Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107678
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.03.2018 21:28

Seba_1632 napisał(a):Witam,
Szykuję się na mój pierwszy wyjazd na Chorwację z rodzinką i kompletnie nie wiem na jakie koszty mam się szykować.
Jedziemy na początku sierpnia (2-ka dorosłych i 2-ka dzieci), wyjeżdżamy z Częstochowy do Seget Donji przez Czechy, Austrię i Słowenię.
Docelowo mam zamiar wyjeżdżać na Chorwację pod namiot ale, że to nasz pierwszy wyjazd postanowiłem zarezerwować nocleg w ośrodku zanim przetrę szlaki. :D
Oczywiście wyżywienie własne aby jak najbardziej przypominało to pobyt pod namiotem.
Planujemy pobyt na 10 dni.
Interesuje mnie koszt wyżywienia na miejscu jak i sama droga czyli winiety i autostrady.
Jeśli byłby ktoś tak życzliwy i odpisałby mi na moje pytanie byłbym bardzo wdzięczny. :papa:
Mam nadzieję, że na miejscu spotkam kogoś z forumowiczów.

Witam.
Jeździmy DO Chorwacji.

Ceny w marketach
https://www.lidl.hr/hr/ponude.htm?id=322&week=1
https://www.konzum.hr/Akcije

Winiety i autostrady
oplaty-za-autostrady-i-drogi-ekspresowe-t17828.html
Seba_1632
Turysta
Posty: 11
Dołączył(a): 07.03.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Seba_1632 » 08.03.2018 16:02

Dzięki,
Jeszcze się muszę dużo nauczyć :)
Będę pamiętał teraz, że jeździmy do a nie na.
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 08.03.2018 16:45

Seba_1632 napisał(a):Dzięki,
Jeszcze się muszę dużo nauczyć :)
Będę pamiętał teraz, że jeździmy do a nie na.


Nie przejmuj się,ja jeżdżę na Peljesac,do Chorwacji :D
babiszado
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) babiszado » 09.03.2018 20:29

Idziemy do góry czy na górę? Zależy od regionu Polski ;-)
greenrs
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5792
Dołączył(a): 30.05.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) greenrs » 09.03.2018 20:37

babiszado napisał(a):Idziemy do góry czy na górę? Zależy od regionu Polski ;-)

To nie wątek językowy :?
Ale skoro pytasz... Obie formy są prawidłowe w każdym rejonie Polski i mają nieco inne znaczenie.
Idąc pochyłą drogą kierujemy się w dół lub do góry. Wchodząc na strych wchodzimy na górę. Możemy też wejść na Babią Górę a nie do Babiej Góry.
babiszado
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) babiszado » 10.03.2018 07:44

greenrs napisał(a):
babiszado napisał(a):Idziemy do góry czy na górę? Zależy od regionu Polski ;-)

To nie wątek językowy :?
Ale skoro pytasz... Obie formy są prawidłowe w każdym rejonie Polski i mają nieco inne znaczenie.
Idąc pochyłą drogą kierujemy się w dół lub do góry. Wchodząc na strych wchodzimy na górę. Możemy też wejść na Babią Górę a nie do Babiej Góry.



Dziękuję za wykładnię, ale znam zasady ;-}
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 10.03.2018 10:06

Z racji tego, że na ten rok wypada u nas skromniejszy wyjazd do Chorwacji, chciałem jechać blisko (do 900km) i w miarę tanio pomieszkiwać; wybór padł na Dramalj Kačjak. Ku mojemu zdziwieniu średnia cena - na interesującej mnie lokalizacji i w standardzie - za App. A2 we wrześniu to 45E. W app. standardowe wyposażenie, za które w minionych okresach płaciliśmy max 30E.
Czekam jeszcze na odpowiedź z jednego App, gdzie cena na stronie to właśnie 30E, ale wolę to potwierdzić.
45E dla dwójki od 15.09. w tym miejscu Chorwacji to mz lekka przesada (jedna oferta - w 1 linii brzegowej - była nawet za 55E). Są oczywiście miejscówki tańsze, ale wysoko lub bliżej centrum, co nie wchodzi w grę. Chyba, że Kačjak tak winduje cenę. Tego nie sprawdzałem.
Oczywiście brałem wcześniej pod uwagę inne miejscówki nas interesujące i po sezonie można znaleźć takie app. do 30E lub mniej, ale nie tak blisko jak na Kačjaku. Te 10/15E więcej zwiększają jednak budżet nawet przy 10 dniach pobytu.
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.03.2018 10:40

te kiero napisał(a):
Oczywiście brałem wcześniej pod uwagę inne miejscówki nas interesujące i po sezonie można znaleźć takie app. do 30E lub mniej, ale nie tak blisko jak na Kačjaku. Te 10/15E więcej zwiększają jednak budżet nawet przy 10 dniach pobytu.

W tym terminie to jednak jechałbym w ciemno. Na samych apartamentach robi Ci się 100-150 euro różnicy, więc skompensuje dojazd nawet do Dubrovnika :oczko_usmiech: :mrgreen:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 10.03.2018 11:31

W głowie im się przewraca... 45 EUR za 2 os we wrześniu??

Może spróbuj jeszcze w pobliskiej Crikvenicy...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 10.03.2018 13:48

dids76 napisał(a):W tym terminie to jednak jechałbym w ciemno. Na samych apartamentach robi Ci się 100-150 euro różnicy, więc skompensuje dojazd nawet do Dubrovnika :oczko_usmiech: :mrgreen:

w pewnym momencie zauważyłem, że po nocnej jeździe nie mam ochoty szukać App. tylko wolę mieć na gotowe... w pewnym wieku - jak mawiał Duńczyk - zaczyna się zapotrzebowanie na święty spokój :wink:
poza tym jak napisałem musi być blisko, a dalej mam tańszy app. ale wydam co przyoszczędzę na dojazd (np. brane pod uwagę Duce)

piekara114 napisał(a):W głowie im się przewraca... 45 EUR za 2 os we wrześniu??

sam się zdziwiłem, nie chciałbym o tym przekonać się na miejscu, dlatego szukam
piekara114 napisał(a):Może spróbuj jeszcze w pobliskiej Crikvenicy...

Crikvenica odpadła, w tamtym rejonie tylko okolice Kacjaka
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 10.03.2018 15:15

45 euro ( nawet we wrześniu ) za ap. 2-osobowy to dużo ?
Uważam że to średnia cena, ofc nie ma co prównywac do 10lat wstecz....
dids76
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7946
Dołączył(a): 20.08.2008
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) dids76 » 10.03.2018 17:06

Tayla napisał(a):45 euro ( nawet we wrześniu ) za ap. 2-osobowy to dużo ?
Uważam że to średnia cena, ofc nie ma co prównywac do 10lat wstecz....

Jeżdżę w miejsce gdzie od 2013r (czyli kiedy tam byłem po raz pierwszy) za dwie osoby poza sezonem płacę 24euro a w sezonie 30 euro :oczko_usmiech: :mrgreen:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 10.03.2018 17:15

Tayla napisał(a):45 euro ( nawet we wrześniu ) za ap. 2-osobowy to dużo ?
Uważam że to średnia cena, ofc nie ma co prównywac do 10lat wstecz....

Oczywiście, że dużo no chyba, że ten apartament jest na mega wypasie i świetnym położeniu...w tym okresie jest w czym wybierać ( moim zdaniem 50% apartamentów stoi pusta...)...
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10882
Dołączył(a): 27.08.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 10.03.2018 18:49

Tayla napisał(a):Uważam że to średnia cena, ofc nie ma co prównywac do 10lat wstecz....

Ktoś gdzieś napisał, że porównuje tę cenę do 10lat wstecz...?
Tayla napisał(a):45 euro ( nawet we wrześniu ) za ap. 2-osobowy to dużo ?

dużo, dla mnie dużo (to drugi wyjazd urlopowy tego roku), tym bardziej jeżeli w takim Duce, Pagu czy BV (nie mówiąc o Ninie) w tym samym okresie mam oferty ze średnią ceną 30E przy tym samym standardzie
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 11.03.2018 08:34


dużo, dla mnie dużo (to drugi wyjazd urlopowy tego roku), tym bardziej jeżeli w takim Duce, Pagu czy BV (nie mówiąc o Ninie) w tym samym okresie mam oferty ze średnią ceną 30E przy tym samym standardzie


Możliwe że nasze kryteria wyszukiwania app (położenie, standard ) są rózne i z tego wynika różnica w cyferkach
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 498
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone