Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Igrane 18-29 lipiec 2011 on-line

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
kopter
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 06.03.2009
Igrane 18-29 lipiec 2011 on-line

Nieprzeczytany postnapisał(a) kopter » 21.07.2011 01:07

Witam

Jestem w Igrane (choć tego nie planowałem). Udało mi się natankować Simpę (T-Mobile), więc mam dostęp do internetu.

Postaram się niebawem zamieścić kilka słów z podróży.

Jeśli macie jakieś pytania, to chętnie na nie odpowiem.

Pozdrawiam.
AbEE
Podróżnik
Posty: 24
Dołączył(a): 12.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) AbEE » 21.07.2011 06:08

ha jestem pierwszy i zasiadam w pierwszym rzędzie :)
Czekamy na relacje na żywo :D :twisted:
kopter
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 06.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kopter » 21.07.2011 23:43

1. Podróż

Jak co roku jechaliśmy dwoma rodzinami, dwoma samochodami. Za cel obraliśmy okolice Makarskiej. W zeszłym roku bez problemu znaleźliśmy apartament, więc i tym razem postanowiliśmy pojechać w ciemno. Podróż zaplanowana przez Czechy, Austrię, z noclegiem w Grazu, który tydzień wcześniej zarezerwowaliśmy i Słowenię. W Słowenii oczywiście objazd przez Mureck - nadal przesadzają z ceną winiety.

Wyjechaliśmy w niedzielę, o godz. 4.15. Do godziny 16.00 musieliśmy pojawić się w hotelu, żeby nie przepadła nam rezerwacja, a nie chcieliśmy potwierdzać przyjazdu telefonicznie.

Przejazd przez Polskę jak zwykle nie należał do przyjemnych. Co się trochę rozpędziliśmy, to musieliśmy już hamować. Same ograniczenia i mnóstwo fotoradarów. Chociaż w tym roku udało nam się szybko przejechać przez Wrocław, a to dzięki obwodnicy (częściowo zbudowanej) i krótkiej autostrady, zaczynającej się od zjazdu do lotniska.

Do Czech wjechaliśmy przez Boboszów. Winietę chcieliśmy kupić na stacji benzynowej Atac Oil w miejscowości Cervena Voda. Jest to nasz stały punkt przystankowy, gdzie można za winietę zapłacić kartą płatniczą, skorzystać z bezpłatnego WC, a dzieciaki mogą pobawić się na placu zabaw, znajdujący się po drugiej stronie ulicy.
Niestety tym razem zabrakło winiet, więc po krótkiej przerwie ruszyliśmy w dalszą drogę.
Winietę kupiliśmy w Zabrehu, na stacji benzynowej, za ohydną reklamą parówek umieszczoną na elewatorze zbożowym.

Tuż po przekroczeniu granicy z Austrią, w Mikulovie, kupiliśmy winietę w barze Route66. Dalej to już czysta przyjemność podróżowania. Cały czas nie mogę nadziwić się kultury kierowców austriackich. Nie wpychają się na chama i ustępują przy zmianie pasa ruchu.

Do Graza dojechaliśmy po godz. 15.00. Po zameldowaniu się i wypakowaniu udaliśmy się na sąsiadującą z hotelem plażę Copacabana. Tam wykąpaliśmy się w sztucznym jeziorku.
Ciekawostka - po godz. 17.00 wstęp na plażę jest bezpłatny.

cdn...
Magda O.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1747
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Magda O. » 22.07.2011 13:44

Pytanie pierwsze - najważniejsze: jaka pogoda :?:
My też ruszamy w ciemno za ok. 3 tygodnie, trochę się martwię, czy znajdziemy noclegi, w końcu to szczyt sezonu... wszyscy uspokajają że na pewno tak, ale ja i tak się martwię...
kopter
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 06.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kopter » 22.07.2011 18:04

Pogoda super. Temperatura ok. 29 st.C. Słonecznie. Woda odpowiednia: ciepła, niższa temp. niż powietrza.

W pierwszą noc było duszno. W następną trochę popadało i od tamtej chwili jest idealnie.

W dzień słońce praży na plaży.

Odnośnie wolnych apartamentów niebawem to opiszę.
djalwi
Plażowicz
Posty: 5
Dołączył(a): 18.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) djalwi » 24.07.2011 21:24

Witam

1) Mam pytanie o plaże w tej miejscowości ?
Która polecasz? Szczególnie interesują mnie te poza Igrane(w promieniu max do 3 km). Z tego co wiem jest ich kilka.

2) Czy tam można kupić świeże ryby z morza (bezpośrednio od rybaków)?

3) czy obecnie jest tam sporo turystów? Jest tam tłoczno ?

4) Czy można na miejscu wypożyczyć rower (nie wodny) ?

Ja wybieram się do Igrane od 16-08-2011 więc z góry dziekujęęza wszystkie odpowiedzi i on-line relację.


Zazdroszczę tej pogody - oby w sierpniu tez była taka piękna.

Udanego wypoczynku życzę.

Pozdrawiam,
Adam
ZAJEC
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5420
Dołączył(a): 11.01.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ZAJEC » 24.07.2011 21:39

Kopter czy daleko masz do pensjonatu Mihaljevic,on jest przy Konzumie.
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 24.07.2011 21:49

djalwi napisał(a):Witam

1) Mam pytanie o plaże w tej miejscowości ?
Która polecasz? Szczególnie interesują mnie te poza Igrane(w promieniu max do 3 km). Z tego co wiem jest ich kilka.

2) Czy tam można kupić świeże ryby z morza (bezpośrednio od rybaków)?

3) czy obecnie jest tam sporo turystów? Jest tam tłoczno ?

4) Czy można na miejscu wypożyczyć rower (nie wodny) ?

Ja wybieram się do Igrane od 16-08-2011 więc z góry dziekujęęza wszystkie odpowiedzi i on-line relację.


Zazdroszczę tej pogody - oby w sierpniu tez była taka piękna.

Udanego wypoczynku życzę.

Pozdrawiam,
Adam


Witam. Trochę opisów masz na stronie forum/viewtopic.php?t=28583&postdays=0&postorder=asc&start=0
Plaża miejska jest prawie piaszczysta, po obus tronach są dzikie kamieniste plaże...bardzo fajne. Warto odwiedzić Zivogośce...5 kilometrów w stronę Dubrovnika. Tam są bardzo ładne plaże i widoki ....szczególnie w Żivogośce Blato
Czasami ryby sprzedawane są przez rybaków tuż przy plaży bądż koło głównego sklepu...tak przynajmniej było w ubiegłych latach.
Rowery można wypożyczyć na płaży ... w zeszłym roku rower ze zjeżdżalnią kosztował 70 kun za godzinę.
Trochę informacji masz jeszcze na stronie forum/viewtopic.php?p=779745&highlight=#779745
Na jaką kwaterę się wybierasz? Pozdrawiam g
Gpear
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gpear » 25.07.2011 11:31

djalwi napisał(a):Witam

Ja wybieram się do Igrane od 16-08-2011 więc z góry dziekujęęza wszystkie odpowiedzi i on-line relację.
Adam


Hej!

Ja wybieram się do Igrane od 18-08-2011. Pewnie się tam spotkamy!

Grzegorz
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 25.07.2011 12:17

Gpear napisał(a):
djalwi napisał(a):Witam

Ja wybieram się do Igrane od 16-08-2011 więc z góry dziekujęęza wszystkie odpowiedzi i on-line relację.
Adam


Hej!

Ja wybieram się do Igrane od 18-08-2011. Pewnie się tam spotkamy!

Grzegorz

Ja wybieram się albo 19 albo 18 ....jak droga z Bielska do Zwardonia...podobno kiepsko się jedzie
Gpear
Autostopowicz
Posty: 2
Dołączył(a): 25.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Gpear » 25.07.2011 12:49

Ja wybieram się albo 19 albo 18 ....jak droga z Bielska do Zwardonia...podobno kiepsko się jedzie


Tylko odcinek za Bielskiem na Żywiec jest wąski, bo robią tam obwodnicę, ale ruch jest w miarę płynny. Do Zwardonia jest wąska, kręta droga, która daje popalić w Zimie, ale w Lecie to piękna trasa.

Grzegorz
binkowskig
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 315
Dołączył(a): 16.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) binkowskig » 25.07.2011 13:55

Gpear napisał(a):
Ja wybieram się albo 19 albo 18 ....jak droga z Bielska do Zwardonia...podobno kiepsko się jedzie


Tylko odcinek za Bielskiem na Żywiec jest wąski, bo robią tam obwodnicę, ale ruch jest w miarę płynny. Do Zwardonia jest wąska, kręta droga, która daje popalić w Zimie, ale w Lecie to piękna trasa.

Grzegorz

Jechałem w zeszłym roku...dało się przeżyć. Do zobaczenia w Igrane. grzegorz
kopter
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 06.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kopter » 26.07.2011 11:55

djalwi napisał(a):Witam

1) Mam pytanie o plaże w tej miejscowości ?
Która polecasz? Szczególnie interesują mnie te poza Igrane(w promieniu max do 3 km). Z tego co wiem jest ich kilka.

2) Czy tam można kupić świeże ryby z morza (bezpośrednio od rybaków)?

3) czy obecnie jest tam sporo turystów? Jest tam tłoczno ?

4) Czy można na miejscu wypożyczyć rower (nie wodny) ?




1/ Nam udało sie znaleźć apartament przy samej plaży. Innej plaży nie szukaliśmy, ze względu na to, że nie musimy zabierać ze sobą wałówki, ani sprzętu (dwójka dzieci). Wszystko mamy pod nosem.
Inne plaże są. Widzieliśmy je podczas wieczornych spacerów.

2/ Nie widziałem żadnego rybaka, który sprzedawałby ryby z łodzi. Chociaż miejscowi chodzili z rybami w siatkach.
W piątek były "Dni Igrane", na których częstowano świeżo upieczonymi rybkami z grila.

3/ Tłoku raczej nie ma, choć od samego rana plaża usłana jest karimatami - rezerwacjami. Od soboty żaru z nieba już nie ma. Nadeszły przelotne opady i lekkie ochłodzenie. Ale tutaj podczas ochłodzenia można chodzić w krótkich spodenkach. Jest ciepło. Woda w Jadranie stała się bardziej orzeźwiająca. Plaża jest wąska (6-7m), kamienista.

4/ Wypożyczalni rowerów nie widziałem - nie szukałem (tam gdzie wypożyczają rowery wodne można wypożyczyć skutery).
kopter
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 80
Dołączył(a): 06.03.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) kopter » 26.07.2011 11:59

ZAJEC napisał(a):Kopter czy daleko masz do pensjonatu Mihaljevic,on jest przy Konzumie.


Nie zwracałem na to uwagi. Ba, nawet nie widziałem Konzuma. Ja chodzę do "studenciaka".

Dzisiaj rozejrzę się.
Viech
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 85
Dołączył(a): 24.01.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Viech » 26.07.2011 13:48

djalwi napisał(a):Witam

1) Mam pytanie o plaże w tej miejscowości ?
Która polecasz? Szczególnie interesują mnie te poza Igrane(w promieniu max do 3 km). Z tego co wiem jest ich kilka.

2) Czy tam można kupić świeże ryby z morza (bezpośrednio od rybaków)?

3) czy obecnie jest tam sporo turystów? Jest tam tłoczno ?

4) Czy można na miejscu wypożyczyć rower (nie wodny) ?

Ja wybieram się do Igrane od 16-08-2011 więc z góry dziekujęęza wszystkie odpowiedzi i on-line relację.


Zazdroszczę tej pogody - oby w sierpniu tez była taka piękna.

Udanego wypoczynku życzę.

Pozdrawiam,
Adam


Witam. Ja byłem w Igrane juz drugi raz. Ubiegły rok i ten. Ryby nie kupisz. Trzeba jechać do Makarskiej- tam jest targ rybny. Po większe zakupy również warto jechać do Makarskiej do Konzuma- jast na pierwszych światłach od strony igrane po prawej stronie. Ładne plaże są troszkę dalej niż 3 km. Pierwsza jest Velika duba. Polecam, mimo że jest płatna (tzn. parking jest prywatny i płatny). Ale woda rewelacja. Są jeszcze ze trzy bardzo sympatyczne zatoczki przed Drewnikiem. Samochód zostawia się w zatoczce przy drodze i schodzi w dół na plażę. Też bardzo fajne rozwiązanie. Rowerów (nie wodnych) nie wypożyczysz- chyba, że gospodarze mają?? Plaża miejska przeważnie (z wyjątkiem sobót) dość mocno obłożona. Nie polecam Fish-picnicka Falunem. Wogóle w tym zakresie konkurencja w Igrane mała i imprezy tego typu dość skromne i "okrojone".
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Igrane 18-29 lipiec 2011 on-line
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone