Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 25.03.2018 11:37

Lechoo napisał(a):
Habanero napisał(a):Ostatnio dostałem w prezencie dzbanek filtrujący wodę. Powiem szczerze, że woda świetnie smakuje.

To prawie tak samo jakbyś pił wodę destylowaną...


Filtrowanie wody kranowej przy użyciu filtra dzbankowego nie powoduje całkowitej demineralizacji wody. Usuwany jest tylko nadmiar soli wapnia odpowiedzialnych za powstawanie kamienia w procesie gotowania. Przefiltrowanej wody nie można porównać z wodą destylowaną, która jest całkowicie zdemineralizowana i nie jest przeznaczona do picia. Filtr nie posiada zdolności usuwania zawartego w wodzie kranowej sodu czy potasu, zatem
pozostają one w jej składzie. Nowością na rynku są filtry, które nie tylko oczyszczają, ale dodatkowo wzbogacają wodę w cenne jony magnezu.
Filtr usuwa chlor, którego w wodzie z wodociągów zwykle znajdują się śladowe ilości nie wpływające niekorzystnie na zdrowie, ale za to mocno wpływające na smak wody – bez chloru jest smaczniej. Poprawia walory smakowe wody wodociągowej, do której konieczne jest dodawanie różnych substancji zapewniających odpowiedni poziom jej bezpieczeństwa
babiszado
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) babiszado » 25.03.2018 11:38

Lechoo napisał(a):
Habanero napisał(a):Ostatnio dostałem w prezencie dzbanek filtrujący wodę. Powiem szczerze, że woda świetnie smakuje.

To prawie tak samo jakbyś pił wodę destylowaną...


To nie jest destylat, a nawet prawie destylat. Mam w domu dwa filtry, jeden na wejściu do domu, drugi właśnie taki dzbankowy. koszt jest niewielki a bardzo wydłuża życie pralki, zmywarki, zasobnika, czajnika czy ekspresu. O nerkach nie wspomnę.
W każdym razie o zabieraniu dzbanka sam nie pomyślałem, a pomysł bardzo dobry. Tym bardziej, że do super jakości chorwackiej wody wcale nie jestem przekonany.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 25.03.2018 13:24

To tylko dane i opis producentów :D
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 25.03.2018 19:05

Trajgul napisał(a):
amatus1 napisał(a):Przy szalejących z roku na rok cenach nie wydaje mi się realne te 500 zł z apartamentem, śniadaniem, kolacja, wstępami, paliwem na miejscu dla opcji 2+2.

Paliwa i biletów wstępu nie brałem pod uwagę.
Apartament - 200 - 230zł
Obiadokolacja - 170-200zł (mam małe dzieci to one mają jeden obiad na pół)
Pozostałe wyżywienie - 100zł



Apartament dla 4 osób za 50 euro? W sezonie? Jak daleko od plaży i w jakim standardzie?
Dareek87
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 16.09.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dareek87 » 25.03.2018 19:56

Witam :D w tym roku wybieramy się z rodziną po raz pierwszy do Chorwacji,a konkretnie do Baśki Vody.Wyjazd na 12 dni od 16 czerwca,rodzina 2+2 (dzieci 7 i 2 lata) apartament 600 euro,transport,winiety,autostrady,ubezpieczenie jakieś 1500zł.planujemy trochę produktów zabrać ze sobą na śniadania,kolacje. wiadomo pieczywo,świeże warzywa czy owoce to na miejscu.moje pytanie brzmi czy 250-300zł na dzień wystarczy na resztę przyjemności,chcemy codziennie zjeść obiad na mieście nie mówie o jakiś wykwintnych daniach :wink: oprócz tego to jakieś lody,kawa,pare pamiątek i jedna wycieczka statkiem na wyspę Hvar :hut: z góry dziękuje za każdą pomoc i poradę :D
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 25.03.2018 20:59

malinero napisał(a):Apartament dla 4 osób za 50 euro? W sezonie? Jak daleko od plaży i w jakim standardzie?

Ostatni tydzień czerwca.
52E Brela (bez targowania), 40m od morza w poziomie i pionie ;), klimatyzacja, sypialnia, kuchnia, łazienka, duży balkon.
21.JPG


56E Orebic (z pośrednikiem, bez targowania), 90m od morza, klimatyzacja, tv sat, sypialnia, pokój dzienny, duży balkon.
(zdjęcie z internetu)
orebic.png


Dareek87 napisał(a):Witam :D w tym roku wybieramy się z rodziną po raz pierwszy do Chorwacji,a konkretnie do Baśki Vody.Wyjazd na 12 dni od 16 czerwca,rodzina 2+2 (dzieci 7 i 2 lata) apartament 600 euro,transport,winiety,autostrady,ubezpieczenie jakieś 1500zł.planujemy trochę produktów zabrać ze sobą na śniadania,kolacje. wiadomo pieczywo,świeże warzywa czy owoce to na miejscu.moje pytanie brzmi czy 250-300zł na dzień wystarczy na resztę przyjemności,chcemy codziennie zjeść obiad na mieście nie mówie o jakiś wykwintnych daniach :wink: oprócz tego to jakieś lody,kawa,pare pamiątek i jedna wycieczka statkiem na wyspę Hvar :hut: z góry dziękuje za każdą pomoc i poradę :D

Prawie w identycznym składzie i czasie byłem w ub. roku w Breli. 300 zł dziennie wystarczało mi być codziennie na obiedzie, jeść lody, pić alkohol i kupować pamiątki. Promu na Hvar czy biletów do Krka w to nie wliczam.
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 25.03.2018 21:09

No to możliwe, przed sezonem, jedna sypialnia, druga linia brzegowa za ulicą. W sezonie pewnie 70 euro.
Panel od klimy tylko w jednym pomieszczeniu?
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 25.03.2018 21:21

malinero napisał(a):W sezonie pewnie 70 euro.

Nawet chyba 90.
malinero napisał(a):Panel od klimy tylko w jednym pomieszczeniu?

W jednym ale rzadko używaliśmy, tylko po powrocie z plaży, na kilkanaście minut.
dyzio74
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 24.08.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) dyzio74 » 25.03.2018 21:26

Dareek87 napisał(a):....... pytanie brzmi czy 250-300zł na dzień wystarczy na resztę przyjemności,chcemy codziennie zjeść obiad na mieście nie mówie o jakiś wykwintnych daniach :wink: oprócz tego to jakieś lody,kawa,pare pamiątek i jedna wycieczka statkiem na wyspę Hvar :hut: z góry dziękuje za każdą pomoc i poradę :D


Darku Twoje pytanie raczej z tych ciężkich. Jednemu starczy 300zł, innemu zabraknie a jeszcze innemu zostanie. Każdy ma inne potrzeby i możliwości. Sprawdź aktualną cenę na jakiejś losowej knajpce z googli i już masz gotową aktualną cenowo odpowiedź.
Moim skromnym zdaniem, jeśli nie będziecie się stołować w droższych lokalach to powinno wystarczyć.

Co do produktów z Kraju, to są dwie szkoły. Jedna mówi aby zabierać inna, że absolutnie nie. Ja wychodzę z założenia, że do lasu się drzewa nie zabiera.
Są tam sklepy, w tym tańsze dyskonty i markety, piekarnie z pysznym pieczywem, osobiście z kulinariów zabieram tylko to co mi potrzebne na drogę.
Pytaniem jest jedynie czy starczy Wam na wycieczkę na Hvar i na jaką liczycie-
czy całodzienna wyprawa z obiadem na pokładzie,
czy jednodniowe wycieczka z auto+prom, ale czy sie to opłaci na tylko jeden dzień,
a może tylko rejs promem bez auta do jakiegoś miasteczka na wyspie - ceny tych wycieczek będą się sporo różniły.
Najwięcej ofert z waszej okolicy pewnie zapewni Wam Makarska
(jak mi przypomnisz na priwa to sprawdzę i odpisze bo będę w tej okolicy tydzień przed Wami)
Dareek87
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 16.09.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dareek87 » 25.03.2018 21:29

Prawie w identycznym składzie i czasie byłem w ub. roku w Breli. 300 zł dziennie wystarczało mi być codziennie na obiedzie, jeść lody, pić alkohol i kupować pamiątki. Promu na Hvar czy biletów do Krka w to nie wliczam.[/quote]

Tak podejrzewałem że powinno być ok :) przeglądając to forum stwierdziłem że to realna kwota. dzięki
Dareek87
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 16.09.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dareek87 » 25.03.2018 21:55

dyzio74 napisał(a):
Dareek87 napisał(a):....... pytanie brzmi czy 250-300zł na dzień wystarczy na resztę przyjemności,chcemy codziennie zjeść obiad na mieście nie mówie o jakiś wykwintnych daniach :wink: oprócz tego to jakieś lody,kawa,pare pamiątek i jedna wycieczka statkiem na wyspę Hvar :hut: z góry dziękuje za każdą pomoc i poradę :D


Darku Twoje pytanie raczej z tych ciężkich. Jednemu starczy 300zł, innemu zabraknie a jeszcze innemu zostanie. Każdy ma inne potrzeby i możliwości. Sprawdź aktualną cenę na jakiejś losowej knajpce z googli i już masz gotową aktualną cenowo odpowiedź.
Moim skromnym zdaniem, jeśli nie będziecie się stołować w droższych lokalach to powinno wystarczyć.

Co do produktów z Kraju, to są dwie szkoły. Jedna mówi aby zabierać inna, że absolutnie nie. Ja wychodzę z założenia, że do lasu się drzewa nie zabiera.
Są tam sklepy, w tym tańsze dyskonty i markety, piekarnie z pysznym pieczywem, osobiście z kulinariów zabieram tylko to co mi potrzebne na drogę.
Pytaniem jest jedynie czy starczy Wam na wycieczkę na Hvar i na jaką liczycie-
czy całodzienna wyprawa z obiadem na pokładzie,
czy jednodniowe wycieczka z auto+prom, ale czy sie to opłaci na tylko jeden dzień,
a może tylko rejs promem bez auta do jakiegoś miasteczka na wyspie - ceny tych wycieczek będą się sporo różniły.
Najwięcej ofert z waszej okolicy pewnie zapewni Wam Makarska
(jak mi przypomnisz na priwa to sprawdzę i odpisze bo będę w tej okolicy tydzień przed Wami)


Raczej nie zamierzamy stołować się w jakiś bardzo drogich restauracjach,my część jedzenia weźmiemy ze sobą ale tak jak pisałem pieczywo,warzywa czy owoce to na miejscu.Przeglądałem kiedyś kilka menu tak jak radzisz i mam delikatny pogląd ale wole się upewnić od kogoś kto już bywał w Chorwacji. Jeśli chodzi o wycieczkę na Hvar to myślałem o fish pickniku bo podobno kursuje z Baśki Vody i obiad jest w cenie. dzięki wielkie,chętnie skorzystam i napisze :)
dyzio74
Odkrywca
Posty: 104
Dołączył(a): 24.08.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) dyzio74 » 25.03.2018 22:03

Dareek87 napisał(a): ........Jeśli chodzi o wycieczkę na Hvar to myślałem o fish pickniku bo podobno kursuje z Baśki Vody i obiad jest w cenie. dzięki wielkie,chętnie skorzystam i napisze :)


Jak się przypomnisz to podeślę Ci ceny z Makarskiej, Breli i Omisia - będziesz mógł sobie porównać.
Dareek87
Turysta
Posty: 12
Dołączył(a): 16.09.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dareek87 » 25.03.2018 22:06

dyzio74 napisał(a):
Dareek87 napisał(a): ........Jeśli chodzi o wycieczkę na Hvar to myślałem o fish pickniku bo podobno kursuje z Baśki Vody i obiad jest w cenie. dzięki wielkie,chętnie skorzystam i napisze :)


Jak się przypomnisz to podeślę Ci ceny z Makarskiej, Breli i Omisia - będziesz mógł sobie porównać.


Będę pamiętał. Dzięki wielkie
piotrekbeti
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 689
Dołączył(a): 26.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrekbeti » 27.04.2018 22:12

Hi. Napiszcie tak realnie ile mogę wydać więcej na 14dniowy pobyt w Cro 2+1 więcej niż powiedzmy 3 lata temu jadąc w teoretycznym założeniu w to samo miejsce autem do Dalmacji do tego samego Apartmana w sezonie ? Zakładam że cena Euro i Kuny jest podobna teraz, paliwo też. Podrożały autostrady i ceny atrakcji konob i jedzenia na miejscu. Realnie 10 do 20 procent drożej?
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 27.04.2018 22:25

20% na pewno
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 502
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone