Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Ile euro zabieracie?

Jacy są Chorwaci, ile co kosztuje w Chorwacji, czy warto jadać w restauracjach, co zabrać ze sobą z Polski, czym najlepiej płacić, na co szczególnie uważać oraz wszystkie inne pytania i uwagi związane z wyjazdami, także te nietypowe czy specjalistyczne, powinny znaleźć się w tym miejscu.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 05.03.2009 22:07

Ze 3 lata temu 2 mi nie działały pomimo rożnych systemów; visa i maestro.
Bez gotówki musiałbym gary na cpn=ie niemieckim zmywać lub spuszczać ze zbiornika. Plastik to szajs.
monika2277
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 19.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) monika2277 » 05.03.2009 22:14

Witam my w zeszłym roku miliśmy 1500( na rozinę 2+1) i było ok tak na styk, ale w wtym roku, wbrew kryzysowi jedziemy na dłużej i bieżemy 2500. A karte też bierzemy jaby coś wypadło. W końcu to wakacje raz w roku. Trzeba opdocząć. :wink:
Dziadek Maciek
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5013
Dołączył(a): 31.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dziadek Maciek » 05.03.2009 22:48

Moniko2277--dobrze powiedziane, trzeba odpocząć, wakacje są raz w roku.
Biorę euro, złotówki, kuny, forinty, karty i ..korzystam z wakacji, w Cro i na Węgrzech na basenach termalnych. Po powrocie liczę ile wydałem i oczywiście wychodzi, że wydałem za dużo, zaczynam oszczędności trwające kilka miesięcy, ale na wakacjach byłem i to jest najważniejsze.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 05.03.2009 23:08

Cóż pobyt co najmniej 14 dniowy dla np. 4 osobowej rodziny to wydatek rzędu przynajmniej 8-10.00pln. Wszystko zależy jednak od kursu euro... W ubiegłym roku wynosiło ono np. podczas mojego wyjazdu tylko 3,28... W tym roku jednak kryzys ogólnoświatowy... A więc co dalej???
waldeq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldeq » 05.03.2009 23:47

majeczka napisał(a):Cóż pobyt co najmniej 14 dniowy dla np. 4 osobowej rodziny to wydatek rzędu przynajmniej 8-10.00pln. Wszystko zależy jednak od kursu euro... W ubiegłym roku wynosiło ono np. podczas mojego wyjazdu tylko 3,28... W tym roku jednak kryzys ogólnoświatowy... A więc co dalej???

Chyba chcesz odstraszyć tymi kwotami potencjalnych kandydatów na Croentuzjastów! I kto to pisze! Poznanianka he he:) 10 tys to lekka przesada! Jak ktoś sobie policzy, że tyle potrzeba było po kursie 3,28 to po kursie 4.60 - 4.70 ...tańsza wyjdzie Dominikana w wersji All:)
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 06.03.2009 06:34

waldeq napisał(a):...tańsza wyjdzie Dominikana w wersji All:)


Chyba na 2 osoby... za tydzień.

Przeczytałeś, co napisałeś?
:wink:

Watpię....

Ceny ofert w prasie i nie tylko zaczynają się od pokojów w największym syfie.
Tarasik? proszę bardzo. Doplata.
Widok na morze? J.w.
Itd itp.
Następnie dolicz sobie kieszonkowe, wycieczki fakultatywne kilkadziesiąt do kilkaset euro/dolarów od łebka, dojazd na lotnisko, powrót, parking, jakieś jedzonko po drodze, hotel w Polsce, jeżeli będziesz wyjeżdżał o dziwnej porze.

3 tygodnie temu temu rozważaliśmy zamiast nart ciepły kraj. Pozostał Egipt. Po podliczeniu wszystkiego wyszło, że musiałbym wybulić kolo 12-15 kpln na 4 osoby za tydzień łącznie z fakultetami i pozostałościami.

Pojechaliśmy do Makaroniarzy na narty. Opaleniznę na twarzach przywieźliśmy nie najgorszą. Cały tydzien świeciło słońce...
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 06.03.2009 08:14

Zawsze zabieram ok.1000 euro i parę stówek w zł. W miarę możliwości płacę kartą VISA lub wymieniam po ciekawym kursie w mjenialnicy to lub to. Na kampingach czasem dają lepszy przelicznik. To kwestia rozpoznania w pierwszy dzień pobytu przy okazji zwiedzania.
Ostatnio wróciło 120 eurasów więc jestem bogatszy :wink:
sesa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 109
Dołączył(a): 03.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sesa » 06.03.2009 08:29

Myślę że ciężko powiedzieć ile zabrać pieniędzy,każdy ma inne potrzeby,jeden będzie zwiedzał drugi nie ruszy pupy z plaży
:wink: Jeden zje to co przywiezie inny będzie chodził do restauracji.

Dzieki temu co wyczytałam na tym forum mam troszkę narysowany obraz ine trzeba zabrać. (paliwo,opłaty prom,kwatera...) a reszta? zależy od indywidualnych potrzeb :D

Rok temu na Bługarię przeznaczyliśmy jakąś kwotę ale nigdy nie było tak żebyśmy się w niej zmieścili. :wink:

Widzę jednak,że opowieści znajomych iż po przeliczeniu na złote zje sie dobry obiad za 40 zł (rodzina 2+2) można schować do szafy.
To opowieści chyba sprzed 10 lat :lol:
kumatnyterminator
Plażowicz
Posty: 6
Dołączył(a): 02.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kumatnyterminator » 06.03.2009 08:35

W Cro byłem 2 razy. Pierwszy raz a apartamenty a drugi raz namiot:D super sparawa.
Brałem za każdym razem 1 000 E + karta MasterCard. Dla rodziny 2+1 było to zupełnie wystarczające. Nie ograniczaliśmy się niczym...promy, obiady w "konobach", upominki, nurkowanie,paliwo, opłaty drogowe, ubezpieczenia ...wydawałem w granicach 6 000 zł za 2 tygodnie.
monika2277
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 161
Dołączył(a): 19.04.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) monika2277 » 06.03.2009 09:03

Pewnie że każdy wyda innę kwotę, bo wszystko zależy od tego co robimy na miejscu, my chodzimy na obiady chociaż 2, 3 razy na wyjazd, do tego jakaś wycieczka statkiem, a to jakieś bilety na zwiedzanie, wypad na piwko czy inne pysznosci, do knajpki. Ale to wakacje oszczędzamy na nie cały rok i cały rok na nie pracujemy więc co tam raz się żyje. A w tym roku na 3 tyg. jedziemy( już w zeszłym tak miało być, znajomi nas zablokowali i żałujemy bo kiepsko z mnimi było) w końcu jak to niektórzy liczą i my też za drogę zapłącimy raz, więc niewiele wzrośnie koszt pobytu.
Życzę wam miłego wypoczynku.
I nie liczcie tak ile wydacie weźcie kase ile kto ma zaplanowane według własnego budżetu domowego i jedźcie i bawcie się dobrze wkońcu to wakacje. A znając życie to i tak zasze za mało się weźmie. :wink:
darko
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 352
Dołączył(a): 31.10.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) darko » 06.03.2009 09:12

majeczka napisał(a):Cóż pobyt co najmniej 14 dniowy dla np. 4 osobowej rodziny to wydatek rzędu przynajmniej 8-10.00pln. Wszystko zależy jednak od kursu euro... W ubiegłym roku wynosiło ono np. podczas mojego wyjazdu tylko 3,28... W tym roku jednak kryzys ogólnoświatowy... A więc co dalej???


Witam , dla przykładu pobyt 7 dni w hotelu z basenem krytym i odkrytym , 10 metrów od adriatyku cisza spokój oczywiście Allinclusive , dla 4 osób 2 dorosłych jedno dziecko 16 drugie 12 lat około 3700 zł + dojazd jakiś 1000 zł . to cena aktualna na ten rok czerwiec
Teraz ubiegłoroczne 7 osób w tym dzieci jak wyzej reszta dorośli , kwatery z klimą itd , super miejsce 7 dni koszt całkowity 6500- BEZ OSZCZĘDZANIA .Pozdrav :) :hut:
waldeq
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 236
Dołączył(a): 01.03.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldeq » 06.03.2009 09:42

FUX napisał(a):
waldeq napisał(a):...tańsza wyjdzie Dominikana w wersji All:)


Chyba na 2 osoby... za tydzień.

Przeczytałeś, co napisałeś?
:wink:



Wow! Jaki bulwers! :roll: Moją intencją było zwrócenie uwagi, że koleżanka odrobinę przesadziła :wink: Oczywiście wybieram się w tym roku również do CRO bo potrafię liczyć a co do Dominikany to... mimo, ze się tam nie wybieram to sąsiad w ubiegłym roku wykupił last minute w Niemczech za 799 Eu więc biorąc pod uwagę ubiegłoroczny kurs wyszło śmiesznie tanio.
heza
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 222
Dołączył(a): 05.01.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) heza » 06.03.2009 10:12

Adam 66 napisał:
"To weź kartę płatniczą i kredytową. Zawsze któraś zadziała"

wg wikipedii:

Rodzaje kart płatniczych:
Karty płatnicze można podzielić na:

kredytowe - związane z przyznaniem przez bank limitu kredytowego. Bank udziela kredytu posiadaczowi karty (zazwyczaj oprocentowanego). Użytkownik karty okresowo dostaje rozliczenie transakcji wykonanych kartą.
debetowe - karty wydawane do rachunku bankowego. Obciążają one konto posiadacza na kwotę transakcji w momencie jej wykonywania. Kwota transakcji nie może przekroczyć stanu konta posiadacza karty.

obciążeniowe (charge) - połączenie karty kredytowej i debetowej. Karty te są wydawane dla posiadacza rachunku bankowego. Bank udziela posiadaczowi kredytu i co jakiś czas (najczęściej 1 miesiąc) wystawia mu rozliczenie, którego równowartość pobiera z konta.

przedpłacone - dokonanie transakcji tą kartą wymaga wcześniejszego zasilenia karty kwotą, do wysokości której następnie autoryzowane są transakcje. Karta taka nie jest związana z rachunkiem osobistym i może być wydana "na okaziciela" tzn. bez personalizacji karty jako np. karta podarunkowa. Niektóre źródła za karty przedpłacone uważają również Elektroniczne portmonetki

wirtualne - karta jest jedynie zarejestrowanym w systemie rozliczeniowym numerem - nie jest wydawana w fizycznej postaci (z paskiem magnetycznym czy też chipem). Nie można więc dokonywać nią żadnych transakcji w POSach i bankomatach - można nią realizować tylko transakcje typu "card not present". Pod względem sposobu rozliczenia transakcji jest ona mocno zbliżona do karty przedpłaconej
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 06.03.2009 15:27

Na etapie planowania zawsze podliczamy koszty podróży (paliwo, winietki, opłaty na bramkach), następnie koszt kwatery i wyżywienie tam na miejscu droższe od naszego (+-30%), własne zapasy żywności (weki, suche kiełbaski inne konserwy), wycieczki fakultatywne (ceny w internecie), pamiątki.
Wszystko sumujemy (zapas euro i złotówki) co tworzy koszt całkowity.

Jak by nie liczyć, mieszczę się w tysiącu na osobę.

pozdrav
bonar
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 18.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) bonar » 06.03.2009 15:28

wkleiło się 2x :oops:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Ceny, usługi, przepisy, porady różne



cron
Ile euro zabieracie? - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone