Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Volroch
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 22.06.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Volroch » 15.09.2017 09:47

No skoro już został wyjaśniony temat basenu to może ktoś podrzuci jakimś pomysłem miejscówki :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.09.2017 09:50

Volroch napisał(a):No skoro już został wyjaśniony temat basenu to może ktoś podrzuci jakimś pomysłem miejscówki :)

W inny wątku dostałeś link do kwater z basenami.
Volroch
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 22.06.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Volroch » 15.09.2017 10:25

dziękuję, cofam pytanie - nie zauważyłem
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 15.09.2017 10:40

Fanka napisał(a): że procentowo mało kto tak naprawdę wykorzystuje możliwość popływania. To była odp, dlaczego ludzie biorą nad tak pięknym morzem baseny.

Trzeba by zrobić badania jaki procent turystów umie pływać :). Myślę też, że Twoje obserwacje mogą dotyczyć dzieci, one się pluskają, a przecież ktoś musi je pilnować. A że pluskają się cały czas to dorośli nie mają wyboru i rzadko idą popływać dalej ;).
Żeby nie było, też nie rozumiem, żeby przebywać na basenie, skoro 10m dalej dalej jest piękne lazurowe morze i skały ;).
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 15.09.2017 11:05

Mnie by basen nie przeszkadzał, po prostu jako dodatek do morza. Jednak dom z basenem na wyłączność, nad samym morzem to cena tak kosmiczna, że sobie odpuszczę ten "luxus". Daleko od morza nie chcę zakwaterowania nawet z 3-ma basenami, jadę do Cro własnie aby pływać i snoorkować z rybkami
:)
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 15.09.2017 23:43

Pozdrav z Promajny !
troszkę offtopica, ale czy w Chorwacji można pić wodę z kranu?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107676
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 15.09.2017 23:48

rocker napisał(a):Pozdrav z Promajny !
troszkę offtopica, ale czy w Chorwacji można pić wodę z kranu?

Można.
Urlop będzie mniej kosztował :wink:
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 16.09.2017 20:26

rocker napisał(a):Pozdrav z Promajny !
troszkę offtopica, ale czy w Chorwacji można pić wodę z kranu?

Zależy gdzie w Chorwacji...w Komiży na Visie wodę piliśmy z kranu. W każdej knajpce wodę do kawy nalewali właśnie z kraniku
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 18.09.2017 08:55

rocker napisał(a):Pozdrav z Promajny !
troszkę offtopica, ale czy w Chorwacji można pić wodę z kranu?


Hehe :)

Przypomniała mi się rozmowa z pewnym lokalsem (Macedończykiem). Zdziwił się na moje pytanie, czy pije wodę z kranu. "Wszyscy mieszkańcy Bałkanów piją wodę z kranu" - usłyszałem w odpowiedzi. Pytałem, bo był to czas, kiedy w Polsce zaczęliśmy odczuwać pozytywne skutki realizacji programów mających na celu poprawę jakości wody pitnej. Teraz sam piję w swoim mieszkaniu wodę z kranu, ale 10 lat temu w życiu bym tego nie zrobił...

karin74 napisał(a):Zależy gdzie w Chorwacji...w Komiży na Visie wodę piliśmy z kranu. W każdej knajpce wodę do kawy nalewali właśnie z kraniku

Myślę, że wszędzie w Chorwacji do espresso podają kranówę, nie tylko na Visie, który notabene jest jedną z dwóch chorwackich wysp posiadających własne źródła wody pitnej (słodkiej).
coobah
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 420
Dołączył(a): 03.03.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) coobah » 20.09.2017 03:02

Snjezana i Branko Matijas z Poljicy wybudowali basen.
Tak myśleli o tym basenie jak u nich byliśmy, aż dopieli swego :)

Tak było za naszych czasów:

Obrazek

A teraz wygląda to tak:

Obrazek
Yanush
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 878
Dołączył(a): 03.07.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yanush » 20.09.2017 06:31

rocker napisał(a):Pozdrav z Promajny !
troszkę offtopica, ale czy w Chorwacji można pić wodę z kranu?

Wracając z CRO po drodze, przy autostradzie zatrzymaliśmy się na kawie w restauracji przy stacji paliw. Obok nas Chorwacji zamówili jakieś dania i do picia m.in. schłodzoną wodę. Obserwując (w czasie oczekiwania na kawki) obsługę przyuważyłem barmana jak do wysokiej szklanki wrzucił z lodówki kilka kostek lodu po czym... nalał wody z kranu 8O
Uwierzyłem wtedy w to co usłyszałem będąc w CRO - w kranach woda zdatna do picia (bez przegotowania) :-)
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 20.09.2017 20:03

coobah napisał(a):Snjezana i Branko Matijas z Poljicy wybudowali basen.
Tak myśleli o tym basenie jak u nich byliśmy, aż dopieli swego :)

Tak było za naszych czasów:
A teraz wygląda to tak:


Przechodziłem kilka razy razy obok tego basenu. Mieszkaliśmy niedaleko tylko jakoś nikt z niego nie korzystał pewnie wszyscy wolą jednak słoną wodę.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 20.09.2017 21:25

śmigacz napisał(a):
coobah napisał(a):Snjezana i Branko Matijas z Poljicy wybudowali basen.
Tak myśleli o tym basenie jak u nich byliśmy, aż dopieli swego :)

Tak było za naszych czasów:
A teraz wygląda to tak:


Przechodziłem kilka razy razy obok tego basenu. Mieszkaliśmy niedaleko tylko jakoś nikt z niego nie korzystał pewnie wszyscy wolą jednak słoną wodę.


Nie dziwię się, że nikt nie korzystał. Przecież w basenie publicznym woda musi być chlorowana.
Volroch
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 22.06.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Volroch » 21.09.2017 08:46

moze przechodziles w dzien, akcja na basenie zaczyna sie po 22 kiedy dzieciory spia a w basenie mozna sobie imprezke zrobic :)
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 25.09.2017 11:52

wróciłem z urlopu, nie wszystko jeszcze podliczyłem ale wstępnie mogę podać co i jak wyszło:
- przejazd 1000-1200zł - Skoda Superb 1.6TDi, średnie spalanie 5,9L/100km, 4os na pokładzie
- kwatery apartament z 2 sypialniami (plus cała reszta niezbędna) 30Euro za nocleg, od pary wychodziło 180Euro za 12nocy
- zakupy w Polsce: składniki na 3obiady, 2kostki masła, serki do smarowania, domowe wędliny, paręnaście piw, 4 butelki wódki (w tym 1 na prezent)

na miejscu zrobione ok 300km, wszędzie już bylismy wcześniej więc jedynie wycieczka do Splitu była i na Sv. Jure samochodem.
prawie codziennie jeden posiłek w knajpie obiad lub kolacja, niektóre ceny:
- stek z tuńczyka - 70kun
- dorada - 50kun
- lubin - 60kun
- sałatka z ośmiornicy - 60kun
- cevapcici - 60kun
- piwo - 17kun

Ogólnie wydane na dwie osoby, ok 4500zł, i sam do teraz nie dowierzam temu, chyba dzielenie się przejazdem i noclegiem się opłaca. Gdyż jak wcześniej pisałem praktycznie co dziennie była wizyta w knajpie, albo na posiłku albo na drinku/kawie/piwie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 462
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone