Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

I taka też jest Chorwacja - niestety...

Ludzie pytają jak coś wygląda. Plaża, miasteczko, otoczenie... Tu można zakładać tematy z nazwą miejscowości i zdjęciami okolicy. Można wklejać też linki do zdjęć z innych portali by dać jak największy przegląd fotograficzny miejcowości. Proszę nie umieszczać zdjęć pobranych z innych serwisów.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
CroTisiU
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 272
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) CroTisiU » 22.04.2015 21:39

Zachorowałam na odwiedzenie tego miejsca... tej innej Chorwacji ...bardziej ponurej :( ...przerażającej :( ... Muszę tam pojechać !
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 07.06.2015 14:20

slapol napisał(a):
wojan napisał(a):Kompleks został kupiony przez Rosjan - jest nadzieja, że ruiny zmienią się w coś zdatnego do użytku ... :D


Albo przyłączą do Federacji... :mrgreen: :evil:


Nie zdziwi mnie, jak Montenegro przyłączą. Już wykupili :D
A tak całkiem serio - dziękuję za pokazanie Chorwacji z innej strony, której nie chce widzieć turysta masowy.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 07.06.2015 20:35

Wyrocznia napisał(a): .............
A tak całkiem serio - dziękuję za pokazanie Chorwacji z innej strony, której nie chce widzieć turysta masowy.


A nie ma za co ... :D

Ciągnie mnie w tamte strony okrutnie ... :D W tym roku kierunki wakacyjne trochę inne, ale w przyszłym sezonie chyba się nie wywinę od Chorwacji ... :D Jak dożyję i uda mi się ponownie zawitać do Zupy - obiecuję aktualne fotki z Kupari tutaj zamieścić :D :papa:
Pozdrav.
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1510
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 07.06.2015 21:11

Jako kilkuletni brzdąc byłem kilkakrotnie na plaży w Kupari. Wtedy, w połowie lat 80-tych kompleks hoteli oraz plaże wokół niego robiły olbrzymie wrażenie. Pamiętam, że przy jednym z hoteli była dość duża zjeżdżalnia do morza oraz wypożyczalnia sprzętu wodnego. W parku przed plażami z kolei pamiętam, że były betonowe stoły do ping-ponga i szachownice. Luksusowe hotele, pełne turystów z Włoch, Niemiec itd. były dla nas po prostu nieosiągalne i wydawały się być nie z naszej bajki. Jak będę miał trochę czasu spróbuje u rodziców znaleźć jakieś zdjęcia.
Aaaa no i najważniejsza rzecz. Jeśli dobrze pamiętam, to gdzieś na skraju kompleksu znajdowała się chyba plaża dla naturystów :-).
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 08.06.2015 00:09

luk006 napisał(a): Jak będę miał trochę czasu spróbuje u rodziców znaleźć jakieś zdjęcia.


Ooooo ...myślę,że gdybyś coś znalazł bylibyśmy wszyscy wniebowzięci ... :D

luk006 napisał(a):Aaaa no i najważniejsza rzecz. Jeśli dobrze pamiętam, to gdzieś na skraju kompleksu znajdowała się chyba plaża dla naturystów :-).


Z tego miejsca też możesz zamieścić kilka fotek ... :lol: :lol:

Pozdrav :D :papa:
luk006
Mistrz Świata FIFA
Avatar użytkownika
Posty: 1510
Dołączył(a): 19.12.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) luk006 » 08.06.2015 20:36

Hehehe tych pierwszych poszukam, tych drugich nawet nie będę próbował szukać :-).
Dick45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 29.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dick45 » 09.06.2015 08:06

CroTisiU napisał(a):Zachorowałam na odwiedzenie tego miejsca... tej innej Chorwacji ...bardziej ponurej :( ...przerażającej :( ... Muszę tam pojechać !
Jak chcesz zobaczyć ponure ślady wojny to proponuję okolice Sarajewa. Do dzisiaj są puste wypalone wsie, tablice ostrzegające o minach.
Dick45
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 176
Dołączył(a): 29.09.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dick45 » 09.06.2015 08:11

wojan napisał(a):
Wyrocznia napisał(a): .............
A tak całkiem serio - dziękuję za pokazanie Chorwacji z innej strony, której nie chce widzieć turysta masowy.


A nie ma za co ... :D

Ciągnie mnie w tamte strony okrutnie ... :D W tym roku kierunki wakacyjne trochę inne, ale w przyszłym sezonie chyba się nie wywinę od Chorwacji ... :D Jak dożyję i uda mi się ponownie zawitać do Zupy - obiecuję aktualne fotki z Kupari tutaj zamieścić :D :papa:
Pozdrav.

To pewnie odwiedzisz Vlaha?? A co do ruin tego ośrodka to on tam pracował przed wojną. O ile dobrze pamiętam był kucharzem :)
damianisko5
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3430
Dołączył(a): 02.01.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) damianisko5 » 09.06.2015 08:12

Dla zainteresowanych Kupari, kilka fotek z roku 2013.
Mam sporo z wnętrz szkieletorów ... ale chyba nie pokażę, żeby nie szokować.
W tym roku plan na dłuższą penetrację okolicy z kamerą i aparatem.
ps. tegoroczne plany zrealizowane, odwiedziłem Kupari. Setki samochodów zajmowały każdy wolny skrawek betonu lub trawnika, mnóstwo ludzi na plaży, woda ciepła, żar się lał z nieba. W wodzie tuż przy brzegu znalazłem łuskę pocisku 22 mm.
Porobiłem sporo fotek i filmików.
Załączniki:
kupari5.jpg
kupari4.jpg
kupari2.jpg
kupari1.jpg
Ostatnio edytowano 17.07.2015 19:30 przez damianisko5, łącznie edytowano 2 razy
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 09.06.2015 08:29

Dick45 napisał(a):
CroTisiU napisał(a):Zachorowałam na odwiedzenie tego miejsca... tej innej Chorwacji ...bardziej ponurej :( ...przerażającej :( ... Muszę tam pojechać !
Jak chcesz zobaczyć ponure ślady wojny to proponuję okolice Sarajewa. Do dzisiaj są puste wypalone wsie, tablice ostrzegające o minach.


Tylko to nie Chorwacja. :wink:

Zgliszcza, pola minowe, ruiny to wszystko jest jeszcze w głębi kraju. Wystarczy zjechać z głównej "1".

Obrazek

Pzdr
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 09.06.2015 15:01

To wszystko przypomina mi to Ustroń i okolice - architektura z okresu późnego Tito i całego Gierka jest podobna, z tym, że u nas kompleksy uzdrowiskowe mają się dobrze. Przywodzi mi to też na myśl wspomniany wcześniej Kozubnik - ruinę jak nie wiem...
Ciągnie mnie w te klimaty, oglądam filmy wojenne - słabo pamiętam wojnę, byłam wtedy dzieckiem, ale kojarzy mi się, że ludzie jeszcze długo po wojnie bali się tam jechać... Kiedyś wyruszę moją Miotłą w te rejony - to jest prawdziwa historia Chorwacji.
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 09.06.2015 21:38

Dick45 napisał(a):
To pewnie odwiedzisz Vlaha?? A co do ruin tego ośrodka to on tam pracował przed wojną. O ile dobrze pamiętam był kucharzem :)



Jak do Mlini to tylko do Vlaha ... :D

:D :papa:
numenius
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 291
Dołączył(a): 30.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) numenius » 21.06.2015 00:53

Byłem w Kupari w 2014 roku w lipcu, więc niespełna rok temu. Dla mnie to miejsce, w którym czas się zatrzymał. Dobre miejsce na refleksję nad kruchością poczucia bezpieczeństwa i na zastanowienie się, czy coś, co wydaje się niemożliwe, rzeczywiście takie jest. Byłem w pokojach hotelowych, dotknąłem tematu. Zrobiłem przy tym lekcję historii moim nastoletnim córkom. Jeżeli ktoś chce zdjęć
i lubi poczytać, to polecam moją relację. Można poczytać (i pooglądać) całość o pobycie w tamtym rejonie, albo w relacji znaleźć część dotyczącą tego właśnie miejsca. Polecam wizytę w tym miejscu, bo to raptem rzut beretem od Dubrownika, a stamtąd blisko na Konavskie Stjeny (polecam), więc można zrobić sobie fajna wycieczkę. Nie ma najmniejszego problemu z wejściem do każdego
z opuszczonych, zniszczonych hoteli (pewnie za niedługo jakieś unijne przepisy każą im to ogrodzić drutem kolczastym). Widok
z sali restauracyjnej lub IV piętra tego największego hotelu (foto. w mojej relacji) jest imponujący, a zdjęcia są jedynie namiastka rzeczywistego odbioru. Otoczenie pobudza wyobraźnię, jak tam było przed wojną bałkańską.

Adres do relacji:
dalmacja-poludniowa-2014-klek-dubrownik-bih-i-nie-tylko-t46135.html?hilit=dalmacja%20po%C5%82udniowa
Nnoowwaa
Odkrywca
Posty: 64
Dołączył(a): 12.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Nnoowwaa » 21.06.2015 18:26

Czy mogłabym prosić o dokładne wskazanie na mapie tego miejsca Konavskie Stjeny i czy opis dojazdu umieszczony tutaj - dalmacja-poludniowa-2014-klek-dubrownik-bih-i-nie-tylko-t46135.html?hilit=dalmacja%20po%C5%82udniowa wystarczy by tam trafić?? :roll: Z góry dziękuję za odp.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 21.06.2015 21:07

Nnoowwaa napisał(a):Czy mogłabym prosić o dokładne wskazanie na mapie tego miejsca Konavskie Stjeny i czy opis dojazdu umieszczony tutaj - dalmacja-poludniowa-2014-klek-dubrownik-bih-i-nie-tylko-t46135.html?hilit=dalmacja%20po%C5%82udniowa wystarczy by tam trafić?? :roll: Z góry dziękuję za odp.

Musisz dotrzeć do tego miejsca (Popovici) i jechać prosto za widoczny budynek po knajpie, a dalej jak niżej
7359.jpg

Niebieskie – droga dojazdowa, Czerwone - coś jak boisko, Żółty – droga dojazdowa do miejsca parkingowego, Zielony – miejsca na parkowanie, Różowy – dojście do klifów
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwacja w naszym obiektywie



cron
I taka też jest Chorwacja - niestety... - strona 7
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone