Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

I znów ta Dalmacja ...

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10877
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 13.12.2014 22:18

miłe dla oka widoki...
raffaell2 napisał(a):Dzisiaj nie mam weny do pisania :wink: Będą głównie fotki.

czasem nie ma chęci na czytanie, więc i taka relacja się przydaje
raffaell2
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffaell2 » 13.12.2014 23:33

Gdyby ktoś kiedyś pytał się o położenie apatramentów Solar w Nemirze, to spieszę donieść że uwiecznione zostały na tym zdjęciu - pierwszy budynek od strony morza


Ależ ten świat jest mały :wink: Widok była tak piękny, że trzeba było go uwiecznić. Więc warto tam też pojechać :mrgreen:

Czy ten apartament w BV to gdzieś w okolicy ulicy Naputica lub Zagradiny


Eeeee, to masz bliziutko do plaży - na pewno z 30-40 schodów mniej :wink: Do Naputica musieliśmy zejść.
Obrazek

Jeśli będziecie wracać z plazy w upał schodami, to w kość da wam kąt pochylenia tych schodów. Są naprawdę strome. Ale za to jaka będzie później kondycja :oczko_usmiech:

Jeśli okrężną drogą, to myślę że z 800 m będzie i w upale jeszcze gorzej.
Moje dziewczyny robiły jeden lub dwa postoje w jakimś cieniu zawsze i zawsze przed powrotem trzeba było zmoczyć wodą czapke i koszulkę :wink: I to wszystko dla widoków ... :mrgreen:
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 14.12.2014 00:39

W tym roku mieszkaliśmy na Miosicia i mieliśmy blisko i bez żadnych schodów ale teraz wywiało nas na Naputica na wysokości plaży podluka. Te schody to może być niezłe antidotum na te wszystkie pyszne lody,naleśniki czy pączki ,którymi się zajadaliśmy. Jak będzie faktycznie ciężko to będziemy wracać pogradińską bo z tego co pamiętam to ciągnie się pod górę ale nie ma schodów a jak i to dla mojej żony będzie nie do ogarnięcia to będziemy wracali blato a potem górą po płaskim. Na szczęście Baska Voda to nie jest jakaś metropolia to raz a dwa jak jest połączenie gór z morzem to trzeba wykorzystać i jedno i drugie. Po Biokovie nie będziemy chodzić to niech chociaż schody przypominają nam ,że jesteśmy też w górach. W lipcu byliśmy pierwszy raz w Chorwacji właśnie w Baskiej Vodzie i ta miejscowość nas zauroczyła i nie przeszkadzają nam ani tłumy ani te odległości.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 14.12.2014 01:23

raffaell2 napisał(a):... z 800 m będzie i w upale jeszcze gorzej.
Moje dziewczyny robiły jeden lub dwa postoje w jakimś cieniu zawsze i zawsze przed powrotem trzeba było zmoczyć wodą czapke i koszulkę :wink: I to wszystko dla widoków ... :mrgreen:


:D ...pamiętam któregoś roku moje powroty do apartamentu na Hvarze, odległość mnie więcej podobna.

Przed powrotem, długa kąpiel w Jadranie i na ogół ociekająca wodą windowałam się w górę.
Po drodze oczywiście niesamowite widoki; ale wierz mi zanim to wszystko obfociłam, suchuteńka zazwyczaj docierałam na miejsce.

...i to wszystko również dla widoków :D
raffaell2
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffaell2 » 14.12.2014 08:48

Oto 2 trasy, którymi mogliśmy się dostać do plaży i z niej. Nasz apartman był w miejscu zaznaczonym na czerwono, schody tylko tam, gdzie na żółto. Na pewno dacie radę :wink: Kup żonie parasol przeciwsłoneczny, będzie szła pod rozłożonym, to będzie jej chłodniej 8)
A te czasy, które podaje mapa, to raczej na chłodniejsze dni :oczko_usmiech:

Obrazek

Obrazek
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 14.12.2014 13:30

meblik napisał(a):Juz nie moge sie doczekac kiedy bede mogla chodzic tymi uliczkami. A po targu to moge codziennie chodzic. Gdzie mozna na Ciovo kupic swieza rybke?


Świeżą rybę można kupić rano w Trogirze (7.00-7.30) przy targu, należy przejść przez główną drogę i w małym kamiennym budynku sprzedają, świeże różnego rodzaju ryby i inne morskie stworzenia :oczko_usmiech:
Zapytaj ludzi sprzedających na targu, pokarzą bez problemu jak dojść.
Roland90
Cromaniak
Posty: 512
Dołączył(a): 03.07.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roland90 » 15.12.2014 23:42

BV jest w moich planach na przyszły rok dlatego poczytam.
raffaell2
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffaell2 » 16.12.2014 19:07

A teraz trochę zdjęć z Baski i Podgory.

Widok z wejścia do portu
Obrazek

Żonka wypoczywa
Obrazek

Woda kryształ - trzeba dać nura pod wodę :mrgreen:
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Nocny widok z naszego apartmanu:
Obrazek


Podgora
Obrazek

Obrazek

Przystrojona na mistrzostwa :wink:
Obrazek

Obrazek

Stary koń, a mimo to dobrze się bawiłem na takich dmuchańcach
Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 16.12.2014 21:18

Bardzo fajne fotki 8)

Podoba mi się ta fotorelacja :wink:

Dmuchańce nie są złe :wink:
kibic hr
Croentuzjasta
Posty: 444
Dołączył(a): 21.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) kibic hr » 16.12.2014 23:32

Super zdjęcia i wracają wspomnienia z wakacji. Podgora ma fajną promenadę i chcemy wpaść tam na spacerek- czy macie namiar na jakiś fajny parking.
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10877
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 17.12.2014 08:12

raffaell2 napisał(a):Żonka wypoczywa

tę knajpę również raz zaliczyliśmy, było miło posiedzieć w cieniu :D

raffaell2 napisał(a):Woda kryształ - trzeba dać nura pod wodę :mrgreen:

rzeczywiście, było niezwykle zachęcająco, zresztą jak w wielu miejscach w Cro
przyjemne wspomnienie, że się tam pływało
eagler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 04.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) eagler » 17.12.2014 14:15

Jolana napisał(a):ja siadam obok

W lipcu 2015 jedziemy na Ciovo, więc interesuje mnie wszystko



Cze my też w lipcu 2015 na Ciovo do Slatine a Wy? pozdrawiam
eagler
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 211
Dołączył(a): 04.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) eagler » 17.12.2014 14:31

ARTUR_KOLNICA napisał(a):
meblik napisał(a):Juz nie moge sie doczekac kiedy bede mogla chodzic tymi uliczkami. A po targu to moge codziennie chodzic. Gdzie mozna na Ciovo kupic swieza rybke?


Świeżą rybę można kupić rano w Trogirze (7.00-7.30) przy targu, należy przejść przez główną drogę i w małym kamiennym budynku sprzedają, świeże różnego rodzaju ryby i inne morskie stworzenia :oczko_usmiech:
Zapytaj ludzi sprzedających na targu, pokarzą bez problemu jak dojść.


Wystarczy przejść na drugą stronę ulicy nie da się nie zauważyć :-)
raffaell2
Odkrywca
Posty: 74
Dołączył(a): 06.06.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) raffaell2 » 17.12.2014 14:35

Świeżą rybę można kupić rano w Trogirze (7.00-7.30) przy targu, należy przejść przez główną drogę i w małym kamiennym budynku sprzedają, świeże różnego rodzaju ryby i inne morskie stworzenia :oczko_usmiech:

Toż to w środku nocy 8O

A z parkingami na Makarskiej chyba wszędzie jest ciężko. Podgora nie jest wyjątkiem. Jedynie chyba przy porcie, ale to 7-8 kun za godzinę i w pełnym słońcu.
meblik
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 86
Dołączył(a): 03.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) meblik » 17.12.2014 14:49

eagler napisał(a):
Jolana napisał(a):ja siadam obok

W lipcu 2015 jedziemy na Ciovo, więc interesuje mnie wszystko



Cze my też w lipcu 2015 na Ciovo do Slatine a Wy? pozdrawiam

A my w sierpniu :lol: . Siedziba Arbanija.
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
I znów ta Dalmacja ... - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone