Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvartastycznie - Hvar 2016

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 25.07.2016 22:21

Roxi napisał(a):Promy z Drvenika w sezonie rzeczywiście pływają jak chcą, dobrze, że zdążyliście :)
My tym razem zdecydujemy się na przeprawę ze Splitu do St. Gradu. Rok temu, te ostatnie 70 kilometrów po Hvarze, z Sucuraja do Jagodnej, dało nam w kość.
Ojjjj jakże mi się już za tym Hvarem tęskni :roll:
Jeszcze miesiąc i troszkę i witaj lawendowa wyspo! :mrgreen:


tyniolek napisał(a):Dzień dobry, ja sobie tu przycupnę, bo u mnie w tym roku również będzie hvartastycznie :)

Będę śledzić i zbierać każdą, najmniejszą informację :oczko_usmiech:

Pozdrawiam :)


Monte Christo napisał(a):Offf. jeszcze tylko 15 dni :)


Nie byliśmy umęczeni całodniową jazdą z kraju więc premedytacją wybraliśmy Drvenik i przejazd wzdłuż wybrzeża, dla podróżujących "na jeden raz" prom w Splicie to niezła opcja. Też już mi się tęskni, ale robota sprowadza mnie na ziemię ;) Mam nadzieję, że też będę mógł coś zobaczyć w waszych relacjach ...
A tak w ogóle to dzięki za zainteresowanie :)
Adek99 napisał(a):Pitve ma swój urok, czekam na ciąg dalszy :)

Hercklekot napisał(a): napisał(a) stpman » 25.07.2016 20:16


bardzo ładnie wygląda szczególnie popołudniu, słońce pięknie oświetla wzgórze i zabudowania, polecam tą porę na zrobienie kilku fotek

stpman napisał(a):Także się dołączam, bo u mnie w tym roku Hvar walczy z Rivierą Makarską o kto które z nich odwiedzę :)

Może mnie przekonasz, żeby to był właśnie Hvar ;)


Wszystko zależy od tego jak lubisz spędzać wakacje, ja polecam oba te miejsca, nie koniecznie w te same wakacje ;)
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 25.07.2016 22:43

Wieczorem wybraliśmy się na spacer po Jelsie.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Całkiem przyjemne centrum miasteczka, małe, ale wieczorem jest odwiedzane przez bardzo wielu turystów, szczególnie w części nadmorskiej i na głównym placu.
stpman
Croentuzjasta
Posty: 218
Dołączył(a): 27.07.2015
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) stpman » 25.07.2016 22:46

Wszystko zależy od tego jak lubisz spędzać wakacje, ja polecam oba te miejsca, nie koniecznie w te same wakacje ;)


Lubimy z żoną trochę poleniuchować (mnie wystarczą 2-3h na plaży dziennie) i trochę pozwiedzać okolice samochodem.

W sumie i na Hvarze jest co pozwiedzać i na Rivierze Makarskiej jest sporo miejsc do zobaczenia.

Ale Hvar chyba bardziej "dziki" i bardziej w klimacie półwyspu Peljesac.
Ale wchodzi w to jeszcze ekonomia, gdzie Hvar przegrywa droższym dojazdem, brakiem stacji LPG. Pytanie czy ceny na wyspach są wyższe niż na lądzie...
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 25.07.2016 23:36

stpman napisał(a):
Wszystko zależy od tego jak lubisz spędzać wakacje, ja polecam oba te miejsca, nie koniecznie w te same wakacje ;)


Lubimy z żoną trochę poleniuchować (mnie wystarczą 2-3h na plaży dziennie) i trochę pozwiedzać okolice samochodem.

W sumie i na Hvarze jest co pozwiedzać i na Rivierze Makarskiej jest sporo miejsc do zobaczenia.

Ale Hvar chyba bardziej "dziki" i bardziej w klimacie półwyspu Peljesac.
Ale wchodzi w to jeszcze ekonomia, gdzie Hvar przegrywa droższym dojazdem, brakiem stacji LPG. Pytanie czy ceny na wyspach są wyższe niż na lądzie...


Na Peljesacu jeszcze nie byłem, więc trudno mi porównywać. Rzeczywiście wydaje mi się, ze łatwiej znaleźć ustronne miejsca na Hvarze niż na Rivierze, o ile nie jest to tylko miasto Hvar ;). Jeżeli chodzi o ceny artykułów spożywczych w sklepach (tych sieciowych Konzum, Studenac), to raczej są porównywalne. W konobach, wydaje mi się że w Splicie w Pałacu były dosyć podobne jak w Jelsie czy Starim Gradzie, za to w Orebicu było trochę taniej. Na Hvar musisz się dostać promem, więc siłą rzeczy będzie drożej, ale jeżdżenia aż tak dużo nie ma, bo jak się osiedlisz np. w takiej Jelsie to praktycznie nigdzie nie masz dalej niż 30km, no chyba że do Sucuraja (tylko po co tam specjalnie jechać ?). Z pewnością w takim Splicie taniej kupisz różne pamiątkowe pierdoły. Hvar jest super, ale jak jesteś na Rivierze to np z takiej Makarskiej (chociaż to akurat nie byłby najlepszy wybór jeśli nie ma być tłumów), możesz skoczyć do Dubrovnika, Mostaru, Krka czy Sibenika tyle, że to masz całodniowe wyjazdy i nabijanie km co też kosztuje, trochę bliżej Trogir czy Split. Nie wiem też w jakim czasie chcesz jechać, ale jak będzie patelnia, tak jak w czasie naszego pobytu, to szczerze mówiąc zwiedzanie w ciągu dnia nie należy do największych przyjemności. Wybór należy do Ciebie ;), jaki by nie był, powinno być ok.
Emiliaa
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 69
Dołączył(a): 01.06.2015
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Emiliaa » 26.07.2016 00:00

Prawdopodobieństwo spotkania wzrasta :D my również przebywaliśmy w Jelsie, w terminie 27.06-05.07 :) aż się łezka w oku kręci patrząc na zdjęcia :roll: chętnie zobaczę gdzie mnie nie było :wink:
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2917
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 26.07.2016 00:09

Jutro walę przez tunel Pitve.
Chorwat dobrze wie ile ma do mijanek wewnątrz dziury i jak nie widzi świateł samochodów to na pewno zdąży choćby do pierwszej z nich.

PS. W konobach Pelago w Jelsie oraz we Vrsniku/Vrsniku byli ?
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 26.07.2016 10:43

Emiliaa napisał(a):Prawdopodobieństwo spotkania wzrasta :D my również przebywaliśmy w Jelsie, w terminie 27.06-05.07 :) aż się łezka w oku kręci patrząc na zdjęcia :roll: chętnie zobaczę gdzie mnie nie było :wink:

Jednak nie mogliśmy się widzieć, bo my dopiero 5 lipca przypłynęliśmy na Hvar.

kaeres napisał(a):Jutro walę przez tunel Pitve.
Chorwat dobrze wie ile ma do mijanek wewnątrz dziury i jak nie widzi świateł samochodów to na pewno zdąży choćby do pierwszej z nich.

PS. W konobach Pelago w Jelsie oraz we Vrsniku/Vrsniku byli ?


Wal śmiało ;)
Wtedy nie wiedziałem o mijankach, a w tych konobach niestety nie bylim, chociaż czytalim, że ok ;)
Tomasz61
Croentuzjasta
Posty: 191
Dołączył(a): 31.05.2009
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Tomasz61 » 26.07.2016 11:12

kaeres napisał(a):W konobach Pelago w Jelsie oraz we Vrsniku/Vrsniku byli ?


Konobę w Vrsniku zdecydowanie odradzam. 2 lata temu byla jeszcze ok, teraz nastawiona na masowe wycieczki niemieckie, duńskie itp. Kiedyś peka z hobotnicą tam to niebo w gębie, teraz twarda, gumowata i ze dwa razy mniejsza niż na rachunku. Według naszych gospodarzy wielu turystów mówi, że ta konoba bardzo się popsuła.
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 26.07.2016 21:59

Jeszcze małe uzupełnienie dotyczące Jelsy w postaci mapki.

Obrazek

ceny za parking oczywiście za godzinę :)
Mai
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 212
Dołączył(a): 26.08.2014
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mai » 26.07.2016 22:36

Nic tylko powzdychać, powspominać [byliśmy na Hvarze w Jelsie we wrześniu w tamtym roku] i pooglądać co się samemu widziało innym okiem ;) W tym roku planujemy prawdopodobnie Brać, ale Hvar jest jak na razie nr 1 w naszym zestawieniu chorwackich wyjazdów :)
Zasiadam i śledzę z ciekawością :)
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2917
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 26.07.2016 22:49

Tomasz61 napisał(a):
kaeres napisał(a):W konobach Pelago w Jelsie oraz we Vrsniku/Vrsniku byli ?


Konobę w Vrsniku zdecydowanie odradzam. 2 lata temu byla jeszcze ok, teraz nastawiona na masowe wycieczki niemieckie, duńskie itp. Kiedyś peka z hobotnicą tam to niebo w gębie, teraz twarda, gumowata i ze dwa razy mniejsza niż na rachunku. Według naszych gospodarzy wielu turystów mówi, że ta konoba bardzo się popsuła.

Hyh.
Bylem tam rok temu i żarłem najlepszą sałatkę z ośmiornicy w moim 40 letnim życiu.
Dla potwierdzenia tegoż jutro też będę szamał.
kaeres
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2917
Dołączył(a): 11.03.2010
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaeres » 26.07.2016 22:52

_Piotrek_ napisał(a):Jeszcze małe uzupełnienie dotyczące Jelsy w postaci mapki.

Obrazek

ceny za parking oczywiście za godzinę :)

Trzeba by być "przyjezdnym" aby w tym mieście zapłacić kunę za parking.
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 26.07.2016 23:01

Podczas wieczornego sączenia napojów orzeźwiających zdecydowaliśmy, że następnego dnia jedziemy do Zatoki Pokrivenik

W oczekiwaniu na resztę towarzystwa

Obrazek

Dojazd, szczególnie ostatnie fragmenty, po zjechaniu z główniejszej drogi (tej mniej głównej od najgłówniejszej nr116) całkiem emocjonujący, stromo, wąsko ogólnie rzecz biorąc hvarsko. Dojazd tak blisko, że można by zostać w aucie i byłby człowiek na plaży, z czego chyba chcieli skorzystać nasi towarzysze. Podjechali tak blisko wody, że zakopali się w kamyczkach :) , jakoś nie potrafili sobie wyobrazić, że to też jest piasek, tylko o grubszej frakcji :) . Ponad pół godziny wygrzebywaliśmy ich z plaży. Z pomocą przyszła nam właścicielka pobliskiej hacjendy, pożyczyła deskę i udało się. Za zgodą gospodyni placu zostawiamy u niej samochód. Później już mogliśmy się relaksować w tym pięknym miejscu.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

z tego kamienia po lewej dzieciaki skakały do wody:)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

dużo zdjęć łódek, pewnie dla mieszkańców znad morza to środek transportu taki sam jak auto, ale mnie "południowca" ten widok jara ;)

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Siedzieliśmy po prawej stronie, gdzie przez dłuższy czas był cień. We wczesnych godzinach popołudniowych podjechał jakiś furgon z owocami i warzywami, kupiliśmy trochę brzoskwiń arbuza i pomidory.

Pokrivenik jest rewelacyjny !
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 27.07.2016 08:20

_Piotrek_ napisał(a):Jeszcze małe uzupełnienie dotyczące Jelsy w postaci mapki.

Obrazek


Ten parking po lewej za 7 kun w czerwcu ubiegłego roku był darmowy, zawsze tam parkowałem. Dla tych, co jadą po raz pierwszy mapka na pewno się przyda.
Pokrivenik piękny, tam niestety nie dotarłem, wybrałem Krusevę, licząc, że nikogo tam nie będzie - trafiliśmy na dość sporą gromadkę Czechów :)
misia53
Globtroter
Posty: 50
Dołączył(a): 18.03.2008
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) misia53 » 27.07.2016 10:07

Potwierdzam,
Ja zakochałam się w tej zatoce - Pokrivenik. Coś pięknego! To odkrycie tegorocznych wakacji
Pusto na szczęście jeszcze, faktycznie ten samochodzic z owocami a właściwie nie tylko, widziałeś co sprzedawał?
Nawet miał mleko, kawe , makaron -praktycznie można tyłka nie ruszac, no i jeszcze ta knajpka na telefon. Dzwonisz podpływa łódka i zabiera Cie na obiad...
Z pewnością tam wrócę
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Hvartastycznie - Hvar 2016 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone