub dwie.
Teraz będzie podobnie, na parterze, prosto z domu na plażę. Na 2 tygodnie w tym roku wychodzi 1400E za samo mieszkanie

Jak dzieci dorosną i nie będą chciały z nami jeździć i będziemy sobie wynajmować dalej od plaży i sami... to będą dopiero tanie wakacje ;)
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15655
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Koszt urlopu w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 12.06.2018 21:26

amatus1 napisał(a):
Samfisher1974 napisał(a):Po wsyztkich opłatach związanych z podróżą i zkwaterowaniem, zostanie nam około 650 euro gotówki, czyli jakies 4500 tys kun.
Spokojnie naszej 2+1 starcza na 14 dni...z częstszym przebywaniem w konobach
Mi jeszcze zostanie, ale konoby tylko na wycieczkach i w trasie...

Smelbo napisał(a):Pisałem w tym roku do Breli na czerwiec. Ceny wydaje mi się że mocno skoczyły. Za 12 noclegów liczą od min. 40-45 Euro.
Nie wiem za ile osób, ale tanio... Choć w sumie w Jelsie rok temu studio dla 2+1 miałam za 40 eur...
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 14.06.2018 20:08

Wyjazd 14 dn, 2+2(6,2 lata)- koszt noclegu 980euro, planuje łącznie zabrać 2000 euro i 1700 kun.Jedzenie głównie swoje Wystarczy?
artwro
Odkrywca
Posty: 99
Dołączył(a): 17.06.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) artwro » 14.06.2018 20:24

Spokojnie wystarczy :D Chociaż też można wydać całość, ale przy swoim wyżywieniu to w sumie nie wiem na co... Chyba na suweniry dla dużej rodziny :D
madziaimaciek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 845
Dołączył(a): 26.03.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) madziaimaciek » 14.06.2018 20:37

artwro napisał(a):Spokojnie wystarczy :D Chociaż też można wydać całość, ale przy swoim wyżywieniu to w sumie nie wiem na co... Chyba na suweniry dla dużej rodziny :D

Magnesy :):):) czyli jest nadzieja ze zostanie na przyszłe wakacje
Tomek30Lublin
Podróżnik
Posty: 22
Dołączył(a): 10.05.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomek30Lublin » 15.06.2018 11:56

Jak by ktoś planował dodatkowe atrakcje to taki cennik (patrz zdjęcia) był rok temu w miejscowości Podgora
Załączniki:
Ceny atrakcji wodnych3.jpg
Ceny atrakcji wodnych1.JPG
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 15.06.2018 12:24

Taki cennik to jest KONKRET.

Dzięki takim danym z restauracji, atrakcji, cenników wstępu, promów itp. dużo łatwiej jest obliczyć koszt wakacji niż ze zdawkowego "ze wszystkim poszło nam 8 tysięcy".

Fotka, krótki opis i wiemy gdzie, kiedy i za ile.

Proszę o więcej, najlepiej z tego roku.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 517
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone