Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4914
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 03.03.2018 08:09

amatus1 napisał(a):Panowie chyba kwestia przyczep, prędkości nie do końca pasuje do tematu kosztów w cro:)
A jednak.
Jeśli wybierasz się do Chorwacji z przyczepką i jedziesz szybciej (100 zamiast 80) spalasz więcej, czyli jest drożej.
Z kolei jakiś inny gigant ekonomii napisał tu , że czas to pieniądz.
Czyli jadąc szybciej, oszczędzasz :|
Teraz trzeba by tylko wyliczyć, czy oszczędzasz więcej niż przepalasz, czy odwrotnie.
:lol: :oczko_usmiech:
amatus1
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2902
Dołączył(a): 25.11.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) amatus1 » 03.03.2018 08:16

boboo napisał(a):
amatus1 napisał(a):Panowie chyba kwestia przyczep, prędkości nie do końca pasuje do tematu kosztów w cro:)
A jednak.
Jeśli wybierasz się do Chorwacji z przyczepką i jedziesz szybciej (100 zamiast 80) spalasz więcej, czyli jest drożej.
Z kolei jakiś inny gigant ekonomii napisał tu , że czas to pieniądz.
Czyli jadąc szybciej, oszczędzasz :|
Teraz trzeba by tylko wyliczyć, czy oszczędzasz więcej niż przepalasz, czy odwrotnie.
:lol: :oczko_usmiech:

Dobre dobre:). Może macie jakieś nowe newsy co do cen...ja zaczynam powoli porównywać do cen w Toskanii i widzę sporo podobieństw cenowych:(
Z
Cromaniak
Posty: 2931
Dołączył(a): 29.04.2007
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Z » 03.03.2018 09:52

Co sezon to normalnie lepsze jaja,na Facebooku już właścicieli ponosi np. Okrug na Ciovo 2+1,700m. do plaży-70euro,leki im chyba przestały działać :D :D :D
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 03.03.2018 12:14

No to po raz pierwszy stricte w temacie ...

Wszedłem na booking, TIsno, 2 dorosłe i trójka dzieci (17 i 2 x 15 => chociaż w momencie rezerwacji to będzie 18 i 2 x 16)
Od 20 sierpnia => czyli termin w którym ceny spadały w 2016 r

Zaznaczam klima i aneks kuchenny i sortuję po najniższej cenie.

I najniższa cena to 2880 za tydzień czyli jakieś 100 EUR za dzień.

W 2016-tym byłem za 55 EUR w tym terminie, w 2017 -tym też były oferty na booking po 100 EUR ale gospodarze zaproponowali 50 EUR za apartament dla 4-ech osób (bo wtedy córka nie mogła). Akurat w tym terminie mieli wolny.

W tym roku CRO też chyba będzie last minute ... bez wcześniejszej rezerwacji
babiszado
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) babiszado » 03.03.2018 12:29

Booking pobiera, z tego co się orientuję około 20% prowizji. Dlatego większość ofert jest droższych niż gdzie indziej. Natomiast daje wynajmującemu gwarancję, że apartament nagle nie "wyparuje" i będzie spełniał takie kryteria jak w opisie. W każdym razie miałem do czynienia w reklamacją w tym serwisie i potraktowali sprawę bardzo profesjonalnie (czyli korzystnie dla mnie, druga strona może mieć odmienną opinię ;-) ).
Wynajmowanie przez booking jest dla osób ceniących wygodę i nieliczących się każdą złotówką. Natomiast w przypadku noclegów tranzytowych nie wyobrażam sobie życia bez nich ;-)
krutom
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3344
Dołączył(a): 16.06.2006
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) krutom » 03.03.2018 13:01

babiszado napisał(a):Booking pobiera, z tego co się orientuję około 20% prowizji....


No to przykład.

W tym roku wymyśliłem sobie Lun.
Apartament 2+2 11 nocy.
Przez booking cena 770 Euro, na stronie visit-pag.com 635 Euro, 135 Euro różnicy.
Booking droższy o 21,26 %.
Interseal.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 508
Dołączył(a): 16.10.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Interseal. » 03.03.2018 13:20

babiszado napisał(a):Wynajmowanie przez booking jest dla osób ceniących wygodę i nieliczących się każdą złotówką. Natomiast w przypadku noclegów tranzytowych nie wyobrażam sobie życia bez nich ;-)


Korzystamy od bardzo dawna. Tylko w tranzycie. Można trafić na kwatery, których na próżno szukać w sieci znając nawet ich nazwę i lokalizację z bookingu (prywatne mieszkania). Często chcemy się zatrzymać w jakiejś pipidówce i dosłownie nic nie ma poza ofertami z ich strony. Czasem są też promocje np. hotel czterogwiazdkowy w Cortonie za 1/3 ceny nominalnej.
Mieliśmy w tym roku pierwszy spór z bookingiem i po wyjaśnieniu i analizie też zachowali się jak trzeba, choć z regulaminu nie wynikało to wprost. Przydatne narzędzie.
Czy w planowaniu długoterminowych i w Chorwacji? Chyba niekoniecznie.
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 03.03.2018 13:25

Jak wspomniałem w 2017 oferta na booking była 100 EUR a od gospodarzy bezpośrednio 50 EUR

Ale booking nie booking w 2016-ym oferty (booking) były po 60-65 EUR w tym terminie a u gospodarzy 50-55

W tym tempie za 3 lata będzie drożej jak we Włoszech

Janusz gdzieś tu pisał o 25 EUR od osoby czyli przy mojej rodzinie byłoby 125 EUR za dobę ...
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 03.03.2018 13:44

ogorek napisał(a):Jak wspomniałem w 2017 oferta na booking była 100 EUR a od gospodarzy bezpośrednio 50 EUR

Ale booking nie booking w 2016-ym oferty (booking) były po 60-65 EUR w tym terminie a u gospodarzy 50-55

W tym tempie za 3 lata będzie drożej jak we Włoszech

Janusz gdzieś tu pisał o 25 EUR od osoby czyli przy mojej rodzinie byłoby 125 EUR za dobę ...



Janusz pisał 25-35eur/doba nie zależnie od ilości osób...tak mi się wydaje
babiszado
Odkrywca
Posty: 82
Dołączył(a): 02.08.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) babiszado » 03.03.2018 15:22

w 2016-ym oferty (booking) były po 60-65 EUR w tym terminie a u gospodarzy 50-55

W tym tempie za 3 lata będzie drożej jak we Włoszech

Ale czy Chorwaci przysięgali komuś, że będą najtańszą turystyczną miejscówką do końca świata? A czy drogo? Kolega kupił w ubiegłym roku apartament nad Bałtykiem pod wynajem, kasuje 250 zł/noc i ze dwa, trzy tygodnie temu mówił. że cały sezon ma już zarezerwowany (nota bene booking). Biorąc pod uwagę klimat pogodowy i ludzki to to jest drogo...
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 03.03.2018 16:59

Byłem w Krynicy Morskiej w pazdzierniku 50 zł od osoby kwatera calkiem niezła nie chciałem mieszkac w jakies kwaterze robotniczej bo tak tansze lokale wygladaly, wyboru i tak duzego nie było a w sezonie za 2+2 300zl . Do morza 400 do centrum 300 metrow. W Chorwacji mam 50 metrow do morza ze 150 do centrum kuchnia, widok na morze z tarasu cena 60 zł od osoby bede od 24 czerwca. w sezonie 70 zl doba.Nie wiem co wam chodzi po glowie ale poza dojazdem nie widze ani jednego pomyslu zeby jechac gdzies poza Chorwacja.Bulgaria , Albania nie dam rady za daleko.Moze macie jakis pomysł?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107679
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 03.03.2018 17:28

Tayla napisał(a):
ogorek napisał(a):Janusz gdzieś tu pisał o 25 EUR od osoby czyli przy mojej rodzinie byłoby 125 EUR za dobę ...



Janusz pisał 25-35eur/doba nie zależnie od ilości osób...tak mi się wydaje

25-30 (a nawet 45) euro od osoby to w Breli (lipiec-sierpień)
25-35 euro to za apartament 2 osobowy w Bibinje (przełom czerwca - lipca)
KarKoz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 759
Dołączył(a): 26.06.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) KarKoz » 03.03.2018 19:13

Ja właśnie mam rezerwację w Bibinje na ostatni tydzień czerwca za 36E/apartament. Apartament duży i wysoki standard. Rodzina 2+1.
AdamBeata
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 800
Dołączył(a): 06.08.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamBeata » 03.03.2018 19:25

Chorwacja pewnie będzie drożała dopóki ceny nie zrównają się z Włochami czy Francją, choć czasami nawet je potrafią przebić. Nam też gospodarz w zeszłym roku powiedział, że podnosi ceny po 5E do 65E za apartament od tego roku i szczerze mówiąc chyba nie zrobiło to na gościach wrażenia bo już w zeszłe wakacje kalendarz na ten rok był pełny, a i na 2019 też były zapisy.

Kierunki arabskie straciły na atrakcyjności więc cała Południowa Europa może spokojnie podnosić ceny bez obawy o jakiś radykalny spadek turystów
Iwone
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 26.02.2018
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Iwone » 04.03.2018 04:37

ogorek napisał(a):Jak wspomniałem w 2017 oferta na booking była 100 EUR a od gospodarzy bezpośrednio 50 EUR

Ale booking nie booking w 2016-ym oferty (booking) były po 60-65 EUR w tym terminie a u gospodarzy 50-55

W tym tempie za 3 lata będzie drożej jak we Włoszech

Janusz gdzieś tu pisał o 25 EUR od osoby czyli przy mojej rodzinie byłoby 125 EUR za dobę ...

Z bookingu wszystko zależy od ilości osób dla których jest rezerwacja.
Jedziemy w tym roku do Chorwacji w 3 rodziny.
2 z oferty z Travelistu 2+2 i 2+1.
Cena za tydzień pobytu +śniadania i obiadokolacje 2408zł/rodz.
Z bookingu za 2 os 2200zł + dopłata za dziecko 9 ł - 140€ za pobyt+ śniadania i kolacje.
Wszystkie dzieci są w tym samym wieku.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 496
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone