Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile KosztujĄ Wakacje-porÓwnanie Czech, Chorwacji, Andaluzji

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 16.06.2011 06:24

Dzięki. To może jeszcze ktos ma linka do aktualnego kursu kuny?
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 16.06.2011 08:28

DarCro napisał(a):Dzięki. To może jeszcze ktos ma linka do aktualnego kursu kuny?


http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=746733#746733
ajslamar
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 18.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajslamar » 02.04.2012 20:18

co do andaluzji co nieco mogę powiedzieć , kilkanaście razy tam byłem ...

jest tam drogo... samochodem nie opłaca 6000 km plus autrosrady we francji paliwo 1.6 euro.

propozycja:

ryanair z wrocławia , easyjet z berlina , lub z krakowa ryanair.

na miejscu samochód 70 euro tydzień.
DarCro
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1196
Dołączył(a): 12.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) DarCro » 03.04.2012 22:49

Ale samolotem nie zobaczysz po drodze Carcassonne i Barcelony, tak jak w opisanym przeze mnie planie.
Krzychooo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2909
Dołączył(a): 19.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzychooo » 03.04.2012 23:10

ajslamar napisał(a): na miejscu samochód 70 euro tydzień.


8O

Może w lutym tak... W sezonie niestety sporo drożej.

Jednak opcja z wynajęciem auta nie jest głupia. Zawsze można niedrogo dolecieć do Barcelony (z Katowic) lub do Reus (z Krakowa) i tam wynająć auto. Potem przejazd wybrzeżem przez Valencię, Alicante do Andaluzji. Można zahaczyć też o Portugalię (np. nieodległe wybrzeże Algarve, a może i Lizbonę).

Jakby nie było, do Andaluzji warto się wybrać. Jest fantastyczna. Moim zdaniem nie może się z nią równać ani Barcelona, ani Madryt (choć w pobliżu piękne Toledo).

Pozdrawiam
ajslamar
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 18.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajslamar » 04.04.2012 08:24

rzeczywiście w sezonie jest drożej sprawdziłem dzisiaj tydzień kosztuje 520 złotych.

Jednak w mojej ocenie wyjazd w lipcu czy sierpniu totatalnie bez sensu, jeśli ktoś nie był w andaluzji to tego nie zrozumie podczas jednego z moich wyjazdów wycieczka do sewilli zakończyła się po przyjeździe do miasta po 10 minutach , jest po prostu za gorąco.
Koniec września temp. potrafi w nocy wynosić 30/33 stopni , wiem bo sprawdziłem to na własnej skórze.

Jeśli ktoś sugeruje się temperaturami z chorwacji, to może się przeliczyć, andaluzja ma klimat praktycznie afryki północnej, wszak to rzut beretem.

Polecam maj do połowy czerwca albo wrzesień październik.

Ja lecę ryanair za dwa tygodnie z wrocławia do malagi.
Bilet powrotny 390 złotych kupiony na początku lutego.

Polecam www.skyscanner.pl i trochę cierpliwości w szukaniu połączeń można trafić coś ciekawego.

Co do portugalii polecam TAVIRA apartament Quinta de Morgado 3 osoby 230 złotych z basenem niedaleko Faro , gdzie także można za całkiem rozsądne pieniądze polecieć ( ja leciałem przez Londyn Luton ).
alutka9
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 779
Dołączył(a): 27.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) alutka9 » 04.04.2012 09:35

ja moze nie bylam kilkanascie razy lecz zaledwie kilka i dla tych co beda zaczynac zwiedzanie Andaluzji jak i wogole Hiszpanii mocno bede polecac jazde samochodem,jedyny minus to czas podrozy(okolo 29-30 godz Malaga,okolo 19-20 godz Barcelona),koszty tez nie male liczac 4 os (przy 8 os jazda busem,liczac autostrady porownywalna z samolotem tanich lini,a doliczyc trzeba jeszcze oplate za bagaz nadawany i wynajem auta),a to co zobaczymy po drodze bezcenne.juz we Francji atrakcje typu Awinion czy wspomniany juz Carcassonne,w Hiszpanii Barcelona,Walencja itd nie wspominajac juz o licznych malych nadmorskich miejscowosciach po drodze.oczywiscie jadac ze zwiedzaniem trzeba urlop o kilka dni wydluzyc,mozna zalozyc trase eko,drogi ekstra i widoki cudne ,ale czas przejazdu bez noclegow prawie 48 godzin.
ajslamar
Turysta
Posty: 14
Dołączył(a): 18.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) ajslamar » 04.04.2012 11:48

Rzeczywiście skoro masz tyle czasu , ja niestety nie, nawiasem mówiąc też jechałem do La linea ( granica z Gibem ) i na spokojnie zajęło to tydzień czasu ze zwiedzaniem tak powiedzmy najważniejszych ciekawych miejsc.

W mojej ocenie jazda do Andaluzji non stop to rzeźnia, nie po to są wakacje ode mnie na Gib ( jestem z okolic Gorzowa Wlkp. ) jest 3160 km najkrótszą trasą , jak wyjdzie ci średnia 90 km/ h to daje blisko 37 godzin jazdy non stop , wakacje są po to aby odpocząć a nie się mordować.

Ja swoje wypowiedziałem w razie chęci służę pomocą w zorganizowaniu noclegu w miejscowości Estepona ( 80 km od Malagi ) oraz wskazówkami gdzie warto pojechać .. nie wszystko jest w przewodnikach
Poprzednia strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Ile KosztujĄ Wakacje-porÓwnanie Czech, Chorwacji, Andaluzji - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone