Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 20.09.2018 19:45

8 - 20 wrzesień (10 noclegów w Chorwacji, 2 tranzytowe), 2 + 2 (3 i 5 lat). Śniadania i kolacje w apartamencie, 5 obiadów w restauracji (konobie), 2 razy MCDonalds, reszta we własnym zakresie. Wycieczki: Makarska, Imotski, Wodospady Kravica. Przywiezione alkohole z Bośni oraz z Węgier za około 220 zł (wszystko wliczone w wydatki). Jeden dzień bez lodów:) Nocleg mieliśmy tanio z dwóch względów: po pierwsze umiejscowiony był niedaleko kościoła w Igrane, więc wysoko, ale za to z przepięknym widokiem - nasz wybór po raz trzeci, po drugie: znamy bardzo dobrze właścicielkę.
WINIETA SK - 59,88
WINIETA HU - 63,45
NOCLEGI IGRANE 300 EURO - 1290
NOCLEG JASTREBARSKO 60 EURO ze śniadaniem - 258
NOCLEG LENTI 54 EURO ze śniadaniem - 232,2
UBEZPIECZENIE 277,52
WYDATKI 42 EURO - 183,12
PALIWO LPG (w tym 10 litrów PB95) - 795,48
WYDATKI 2500 KUN Z AUTOSTRADĄ W HR - 1471,76
WYDATKI KARTĄ - 795,57

I UWAGA !!! SUMA: 5427 PLN
To były najlepsze nasze wakacje.
Można jechać już po mnie, pośmieję się.
CzechuXX
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 19.07.2018

Nieprzeczytany postnapisał(a) CzechuXX » 20.09.2018 19:59

jedrula napisał(a):
ApropoDefacto napisał(a):W tym roku razem z narzeczoną wydaliśmy ok 6000 przez 10 dni w Makarskiej (w tym nocleg w super apartamencie z tarasem na morze za fajne pieniążki). Nie wiem czy kolega Jędrula jakiś dodatkowych danych potrzebuje do swoich statystyk ? jeżeli tak proszę o info.

Piłem i najtańszego browara i jakiegoś z górnej półki łyskacza, jadłem lody i obiady w konobach i kanapki w apartamencie (żałowałem że nie miałem zupek chińskich). Leżałem plackiem na plaży całymi dniami i latałem parasailingiem czy wypływałem zwiedzać wyspy. Tak mi pasowało i jestem zadowolony z wakacji. Nie potrzebuje dodatkowo pisać, żeby podbudować własne ego, że stać mnie na to na tamto i na wszystko w ogóle tylko mi się nie chce wydawać bo mój sposób spędzania wakacji i wydawania mało (bo mógłbym przecież więcej :lol: ) jest jedyni i niepowtarzalny :lol: Ludzie, każdy jest inny i spędza czas tak jak mu najbardziej odpowiada :papa: po co tutaj jakieś prywatne wycieczki i pisanie jakim się jest zamożnym człowiekiem skoro nikogo to tak na prawdę nie interesuje ? Temat nie brzmi "jaki zamożny jestem" tylko "ile kosztuje urlop w Chorwacji" :wink:


proste liczenie
6000:10=600zł

Wystarczy krotki opis tak jak napisałeś.
Docelowo zamieszczę tabelkę a każdy będzie mógł ocenić i przeczytać jaka jest średnia, jakie są odchyłki a po nickach doczyta sobie szczegóły.

Jak na razie oscylujemy w okolicach 500-600zł
Praktycznie niezależnie od sposobu,czasu i ilości osób koszt dzienny jest podobny.

Dla porównania przydałby się koszt osób latających samolotem, ciągnących łódkę itp.. żeby przekrój spędzanego urlopu był szerszy.


Masz mnie w statystykach?
7 nocy 2+1 5300
Dwie noce w jadącym samochodzie.
SingSing74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1460
Dołączył(a): 03.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) SingSing74 » 20.09.2018 22:08

benito5 napisał(a):"Widełki" można zawsze rozszerzyć lub zawęzić :hut:


Albo wbić, czego w tym wątku zbyt dużo.
Tayla
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 233
Dołączył(a): 18.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tayla » 21.09.2018 05:28

kadetdudi napisał(a):
I UWAGA !!! SUMA: 5427 PLN
To były najlepsze nasze wakacje.
Można jechać już po mnie, pośmieję się.



kwota nie jest kontrowersyjna wiec nie wiem dlaczego liczysz na hejt :)
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 21.09.2018 07:44

Tayla napisał(a):
kadetdudi napisał(a):
I UWAGA !!! SUMA: 5427 PLN
To były najlepsze nasze wakacje.
Można jechać już po mnie, pośmieję się.



kwota nie jest kontrowersyjna wiec nie wiem dlaczego liczysz na hejt :)


Może nie jest kontrowersyjna ale pozwolę sobie skomentować ;). Kolega napisał, że wydał około 2450 zł na miejscu (z autostradą), co po odjęciu autostrady (odjąłem 250zł) daje kwotę 2200zł. Po podzieleniu to na 12 dni, daje to kwotę 183zł dziennie na wydatki na miejscu (jedzenie, konoby, pamiątki). Dla przykładu, u mnie w podobnym zestawie rodzinnym i podobnym zakresie ukonobienia kwota ta wynosiła w tym roku 272zł dziennie (jedzenie, pamiątki), a w poprzednim roku 357zł. Być może kolega zabrał ze sobą jedzenie z Polski o czym nie wspomniał, chyba, że tego nie zrobił.
Ostatnio edytowano 21.09.2018 07:50 przez Trajgul, łącznie edytowano 1 raz
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 21.09.2018 07:50

Trajgul napisał(a):
Może nie jest kontrowersyjna ale pozwolę sobie skomentować ;). Kolega napisał, że wydał około 2450 zł na miejscu (z autostradą), co po odjęciu autostrady (odjąłem 250zł) daje kwotę 2200zł. Po podzieleniu to na 12 dni, daje to kwotę 183zł dziennie na wydatki na miejscu (jedzenie, konoby, pamiątki). Dla przykłady, u mnie w podobnym zestawie rodzinnym i podobnym zakresie ukonobienia kwota ta wynosiła w tym roku 250zł (jedzenie, pamiątki), a w poprzednim 350zł (codzienne ukonobienie). Być może kolega zabrał ze sobą jedzenie z Polski o czym nie wspomniał, chyba, że tego nie zrobił.


Kolega wyżej napisał ze 5 obiadów w konobie a reszta we własnym zakresie. "We własnym zakresie" nie musi oznaczać że zabrał jedzenie z Polski. Mógł zaopatrywać się na miejscu, tak jak np. ja kupowałem na miejscu głównie od gościa który przyjeżdżał pod apartman z warzywami i owocami. Kilka obiadów zrobiłem na jego produktach, a nie zabierałem jedzenia z polski.
Za produkty najpewniej płacił w kunach więc może mieć to wliczone w koszt tych 2450zł wydanych na miejscu.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.09.2018 10:47

Trajgul napisał(a):Być może kolega zabrał ze sobą jedzenie z Polski o czym nie wspomniał, chyba, że tego nie zrobił.


Jako przeciwnik wożenia słoików, pudełek i krauz wszelkiej maści, nazywam to robieniem zakupów na miejscu.
kadetdudi
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 568
Dołączył(a): 01.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kadetdudi » 21.09.2018 11:22

Dla sprostowania: z domu wzięliśmy dwie paczki makaronu, słoik pomidorów, trzy paczki szynki i słodycze dla dzieci, które dostały od dziadków.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 21.09.2018 11:28

Acha - w tym roku ze sobą zabrałem trochę wędlin i sera, żeby tego nie wyrzucać (kupione dosłownie dzień przed wyjazdem), malinowe pomidory i głównie troche jedzenia małej (którego potem już nie chciała jeść...) w słoiczkach.
marcel232
Croentuzjasta
Posty: 263
Dołączył(a): 20.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marcel232 » 21.09.2018 14:42

Promajna,
9 noclegów - 6700zł
przjazd zawsze coś około 2500zł
plus tam (knajpy, leżaki na plaży i RÓŻNE) 4000zł
Razem: ponad 13k (rodzina 2+1)
sito_zabrze
Cromaniak
Posty: 2661
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) sito_zabrze » 21.09.2018 15:27

Moje obserwacje z tego roku, wrzesień, Makarska

Konkurencja jest duza wiec uwazam ze to dobre miejsce na urlop jak ktos liczy sie z kosztami. Bardzo duzo wolnych apartmanów. Niektóre nawet pozabijane juz dechami. W konobach pełno promocji. Np. Danie dnia z deserem za 59 kun ( mięso z frytkami lub ryżem, spora sałatka, 2 naleśniki ). W innej All pizza za 37 kun. Albo piwo do dania obiadowego za 10 kun itp itd
rafalisko30
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1368
Dołączył(a): 17.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalisko30 » 21.09.2018 18:13

piotrulex napisał(a):
rafalisko30 napisał(a):
Eger napisał(a):I do tego nie GNIJA na plazy :D


Kolego Eger, co się tak uczepiłeś tego gnicia? Przecież to tylko taka "poetycka" przenośnia była... :wink:
Też lubię przesiadywać na plaży całymi godzinami, mnie i mojej rodzince taki sposób spędzania wakacji najbardziej odpowiada :hut:


Ok

Zamiast GNIJĄ napisz sobie ŁADUJĄ BATERIE

Lepiej?

:)


Piotru...
Ale mi nie przeszkadza gnicie, wiem w jakim kontekście użyłeś tego słowa... :?
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 21.09.2018 20:17

marcel232 napisał(a):Promajna,
9 noclegów - 6700zł
przjazd zawsze coś około 2500zł
plus tam (knajpy, leżaki na plaży i RÓŻNE) 4000zł
Razem: ponad 13k (rodzina 2+1)


13000÷9=1444zl/dzien

Sporo powyzej sredniej , od razu widac ze cos podbija cene. Z opisu widac ze noclegi. 744zl/doba czyli 175 euro za 2+1.
Jesli to nie problem to opisz cos wiecej o kwaterze. Bedzie dla potomnych.
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 21.09.2018 20:34

jedrula napisał(a):
marcel232 napisał(a):Promajna,
9 noclegów - 6700zł
przjazd zawsze coś około 2500zł
plus tam (knajpy, leżaki na plaży i RÓŻNE) 4000zł
Razem: ponad 13k (rodzina 2+1)


13000÷9=1444zl/dzien

Sporo powyzej sredniej , od razu widac ze cos podbija cene. Z opisu widac ze noclegi. 744zl/doba czyli 175 euro za 2+1.
Jesli to nie problem to opisz cos wiecej o kwaterze. Bedzie dla potomnych.

przejazd-bez-noclegu-jak-sobie-radzic-t30892-855.html#p1997660 :oczko_usmiech:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 21.09.2018 20:55



:D no cóż, na pewno warto przeczytać, ale wiem jedno, czy to z Croatii, czy z Italii, Hiszpanii zawsze nocujemy.
W tym roku wracając z Toskanii bardzo, bardzo się spieszyliśmy, pamiętam, że ok. 10.00 rano tankowaliśmy jeszcze w Montecatini Terme. Trasę planowaliśmy pokonać w 1 dzień, cóż mnóstwo planów, rozpakowywania bagażu, etc...

Niestety, tankując po drodze ok. 23.00 nie mogłam się oprzeć wygodnej pozycji w hotelowym łóżku.

Nocowaliśmy tuż przy autostradzie w Motelu Hirschberg. Polecam. Pokoje 2 osobowe, 149 euro za dwa, bez śniadania.
Motel fajny i przede wszystkim bardzo czysty...

Podobnie robimy wracając z Croatii
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 634
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone