Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze

Wszystkie rozmowy na tematy turystyczne nie związane z wcześniejszymi działami mogą trafiać tutaj. Zachowanie się naszych rodaków za granicą, wybór kraju wakacyjnego wyjazdu, czy korzystać z biur podróży.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
gego
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1114
Dołączył(a): 13.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) gego » 20.05.2009 01:35

Basiulinko,
A gdzie dokładnie jedziesz?
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 20.05.2009 07:57

Wszystko zalezy od tego skąd się jedzie, gdzie i kiedy i jakim autem ;) Ja jade w czerwcu (bo taniej o 20%-30% na noclegach) w okolice Priomosten (Primosten lub Rogoźnica).
Nie jade tez na wyspy wiec oszczędzam na promie. Do pokonania w 1 stronę mam 1100km (z samego południa Polski).
Liczę maxymalnie 12 E za noc/osobę ale po cichu mam nadzieję znależć cos za 10E (przeszukujac internet wydaje sie to w czerwcu całkiem realne gdy szuka sie na miejscu a nie przez pośredników - stad chcemy na miejscu być ok 7 rano). Tym bardziej ze nie mamy jakis super wygórowanych wymagań - większosc czasu bedziemy spędzać na plaży i na zwiedzaniu.
Jadąc omijamy autostrady w Słowenii a ze jedziemy w nocy to i chorwackie w 75% tez pewnie ominiemy (w Chr na granicy bedziemy ok 2 w nocy wiec nie powinno byc tłoku na starej drodze).

Tak licząc wychodzi mi to co w kalkulacji w exelu. Wiadomo do tego bilety wstępu (pewnie z 200zł na to pójdzie od osoby - Dubrownik, Plitwice, jakies zabytki w Trogirze, Szibeniku i Splicie), paliwo na dojazd do zwiedzanych miejsc no i oczywiscie jedzenie. Mysle ze w 1500 zł za osobę dam radę na 12 dni ;) bo nie jestem rozrzutną osobą a i niewiele jadam w upalne dni.
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 20.05.2009 08:22

IMHO nie powinno się liczyć jedzenia na wyjezdzie, no chyba że w domu jest się na wikcie np rodziców, w CRO korzysta się wyłącznie lub w większości z restauracji lub w PL żyje się powietrzem. Ja nie liczę jedzenia po wyżywienie w PL i CRO jest na podobnym poziomie, do knajpki czasem i w kraju chodzę i zarówno w domu jak i w CRO żywię się sam
SDI
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 162
Dołączył(a): 22.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) SDI » 20.05.2009 09:28

SDI napisał(a):..mam pytanie czy na wyspach a konkretnie wyspie Brać ceny żywności są droższe niż na lądzie,ile np kosztuje obiad
-pytanie chyba na temat....Jedziemy w trójkę na wyspę Brać-11 noclegów po 35 eu,dwa lub trzy wypady na suchy ląd to 1380 kun,paliwo=winety-1200pl,jadę przez Budapeszt czyli nocleg(byłbym wdzięczny za jakieś namiary)to mam narazie około 4500,no i około 2000pl na wyżywienie i atrakcje-Myślę że w tych 6500pl zmieszczę się spokojnie.W ubiegłym roku byliśmy w czwórkę na Istrze koło Puli i pobyt +2 wycieczki morskie jedna do Wenecji to kosztował nas 5500pl.Pozdrawiam
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 20.05.2009 10:39

Dokładnie nie liczy się jedzenia - raz ze w domu tez na to wydać pieniądze musimy (tu powiedzmy w Chr 20% wiecej), w Pl musimy zapłacić za prąd i gaz, ktory potrzebny jest aby to ugotowac i takie tam a i od czasu do czasu w PL zdarza sie zjeśc również poza domem.
marekb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1171
Dołączył(a): 13.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) marekb » 20.05.2009 11:21

CinnamonGirl napisał(a):Dokładnie nie liczy się jedzenia - raz ze w domu tez na to wydać pieniądze musimy (tu powiedzmy w Chr 20% wiecej), w Pl musimy zapłacić za prąd i gaz, ktory potrzebny jest aby to ugotowac i takie tam a i od czasu do czasu w PL zdarza sie zjeśc również poza domem.
powiem więcej, w czasie upałów jem niewiele, bo się po prostu nie chce..;)
17aga
Plażowicz
Posty: 7
Dołączył(a): 14.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) 17aga » 21.05.2009 12:35

Witam,
Nie jestem pewna czy to najbardziej właściwy wątek, ale zaryzykuję :oops:.
Zastanawiam się jaka jest realna cena pokoju z łazienką lub apartamentu dla 2 osób na Riwierze Makarskiej (konkretnie myślę o Primosten) w pierwszej połowie września? Jadę pierwszy raz i chciałabym się orientacyjnie dowiedzieć jaki to koszt. Mam zamiar jechać w ciemno, więc liczę że znajdę coś po atrakcyjniejszej cenie niż w necie. Aha, chodzi mi o standard "przyzwoity" - schludnie bez przepychu :wink: .
Z góry dzięki!
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 21.05.2009 12:38

A to Czytałaś?
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 21.05.2009 12:39

j23 napisał(a):a który samochód spala 7l/km na autostradzie? Jak nic 10l/km przecież nikt nie jedzie 90km/h :D


Każdy diesel przy dozwolonej prędkości autostradowej (bez Niemiec).
el_guapo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1539
Dołączył(a): 08.07.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) el_guapo » 21.05.2009 12:43

darek1 napisał(a):Różnice w kalkulacji kosztów pomiędzy takimi samymi rodzinami np. 2+2 często wynikają z faktu, że jedni liczą żywność którą zabierają z kraju, a inni nie.


Liczenie żywności kupionej w kraju to błąd - w końcu zostając w domu też byś jadł.
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 21.05.2009 13:19

el_guapo napisał(a):
j23 napisał(a):a który samochód spala 7l/km na autostradzie? Jak nic 10l/km przecież nikt nie jedzie 90km/h :D


Każdy diesel przy dozwolonej prędkości autostradowej (bez Niemiec).


Każdy :wink: :?: audi 3,0 TDi nie bardzo chce zejść poniżej 8 :?, przy spokojnej jeździe :wink:
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 21.05.2009 13:52

w zeszłym roku Corsa B 1.7D (bez klimy)
łącznie 2500 km z krótkimi wycieczkami po środkowej Dalmacji
po podsumowaniu rachunku i zbilansowaniu ze stanem licznika wyszło mi spalanie 4.6l/100km :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :P
obecnie, poruszając się w kraju już innym oplem w dieselu mam średnie spalanie na poziomie 5.5l przy jeździe trasą A4 trzymając na liczniku ~130 km/h
wszystko zależy od buta ;)
blubaj
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 439
Dołączył(a): 27.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) blubaj » 21.05.2009 13:59

el_guapo napisał(a):Liczenie żywności kupionej w kraju to błąd - w końcu zostając w domu też byś jadł.


ale w domu nie zostajesz więc nie jesz :idea:
jasne że trzeba sobie wliczyć żywność w koszty pobytu - bez znaczenia czy zapłacisz za to w knajpie bądź przywieziesz w bagażniku. można dyskutować co się bardziej opłaca ale koszt i tak pokryjemy z własnego portfela i chyba nikt nie ma zwyczaju zapychania swojej lodówki przed wyjazdem ;)
bogdan63
Croentuzjasta
Posty: 332
Dołączył(a): 08.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bogdan63 » 21.05.2009 14:31

witam, cena noclegu i przejazdu jest tak duża że o innych wydatkach nie ma senu pisać, ogólnie w lipcu lub sierpniu to jest 1000 euro na dwie osoby za dwa tygodnie.
pozdrawiam
Heterka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 461
Dołączył(a): 21.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Heterka » 21.05.2009 14:40

No cóż może i ja coś dodam.
- koszty apartamentu dla 3 osób 450 Euro ( już zarezerwowane ),
- koszty paliwa i winet ( OPEL ASTRA II - gaz ) ok. 200 Euro ( 1000 zł)
- pozostałe wydatki na miejscu ok. 400 Euro.
Część wyżywienia zabieramy z Polski jak i kremy itp ( tego nie liczę bo w domu też trzeba jeść - jakieś 250 zł ),
I ile to wychodzi - jakieś 1100 - 1200 Euro.

Na restaurację, winko i piwko też sobie pozwalamy i wcale nie żyjemy zbyt skromnie.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Rozmowy o turystyce i nie tylko



cron
Ile kosztuje urlop w Chorwacji - dyskusja i komentarze - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone