Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvartastycznie - Hvar 2016

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 19.07.2016 16:44

Dzień dobry, jestem i ja :-)
paw_el
Croentuzjasta
Posty: 449
Dołączył(a): 08.05.2015
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) paw_el » 19.07.2016 17:04

Początek super. Czekam na więcej
razpol
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3764
Dołączył(a): 24.06.2008
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) razpol » 19.07.2016 17:32

Po takim streszczeniu czekam na rozwinięcie. ;)
Hireneusz75
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 20
Dołączył(a): 08.03.2013
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Hireneusz75 » 19.07.2016 18:07

Dziękuję Panie Januszu;)
Szukam w Cro rzeczek co można by na muchę połowic, ta wydaje się odpowiednia.
Może któryś z Panów łowił, a może Pan Janusz?;)
Próbowałem raz z brzegu nad morzem , miejscowi mieli niezły ubaw jak zacząłem machać kijem z linką muchową, i efekty marne.
Przepraszam że taki wątek w relacji i proszę o wyrozumiałość;)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.07.2016 18:20

Hireneusz75 napisał(a):Dziękuję Panie Januszu;)
Szukam w Cro rzeczek co można by na muchę połowic, ta wydaje się odpowiednia.
Może któryś z Panów łowił, a może Pan Janusz?;)
Próbowałem raz z brzegu nad morzem , miejscowi mieli niezły ubaw jak zacząłem machać kijem z linką muchową, i efekty marne.
Przepraszam że taki wątek w relacji i proszę o wyrozumiałość;)

Małe info w PW.
mirasowski
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 537
Dołączył(a): 19.05.2012
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) mirasowski » 19.07.2016 18:25

Witam. Czekam na więcej . :)
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 19.07.2016 22:18

Witam wszystkich serdecznie :)
Cd powinien następować, chociaż tempo nie będzie zawrotne.

Janusz Bajcer napisał(a):
Hireneusz75 napisał(a):Witam!
Jedno się kończy drugie się zaczyna;)
Piotrek gdzie ta rzeczka z drugiego zdjęcia płynie ?

Okolice Slunj.

Dodam tylko że to rzeka Korana

Mikromir napisał(a):Wakacyjna trasa - wzorcowa. :hut:
Zdjęcia - piękne! :D
Dodatkowe punkty za porządek na półkach :oczko_usmiech: i wizytę w Pokriveniku. :hearts:

Streszczenie tak zachęcające, że niecierpliwie czekam na rozwinięcie tematu. :smo:

:papa:
.

w poprzednich latach zdobywałem doświadczenie w planowaniu wakacji więc i tym razem było nieźle, porządek niestety tylko w sklepie, dlatego też zrobiłem to zdjęcie, bo u nas jest zawsze "sajgon" ;), a Pokrivenik - ścisła czołówka o ile nie nr1

Emiliaa napisał(a):chętnie powspominam tegoroczny Hvar :) kto wie, może minęliśmy się gdzieś :D czekam na więcej szczegółów odnośnie wyjazdu, aby to zweryfikować :D

kto wie :)

krispinus napisał(a):Też chętnie powspominam... i poznam coś nowego (np.w Sucuraju nie byłem :) ).

Niektóre zdjęcia jak moje :D
To z winogronami tegoroczne 8O ??


W Sucuraju byliśmy tylko kilkadziesiąt minut w oczekiwaniu na prom, a winogrona jak najbardziej tegoroczne chociaż jeszcze były małe i niedojrzałe


Podczas pierwszej naszej wizyty w Chorwacji pisałem "...Co prawda w międzyczasie chcieliśmy (bardziej ja chciałem ) jeszcze popłynąć na Hvar, ale spóźniliśmy się na prom z Drvenika (Drveniku?). Trochę żałowałem, bo tak naprawdę nie wiem czy jeszcze kiedyś będziemy mieli okazję tu wrócić, wszak tyle jest miejsc na świecie do zobaczenia, ale mimo to daliśmy sobie spokój i nie ponawialiśmy próby..."

W ubiegłym roku zaplanowaliśmy więc, że cały urlop spędzimy na Hvarze, na który wtedy nie udało nam się dopłynąć. Dziś mogę tylko dopisać, że na szczęście spóźniliśmy się wtedy na prom. Wybór padł na Jelsę i już w grudniu dokonaliśmy rezerwacji.
Z uwagi na to, że na wyspę trzeba się dostać promem, a wcześniej jeszcze do przeprawy dojechać, to podzieliliśmy sobie trasę. Wyruszyliśmy w niedzielę rano, droga bez problemów, bez korków, jedynie pogoda na starcie kiepska, deszcz lał gdzieś tak do Ołomuńca, poźniej było trochę lepiej, ale słońca niewiele widzieliśmy i tak w zasadzie przez cały dzień. Do naszego pierwszego miejsca docelowego w Slunj, do dzielnicy Rastoke dotarliśmy na 18. Tak się akurat fajnie złożyło, że od tej godziny parkingi były za free :). Po całodniowej podróży, głodni, na jedzonko wstąpiliśmy do konoby Kum. Menu ogranicza się do napojów i szybkich włoskich dań. Pizza ok, lazania smaczna, cen nie pamiętam, ale raczej nie odbiegają od chorwackiej średniej. Samo Rastoke bardzo sympatyczne, ze względu na nieciekawą pogodę, zdjęć mam tylko kilka i to średniej jakości

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po krótkim spacerze pojechaliśmy na zarezerwowaną wcześniej kwaterę, by odpocząć po podróży przed zaplanowanymi na następny dzień Jeziorami Plitvickimi.
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 20.07.2016 07:49

Witam, i ja z checia zasiadę, bo ledwo wrocilismy w niedziele z Baski a juz planuję kolejne wakacje i wlasnie maja byc tym razem wyspiarskie wiec może znajde tu coś co mnie zacheci do Hvaru..... :D
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 20.07.2016 08:21

santosz napisał(a):Witam, i ja z checia zasiadę, bo ledwo wrocilismy w niedziele z Baski a juz planuję kolejne wakacje i wlasnie maja byc tym razem wyspiarskie wiec może znajde tu coś co mnie zacheci do Hvaru..... :D

Jak nie tu :wink:
To jest więcej zachęt :lol: >>> klub-milosnikow-wyspy-hvar-t21885.html
CROdzinka.pl
Globtroter
Avatar użytkownika
Posty: 54
Dołączył(a): 13.01.2016
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROdzinka.pl » 20.07.2016 10:48

W oczekiwaniu na nasze hvartastyczne wakacje we wrześniu z przyjemnością pooglądamy świeżutką relację. :D
santosz
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1181
Dołączył(a): 02.08.2009
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) santosz » 20.07.2016 10:59

Janusz Bajcer napisał(a):
santosz napisał(a):Witam, i ja z checia zasiadę, bo ledwo wrocilismy w niedziele z Baski a juz planuję kolejne wakacje i wlasnie maja byc tym razem wyspiarskie wiec może znajde tu coś co mnie zacheci do Hvaru..... :D

Jak nie tu :wink:
To jest więcej zachęt :lol: >>> klub-milosnikow-wyspy-hvar-t21885.html



Jezu....Janusz....aleś mi lekture zadał.... :P
Adek99
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 608
Dołączył(a): 05.08.2014
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Adek99 » 20.07.2016 11:46

santosz napisał(a):Jezu....Janusz....aleś mi lekture zadał.... :P

Obejrzyj sobie kilka relacji, to powinna być wystarczająca zachęta :)
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 20.07.2016 12:39

Czekam na ciąg dalszy, za 38 dni w końcu HVAR mnie przywoita :)
laciatek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 192
Dołączył(a): 15.09.2008
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) laciatek » 20.07.2016 19:51

Nam w tym roku też udało się zrealizować misję Hvar, więc z przyjemnością poczytam relację ;)
_Piotrek_
Cromaniak
Posty: 992
Dołączył(a): 27.02.2011
Re: Hvartastycznie 2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) _Piotrek_ » 20.07.2016 22:32

Zanim dotrę w relacji na Hvar to pokaże kilka zdjęć z PN Jeziora Plitwickie. W necie można ich znaleźć niezliczoną ilość, poniżej to co przykuło moja uwagę. Kolorystycznie będzie dosyć monotematycznie.
Jeziora Plitvickie w poniedziałek to jak się okazało całkiem niezły pomysł, turystów chyba nie więcej niż jak byliśmy poprzednim razem we wrześniu. Chociaż przy pierwszym bardziej spektakularnym wodospadzie (Veliki Prstavac 22m) utworzyła się niezła kolejka,

Obrazek

druga była do przeprawy po jeziorze Kozjak.

Niestety wstęp w lipcu i sierpniu jest najdroższy, cena 180KN za osobę dorosłą jest blisko czterokrotnie wyższa niż na przełomie roku i prawie dwa razy wyższa niż np. w maju, czerwcu czy wrześniu, cóż trudno. Parking 7KN za godz. Samochód zostawiamy przy parkingu nr 2, kupuję dwa bilety" dorosłe" i pytam czy dla Małej też musi być bilet, ma już 7 lat i kilka miesięcy (jak byk jest napisane że tylko do 7 lat jest free), ale kasjerka ostatecznie macha ręką, że nie musi. Od razu kierujemy się do pojazdu wiozącego turystów w górę do wejścia 3. Nie wiem czy to jakaś prawidłowość, czy tylko nam się tak zdarzyło, że przy obraniu takiej trasy nikt nie sprawdzał nam biletów, (poprzednim razem jak byliśmy było podobnie), wszyscy Ci którzy od razu kierowali się na stateczek po jeziorze Kozjak bilety mieli sprawdzane.
Ruszamy w drogę, wybieramy trasę H przed nami blisko 9 km spaceru, mamy cały dzień, nigdzie nam się nie spieszy. W pierwszej części jeziora górne i łączące je wodospady.

Obrazek

Zaczynamy od Jeziora Proscanskiego, a kończymy na Kozjaku.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Hvartastycznie - Hvar 2016 - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone