Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
boboo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4907
Dołączył(a): 06.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) boboo » 20.09.2018 07:20

Eger napisał(a):Napisalem, ze to KOMPLETNIE nie mialoby znaczenia, gdyby nie JEDNOCZESNE oraz
CIAGLE krytykowanie tych, co spedzaja wczasy inaczej ( nie na gniciu ) i drozej :roll:
Może zacytujesz parę postów, w których Piotrulex krytykuje innych za spędzanie wczasów inaczej niż on/oni?
Tego typu twierdzenia warto podeprzeć stosownymi cytatami.
Zadałem sobie trud włączenia filtra "piotrulex" i na spokojnie przeczytałem jego tutejsze posty.
Bardzo byłbym wdzięczny za wskazanie owych krytykujących postów.

Gdy X ludzi pisze, że wydali 10.000, a ktoś inny napisze, że wydał 6.000, to nie jest to krytyka, tylko sucha informacja o poniesionych wydatkach.
Jeśli ktoś napisze, że gnije/zapuszcza korzenie/byczy się na plaży, to nie jest to krytyka spacerowiczów, kajakowiczów, łódkowiczów, zwiedzaczy itp., tylko sucha informacja o tym, gdzie można tego kogoś najczęściej spotkać, oraz jakie ma (osobiste) preferencje spędzania wolnego czasu.

Powtórzę: stawiasz zarzuty, więc podeprzyj je czymś.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.09.2018 07:23

Eger napisał(a):Napisalem, ze to KOMPLETNIE nie mialoby znaczenia, gdyby nie JEDNOCZESNE oraz
CIAGLE krytykowanie tych, co spedzaja wczasy inaczej ( nie na gniciu ) i drozej :roll:


Ależ skąd

Podziwiam tych co spędzają urlop aktywnie

Też tak kiedyś robiliśmy, dużo zwiedzaliśmy, teraz nam się poprostu nie chce

Nie czytasz uważnie :)

Krytykuje tych co wydając dużo krytykują tych co wydają mało :)

Nie przeszkadza mi gdy ktoś wydaje 1000kn na obiad w knajpie do momentu gdy nie zbija się z tych co jedzą na ten obiad flaków ze słoika ...
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.09.2018 07:26

boboo napisał(a):
Eger napisał(a):Napisalem, ze to KOMPLETNIE nie mialoby znaczenia, gdyby nie JEDNOCZESNE oraz
CIAGLE krytykowanie tych, co spedzaja wczasy inaczej ( nie na gniciu ) i drozej :roll:
Może zacytujesz parę postów, w których Piotrulex krytykuje innych za spędzanie wczasów inaczej niż on/oni?
Tego typu twierdzenia warto podeprzeć stosownymi cytatami.
Zadałem sobie trud włączenia filtra "piotrulex" i na spokojnie przeczytałem jego tutejsze posty.
Bardzo byłbym wdzięczny za wskazanie owych krytykujących postów.

Gdy X ludzi pisze, że wydali 10.000, a ktoś inny napisze, że wydał 6.000, to nie jest to krytyka, tylko sucha informacja o poniesionych wydatkach.
Jeśli ktoś napisze, że gnije/zapuszcza korzenie/byczy się na plaży, to nie jest to krytyka spacerowiczów, kajakowiczów, łódkowiczów, zwiedzaczy itp., tylko sucha informacja o tym, gdzie można tego kogoś najczęściej spotkać, oraz jakie ma (osobiste) preferencje spędzania wolnego czasu.

Powtórzę: stawiasz zarzuty, więc podeprzyj je czymś.


Dzięki, dokładnie to mam na myśli

:)

Z moje strony wolałbym skończyć temat, do dyskusji wiele nie wniesie jak wielu nie chce zrozumieć przekazu
ApropoDefacto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 576
Dołączył(a): 18.07.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) ApropoDefacto » 20.09.2018 07:27

Z doświadczenia wiem, że bogacze zazwyczaj nie podniecają się na forach ile to oni niby mają kasy, jakie wspaniałe domy, cudowne rodziny i zero kredytów. Mają to i to co inni o nich sądzą po prostu w tych wspomnianych już reklamówkach :wink: Nie wiem co kolega tam chciał osiągnąć ? dowartościować się ? Też mógłbym pisać o swoich nieruchomościach, stanie konta, zarobkach czy samochodzie, który planuje nabyć tylko po co ? żeby pokazać jaki jestem super ? już samo szukanie atencji na forum internetowym pokazałoby jakim jestem człowiekiem. Nie dzięki do mnie to nie przemawia :wink:

W tym roku razem z narzeczoną wydaliśmy ok 6000 przez 10 dni w Makarskiej (w tym nocleg w super apartamencie z tarasem na morze za fajne pieniążki). Nie wiem czy kolega Jędrula jakiś dodatkowych danych potrzebuje do swoich statystyk ? jeżeli tak proszę o info.

Piłem i najtańszego browara i jakiegoś z górnej półki łyskacza, jadłem lody i obiady w konobach i kanapki w apartamencie (żałowałem że nie miałem zupek chińskich). Leżałem plackiem na plaży całymi dniami i latałem parasailingiem czy wypływałem zwiedzać wyspy. Tak mi pasowało i jestem zadowolony z wakacji. Nie potrzebuje dodatkowo pisać, żeby podbudować własne ego, że stać mnie na to na tamto i na wszystko w ogóle tylko mi się nie chce wydawać bo mój sposób spędzania wakacji i wydawania mało (bo mógłbym przecież więcej :lol: ) jest jedyni i niepowtarzalny :lol: Ludzie, każdy jest inny i spędza czas tak jak mu najbardziej odpowiada :papa: po co tutaj jakieś prywatne wycieczki i pisanie jakim się jest zamożnym człowiekiem skoro nikogo to tak na prawdę nie interesuje ? Temat nie brzmi "jaki zamożny jestem" tylko "ile kosztuje urlop w Chorwacji" :wink:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13436
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 20.09.2018 07:32

lew napisał(a):......niestety , ja osobiście nie zgadzam się z większością twierdzeń zawartych w tym przesłaniu Grochali; zresztą ,.....nie jest wiarygodna jeśli tak pisze, biorąc pod uwagę.......

Nie musisz. Nie wnikając w analizę literacką twórczości Grocholi - przesłanie jest proste (choć jak widać po lekturze tego wątku, nie zawsze zrozumiałe) - "pieniądze to nie wszystko". :wink: Można mieć udane wakacje i nie muszą być one oparte na wydawaniu dużych sum pieniędzy. Wydawałoby się, że to jest oczywiste, a jednak ... :)
jedrula
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 456
Dołączył(a): 22.08.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) jedrula » 20.09.2018 07:43

ApropoDefacto napisał(a):W tym roku razem z narzeczoną wydaliśmy ok 6000 przez 10 dni w Makarskiej (w tym nocleg w super apartamencie z tarasem na morze za fajne pieniążki). Nie wiem czy kolega Jędrula jakiś dodatkowych danych potrzebuje do swoich statystyk ? jeżeli tak proszę o info.

Piłem i najtańszego browara i jakiegoś z górnej półki łyskacza, jadłem lody i obiady w konobach i kanapki w apartamencie (żałowałem że nie miałem zupek chińskich). Leżałem plackiem na plaży całymi dniami i latałem parasailingiem czy wypływałem zwiedzać wyspy. Tak mi pasowało i jestem zadowolony z wakacji. Nie potrzebuje dodatkowo pisać, żeby podbudować własne ego, że stać mnie na to na tamto i na wszystko w ogóle tylko mi się nie chce wydawać bo mój sposób spędzania wakacji i wydawania mało (bo mógłbym przecież więcej :lol: ) jest jedyni i niepowtarzalny :lol: Ludzie, każdy jest inny i spędza czas tak jak mu najbardziej odpowiada :papa: po co tutaj jakieś prywatne wycieczki i pisanie jakim się jest zamożnym człowiekiem skoro nikogo to tak na prawdę nie interesuje ? Temat nie brzmi "jaki zamożny jestem" tylko "ile kosztuje urlop w Chorwacji" :wink:


proste liczenie
6000:10=600zł

Wystarczy krotki opis tak jak napisałeś.
Docelowo zamieszczę tabelkę a każdy będzie mógł ocenić i przeczytać jaka jest średnia, jakie są odchyłki a po nickach doczyta sobie szczegóły.

Jak na razie oscylujemy w okolicach 500-600zł
Praktycznie niezależnie od sposobu,czasu i ilości osób koszt dzienny jest podobny.

Dla porównania przydałby się koszt osób latających samolotem, ciągnących łódkę itp.. żeby przekrój spędzanego urlopu był szerszy.
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 20.09.2018 09:14

W moim przypadku możesz uwzględnić wypływanie około 50 godzin gumjakiem z silnikiem 20Ps. Spalone przy tym ok 120 litrów paliwa, czyli porównywalna ilość jaka jest mi potrzebna by dojechać na Pag i z niego wrócić autem. 8)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 20.09.2018 16:36

ApropoDefacto napisał(a):Z doświadczenia wiem, że bogacze zazwyczaj nie podniecają się na forach ile to oni niby mają kasy, jakie wspaniałe domy, cudowne rodziny i zero kredytów. Mają to i to co inni o nich sądzą po prostu w tych wspomnianych już reklamówkach :wink: Nie wiem co kolega tam chciał osiągnąć ? dowartościować się ? Też mógłbym pisać o swoich nieruchomościach, stanie konta, zarobkach czy samochodzie, który planuje nabyć tylko po co ? żeby pokazać jaki jestem super ? już samo szukanie atencji na forum internetowym pokazałoby jakim jestem człowiekiem. Nie dzięki do mnie to nie przemawia :wink:

po co tutaj jakieś prywatne wycieczki i pisanie jakim się jest zamożnym człowiekiem skoro nikogo to tak na prawdę nie interesuje ? Temat nie brzmi "jaki zamożny jestem" tylko "ile kosztuje urlop w Chorwacji" :wink:



100% zgody :D :D :D 8)

Uwazam identycznie :!: 8)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.09.2018 19:41

Eger napisał(a):
ApropoDefacto napisał(a):Z doświadczenia wiem, że bogacze zazwyczaj nie podniecają się na forach ile to oni niby mają kasy, jakie wspaniałe domy, cudowne rodziny i zero kredytów. Mają to i to co inni o nich sądzą po prostu w tych wspomnianych już reklamówkach :wink: Nie wiem co kolega tam chciał osiągnąć ? dowartościować się ? Też mógłbym pisać o swoich nieruchomościach, stanie konta, zarobkach czy samochodzie, który planuje nabyć tylko po co ? żeby pokazać jaki jestem super ? już samo szukanie atencji na forum internetowym pokazałoby jakim jestem człowiekiem. Nie dzięki do mnie to nie przemawia :wink:

po co tutaj jakieś prywatne wycieczki i pisanie jakim się jest zamożnym człowiekiem skoro nikogo to tak na prawdę nie interesuje ? Temat nie brzmi "jaki zamożny jestem" tylko "ile kosztuje urlop w Chorwacji" :wink:



100% zgody :D :D :D 8)

Uwazam identycznie :!: 8)


Również 100% zgody :)
krisf62
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 16.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) krisf62 » 20.09.2018 20:10

Więc po co drogi forumowiczu te wszystkie wypociny na temat - ile zer na koncie po przecinku z lewej strony oraz inne pierdoły nie mające nic kompletnie wspólnego z - KOSZTY URLOPU W CHORWACJI ale 100% popieram - tragedia.

Pozdrówka bez stanu konta oraz kwoty kredytu.
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5194
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 20.09.2018 20:14

krisf62 napisał(a):Więc po co drogi forumowiczu te wszystkie wypociny na temat - ile zer na koncie po przecinku z lewej strony oraz inne pierdoły nie mające nic kompletnie wspólnego z - KOSZTY URLOPU W CHORWACJI ale 100% popieram - tragedia.

Pozdrówka bez stanu konta oraz kwoty kredytu.


Wybacz, nie będę po raz kolejny tłumaczył jakie były moje intencje w nieco szerszym opisaniu tematu

O ile oczywiście to powyższe jest do mnie :)

Nie rozumiesz, trudno, masz do tego prawo :)
krisf62
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 16.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) krisf62 » 20.09.2018 20:18

Dla statystyki oraz w temacie. Ilość noclegów 16, trasa przez Bośnię z objazdówką 6 dni, żonka i moja skromna osoba, z konta bez kredytu znikło 11kawałków. Trochę powyżej średniej ale chyba zmieściłem się w widełkach :papa:
krisf62
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 16.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) krisf62 » 20.09.2018 20:28

piotrulex napisał(a):
krisf62 napisał(a):Więc po co drogi forumowiczu te wszystkie wypociny na temat - ile zer na koncie po przecinku z lewej strony oraz inne pierdoły nie mające nic kompletnie wspólnego z - KOSZTY URLOPU W CHORWACJI ale 100% popieram - tragedia.

Pozdrówka bez stanu konta oraz kwoty kredytu.


Wybacz, nie będę po raz kolejny tłumaczył jakie były moje intencje w nieco szerszym opisaniu tematu

O ile oczywiście to powyższe jest do mnie :)

Nie rozumiesz, trudno, masz do tego prawo :)


Mam trochę siwych włosów na głowie, rozumiem bo daleko mi do demencji, dużo etapów życia mam za sobą ale teksty typu: mam, mogę, stać mnie aleeeee, dla mnie to żenada, wybacz słowo ale Nowobogacki.

Pozdrówka i trochę pokory dla swojej osoby bo nikt nie wie co będzie jutro a to już w piątek.
benito5
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 386
Dołączył(a): 01.11.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) benito5 » 20.09.2018 20:30

krisf62 napisał(a):Trochę powyżej średniej ale chyba zmieściłem się w widełkach :papa:


"Widełki" można zawsze rozszerzyć lub zawęzić :hut:
krisf62
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 16.09.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) krisf62 » 20.09.2018 20:34

benito5 napisał(a):
krisf62 napisał(a):Trochę powyżej średniej ale chyba zmieściłem się w widełkach :papa:


"Widełki" można zawsze rozszerzyć lub zawęzić :hut:


Grunt to zrozumienie tematu :D
Święta racja.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 633
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone