Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 22.09.2018 12:36

wikol napisał(a):Też rozważyłbym 30-40dni w CRO gdybym miał tyle urlopu ;)
O ścierwie z LIDLa nie pisz bo zaraz posypią się gromy ....


Racja :mrgreen:
Poprawiona wersja:

"W Lidlu kupowalbym tanie zamienniki jedzenia i popijal tanim zamiennikiem piwa"

Ps
Nic nie mam do Lidla to moj najblizszy sklep i zaopatruje sie tam najczesciej.

Apropo Argusa...

Dawno temu kiedy kupilem mieszkanie z upragnionym ogrodem nalezalo zaprosic na "parapetowe" grono znajomych i rodzine , w sumie blisko 30 osob.

Wszystko organizowane dosc spontanicznie, do jedzenia zamowionych 8 duzych pizz a do picia mialbyc zrobiony pacz z wodki, szampana , swiezych owocowych sokow i miety z ogrodu... Stoje w Lidlu i licze ile to flaszek potrzeba kupic? Tak sie sklada ze moi znajomi i wiekszosc rodziny to ludzie weseli, rubasznie radosni a do tego lubia wypic :| :mrgreen:

Wychodzi mi wiec jakas astronomiczna liczba butelek 8O

Po szybkiej kalkulacji stwierdzam ze to za drogo ze lepiej kupic wiekszy telewizor do nowej sypialni niz inwestowac w i tak wysikany trunek ...
Wtedy ujrzalem piwo Argus w cenie takiej smiesznej ze juz jej nie pamietam, byl zwykly i cytrynowy :-) (rok chyba 2010)

Zabralem 6 kratek po 24 w kratce w sumie 144 piw , 20 owocowych i jakies Okocimy , w sumie oklo 170 piwek. Raptem 5 na glowe , gdzie ja sam wypijam wiadro czyli niemniej niz 10.

Na ogrodzie po bylych wlascicielach stala duza wanna, to byl kwietniowy cieply weekend, nalalem zimnej wody i wszystkie piwka hlup do wanny... Widok nieziemsko smaczny :mrgreen:

Przyszli goscie...

Na poczatku konsternacja i zdziwienie, gdzie jest pacz?

Na start kazdy wybral Okocima, kobiety cytrynowe ale nikt specjalnie nie chcial Argusa... Zona z chmurna mina prawie kazala mi leciec po flaszki... Otworzylem zimnego Argusa ... Hlup, hlup laaaa , pycha !
Jak sie Okocimki skonczyly kazdy bral z wanienki Argusa... Pili , jedli, smiali sie , ktos dowcipnie podsumowal ze nie taki zly... Po trzecim-czwartym juz kazdemu smakowalo bez wyjatku , po siodmym czy osmym bylo ich ulubione piwo, przy 10 ktos sie nawet wykapal w wannie ... :P

Marnosc tego piwa wychodzi dopiero nazajutrz... :-)
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2663
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 22.09.2018 13:23

My zawsze wydajemy ~5000 za 11-12 dni za 2+1

Ale myśle ze moglibyśmy te koszty obniżyć

Objechać Słowenie i w Cro tez nie jechać autostradą.
1050zł zamieniamy na 750. To 300 w kieszeni. W Austrii i Czechach nie wyobrażam sobie jazdy nie autostradą

Apartman zamiast 50E da rade pochytać za 30E , oczywiście gorszy
11x 20E daje 220E oszczędności czyli 950zł

No i zamiast wydać na mieście 2000 mozna spokojnie to zredukować do 1200zł. Co daje kolejne 800 w kieszeni

Dodajmy :

Trasa 750
Apartman 30E x 4.35 x 11 daje 1450
Wyadatki na jedzenie i zakupy 1200 na miejscu ( 100 dziennie )

Razem jakies 3500

To jak na nasze potrzeby absolutne minimum.
Oczywiście bez wycieczek, typowe leżenie caly pobyt, bez szaleństw. Zakupy w markecie i gotowanie.
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 22.09.2018 13:24

My zawsze wydajemy ~5000 za 11-12 dni za 2+1

U mnie by tak nie wyszło.
Dojazd, paliwo, 2x noclegi Węgry 90EUR / 15EUR od osoby / - około 1700 -1800zł
Apartament w taniej i tak opcji 50EUR - około 2300zł. Co raczej w sezonie w Makarskiej słabo osiągalne. Trzeba liczyć te 55-60EUR

Daje nam lekko ponad 4000zł.
yanek37
Cromaniak
Posty: 676
Dołączył(a): 13.10.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) yanek37 » 22.09.2018 15:09

Hej,
A jest sens liczyć ile "poszło" ????
Cieszyć się ..
Co to zmieni ? Że za rok nie pojadę.....?????
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1778
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 22.09.2018 15:50

yanek37 napisał(a):Hej,
A jest sens liczyć ile "poszło" ????
Cieszyć się ..
Co to zmieni ? Że za rok nie pojadę.....?????

No właśnie chyba jest sens, ja np. stwierdzam, że na Chorwację mnie nie stać i chyba będę musiał przestać myśleć o kolejnych wyjazdach.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 22.09.2018 15:53

yanek37 napisał(a):A jest sens liczyć ile "poszło" ????

Jest. Mam jakieś porównanie ile kosztowała mnie Bułgaria z Rumunią, ile Czarnogóra, Włochy, a ile Chorwacja.
Przymierzałem się np. do Norwegii i stwierdzam, że na razie mnie nie stać.

Poza tym, liczenie to moje kolejne hobby. :oczko_usmiech:
yanek37 napisał(a):Cieszyć się ..

Zawsze jest radość. :lol:
yanek37 napisał(a):Co to zmieni ? Że za rok nie pojadę.....?????

Musiałoby się wydarzyć coś nieoczekiwanego. W przeciwnym razie, nie ma takiej opcji. :wink:
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 23.09.2018 08:54

Sms z kosztami usług w Bośni dostałem dopiero na drugi dzień. A wygląda to tak w sieci Plus: Maksymalne oplaty (z VAT) w: Bosnia i Hercegowina. Polaczenia do Polski: 6.15 zl/min, odebrane: 3.08 zl/min, lokalne: 6.15 zl/min, SMS wyslany: 0.99 zl/szt, MMS wyslany na numer krajowy: 3.43 zl/100KB, MMS odebrany: 3.02 zl/100KB, Internet: 4.92 zl/100KB. Polskie placowki: +38733201142, nr alarmowy: 112, 121, pogotowie: 124, policja: 122 (wg Cennika). Milego pobytu zyczy Plus!
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 23.09.2018 18:22

yanek37 napisał(a):Hej,
A jest sens liczyć ile "poszło" ????
Cieszyć się ..
Co to zmieni ? Że za rok nie pojadę.....?????


Jest

Inni chcą wiedzieć aby się do wyjazdu finansowo przygotować
ogorek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1296
Dołączył(a): 14.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ogorek » 23.09.2018 19:32

ktoś napisał ze na drogę 2500 a drugi, że połowę (no może 1400)

Jest sens łączyć wydatek na paliwo z resztą ?
Nie lepiej podawać ilości km a tylko stałe opłaty jak winiety czy nocleg wliczać ?
Albo ilość km i cenę noclegu osobno.

Skoro to faktycznie ma komuś coś podpowiedzieć ?
Są rodziny, gdzie najpierw jedno prowadzi a potem drugie i bez noclegu robią drogę, są inni którzy nie wyobrażają sobie po drodze nie spędzić nocy w wygodnym łózku i rano pójść na przygotowane śniadanie.

Albo wogóle wyłączyć koszt drogi z tej stawki bo każdy sobie wyliczy pod swoje auto i swoje oczekiwania odnosnie noclegu.
Moje auto - ciągnąc łódke na przyczepie DMC 1300 kg pali dużo i nikomu to się nie przyda a tylko zaburzy średnią.

>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>

Nie wiem z jakiego pokolenia są Wasi rodzice ale nasi patrzą na nas "dziwnie" że nie jeździmy tam gdzie stołowka i stałe pory posiłków (tak na marginesie)
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 23.09.2018 19:46

ogorek napisał(a):
Nie wiem z jakiego pokolenia są Wasi rodzice ale nasi patrzą na nas "dziwnie" że nie jeździmy tam gdzie stołowka i stałe pory posiłków (tak na marginesie)


Dokładnie. Moi się dziwią, choć sami nigdzie nie jeżdżą. Mało tego, nigdy nie widzieli Chorwacji na własne oczy. Ale to nie tylko stsrsi ludzie. Również zwolennicy all inclusive. Urlop to ma być odpoczynek, a nie tyranie samochodem tyle km. Czasem sam siebie nie rozumiem z tym, ale uwielbiam to.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13437
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 23.09.2018 20:03

ogorek napisał(a):Nie wiem z jakiego pokolenia są Wasi rodzice ale nasi patrzą na nas "dziwnie" że nie jeździmy tam gdzie stołowka i stałe pory posiłków (tak na marginesie)

Moi rodzice się nie dziwią. Zawsze nam kibicują i czekają na relację po powrocie w urlopu. Dziwią się natomiast niektórzy rówieśnicy. :)
wikol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1903
Dołączył(a): 19.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) wikol » 23.09.2018 20:31

Inny koszt podróży z południa Polski na KRK, inny koszt z centralnej PL do Makarskiej.
Jednemu pali 7,5l/100km LPG a innemu 11l/100km PB
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 24.09.2018 07:20

wikol napisał(a):Inny koszt podróży z południa Polski na KRK, inny koszt z centralnej PL do Makarskiej.
Jednemu pali 7,5l/100km LPG a innemu 11l/100km PB


Dlatego gdy ja podaję koszty opisuje trasę, ilość km, średnie spalanie, średnią prędkość i wyszczegolniam koszt paliwa i opłat drogowych
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 24.09.2018 08:59

piotrulex napisał(a):
wikol napisał(a):Inny koszt podróży z południa Polski na KRK, inny koszt z centralnej PL do Makarskiej.
Jednemu pali 7,5l/100km LPG a innemu 11l/100km PB


Dlatego gdy ja podaję koszty opisuje trasę, ilość km, średnie spalanie, średnią prędkość i wyszczegolniam koszt paliwa i opłat drogowych


potwierdzam ! master mind :) jak zawsze akuratny :) cały dobytek ( dom, sauna itp. ) + ilość zer na koncie :) Żeby tylko ktoś sobie nie pomyślał, że się chwali !
Bartek81
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 347
Dołączył(a): 25.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bartek81 » 24.09.2018 09:55

bluesman napisał(a):
piotrulex napisał(a):
wikol napisał(a):Inny koszt podróży z południa Polski na KRK, inny koszt z centralnej PL do Makarskiej.
Jednemu pali 7,5l/100km LPG a innemu 11l/100km PB


Dlatego gdy ja podaję koszty opisuje trasę, ilość km, średnie spalanie, średnią prędkość i wyszczegolniam koszt paliwa i opłat drogowych


potwierdzam ! master mind :) jak zawsze akuratny :) cały dobytek ( dom, sauna itp. ) + ilość zer na koncie :) Żeby tylko ktoś sobie nie pomyślał, że się chwali !


Dokładnie.

Ten wątek merytorycznie już dawno stracił sens.

Każdy kto wybiera się do Chorwacji wie jaki ma samochód , ile ten samochód mu pali ,jaki ma dystans od miejsca zamieszkania do miejsca docelowego do którego chce sie wybrać, na jak długo chce/może tam pojechać, rezerwując apartamet lub jakiekolwiek inne "spanie" na jakimkolwiek portalu to chyba wie jaka jest cena za dobę i ile to bedzie kosztowało.

A przede wszystkim każdy z nas wie ile ma kasy i na co może sobie pozwolić.

W wątku tym,jak już taki jest,moim zdaniem powinny znaleźć się informacje o cenach w danych rejonach w Chorwacji aby mniej więcej dać obraz tego ile co,gdzie kosztuje w wybranej miejscowości i tak np:

ceny w sklepach/konobach
ceny parkingów
ceny biletów wstępu do parków itp.
ceny wycieczek statkiem/fishpicknik
ceny wypozyczenia rozmaitych "pływadeł"

I to chyba bardziej pomoże i da obraz tego gdzie, co i ile kosztuje,jak kształtują się ceny w Chorwacji w danych rejonach i pomoże bardziej w wyborze miejsca czy to droższa Makarska Riviera czy może tańsza północna Dalmacja lub jakikolwiek inny region.

Tak naprawdę ludzie którzy chcą pojechac do Chorwacji lub nadal tam jezdzić i tak to zrobią.
Kazdy kto juz tam był chyba wie czy dla niego jest tanio czy drogo i czy nadal chce tam jechać i gdzie.
A tym którzy jada tam pierwszy raz i szukają tutaj informacji powinnismy pomóc pisząc o konkretach.Każdy sobie zadecyduje.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 636
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone