Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile euro zabieracie?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
avensis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 21.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) avensis » 06.03.2009 20:41

W tamtym roku razem z podróża 2 tyg wakacji poszło ok 1500 euro. Zrobiłem ok 4500 km. Tydzień na Brać drugi na Rivierze Makarskiej.
W tym roku planujemy wziąć 2 tyś euro i spedzic 3 tyg. w czerwcu. Bierzemy troche słoików oraz wedlin reszte jedzenia bedziemy kupowac na miejscu (ryby oraz owoce morza głównie kalmary). Takie są plany rzeczywistość pokarze.
darko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 31.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darko » 07.03.2009 01:02

I niech tak sie stanie . Daj boże co by nie zabrakło . Przyjemnego odpoczynku .pozdrav :papa: :hut:
sesa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 03.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sesa » 07.03.2009 14:37

Chyba chciałam przyswoić zbyt dużo informacji w zbyt krótkim czasie :lol:

Czyli tak, bierzemy z Pl euro ,w Cro euro zamieniamy na kuny tak?
jorgus111
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3080
Dołączył(a): 08.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) jorgus111 » 07.03.2009 14:49

sesa napisał(a):Czyli tak, bierzemy z Pl euro ,w Cro euro zamieniamy na kuny tak?


Euro zabieram tylko na opłatę kwatery i na drobne wydatki po drodze :wink: wszędzie gdzie to możliwe używam karty
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?t=206 ... ight=karty
sesa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 03.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sesa » 07.03.2009 15:13

zakodowane :D dziękuje

idę czytać,rodzina na obiad poczeka :P wciąga lektora tego forum,oj wciaga! :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107607
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 07.03.2009 16:11

sesa napisał(a):Chyba chciałam przyswoić zbyt dużo informacji w zbyt krótkim czasie :lol:

Czyli tak, bierzemy z Pl euro ,w Cro euro zamieniamy na kuny tak?


Można też zabrać złotówki i wymieć w banku lub w kantorze na kuny.
Nema z tym żadnego żadnego problema :lol:
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 07.03.2009 17:44

darko napisał(a):bardzo przepraszam , nigdy tam nie byłem , za każdym razem kupowałem bilety na przeprawach promowych, a tam nie bylo problemu tak jak w każdym innym miejscu w cro też nie miałem problemu z płaceniem w euro :) Pozdrav


Mi się zdarzyło 3 razy. Wspomniana właśnie centrala Jadroliniji w Rijece, Supermarket przy przystani promowej w Starim Gradzie i na stacji benzynowej w Karlovacu, także zawsze lepiej wcześniej zapytać czy można w Euro zapłacić :wink:
avensis
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 203
Dołączył(a): 21.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) avensis » 07.03.2009 21:07

darko napisał(a):I niech tak sie stanie . Daj boże co by nie zabrakło . Przyjemnego odpoczynku .pozdrav :papa: :hut:

Dzieki Darko.
Łosiek
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 15
Dołączył(a): 24.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Łosiek » 27.03.2009 10:47

Rysio napisał(a):
darko napisał(a):bardzo przepraszam , nigdy tam nie byłem , za każdym razem kupowałem bilety na przeprawach promowych, a tam nie bylo problemu tak jak w każdym innym miejscu w cro też nie miałem problemu z płaceniem w euro :) Pozdrav


Mi się zdarzyło 3 razy. Wspomniana właśnie centrala Jadroliniji w Rijece, Supermarket przy przystani promowej w Starim Gradzie i na stacji benzynowej w Karlovacu, także zawsze lepiej wcześniej zapytać czy można w Euro zapłacić :wink:


Nie czytałem wszystkiego więc mogę się powtarzać. Ja jednak jadę głównie z plastikiem. To zależy od banku. Pekao SA (z byczkiem) ma wypłaty z bankomatów :arrow: Zagrebacka Banka
bez prowizji. Drobna gotówka zawsze się przyda choćby na pierwszą autostradę jak nie ma się kunek, może też się przytrafić jakaś awaria. Poza tym transakcje bezgotówkowe też lepiej wychodzą bez względu na bank (przynajmniej ja nie znam wyjątków) dobrze jest mieć przynajmniej dwie różne karty bo niektóre sklepy mają jeszcze stare terminale gdzie nie ma autoryzacji przez PIN tylko podpisuje się wydruk. A przy pierwszej okazji doję bankomat zależnie od planów które robię jeszcze przed wyjazdem. na każdym zakupie czy wymianie walut musi zarobić pośrednik to już lepiej wydać to na rakije. 8) dość ględzenia
Pozdrav :papa:
Ostatnio edytowano 27.03.2009 19:23 przez Łosiek, łącznie edytowano 1 raz
darko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 31.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darko » 27.03.2009 11:00

Witam Teksty które cytujesz dotyczą płacenia euro. Jednak zgadzam się z Tobą w tym temacie plastik to podstawa i korzystnie wychodzi .Pozdrav
renatalato
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4919
Dołączył(a): 04.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) renatalato » 27.03.2009 13:13

1000 E biorę w łapkę na kwaterę i na zapas, na miejscu karta do bankomatu i wybieram około 5000 kun,w zależności od potrzeb, myślę że w tym roku zmieścimy się w 2 tys E z zapasem.
Wyjazd na 2 tygodnie.
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 28.03.2009 06:16

darko napisał(a): plastik to podstawa i korzystnie wychodzi .Pozdrav


A ja bym sie wstrzymał z takimi wnioskami i radami.Korzystanie z doświadczeń lat ubiegłych może być mylące i to dosyć boleśnie.
W bankowości trochę się pozmieniało z powodu kryzysu...(kto sobie wcześniej wyobrażał renegocjacje warunkow kredytu bez żadnych przyczyn i winy ze strony klienta?)
Już w zeszłym roku (wrzesień)miałem tak ,że w kantorze w Polsce płaciłem z euro 3,30 a transakcje kartą były rozliczane (słoweńskie ) po 3,52pln.
Kuna wychodziła podobnie czyli 52 gr kantor i 51 groszy -karta.
Karta była banku z amerykańskim rodowodem a w Ameryce najwcześniej słyszeli o kryzysie bankowym i sobie już kombinowali jak zarobic najwięcej. :wink:

W roku ubiegłym dochodziło jednocześnie przez całe wakacje do umacniania złotówki co również skłaniało do takich euforycznych stwierdzeń-kartą najtaniej...

Reasumując-poczekać do początku sezonu i dokładnie rozeznać warunki ,sposoby rozliczeń ,prowizje i kursy walut banku ,którego mamy karty.

(właśnie przed chwilą czytałem artykulik o PKO BP,który pobiera prowizję 3% za wypłatę kartą bankomatową w nie swoim bankomacie...)
darko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 31.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darko » 28.03.2009 10:00

Pewnie jest w tym trochę racji jednak dzisiaj euro kosztuje 4,7 zł a jutro ?? może będzie drożej a może taniej jak kupimy euro na wyjazd a ono poleci na ryj to jesteśmy sporo w plecy , jeśli poleci do góry zarobiliśmy prosta sprawa , jednak mimo prowizji bankowej za pobieranie gotówki z bankomatu w ciągu ostatnich trzech lat wychodziliśmy do przodu ( mówię tylko w swoim imieniu ) Więc uważam , że karta to podstawa , i wydaje mi się , że w większości wypadków wychodzi się lepiej na karcie niż płacąc pośrednikowi w kantorze .Pozdrav
Korzystam z kart PKO BP od kilku lat i jak do tej pory zawsze wychodziłem lepiej na płaceniu kartą przynajmniej za granicą. Po nowych opłatach które otrzymałem dokładnie wczoraj nic się nie zmieniło przynajmniej dla mnie
Ania W
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1993
Dołączył(a): 29.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ania W » 28.03.2009 10:39

Hepik a możesz podać tego linka? abo gazetę w której jest owy artykuł? :D
Mam kartę PKO BP visa elektron i jak pobierają 3% to się pewno opłaca. :D
yarod77
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 17.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) yarod77 » 01.04.2009 12:54

Zależy jak kto się bawi. My rok temu wydaliśmy w Primosten ( dla 2+1) 1100 euro - i nie było bidnie, kolacja w konobie co 2-3 dni. W tym roku zamierzam zabrać 1400 euro i głodem przymierać też nie będę (z przyczepą makaronów i sosów nie jadę ). :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Ile euro zabieracie? - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone