Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Volroch
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 22.06.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Volroch » 05.09.2017 12:22

Jak w zeszłym roku spędziłem tydzień w Kołobrzegu gdzie było 12-16 stopni i w najlepszym przypadku kropiło, to stwierdziłem że to strata kasy. W tym roku było podobnie nad morzem (mieszkam w Gdańsku to widzę co się dzieje za oknami). Stąd wyjazd do HR, którą nota bene jakby się odarło z pogody (czyli gdyby mieli to samo co u nas) to pewnie pies z kulawą nogą by tam nie pojechał.

Co do alk - ja wziełem ze sobą i mocne i słabe i de facto nie żałuję bo ceny i jakość tego co jest na miejscu jest mizerna.

Ja akurat normalnie jem przynajmniej 3 posiłki, a na wyjazdach to tzw. kolacja zawsze jest biesiadnej formie czyli start 18-19 koniec koło 22-23 i jedzenie prawie non stop.
W HR niestety obiad wypadał bo było za gorąco - tylko owoce jakieś
rocker
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 514
Dołączył(a): 15.07.2011
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) rocker » 06.09.2017 08:44

Kolega z pracy w tym roku był nad polskim morzem w okolicach Władysławowa. Termin przełom lipca i sierpnia. Na Śląsku panowałem wtedy fala upałów w temp. ok 35stopni a on nad polskim morzem, w porywach miał 20stopni i jak nie kropiło to się cieszył.
Podoba mi się polskie morze, bardzo ładne jest, ale jechać na urlop z nadzieją, że będzie ładna pogoda to zbyt duży totolotek jak dla mnie. Wolę jechać na majówkę albo inny długi weekend, bez nastawienia że będzie pięknie.
lasus1
Podróżnik
Posty: 28
Dołączył(a): 09.07.2015
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) lasus1 » 06.09.2017 08:59

podobnie jak Kolega Volroch, też jestem gdańszczaninem i potwierdzam, to co się w tym roku dziej nad Bałtykiem to jakiś koszmarek... współczuję tym co tu na urlop przyjechali.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 06.09.2017 11:35

rocker napisał(a):Podoba mi się polskie morze, bardzo ładne jest, ale jechać na urlop z nadzieją, że będzie ładna pogoda to zbyt duży totolotek jak dla mnie. Wolę jechać na majówkę albo inny długi weekend, bez nastawienia że będzie pięknie.


Ditto.

Zwłaszcza, że:

- kwaterę trzeba zabukować z kilkumiesięcznym (jak nie rocznym) wyprzedzeniem
- plan urlopów uzgadniany jest (w niektórych firmach, w tym w mojej) na pocz. roku kalendarzowego.
kobrat
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 558
Dołączył(a): 21.01.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) kobrat » 09.09.2017 00:07

u mnie w pazdzierniku planuje sie urlop na przyszly rok
Volroch
Odkrywca
Posty: 114
Dołączył(a): 22.06.2017
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Volroch » 13.09.2017 11:31

No ja tez zaczynam planować, ale jakoś niestety nie udaje mi się nic znaleźć tak taniego jak w koledzy i koleżanki na poprzednich 460 stronach. Czy ktoś może mi pomóc ? Szukam czegoś by pojechać w 2-3 rodziny (2+4, 2+2 i 2+3) tak żeby było do 500 m do morza i żeby był basen w rozsądnych pieniądzach - najlepiej takich jak tutaj są podawane.
Może być tu lub na priv. Z góry dziękuję.
śmigacz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1703
Dołączył(a): 18.09.2016
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) śmigacz » 13.09.2017 15:36

Po co basen jak się jedzie nad morze? Bardzo mnie to zastanawia tylko nie znam odpowiedzi.
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 13.09.2017 15:45

śmigacz napisał(a):Po co basen jak się jedzie nad morze? Bardzo mnie to zastanawia tylko nie znam odpowiedzi.

Była już na forum dyskusja nad tym... Cro jednak z domów z basenami nie słynie, a często są to małe baseny, gdzie dorosły jak ruszy ręką to już jest przy drugim brzegu.... Baseny przy morzu to Bułgaria lub campy we Włoszech...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 13.09.2017 17:39

śmigacz napisał(a):Po co basen jak się jedzie nad morze? Bardzo mnie to zastanawia tylko nie znam odpowiedzi.


np. bo dzieci nie lubią słonej wody.
Marsallah
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2275
Dołączył(a): 31.08.2010
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marsallah » 14.09.2017 09:10

A kto im każe ją pić?
Marko66
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 380
Dołączył(a): 30.03.2012
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Marko66 » 14.09.2017 09:17

śmigacz napisał(a):Po co basen jak się jedzie nad morze? Bardzo mnie to zastanawia tylko nie znam odpowiedzi.

Sądzę, że powody są różne: np. ale nasz gospodarz śmiał się z Niemców mieszkających po sąsiedzku, którzy potrafili 2 tygodnie siedzieć w "apartmanie" i oglądać morze tylko z daleka a kontakt z wodą mieli tylko w basenie lub pod prysznicem. :lol:
A w innym domku była młodzież, która imprezowała przy basenie od wieczora do poranka, a w ciągu dnia spali lub ewentualnie jechali zakupić napoje procentowe na kolejną noc - oni też nie mieli czasu by wybrać się nad morze :lol:
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 14.09.2017 15:16

Z moich obserwacji, większość ludzi w Cro, tylko taple się przy brzegu. Nie wiem czy nie umieją pływać, czy się boją. W sumie, dla nich basen to nie jest złe rozwiązanie.
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 14.09.2017 15:50

Marsallah napisał(a):A kto im każe ją pić?


To taki żart, ok.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4911
Dołączył(a): 06.08.2014
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 14.09.2017 16:20

Fanka napisał(a):Z moich obserwacji, większość ludzi w Cro, tylko taple się przy brzegu. Nie wiem czy nie umieją pływać, czy się boją.
Warto wziąć również pod uwagę inny wariant.
Np. taki, że taplają się przy brzegu, bo mają taką ochotę.
Sprawia im to przyjemność, są na urlopie a nie na obozie kondycyjnym pod patronatem Phelps'a.
Pływać umieją, ino akurat nie mają ochoty.

A z moich obserwacji wynika, że większość ludzi w Chorwacji wypoczywa.
Na swój własny sposób.
Fanka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 734
Dołączył(a): 16.09.2013
Re: Ile kosztuje urlop w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Fanka » 14.09.2017 17:59

Ależ, ja nikogo nie zmuszam do pływania, tym bardziej nie krytykuje ! Nic mi do tego jak kto spędza urlop. Co nie zmienia faktu statystycznego, że procentowo mało kto tak naprawdę wykorzystuje możliwość popływania. To była odp, dlaczego ludzie biorą nad tak pięknym morzem baseny.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 461
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone