Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar - zamknięta droga nr 116

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
daniel1961
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 02.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) daniel1961 » 15.06.2015 18:45

Całą relację czytałem już w zeszłym roku, to właśnie dzięki niej zdecydowałem się na Hvar, niestety bez kajaka.
Z namiotem łatwiej znaleźć miejscówkę, mam dylemat czy nie rezerwować miejsca pod przyczepę w Jelsie (2 połowa lipca)
Przyczepa i 2 osobowy kajak na dachu to jak na pierwszą wyprawę chyba za dużo, po za tym zbyt mało dni na samą wyspę Hvar.
Potraktuję ten wyjazd jako rekonesans. Dzięki za pomoc.
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 16.06.2015 02:02

Tego to najstarsi górale Ci raczej nie przepowiedzą, bywało że wjeżdżalismy na kemping i było kilka wolnych miejscówek do wyboru a za 10 min. ani jednej bo przyjechała ekipa na 3 zestawy czy kampery. Za 3 dni wyjeżdżali i znów było miejsce.
Jeśli znasz. termin przyjazdu spr. może mailowo kilka dni przed się dogadać z kempingiem. Na dużych i płaskich łatwiej o miejsce dla zestawu bo stanąć można praktycznie w każdym miejscu, na małych czy kaskadowych jest z tym czasem problem.
Zazwyczaj na takich kempingach jest dużo mniej miejsc pod zestawy z uwagi na trudny dojazd do parcel.
maarec
Croentuzjasta
Posty: 252
Dołączył(a): 02.07.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) maarec » 16.06.2015 12:15

przejazdem od Jelsy w kierunku Hvaru absolutnie nie ma się co martwić - tam zmieścisz się z przyczepą wszędzie.

ja jadąc w 2013 z przyczepą od Sucuraju do Jelsy trafiłem na 8 km remont drogi z ruchem wahadłowym i bez asfaltu - było średnio wesoło, teraz pewnie asfalt tam jest idealny. Kawałek za Sucurajem jest kilka wąskich miejsc, gdzie nie było szansy minąć się z ciężarówką - a tam akurat spotkaliśmy chyba betoniarkę - cofała ok 100-200m.

cały opis masz tutaj - http://www.nacamping.pl/2013/chorwacja- ... y-na-hvar/

a camping vira w następnym wpisie. Jest tam klimatycznie, rodzinnie i cicho, o 22 chodzi ochrona i ucisza wszystkich, nawet ciężko wypić wino przy świecach :).
daniel1961
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 02.09.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) daniel1961 » 16.06.2015 15:52

Dzięki, po takich wpisach będzie spokojniej. To może nie brać gitary?
Po powrocie zdam relację.
Poprzednia strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Hvar - zamknięta droga nr 116 - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone