Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
krzych222
Odkrywca
Posty: 79
Dołączył(a): 08.07.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) krzych222 » 21.05.2009 14:47

Mój wstępny rachunek na ten rok to


Dingac na 10-11 dni 20.06-01.07
Rodzina 2 + 1(3 letni dziecko)

Dojazd (paliwo winiety ubezp) ok 1100 PLN
Apartament - 200 Euro = 900PLN
Polskia wałówa - 200 PLN (nie szalejemy)
Wydatki na miejscu 1500-2000 PLN (w tym wypad do Mostaru i wucieczka na Mljet)

Max 4000 PLN.
m_cowboy
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 116
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) m_cowboy » 21.05.2009 16:38

Doblo przy 120 - 130 km/h i płynnej jeździe spokojnie mieści się w 7 litrach.
Jeśli chodzi o całkowite koszty wyjazdu zawsze mieściłem się do 3500,00 PLN. W tym roku mam w planie zamknąć się kwotą 4000,00. Mam nadzieję, że się uda :)
Mamy zestaw :wink: 2+1, kamp, żarełko w bagażniku, nie szalejemy ale też nie oszczędzamy w sposób przesadny. Jak mam ochotę na piwo to kupuję. Zawsze jakieś wycieczki, lody, pizza, ryba itp. też są.
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 21.05.2009 16:52

m_cowboy napisał(a):Doblo przy 120 - 130 km/h i płynnej jeździe spokojnie mieści się w 7 litrach.
Jeśli chodzi o całkowite koszty wyjazdu zawsze mieściłem się do 3500,00 PLN. W tym roku mam w planie zamknąć się kwotą 4000,00. Mam nadzieję, że się uda :)
Mamy zestaw :wink: 2+1, kamp, żarełko w bagażniku, nie szalejemy ale też nie oszczędzamy w sposób przesadny. Jak mam ochotę na piwo to kupuję. Zawsze jakieś wycieczki, lody, pizza, ryba itp. też są.


Chwali się gospodarność i zaradność w każdej sytuacji. Kolega nie narzeka tylko jedzie. Świat do takich należy.
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 21.05.2009 18:00

17aga napisał(a):Zastanawiam się jaka jest realna cena pokoju z łazienką lub apartamentu dla 2 osób na Riwierze Makarskiej (konkretnie myślę o Primosten)


8O Primošten to jakieś 200 km od Riwiery Makarskiej...
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 21.05.2009 18:07

zlybanan napisał(a):
el_guapo napisał(a):Liczenie żywności kupionej w kraju to błąd - w końcu zostając w domu też byś jadł.


ale w domu nie zostajesz więc nie jesz :idea:


Nie nadążam za Twym tokiem rozumowania. :roll:
Jeżeli koszty przejazdu, noclegu i atrakcji na miejscu nazwiemy "kosztem zmiennym", to koszt jedzenia możemy określić "kosztem stałym" - bez względu na miejsce, czy to dom czy wakacje będziemy musieli go ponieść. Dodawanie go do ogólnych kosztów wakacji to oszukiwanie samego siebie i zawyżanie (niesłuszne) sumy wydanej na wakacje, bo w zostając w domu też skonsumowałbyś trochę $$$. :!:
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1536
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 21.05.2009 18:10

jorgus111 napisał(a):
el_guapo napisał(a):
j23 napisał(a):a który samochód spala 7l/km na autostradzie? Jak nic 10l/km przecież nikt nie jedzie 90km/h :D


Każdy diesel przy dozwolonej prędkości autostradowej (bez Niemiec).


Każdy :wink: :?: audi 3,0 TDi nie bardzo chce zejść poniżej 8 :?, przy spokojnej jeździe :wink:


Statystyka poniżej dotyczy motoru 1.9 JTD i wyjazdu do HR a.d. 2007. 3litrowy TDI nie powinien tyle palić - chyba że ktoś operuje pedałem gazu w trybie binarnym :wink:

Obrazek
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 21.05.2009 19:15

el_guapo napisał(a):
zlybanan napisał(a):
el_guapo napisał(a):Liczenie żywności kupionej w kraju to błąd - w końcu zostając w domu też byś jadł.


ale w domu nie zostajesz więc nie jesz :idea:


Nie nadążam za Twym tokiem rozumowania. :roll:
Jeżeli koszty przejazdu, noclegu i atrakcji na miejscu nazwiemy "kosztem zmiennym", to koszt jedzenia możemy określić "kosztem stałym" - bez względu na miejsce, czy to dom czy wakacje będziemy musieli go ponieść. Dodawanie go do ogólnych kosztów wakacji to oszukiwanie samego siebie i zawyżanie (niesłuszne) sumy wydanej na wakacje, bo w zostając w domu też skonsumowałbyś trochę $$$. :!:



Dodawanie żywienia nie jest oszukiwaniem samego siebie. Jeśli jedziesz na wczasy krajowe i płacisz 1500 zł za 14 dni to masz wliczone posiłki. To samo jak lecisz do Egiptu też płacisz za posiłki. Jeśli ktoś z rodziny lub przyjaciół spyta Ciebie o koszt wczasów to co - odejmujesz koszt posiłków ?????

Nie odejmujesz tylko podajesz całkowite koszty.

Jak jedziesz do Chorwacji to liczysz ile wydałeś na posiłki, żywność z kraju i wychodzi ci ogólny koszt z innymi wydatkami typu paliwo, itp. Teraz dopiero można porównać koszt samolotowych wczasów np. w Egipcie, czy krajowych na Mazurach z kosztem pobytu w Chorwacji.

Czy to takie trudne do zrozumienia, portfel jest jeden nie da się go oszukać. Więc mówmy o całkowitych kosztach bo one są najbardziej wymierne i nie zaniżajmy ich. Pozdrawiam tych co nie umią liczyć.
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 21.05.2009 21:57

darek1 napisał(a):

Dodawanie żywienia nie jest oszukiwaniem samego siebie. Jeśli jedziesz na wczasy krajowe i płacisz 1500 zł za 14 dni to masz wliczone posiłki. To samo jak lecisz do Egiptu też płacisz za posiłki. Jeśli ktoś z rodziny lub przyjaciół spyta Ciebie o koszt wczasów to co - odejmujesz koszt posiłków ?????

Nie odejmujesz tylko podajesz całkowite koszty.

Jak jedziesz do Chorwacji to liczysz ile wydałeś na posiłki, żywność z kraju i wychodzi ci ogólny koszt z innymi wydatkami typu paliwo, itp. Teraz dopiero można porównać koszt samolotowych wczasów np. w Egipcie, czy krajowych na Mazurach z kosztem pobytu w Chorwacji.

Czy to takie trudne do zrozumienia, portfel jest jeden nie da się go oszukać. Więc mówmy o całkowitych kosztach bo one są najbardziej wymierne i nie zaniżajmy ich. Pozdrawiam tych co nie umią liczyć.


brednie, w PL jem tyle samo i nie mam klona którego w domu zostawiam i jeśli koszty żywnienia sa porównywalne to nie możesz liczyć podwójnie. I nie porównuj wczasów z żywieniem w których się nie da oddzielić żarcia od reszty. Tu akurat sie da i to robię. Gdybyś chciał odliczyć czynsz, który czy jesteś czy cię nie ma i tak placisz to mógłbym się zgodzić ale tu takiego podstawowego faktu nie możesz pojać...?? Żywienie na urlopie może odliczać ten co na garnuszku, lub na krzywy ryj u bliskich żyje
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.05.2009 22:03

Plumek napisał(a):
17aga napisał(a):Zastanawiam się jaka jest realna cena pokoju z łazienką lub apartamentu dla 2 osób na Riwierze Makarskiej (konkretnie myślę o Primosten)


8O Primošten to jakieś 200 km od Riwiery Makarskiej...

jeśli chodzi o ścisłość to z Primosten do samego Miasta Makarska jest 140km a riwiera zaczyna się dużo dużo wcześniej. Więc nie czepiałbym się tak bardzo :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.05.2009 22:09

darek1 napisał(a):
el_guapo napisał(a):
zlybanan napisał(a):
el_guapo napisał(a):Liczenie żywności kupionej w kraju to błąd - w końcu zostając w domu też byś jadł.


ale w domu nie zostajesz więc nie jesz :idea:


Nie nadążam za Twym tokiem rozumowania. :roll:
Jeżeli koszty przejazdu, noclegu i atrakcji na miejscu nazwiemy "kosztem zmiennym", to koszt jedzenia możemy określić "kosztem stałym" - bez względu na miejsce, czy to dom czy wakacje będziemy musieli go ponieść. Dodawanie go do ogólnych kosztów wakacji to oszukiwanie samego siebie i zawyżanie (niesłuszne) sumy wydanej na wakacje, bo w zostając w domu też skonsumowałbyś trochę $$$. :!:



Dodawanie żywienia nie jest oszukiwaniem samego siebie. Jeśli jedziesz na wczasy krajowe i płacisz 1500 zł za 14 dni to masz wliczone posiłki. To samo jak lecisz do Egiptu też płacisz za posiłki. Jeśli ktoś z rodziny lub przyjaciół spyta Ciebie o koszt wczasów to co - odejmujesz koszt posiłków ?????

Nie odejmujesz tylko podajesz całkowite koszty.

Jak jedziesz do Chorwacji to liczysz ile wydałeś na posiłki, żywność z kraju i wychodzi ci ogólny koszt z innymi wydatkami typu paliwo, itp. Teraz dopiero można porównać koszt samolotowych wczasów np. w Egipcie, czy krajowych na Mazurach z kosztem pobytu w Chorwacji.

Czy to takie trudne do zrozumienia, portfel jest jeden nie da się go oszukać. Więc mówmy o całkowitych kosztach bo one są najbardziej wymierne i nie zaniżajmy ich. Pozdrawiam tych co nie umią liczyć.

Do tego trzeba doliczyć stres związany z przelotem ( w moim przypadku nie do wyceny) Więc Nie mogę porównać wycieczki w Egipcie, Tunezji, itd. NIe lubię,nie lubię
Lelule1971
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 30.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Lelule1971 » 21.05.2009 22:38

Bodzioch Marek napisał(a):
darek1 napisał(a):

Dodawanie żywienia nie jest oszukiwaniem samego siebie. Jeśli jedziesz na wczasy krajowe i płacisz 1500 zł za 14 dni to masz wliczone posiłki. To samo jak lecisz do Egiptu też płacisz za posiłki. Jeśli ktoś z rodziny lub przyjaciół spyta Ciebie o koszt wczasów to co - odejmujesz koszt posiłków ?????

Nie odejmujesz tylko podajesz całkowite koszty.

Jak jedziesz do Chorwacji to liczysz ile wydałeś na posiłki, żywność z kraju i wychodzi ci ogólny koszt z innymi wydatkami typu paliwo, itp. Teraz dopiero można porównać koszt samolotowych wczasów np. w Egipcie, czy krajowych na Mazurach z kosztem pobytu w Chorwacji.

Czy to takie trudne do zrozumienia, portfel jest jeden nie da się go oszukać. Więc mówmy o całkowitych kosztach bo one są najbardziej wymierne i nie zaniżajmy ich. Pozdrawiam tych co nie umią liczyć.


brednie, w PL jem tyle samo i nie mam klona którego w domu zostawiam i jeśli koszty żywnienia sa porównywalne to nie możesz liczyć podwójnie. I nie porównuj wczasów z żywieniem w których się nie da oddzielić żarcia od reszty. Tu akurat sie da i to robię. Gdybyś chciał odliczyć czynsz, który czy jesteś czy cię nie ma i tak placisz to mógłbym się zgodzić ale tu takiego podstawowego faktu nie możesz pojać...?? Żywienie na urlopie może odliczać ten co na garnuszku, lub na krzywy ryj u bliskich żyje


Robi się z tego jakaś paranoja, oczywiste, że nie masz klona, myślę, że Darek1 jest świadomy, że skoro jesteś w CRO to niema Cię w PL... Idąc dalej odlicz sobie też koszt paliwa, które wlałbyś do baku przez te 2 tygodnie wakacji gdybyś siedział w domu i jeździł do pracy, następnie prąd, który byś zużył też odlicz, co tam jeszcze? Aha, woda, gaz jeśli posiadasz w domu bo przecież go nie zużyjesz... Ja jednak idę tokiem myślenia Darka1, wtedy jest łatwiej porównać na przykład wyjazd do Cro z pobytem w Egipcie.

Pozdrav!
dorota19
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 277
Dołączył(a): 12.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dorota19 » 21.05.2009 22:54

2200 zl obliczone z polnocnej PL
Plumek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3893
Dołączył(a): 20.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Plumek » 21.05.2009 23:22

Serce w pasy napisał(a):
Plumek napisał(a):
17aga napisał(a):Zastanawiam się jaka jest realna cena pokoju z łazienką lub apartamentu dla 2 osób na Riwierze Makarskiej (konkretnie myślę o Primosten)


8O Primošten to jakieś 200 km od Riwiery Makarskiej...

jeśli chodzi o ścisłość to z Primosten do samego Miasta Makarska jest 140km a riwiera zaczyna się dużo dużo wcześniej. Więc nie czepiałbym się tak bardzo :lol:


Masz rację - jeśli chodzi o ścisłość, to jadranką nawet 120 km. Co nie zmienia faktu, że Primosten to nie Riwiera Makarska :) Można się nie czepiać oczywiście :) I pisać też, że Kraków leży np. na Śląsku :)

"- Gdzie byłaś w Chorwacji?
- na Makarskiej Riwierze
- my też! i jeździliśmy co wieczór na lody do Makarskiej
- a gdzie to jest? bo my jeździliśmy do Sibenika..."
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 22.05.2009 00:45

Ja już jestem przyzwyczajony, że Kraków notorycznie umiejscawiają w górach, więc śląsk też mnie nie dziwi :lol:
darek1
zbanowany
Posty: 9346
Dołączył(a): 27.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) darek1 » 22.05.2009 06:17

Bodzioch Marek napisał(a):
darek1 napisał(a):

Dodawanie żywienia nie jest oszukiwaniem samego siebie. Jeśli jedziesz na wczasy krajowe i płacisz 1500 zł za 14 dni to masz wliczone posiłki. To samo jak lecisz do Egiptu też płacisz za posiłki. Jeśli ktoś z rodziny lub przyjaciół spyta Ciebie o koszt wczasów to co - odejmujesz koszt posiłków ?????

Nie odejmujesz tylko podajesz całkowite koszty.

Jak jedziesz do Chorwacji to liczysz ile wydałeś na posiłki, żywność z kraju i wychodzi ci ogólny koszt z innymi wydatkami typu paliwo, itp. Teraz dopiero można porównać koszt samolotowych wczasów np. w Egipcie, czy krajowych na Mazurach z kosztem pobytu w Chorwacji.

Czy to takie trudne do zrozumienia, portfel jest jeden nie da się go oszukać. Więc mówmy o całkowitych kosztach bo one są najbardziej wymierne i nie zaniżajmy ich. Pozdrawiam tych co nie umią liczyć.


brednie, w PL jem tyle samo i nie mam klona którego w domu zostawiam i jeśli koszty żywnienia sa porównywalne to nie możesz liczyć podwójnie. I nie porównuj wczasów z żywieniem w których się nie da oddzielić żarcia od reszty. Tu akurat sie da i to robię. Gdybyś chciał odliczyć czynsz, który czy jesteś czy cię nie ma i tak placisz to mógłbym się zgodzić ale tu takiego podstawowego faktu nie możesz pojać...?? Żywienie na urlopie może odliczać ten co na garnuszku, lub na krzywy ryj u bliskich żyje


Bzdura
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko

cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone