Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów .

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Sol-Wagon
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1956
Dołączył(a): 21.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Sol-Wagon » 28.03.2017 18:33

jak ja wam zazdroszczę, że potraficie jechać non stop kilka godzin autostradą...ja po 2 godzinach zasypiam...:)
piotrulex
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5185
Dołączył(a): 17.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) piotrulex » 28.03.2017 20:30

Sol-Wagon napisał(a):jak ja wam zazdroszczę, że potraficie jechać non stop kilka godzin autostradą...ja po 2 godzinach zasypiam...:)


Nie nam zazdaszczać tylko Tobie współczuć :)
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 28.03.2017 20:33

Sol-Wagon napisał(a):jak ja wam zazdroszczę, że potraficie jechać non stop kilka godzin autostradą...ja po 2 godzinach zasypiam...:)

Mam tak samo.
Chyba bym oszalał.... :roll:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 28.03.2017 20:45

anakin napisał(a):
Sol-Wagon napisał(a):jak ja wam zazdroszczę, że potraficie jechać non stop kilka godzin autostradą...ja po 2 godzinach zasypiam...:)

Mam tak samo.
Chyba bym oszalał.... :roll:

Na szczęście, macie dla siebie gęstą sieć dróg lokalnych z mnóstwem OS-ów. :oczko_usmiech:
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 28.03.2017 20:49

walp napisał(a):Na szczęście, macie dla siebie gęstą sieć dróg lokalnych z mnóstwem OS-ów. :oczko_usmiech:

No nie gadaj Waldek, że jazda autobaną Cię jara. 8O
Nuda jak fiks. :roll:
Raz pojechałem przez Budapeszt i od tegoż musiałem jechać cały czas do Cro autostradą.
Chyba ze trzy razy się zdrzemnąłem na chwilę... :? :wink:
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 28.03.2017 21:07

anakin napisał(a):
walp napisał(a):Na szczęście, macie dla siebie gęstą sieć dróg lokalnych z mnóstwem OS-ów. :oczko_usmiech:

No nie gadaj Waldek, że jazda autobaną Cię jara. 8O
Nuda jak fiks. :roll:
Raz pojechałem przez Budapeszt i od tegoż musiałem jechać cały czas do Cro autostradą.
Chyba ze trzy razy się zdrzemnąłem na chwilę... :? :wink:

Może nie jara, ale daje frajdę z jazdy i .... większe poczucie bezpieczeństwa.

Kiedy w naszym pięknym kraju, nie było jeszcze "Bursztynowej", służbowo, często jeździłem do Trójmiasta.
Toż to była masakra: Świecie, Warlubie, Nowe, Gniew, Tczew i pośrednie miasta i wioski. 8O

Teraz jak się "odbiję" w Nowych Marzach, nie zdążę zapalić (nie palę :lol: ) a już muszę hamować w Rusocinie. :wink:
shrek
Croentuzjasta
Posty: 490
Dołączył(a): 11.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) shrek » 28.03.2017 21:10

Czy macie tak samo, że jak jedziecie do Chorwacji, to czzas jakoś szybciej leci i jesteście mniej zmęczeni ?
anakin
Legenda_mistrz LM
Avatar użytkownika
Posty: 33330
Dołączył(a): 11.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) anakin » 28.03.2017 21:12

walp napisał(a):Toż to była masakra: Świecie, Warlubie, Nowe, Gniew, Tczew i pośrednie miasta i wioski. 8O

E, to w tę stronę zupełnie mi nie po drodze... :oczko_usmiech:
Wystarczy mi odcinek Chyżne - Żylina. :?
Pazurek
Odkrywca
Posty: 97
Dołączył(a): 22.01.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) Pazurek » 29.03.2017 07:06

shrek napisał(a):Czy macie tak samo, że jak jedziecie do Chorwacji, to czzas jakoś szybciej leci i jesteście mniej zmęczeni ?


Ja po przejechaniu 1250 km jestem wykończony :? jadę nocą.
Trajgul
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1769
Dołączył(a): 26.08.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Trajgul » 29.03.2017 07:15

walp napisał(a):Teraz jak się "odbiję" w Nowych Marzach, nie zdążę zapalić (nie palę :lol: ) a już muszę hamować w Rusocinie. :wink:

Mniej niż godzinka jazdy a taka nuda, że również zasypiam jak powyżej koledzy pisali.
Chociaż nie... zawsze ogromny stres, że mi auto padnie (na pierwsze moje dwa razy tą autostradą, raz umarł silnik, za drugim razem padł rozrząd ;))
Endrju napisał(a):przez Brzecław (trochę kluczyłem w nocy)

Kluczyć znaczy błądzić, jak się domyślam? ;)
tranquilo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1483
Dołączył(a): 07.02.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) tranquilo » 29.03.2017 07:22

shrek napisał(a):Czy macie tak samo, że jak jedziecie do Chorwacji, to czzas jakoś szybciej leci i jesteście mniej zmęczeni ?


Jak ja już siędzę w aucie i nie ruszam spod domu to już odpoczywam, chociaż najlepiej się czuję jak przekroczę granicę i wyjadę w Polski.
Choć oczywiście organizm ludzki zawodny bywa i trzeba się pilnować żeby nie zasnąć szczególnie na nudnej autostradzie.
walp
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13432
Dołączył(a): 22.12.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) walp » 29.03.2017 07:39

Trajgul napisał(a):Mniej niż godzinka jazdy a taka nuda, że również zasypiam jak powyżej koledzy pisali.
Chociaż nie... zawsze ogromny stres, że mi auto padnie (na pierwsze moje dwa razy tą autostradą, raz umarł silnik, za drugim razem padł rozrząd ;))

Nie dla wszystkich są autostrady, dlatego DK nr 91 (stara jedynka) jest właśnie dla Was - "zasypiających". :oczko_usmiech:
Szerokości :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15557
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 29.03.2017 08:43

walp napisał(a):Nie dla wszystkich są autostrady, dlatego DK nr 91 (stara jedynka) jest właśnie dla Was - "zasypiających". :oczko_usmiech:
:mrgreen: :mrgreen:
wielbiciel
Cromaniak
Posty: 1209
Dołączył(a): 16.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wielbiciel » 29.03.2017 09:16

Poniżej dane porównawcze z powrotów w ciągu dnia (niedziela) w 2015r i w czwartek 2016. Tak to na mapie wyglądło w 2015 :
https://www.google.pl/maps/dir/43.82220 ... !3e0?hl=pl
wielbiciel napisał(a):Powrót 12.07.br z Murter przez Benkovac-Graćac-Karlovać-Zagrzeb-Ćakovec-Mursko Średice-Lendava-Szombathely-Koszeg-Eisenstat-Wiedeń-Brno-Tarnowskie Góry. Czyli sporo bezpłatnych odcinków oraz wahadła na Węgrzech.
Wyjazd o 10:30, jedna przerwa na paliwo i spacer z psiakiem i w domu o 22:15 byłem. Jeden kierowca, praktycznie bez zmęczenia no ale po tygodniu lenistwa to normalne.


W ubiegłym roku powrót był w czwartek 8 września (środek tygodnia) i podobnie jak w latach ubiegłych wyjechałem z m.Murter ok. 11:00 i w domu byliśmy o 22:30, po drodze dwa postoje tj. raz paliwo+kawa i drugi raz spacer z psem. Wracałem trochę inaczej, chcąc przetestować trochę inny wariant przez Węgry który można nazwać "bezpłatny", bo w tym roku M86 jest płatną drogą.
https://www.google.pl/maps/dir/43.82227 ... !3e0?hl=pl
A jak to wyszło w średniej przejazdu to poniżej
Jak widzicie jadąc po "zadupiu" też można szybko przejechać a w roku ubiegłym były zatory na odcinku Brno-Olomuniec. Za to w 2015 największe spowolnienie to przejazd przez Wiedeń i dojazd do Brna. Ten kawałek bardzo spowalnia, a w tym roku ma być remont A23.
Jak widać u mnie średnia czasowa z powrotu z dwoma postojami zawsze ok. 12-12,5 h.
Zwróćcie uwagę że w 2015 wracałem z Chorwacji drogą D1 i w zasadzie nie wpływa to na czas przejazdu.
Załączniki:
średnia powrotu.jpg
licznik z 2015
20160908_221031.jpg
licznik z 2016
milek259
Autostopowicz
Posty: 4
Dołączył(a): 06.03.2017

Nieprzeczytany postnapisał(a) milek259 » 29.03.2017 10:44

Witam,

W moim przypadku wyjazd z Piotrkowa Tryb do Omis, ok 15 godzin jazdy ,2 dzieci i krótkie postoje i większy (ok. 1-1,5 h) pod Wiedniem.
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Ile godzin na przejazd . Uczciwie bez popisów . - strona 66
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone