Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
malinero
zbanowany
Posty: 416
Dołączył(a): 05.11.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) malinero » 24.03.2018 23:48

anakin napisał(a):
malinero napisał(a):A czy te kwoty i setki wpisów są takie ważne? Albo się jedzie, a jak nie stać to nie jedzie.

A skąd bys wiedział czy Cię stać czy nie gdybys tego nie czytał?


Jakoś dałem sobie radę bez forów 20 lat temu kiedy jechałem pierwszy raz do Chorwacji :)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 25.03.2018 00:04

Ostatnio dostałem w prezencie dzbanek filtrujący wodę. Powiem szczerze, że woda świetnie smakuje. Uważam, że jest to bardzo dobra alternatywa dla tych, którzy chcą wieźć ze sobą zgrzewki z wodą. Dobry pomysł na obniżenie kosztów urlopu i zaoszczędzenia miejsce w samochodzie.
Ja swój dzbanek zabieram na urlop. Jeden filtr = 200 litrów wody przefiltrowanej. Byłem naprawdę w szoku jak woda z takiego dzbanka smakuje.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7945
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 25.03.2018 00:07

Habanero napisał(a):Ostatnio dostałem w prezencie dzbanek filtrujący wodę. Powiem szczerze, że woda świetnie smakuje. Uważam, że jest to bardzo dobra alternatywa dla tych, którzy chcą wieźć ze sobą zgrzewki z wodą. Dobry pomysł na obniżenie kosztów urlopu i zaoszczędzenia miejsce w samochodzie.
Ja swój dzbanek zabieram na urlop. Jeden filtr = 200 litrów wody przefiltrowanej. Byłem naprawdę w szoku jak woda z takiego dzbanka smakuje.

Od kilku lat piję w Chorwacji "kranówę" (w Polsce też) :wink:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1708
Dołączył(a): 20.02.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 25.03.2018 00:08

Habanero szkoda tylko, że taki dzbanek nie gazuje wody :wink: Ja innej nie przełknę i młodszy też nie :twisted: Chociaż w sumie ja na urlopie nawadniam się bro :lool:
Ale w tym roku wykorzystam Twój patent na mrożoną herbatę na plażę :oczko_usmiech:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 25.03.2018 00:13

dids76 napisał(a):
Habanero napisał(a):Ostatnio dostałem w prezencie dzbanek filtrujący wodę. Powiem szczerze, że woda świetnie smakuje. Uważam, że jest to bardzo dobra alternatywa dla tych, którzy chcą wieźć ze sobą zgrzewki z wodą. Dobry pomysł na obniżenie kosztów urlopu i zaoszczędzenia miejsce w samochodzie.
Ja swój dzbanek zabieram na urlop. Jeden filtr = 200 litrów wody przefiltrowanej. Byłem naprawdę w szoku jak woda z takiego dzbanka smakuje.

Od kilku lat piję w Chorwacji "kranówę" (w Polsce też) :wink:

Moja kranówka nie ma startu do tej przefiltrowanej :lol:

wiolek_lp napisał(a):Habanero szkoda tylko, że taki dzbanek nie gazuje wody :wink: Ja innej nie przełknę i młodszy też nie :twisted: Chociaż w sumie ja na urlopie nawadniam się bro :lool:
Ale w tym roku wykorzystam Twój patent na mrożoną herbatę na plażę :oczko_usmiech:


Kawa i herbata też jest dużo smaczniejsza.
Farstone
Croentuzjasta
Posty: 371
Dołączył(a): 26.05.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Farstone » 25.03.2018 06:20

Habanero napisał(a):Ostatnio dostałem w prezencie dzbanek filtrujący wodę. Powiem szczerze, że woda świetnie smakuje. Uważam, że jest to bardzo dobra alternatywa dla tych, którzy chcą wieźć ze sobą zgrzewki z wodą. Dobry pomysł na obniżenie kosztów urlopu i zaoszczędzenia miejsce w samochodzie.
Ja swój dzbanek zabieram na urlop. Jeden filtr = 200 litrów wody przefiltrowanej. Byłem naprawdę w szoku jak woda z takiego dzbanka smakuje.

Zgadza się, filtrowanie bardzo poprawia smak wody z kranu. W moim przypadku przestaje być twarda, nie ma kamienia w czajniku i herbata o wiele lepiej smakuje. Jest to rozwiązanie na urlop. Szkoda tylko, że moja żona niestety woli z butelek plastikowych :x
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 25.03.2018 08:26

Podając tę kwotę 500zł, jest to cena za nocleg, wyżywienie (śniadanie, przekąski, lody, napoje), obiadokolacja w restauracji i alkohol.
Uważam też, że dobrym pomysłem jest mieć gotowce w słoikach i po powrocie z plaży zjeść jakieś spaghetti czy coś w tym stylu. Potem sjesta i można uderzać w miasto ;). Oczywiście mam na myśli dzień, jak się siedzi na miejscu, w którym nie jedzie się zwiedzać.
Jeszcze co do kwot. Jeżeli zarabia się 2-3 tyś zł to myślę, że ta kwota jest wystarczająca. Ludzi majętnych nie brałem pod uwagę w swoich wyliczeniach ;).
10 dni (5000zł)
+ Transport (1500zł)
Do tego trzeba doliczyć zakupy w Polsce, ubezpieczenie, ewentualne promy i bilety wstępu.
Ostatnio edytowano 25.03.2018 08:56 przez Trajgul, łącznie edytowano 2 razy
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 25.03.2018 08:41

Przy szalejących z roku na rok cenach nie wydaje mi się realne te 500 zł z apartamentem, śniadaniem, kolacja, wstępami, paliwem na miejscu dla opcji 2+2, powiedz w jakiej kwocie masz apartament?Jeśli od 50 euro to na pewno będzie ciężko...my jemy w lokalach tak co drugi dzień i powiem szczerze że gdybyśmy jedli każdegi dnia to koszty sporo wzrastają, no chyba że ktoś planuje każdego dnia jeść jak ktoś tu powyżej napisał pizzę...za 30-40 kun...obiad w konobie jak dla nas w opcji 2+1 bez alkoholu to koszt ok 220-250 kun i jeśli masz apartament za 50 euro to już masz blisko 350 zł... Ale oczywiście te 500 zł jest realne.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1776
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 25.03.2018 08:51

amatus1 napisał(a):Przy szalejących z roku na rok cenach nie wydaje mi się realne te 500 zł z apartamentem, śniadaniem, kolacja, wstępami, paliwem na miejscu dla opcji 2+2.

Paliwa i biletów wstępu nie brałem pod uwagę.
Apartament - 200 - 230zł
Obiadokolacja - 170-200zł (mam małe dzieci to one mają jeden obiad na pół)
Pozostałe wyżywienie - 100zł
obiadek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 174
Dołączył(a): 21.02.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) obiadek » 25.03.2018 10:05

myślę że urlop w Chorwacji kosztuje proporcjonalnie do tego ile życie w Polsce
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 25.03.2018 10:09

obiadek napisał(a):myślę że urlop w Chorwacji kosztuje proporcjonalnie do tego ile życie w Polsce
A w jakiej proporcji? :?
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 25.03.2018 10:53

obiadek napisał(a):myślę że urlop w Chorwacji kosztuje proporcjonalnie do tego ile życie w Polsce

No ale wystrzeliles teraz...ceny w sklepach są wyższe, na stacjach paliw również, wstępy do atrakcji drozsze, parkingi w miejscowosciach turystycznych jak Dubrownik, Brela bardzo drogie...życie w Polsce? No chyba że chodzisz każdego dnia do restauracji, parkujesz na strzeżonym parkingu i tankujesz najdroższego Vpower czy Verve ( chodz i tak taniej wychodzi). Nie mów że koszt dziennego życia w kraju jest na granicy 500 zł dziennie:)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 25.03.2018 11:08

Jarek vel. @obiadek mierze swoją miarą, proporcjonalnie.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 25.03.2018 11:12

amatus1 napisał(a):
obiadek napisał(a):myślę że urlop w Chorwacji kosztuje proporcjonalnie do tego ile życie w Polsce

No ale wystrzeliles teraz...ceny w sklepach są wyższe, na stacjach paliw również, wstępy do atrakcji drozsze, parkingi w miejscowosciach turystycznych jak Dubrownik, Brela bardzo drogie...życie w Polsce? No chyba że chodzisz każdego dnia do restauracji, parkujesz na strzeżonym parkingu i tankujesz najdroższego Vpower czy Verve ( chodz i tak taniej wychodzi). Nie mów że koszt dziennego życia w kraju jest na granicy 500 zł dziennie:)

Nie ma co porównywać do życia codziennego w Polsce. Jedynie porównania z urlopem nad polskim morzem mają jakiś sens. Tu koszty są porównywalne. Chociaż za podobny apartament musiałbym zapłacić więcej w Polsce. Trzy lata temu w Międzywodziu, za kawalerkę 30 m , płaciłem 3 tys. za 2 tyg. Teraz w Chorwacji za dwupokojowe 60m2 płacę 5000 tys. za trzy tygodnie. Jedynie za przejazd wychodzi mniej. W knajpach w Polsce za obiad dla jednej osoby też trzeba zostawić koło 50 pln.
Lechoo
Cromaniak
Posty: 1417
Dołączył(a): 13.01.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lechoo » 25.03.2018 11:16

Habanero napisał(a):Ostatnio dostałem w prezencie dzbanek filtrujący wodę. Powiem szczerze, że woda świetnie smakuje.

To prawie tak samo jakbyś pił wodę destylowaną...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 501
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone