Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

II Wyjazd do Cro - Podgora 14-25.07.2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
iron
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 21
Dołączył(a): 21.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) iron » 20.05.2014 10:24

Pauletta napisał(a):
MrSiemaema napisał(a):Jeszcze pytanko do wszystkich :) :
Czy płynąc statkiem na jakąkolwiek wycieczkę w Cro, zobaczyliście delfiny ?
Bo na tych wszystkich reklamach, są takie wyskakujące z wody delfinki :)
I tak mówią, że coraz częściej podpływają do statku?
Co o tym sądzicie?? ;)

My do Chorwacji jeździmy od kilku lat. Pływaliśmy jakimiś stateczkami kilka razy i delfinów nie spotkaliśmy nigdy. Jeden jedyny raz udało nam się zobaczyć je z tarasu apartamentu :) Więc sądzę że spotkanie delfinów w Cro to kwestia absolutnego szczęścia, przypadku i przebywania w odpowiednim miejscu w odpowiednim czasie.


Witam
3 lata temu płynąc w okolice wyspy Brijuni, dalej do Rovinj mieliśmy szczęście że delfiny przez jakis czas płyneły z nami. Udało mi sie to uwiecznić na fotkach

i nie doczekalismy sie relacji z drogi powrotnej :), ale dzieki za całą relacje z pobytu. My sie w lipcu wybieramy do Podgory...jeszcze nie całe 2 miesiace
karin74
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2420
Dołączył(a): 27.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) karin74 » 20.05.2014 13:58

We wrześniu 2012, podczas wycieczki Bibą, mąż widział delfiny i próbował uwiecznić, niestety stary Canon nie dał rady i na zdjęciach cięzko cokolwiek zauważyć :-)
MrSiemaema
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 12.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrSiemaema » 24.05.2014 20:06

W końcu jesteśmy !!
DZIEŃ XII (25.07) - droga powrotna Chorwacja - Węgry

Wtorek - dzień powrotu :( Wszyscy zasmuceni, domykają walizki i upychają bagaże w bagażniku. Kawa zaparzona, przelana do termosu i możemy ruszać... W tym samym dniu wyjeżdżali nasi sąsiedzi z góry - Słowacy. Nasza gospodyni chciała nas zatrzymać jak najdłużej, jednak my mieliśmy kwaterę do 10 i tego się trzymaliśmy. Bagaże upchnięte, jeszcze tylko ostatni przelot po "apartmani", czy aby czegoś nie zapomnieliśmy zabrać. Samochód odpalony, klima na FULLA, a my lecimy na uściski z właścicielką. Ze smutkiem na twarzy odjeżdżamy z tego cudnego, rozgrzanego słońcem, tętniącego życiem miasteczka. Start 10 z minutami :(
Po drodze zajechaliśmy do znajomych, którzy zdecydowali się na wakacje troszkę wyżej, bo były to okolice Trogiru. Wiadomo, wspólna kawka, krótki spacerek, mała pizza i lecimy dalej. Jedziemy, jedziemy, mijamy kolejne tunele, aż nagle zrobiło się zielono :) No tak za plecami tunel Sveti Rok. Droga chorwackimi autostradami minęła bardzo przyjemnie. Przed granicą zatrzymaliśmy się na Stacji Benzynowej, aby wydać resztkę kun na jakieś łakocie :D Na granicy szybka kontrolka dowodów (był już ktoś w 2014 roku?? Kontrolują jeszcze?) i jedziemy dalej. Jesteśmy na Węgrzech, więc trzeba kupić winietki. Zbaczamy z ekspresówki i jedziemy za drogowskazami do jakiegoś pensjonatu. Wszystko bezproblemowo i ruszamy dalej. Mijając piękne pola słoneczników, w blasku zachodzącego słońca pokonujemy kolejne kilometry. Węgry pokonujemy bez większych postojów aż nagle....

DZIEŃ XIII (26.07) - droga powrotna Węgry - Polska

...zgłodnieliśmy :) Prowiantu jako-takiego, którym najeść się można nie posiadaliśmy, więc decyzja padła na McDonalda. Budapeszt, środek nocy, trochę po północy, a my do maka na kurczaka :D Posiedzieliśmy tak dobre 50 minut. Najedzeni do syta, dotoczyliśmy się do auta i prujemy dalej !
Około 100 km. od granicy Węgier ze Słowacją zatrzymaliśmy się również przy jakimś motelu na 2-3h drzemkę. Oczywiście, nie spaliśmy na wygodnych łóżkach w ciepłych pokojach, tylko w nagrzanym(?) przez klimę autku :) Po drzemce, troszeczkę zaspani, dołączamy się do ruchu :D Granicy ze Słowacją już dawno nie ma, więc bez postoju wjeżdżamy do tego "dziurawego" kraju (chodzi tu oczywiście o drogi). Niby dużo km nie ma, ale jedzie się tragicznie.... Ale jakoś daliśmy radę :) Jesteśmy w Polsce, już myśleliśmy, że dość tych dziur u naszych sąsiadów, lecz w Polce, co chwila Denc-Denc-Denc na wybojach. Od granicy, aż do naszej kanapy w salonie, dzieli nas tylko 250km. Dojeżdżamy do Zamościa, poznajemy okolice, ale jakoś brakuje nam Adriatyku. I tak to... KONIEC naszej podróży. Dziękujemy za to, że w ogóle chcieliście przeczytać naszą relacje. Zapraszam na filmik ze snurkowania: .
Gdzie wy się wybieracie w te wakacje?? Mam nadzieje, że relacja trochę rozmiotła wasze obawy o Podgorze :) My jak najbardziej polecamy !!!
Pozdrav !!!
PS Oczywiście moja aktywność się tu nie kończy, piszcie wysyłajcie wiadomości na priv, komentujcie, polecajcie relacje znajomym, którym marzy się chorwacka przygoda :)
Trzymajcie się HEY !!!!! :papa: :papa: :papa: :papa:
z_byszek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1884
Dołączył(a): 23.02.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) z_byszek » 25.05.2014 16:54

Podgora to faktycznie bardzo fajna mieścina.
Pobyt w Caklje w 2004 roku wspominam z dużym sentymentem.
Widzę, iż na plażach niewiele się zmieniło i bez problemu można znaleźć
wolne miejsca.
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 26.05.2014 10:55

Fajnie się czytało. Znam ten ból, gdy po powrocie brakuje widoku Adriatyku.
Bardzo lubimy Podgorę. Zajrzymy tam za trzy tygodnie :papa: .
arb
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 523
Dołączył(a): 10.01.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) arb » 26.05.2014 11:15

Magdalena S. napisał(a):Fajnie się czytało. Znam ten ból, gdy po powrocie brakuje widoku Adriatyku.
Bardzo lubimy Podgorę. Zajrzymy tam za trzy tygodnie :papa: .


No ja wróciłem dopiero co ale jadę znów we wrześniu.
Z ciekawostek - na plaży w stronę Tucepi zrobiono zjazd "na plażę" dla osób niepełnosprawnych na wózkach.
ryszard22
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2425
Dołączył(a): 06.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) ryszard22 » 26.05.2014 11:48

Jedziemy do Igrane za 3 tygodnie, do Podgory pewnie wpadniemy, fajna relacja.
W tym roku planujecie wyjazd do CRO?. :papa:
Student22
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 30.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Student22 » 26.05.2014 21:30

Podgora jest fajnym zadupiem i za to ja lubimyz Sarajewa trafiłem do Podgory radość dzieciaków nieoceniona.
I spokojna plaża za hotelem przy skarpie.
Żeby nie chęć zobaczenia czegoś nowego to bym trzeci raz pojechał w to miejsce.
Apropo delfinów to w tamtym roku jak plynelismy z Braćmi to przy naszym siateczku pływały chyba etatowe, mam gdzieś zdjęcia.
Student22
Globtroter
Posty: 45
Dołączył(a): 30.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Student22 » 26.05.2014 21:32

Podgora jest fajnym zadupiem i za to ja lubimy z Sarajewa trafiłem do Podgory, radość dzieciaków nieoceniona.
I spokojna plaża za hotelem przy skarpie.
Żeby nie chęć zobaczenia czegoś nowego to bym trzeci raz pojechał w to miejsce.
Apropo delfinów to w tamtym roku jak płyneliśmy z Braćmi to przy naszym siateczku pływały chyba etatowe, mam gdzieś zdjęcia.
Magdalena S.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 920
Dołączył(a): 03.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magdalena S. » 27.05.2014 10:09

arb napisał(a):
No ja wróciłem dopiero co ale jadę znów we wrześniu.

Według mnie,wrzesień to najprzyjemniejszy miesiąc na wyprawę do Chorwacji :) .
Niestety w tym roku we wrześniu nie mogę wziąć urlopu, więc będzie czerwiec.
Trochę obawiam się upałów...
Ale plusem jest to, że wyjazd tuż, tuż :papa:
MrSiemaema
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 12.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrSiemaema » 28.05.2014 17:02

ryszard22 napisał(a):W tym roku planujecie wyjazd do CRO?. :papa:

Myślimy nad tym ;)
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 31.05.2014 11:59

Fajna relacja, gratuluję udanych wakacji!


:papa: :hut:
MrSiemaema
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 12.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrSiemaema » 07.06.2014 12:42

Jeżeli chce ktoś namiary na kwaterkę to zapraszam na Priv. Naprawdę polecam, superowi gospodarze :)
elka81
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 11.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) elka81 » 11.06.2014 13:47

Bardzo proszę o podanie namiarów na Waszą kwaterę na mojego maila: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.
Bo cena jest zadawalająca i to w takim okresie. Ile metrów mieliście do morza +/-???
Z góry dziękuje za odp.
Pozdrawiam!
MrSiemaema
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 49
Dołączył(a): 12.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) MrSiemaema » 11.06.2014 14:21

elka81 napisał(a):Bardzo proszę o podanie namiarów na Waszą kwaterę na mojego maila: adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl.
Bo cena jest zadawalająca i to w takim okresie. Ile metrów mieliście do morza +/-???
Z góry dziękuje za odp.
Pozdrawiam!

Wysłane :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
II Wyjazd do Cro - Podgora 14-25.07.2013 - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone