Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33331
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 24.09.2018 21:32

Eger napisał(a):Fajnie, ze znasz siebie bo poza toba taki ktos nie istnieje :D 8) :lol: :roll:

Zaczyna mnie nużyć ta Twoja napastliwa narracja.

Wyobraź sobie, że nigdy nie wypożyczyłem w Cro żadnego pływadła.
No i?

Oczywiście pytanie retoryczne, bo jak już zdążyłem się zorientować nie odpowiadasz na zadane pytania, a kwestie dla Ciebie niekorzystne lub tezy nie do udowodnienia skutecznie omijasz.

Eger napisał(a):Watek jest pozyteczny, ale ktos kto szuka KONKRETNYCH informacji ich szybko nie znajdzie, bo zwyczajnie nie jest w stanie przekopac kilkuset stron

Ogranicz swoje monotematyczne opinie, a zaprawdę powiadam Ci, że ilość tych stron drastycznie spadnie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 24.09.2018 21:47

Prawda jest taka, ze ten watek to 639 stron bicia piany 8)

Dla osoby szukajacej konkretnej informacji o kosztach pobytu w Chorwacji nie ma tu nic 8)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 24.09.2018 22:09

....Ogólne rozmowy/Rozmowy o turystyce i nie tylko/Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze/...

* to są dyskusje i komentarze, jak przy piwie...trochę wesoło trochę straszno...każdy ma inny światopogląd
simonka
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 20.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) simonka » 24.09.2018 22:22

Może w tej chwili narażę się większości forumowiczów.. no trudno :twisted:
Chorwacja nie jest ani droga, ani tania. Pobyt w Chorwacji kosztuje tyle samo co w Polsce. Jak ktoś spędza urlop w Polsce w miejscowościach turystycznych i korzysta z atrakcji to zapewne chce to samo robić w Chorwacji i kosztuje to tyle samo. Jak spędza w klimatycznych miejscowościach, to i tu też tyle zapłaci co w Polsce w podobnym miejscu (korekta na wyspy- w Polsce raczej ich brak, na wyspach zawsze ciutkę drożej). Ceny są zróżnicowane i ma na to wpływ głównie miejsce i sposób spędzania czasu. Różnica to dojazd. Dobranoc :papa:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 24.09.2018 22:35

simonka napisał(a):Moje spostrzeżenie dotyczące kosztów utrzymania w Chorwacji: najtaniej wychodzą wyjazdy w dużej grupie znajomych ( np. 3 rodziny), we wspólnym domu z wielkim wspólnym tarasem :), na totalnym zadupi, przy samej wodzie.I nie mówimy tu o willach, bardziej o robinsonadach. Całe dnie i wieczory spędza się na tarasie i w wodzie (spacery, pływanie, snurkowanie, wędkowanie, grilowanie itp)- ciągle coś się dziej, jest wesoło i nikomu nie chce się iść do żadnej konoby :) Co trzy-cztery dni wycieczka połączona z zakupami, do okolicznych atrakcji turystycznych, +żarełko (lub nie). Wiem, nie każdy może to lubić :)


Marzę kiedyś o takiej Robinsonadzie ale tak nawet bez żadnych znajomych
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 24.09.2018 22:39

Eger napisał(a):Prawda jest taka, ze ten watek to 639 stron bicia piany 8)

Dla osoby szukajacej konkretnej informacji o kosztach pobytu w Chorwacji nie ma tu nic 8)

Trzeba szukać konkretów >>> koszt-urlopu-w-chorwacji-t42005.html
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 24.09.2018 22:43

Janusz Bajcer napisał(a):
Eger napisał(a):Prawda jest taka, ze ten watek to 639 stron bicia piany 8)

Dla osoby szukajacej konkretnej informacji o kosztach pobytu w Chorwacji nie ma tu nic 8)

Trzeba szukać konkretów >>> koszt-urlopu-w-chorwacji-t42005.html

Janusz, ... masz zdrowie .
Podziwiam 8)
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 25.09.2018 08:25

Janusz - dopisz do tytuło watku "-> konkrety w innym wątku -> tu dyskusja"
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.09.2018 09:54

ogorek napisał(a):Janusz - dopisz do tytuło watku "-> konkrety w innym wątku -> tu dyskusja"

Tytuł wątku ma określoną pojemność zdań (liter) - nie zmieści się cały dopisek.
Konkrety są przyklejone, ale widocznie część userów ma problem z czytaniem. :wink:
domi_1
Croentuzjasta
Posty: 154
Dołączył(a): 30.05.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) domi_1 » 25.09.2018 09:57

simonka napisał(a):Może w tej chwili narażę się większości forumowiczów.. no trudno :twisted:
Chorwacja nie jest ani droga, ani tania. Pobyt w Chorwacji kosztuje tyle samo co w Polsce. Jak ktoś spędza urlop w Polsce w miejscowościach turystycznych i korzysta z atrakcji to zapewne chce to samo robić w Chorwacji i kosztuje to tyle samo. Jak spędza w klimatycznych miejscowościach, to i tu też tyle zapłaci co w Polsce w podobnym miejscu (korekta na wyspy- w Polsce raczej ich brak, na wyspach zawsze ciutkę drożej). Ceny są zróżnicowane i ma na to wpływ głównie miejsce i sposób spędzania czasu. Różnica to dojazd. Dobranoc :papa:

chyba kolega zapomniał o Wolin i Uznam:)) Więc jednak mamy swoje wyspy. A co do cen w PL i CRO to nawet obiektywne wskaźniki wg GUS wskazują, że tam jest drożej.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107660
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 25.09.2018 10:07

simonka to koleżanka :oczko_usmiech:
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 25.09.2018 10:20

domi_1 napisał(a):
simonka napisał(a):Może w tej chwili narażę się większości forumowiczów.. no trudno :twisted:
Chorwacja nie jest ani droga, ani tania. Pobyt w Chorwacji kosztuje tyle samo co w Polsce. Jak ktoś spędza urlop w Polsce w miejscowościach turystycznych i korzysta z atrakcji to zapewne chce to samo robić w Chorwacji i kosztuje to tyle samo. Jak spędza w klimatycznych miejscowościach, to i tu też tyle zapłaci co w Polsce w podobnym miejscu (korekta na wyspy- w Polsce raczej ich brak, na wyspach zawsze ciutkę drożej). Ceny są zróżnicowane i ma na to wpływ głównie miejsce i sposób spędzania czasu. Różnica to dojazd. Dobranoc :papa:

chyba kolega zapomniał o Wolin i Uznam:)) Więc jednak mamy swoje wyspy. A co do cen w PL i CRO to nawet obiektywne wskaźniki wg GUS wskazują, że tam jest drożej.


Oczywiście racja tylko, że WJEŻDŻAJĄC na nie, a zwłaszcza na tę pierwszą, można naprawdę tego nie zauważyć :)
simonka
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 20.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) simonka » 25.09.2018 10:22

Witam, troszkę się dzisiaj w pracy nudzę i stworzyłam mini koszyk kontrolny:
Apartament typu studio (2+1) oraz przykładowy zestaw "obiadowy" - 7 dni w szczycie sezonu:
Międzyzdroje: apartament 30m2, najtańszy jaki znalazłam no booking, 1680 zł/7 dni
pizza margherita 30 cm -18 zł
cola 1 l - 17 zł
piwo 0,5 l - 9 zł
razem za 7 dni (apartament, 7 x (1 cola,1 piwo, 3x pizza) 2240 pln
Makarska: apartament 30 m2, najtańszy jaki znalazłam na booking, 1445 pln
pizza margherita 30 cm -23 zł
cola 1 l - 14 zł
piwo 0,5 l - 10,5 zł
razem za 7 dni (apartament, 7 x (1 cola,1 piwo, 3x pizza) 2099,50 pln
To oczywiście ceny przykładowe ( na lipiec 2019), ale starałam się znaleźć apartamenty o podobnym wyposażeniu ( w Chorwacji jest klima, bo ciężko znaleźć bez) i podobnym położeniu względem centrum i plaży. Obiad to tylko przykład dla porównania cen najpopularniejszych zestawów obiadowych w restauracjach. I wyszło mi, że noclegi są tańsze w Chorwacji, ale jedzenie droższe. Podsumowując koszt pobytu w Chorwacji i Polsce jest podobny.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 25.09.2018 10:39

simonka napisał(a):Witam, troszkę się dzisiaj w pracy nudzę i stworzyłam mini koszyk kontrolny:
Apartament typu studio (2+1) oraz przykładowy zestaw "obiadowy" - 7 dni w szczycie sezonu:
Międzyzdroje: apartament 30m2, najtańszy jaki znalazłam no booking, 1680 zł/7 dni
pizza margherita 30 cm -18 zł
cola 1 l - 17 zł
piwo 0,5 l - 9 zł
razem za 7 dni (apartament, 7 x (1 cola,1 piwo, 3x pizza) 2240 pln
Makarska: apartament 30 m2, najtańszy jaki znalazłam na booking, 1445 pln
pizza margherita 30 cm -23 zł
cola 1 l - 14 zł
piwo 0,5 l - 10,5 zł
razem za 7 dni (apartament, 7 x (1 cola,1 piwo, 3x pizza) 2099,50 pln
To oczywiście ceny przykładowe ( na lipiec 2019), ale starałam się znaleźć apartamenty o podobnym wyposażeniu ( w Chorwacji jest klima, bo ciężko znaleźć bez) i podobnym położeniu względem centrum i plaży. Obiad to tylko przykład dla porównania cen najpopularniejszych zestawów obiadowych w restauracjach. I wyszło mi, że noclegi są tańsze w Chorwacji, ale jedzenie droższe. Podsumowując koszt pobytu w Chorwacji i Polsce jest podobny.


Na dodatek jak ktoś jedzie z Cieszyna do Międzyzdrojów lub na Istrie to Adriatyk ma szanse zobaczyć szybciej

Ta litrowa cola za 17 w PL to cena knajpianej 0,2 pomnożonej przez 5, czy może 0,5 x 2? Czy jak? Pytam na serio gdyż nie pijam coli w knajpach, tym bardziej litrowych ...

Natomiast w cro te 14zł za litr to na cene knajpianą mi nie pasuje ...
simonka
Odkrywca
Posty: 116
Dołączył(a): 20.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) simonka » 25.09.2018 10:47

cola 1 l- w jednej butelce
https://www.lastrada.hr/pice/
http://kuchniavirgo.pl/
Pewnie gdzieś jest drożnej, gdzieś jest taniej... jak wszędzie
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 639
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone