Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
nenek
Croentuzjasta
Posty: 402
Dołączył(a): 28.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) nenek » 25.09.2018 11:29

Simonka dobrze pisze w Chorwacji apartament 2+1 w odległosci 100 metrow od morza i z widokiem mozna miec za 50 euro jedzenie duzo drozsze i dojazd a w Polsce jedzenie tansze ale za to byle co piwo w plastiku jadłodajnie z jedzeniem domowym o jakosci tego nie wspomne a kwatera w takiej odległosci od morza to fakt nierealny a jak cos jest kosztuje duzo wiecej niz te 50 euro . Wole dołozyc tego tysiaka i z Warszawy jechac nad Adriatyk bo tyle wychodzi gdzies roznica.
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 25.09.2018 11:55

nenek napisał(a):Simonka dobrze pisze w Chorwacji apartament 2+1 w odległosci 100 metrow od morza i z widokiem mozna miec za 50 euro (...)
Można też mieć za 50 € (49,50 € żeby być dokładnym) w sezonie 01.07 - 15.07 bezpośrednio przy morzu:
114299796.jpg
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15657
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 25.09.2018 11:57

Tylko jeszcze koszt drogi dochodzi, bo tego nie można pominąć - jakoś wszędzie trzeba się dostać: ja z południa PL mam:
Międzyzdroje: 750 km 8,3 h jazdy, koszt paliwa (sam dojazd): 5,5l ON, 5,15zł - 425 zł + autostrada ok. 35zł*2 RAZEM: ok. 495 zł (nawet pociągiem taniej tam 2+1 nie zajadę)
Makarska: 1150 km, 13 h jazdy, koszt paliwa: 759 zł + autostrady SK+A+HR - ok. 400 zł
Dla porównania odl. zbliżona jak nad Bałtyk w moim przypadku: Fazana: 950 km, 9,5 h jazdy, paliwo: 627 zł + autostrady SK+A+HR - ok. 318 zł
simonka
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 20.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) simonka » 25.09.2018 12:34

boboo, pewnie że można, trzeba tylko poszperać, w Polsce też można. To była szybka kalkulacja na podstawie jednego portalu internetowego, żeby dać apartamentom równe szanse :)
Koszt drogi u każdego różny i ciężko coś tu wymyślić... my zawsze robimy min 1400 +promy i nie wiele tu się da zaoszczędzić :(
Na szczęście widoki i ciepła woda są tego wartę
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 25.09.2018 13:47

piotrulex napisał(a):
domi_1 napisał(a):
simonka napisał(a):Może w tej chwili narażę się większości forumowiczów.. no trudno :twisted:
Chorwacja nie jest ani droga, ani tania. Pobyt w Chorwacji kosztuje tyle samo co w Polsce. Jak ktoś spędza urlop w Polsce w miejscowościach turystycznych i korzysta z atrakcji to zapewne chce to samo robić w Chorwacji i kosztuje to tyle samo. Jak spędza w klimatycznych miejscowościach, to i tu też tyle zapłaci co w Polsce w podobnym miejscu (korekta na wyspy- w Polsce raczej ich brak, na wyspach zawsze ciutkę drożej). Ceny są zróżnicowane i ma na to wpływ głównie miejsce i sposób spędzania czasu. Różnica to dojazd. Dobranoc :papa:

chyba kolega zapomniał o Wolin i Uznam:)) Więc jednak mamy swoje wyspy. A co do cen w PL i CRO to nawet obiektywne wskaźniki wg GUS wskazują, że tam jest drożej.


Oczywiście racja tylko, że WJEŻDŻAJĄC na nie, a zwłaszcza na tę pierwszą, można naprawdę tego nie zauważyć :)


Za to przeplywajac na druga wyspe czyli Uznam napewno zauwazysz:-) stojac w cztero-godzinnym korku przed promem zauwazysz :-) A jak tylko sie tu dostaniesz to zauwazysz ze ceny niewiele odbiegaja od chorwackich.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 25.09.2018 14:25

jedrula napisał(a):
piotrulex napisał(a):
domi_1 napisał(a):
simonka napisał(a):Może w tej chwili narażę się większości forumowiczów.. no trudno :twisted:
Chorwacja nie jest ani droga, ani tania. Pobyt w Chorwacji kosztuje tyle samo co w Polsce. Jak ktoś spędza urlop w Polsce w miejscowościach turystycznych i korzysta z atrakcji to zapewne chce to samo robić w Chorwacji i kosztuje to tyle samo. Jak spędza w klimatycznych miejscowościach, to i tu też tyle zapłaci co w Polsce w podobnym miejscu (korekta na wyspy- w Polsce raczej ich brak, na wyspach zawsze ciutkę drożej). Ceny są zróżnicowane i ma na to wpływ głównie miejsce i sposób spędzania czasu. Różnica to dojazd. Dobranoc :papa:

chyba kolega zapomniał o Wolin i Uznam:)) Więc jednak mamy swoje wyspy. A co do cen w PL i CRO to nawet obiektywne wskaźniki wg GUS wskazują, że tam jest drożej.


Oczywiście racja tylko, że WJEŻDŻAJĄC na nie, a zwłaszcza na tę pierwszą, można naprawdę tego nie zauważyć :)


Za to przeplywajac na druga wyspe czyli Uznam napewno zauwazysz:-) stojac w cztero-godzinnym korku przed promem zauwazysz :-) A jak tylko sie tu dostaniesz to zauwazysz ze ceny niewiele odbiegaja od chorwackich.


Wjeżdżałem od drugiej i wplywalem od naszej. Od naszej NIGDY w szczycie. Czekałem maks 30 minut. W Świnoujskich sklepach nadzwyczajnych cen nie widziałem. Gofrów czy kwatery nie szukałem :) Od Niemieckiej strony też nie widac, że to wyspa :)
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 25.09.2018 19:52

boboo napisał(a):
nenek napisał(a):Simonka dobrze pisze w Chorwacji apartament 2+1 w odległosci 100 metrow od morza i z widokiem mozna miec za 50 euro (...)
Można też mieć za 50 € (49,50 € żeby być dokładnym) w sezonie 01.07 - 15.07 bezpośrednio przy morzu:
114299796.jpg

Bogdan, gdzie taka sielanka ?
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107673
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.09.2018 20:22

Chyba tegoroczna miejscówka Bogdana na otoku Mljet w Saplunara :oczko_usmiech:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 25.09.2018 20:25

Lumbarda na Korčuli.
Wstępnie zarezerwowane 8)
Jak nie znajdę nic lepszego (tak, wiem, Metajna :wink: ) to w 2019 opłynę Korčulę :hut:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.09.2018 21:03

Habanero napisał(a):
boboo napisał(a):
nenek napisał(a):Simonka dobrze pisze w Chorwacji apartament 2+1 w odległosci 100 metrow od morza i z widokiem mozna miec za 50 euro (...)
Można też mieć za 50 € (49,50 € żeby być dokładnym) w sezonie 01.07 - 15.07 bezpośrednio przy morzu:
114299796.jpg

Bogdan, gdzie taka sielanka ?


Guest House Stone house Gregov.

Dla posiadacza pływadła ok. Ale ogólnie to takie sobie. :)
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 25.09.2018 21:41

bigredone napisał(a):(...) Dla posiadacza pływadła ok. Ale ogólnie to takie sobie. :)
I takie są nasze (Olga & boboo) priorytety:
1. Slip (blisko) i bojka;
2. Kwatera blisko bojki;
3. Klimatyzacja, lodówka;
4. Kwatera możliwie nisko (nie po to mieszkam w gór(k)ach, żebym na urlopie po schodach drałował);
5. Kwatera z tarasem z relaksującym widokiem.

Pralki, kuchenki i grilla może nie być (do tej pory nie używaliśmy).
Sklep, benzyna i konoba w promieniu 20-30 km są OK.
W kwaterze nie potrzebujemy "złotych klamek", my tam tylko śpimy.
Na tarasie szybkie śniadanie i po powrocie wieczorna kawa i lekka owocowa - czasami kanapkowa - kolacja.
Telewizora też nie trzeba, WiFi owszem, żeby być na bieżąco z forum :wink:

Dlatego "takie sobie" dla jednych, może być idealne dla innych.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 25.09.2018 22:07

Nie no , spoko. Dla was fajne. Nie wnikam w wyposażenie apartmana.
Ale znając nieco Lumbrdę to nie jest fajne miejsce dla np. rodzin z dziećmi itp. To takie troszkę bajorko.
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 25.09.2018 23:29

boboo napisał(a):Lumbarda na Korčuli.
Wstępnie zarezerwowane 8)
Jak nie znajdę nic lepszego (tak, wiem, Metajna :wink: ) to w 2019 opłynę Korčulę :hut:

No to pięknie :P
5 km do Peljesaca, tuzin wysepek dookoła, romantyczna hacjenda, ... żyć nie umierać .
Świetny wybór dla Was :idea: Brałbym :hut:
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 26.09.2018 05:58

Habanero napisał(a):(...) Brałbym (...)
boboo napisał(a):Wstępnie zarezerwowane 8) Jak nie znajdę nic lepszego (...)
Intensywność dalszego szukania spadła znacząco, choć nie do zera :wink:
A prawdę powiedziawszy, to najpierw obskoczyłem bookingowo wyspę Hvar. Znalazłem ciekawą miejscówkę, ale rezerwacja była 100% płatna i bezzwrotna.
Aż tak się wiązać 10 miesięcy przed teoretycznym/planowanym urlopem to ja nie chcę.

A wracając do kosztów, to jestem ciekaw ile w przyszłym roku pójdzie na autostrady.
Słowenia jasne: nad I ośką mam > 1m (poza tym ten model auta jest na liście jako 2B)
Ale Chorwacja? W dokumencie auta* mam wysokość: 1881 - 1940 (mm).
Czyli można interpretować, że mniej niż 1,90 m, ale też że więcej niż 1,90 m.



* dla Eger'a
nie, nie chwalę się autem.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 26.09.2018 09:06

boboo napisał(a):
Habanero napisał(a):(...) Brałbym (...)
boboo napisał(a):Wstępnie zarezerwowane 8) Jak nie znajdę nic lepszego (...)
Intensywność dalszego szukania spadła znacząco, choć nie do zera :wink:
A prawdę powiedziawszy, to najpierw obskoczyłem bookingowo wyspę Hvar. Znalazłem ciekawą miejscówkę, ale rezerwacja była 100% płatna i bezzwrotna.
Aż tak się wiązać 10 miesięcy przed teoretycznym/planowanym urlopem to ja nie chcę.

A wracając do kosztów, to jestem ciekaw ile w przyszłym roku pójdzie na autostrady.
Słowenia jasne: nad I ośką mam > 1m (poza tym ten model auta jest na liście jako 2B)
Ale Chorwacja? W dokumencie auta* mam wysokość: 1881 - 1940 (mm).
Czyli można interpretować, że mniej niż 1,90 m, ale też że więcej niż 1,90 m.



* dla Eger'a
nie, nie chwalę się autem.


Oczywiście, że nie :mrgreen: czyżbyś nie widział różnicy ?

boboo napisał(a):Czasem napiszesz coś z sensem, a czasem walniesz tak, że się zastanawiam czy tamto z sensem nie wyszło Ci przez przypadek.


i vice wersal :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 640
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone