Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar - zamknięta droga nr 116

Którędy jechać? Ile zajmuje pokonanie trasy? Na jakich odcinkach drogi są płatne? Gdzie przekraczać granice? Nocować po drodze czy nie? A jeśli tak, to gdzie? Co zabrać w podróż, na co uważać, jak się zachowywać, jak radzić sobie w sytuacjach kryzysowych. Gdzie nie warto tankować i co z LPG.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Yacek71
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 96
Dołączył(a): 27.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Yacek71 » 05.08.2013 12:03

Witam.
Wczoraj wróciliśmy z Zavali.
Droga zarówno jak jechaliśmy jak i przy powrocie była otwarta.
Ale to pewnie dlatego, że jechaliśmy w jedną i drugą stronę w weekend.
Co do terminu rozkładu kursowania promu to według nie nie ma co na to patrzeć.
Podczas naszej przeprawy kursowały dwa promy wahadłowo.
Raz prom przypływał co godzinę innym razem po dwudziestu minutach.
Nie było reguły w ich kursowaniu ale to pewnie dlatego, że był weekend.
Pozdrawiam.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 05.08.2013 13:05

RobsonC napisał(a):Patrzę.
Patrzę i porównuję również wersję angielską i wersję chorwacką HAKu, które trochę się różnią od siebie. Dlatego pytam czy ktoś w ub tygodniu jechał drogą i faktycznie może potwierdzić, 116 jest otwarta.
Robson

A ja jeszcze raz powtarzam: jeśli nie ma na stronie HAK żadnej informacji o utrudnieniach na danej drodze, to znaczy, że utrudnień nie ma!
Wersje językowe na stronie się różnią? Pod jakim względem? Może sformułowania są nieco inne, ale treść ta sama. W żadnej z wersji ani słowa o ten konkretnej drodze, zatem wniosek może być tylko jeden.
RobsonC
Globtroter
Posty: 43
Dołączył(a): 13.12.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) RobsonC » 06.08.2013 20:03

Dobrze Kasiu

Dziękuję za niewiele wnoszącą odpowiedź a jutro z przyjemnością dopiszę czy droga jest otwarta czy nie.
Yacek71 - bardzo dziękuję za info :) My brykamy jutro

Pozdrawiam
Robson
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 06.08.2013 21:50

RobsonC napisał(a):Dobrze Kasiu
Dziękuję za niewiele wnoszącą odpowiedź a jutro z przyjemnością dopiszę czy droga jest otwarta czy nie.
Yacek71 - bardzo dziękuję za info :) My brykamy jutro
Pozdrawiam
Robson
?
Znaczy rozumiem, że krajowa organizacja zajmująca się transportem drogowym i informowaniem o tym kierowców dla Ciebie nie jest wiarygodna... hm....w takim razie rzeczywiście moja odpowiedź absolutnie nic nie wnosi. :roll:
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 21.08.2013 14:29

Wróciłem z Jelsy - 02.08 - jak jechałem z promu do Jelsy droga była ukończona (pasy, barierki itp.)
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 04.08.2014 23:38

Jak wygląda sytuacja na drodze z Nedjeli do 116-tki. Mam na myśli szuter obok Lucice , czy jest otwarta i jak po deszczach ? Kilka lat temu było ciężko z niskim zawieszeniem.
Dzięki za aktualizacje.
waldemort
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 126
Dołączył(a): 31.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldemort » 07.08.2014 11:54

Mam serdeczną prośbę o poradę w kwestii dojazdu do Drvenika. Gdzie zjechać z autostrady, żeby było najszybciej.
torreso
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 79
Dołączył(a): 26.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) torreso » 07.08.2014 12:00

waldemort napisał(a):Mam serdeczną prośbę o poradę w kwestii dojazdu do Drvenika. Gdzie zjechać z autostrady, żeby było najszybciej.


Chyba najlepiej na zjeździe Zagvozd.
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 07.08.2014 19:04

stary_jac napisał(a):Jak wygląda sytuacja na drodze z Nedjeli do 116-tki. Mam na myśli szuter obok Lucice , czy jest otwarta i jak po deszczach ? Kilka lat temu było ciężko z niskim zawieszeniem.
Dzięki za aktualizacje.


czy ktoś się kulał tamtędy niedawno ?

droga lucice.JPG
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 28.08.2014 23:06

Nikt nie odpowiedział więc sam sprawdziłem :lol:
Na wjeździe od Niedzieli stoi zakaz ruchu jak byk ale wszyscy jeżdżą, tak więc śmiało można jechać.
Ale największym hitem była wielka ciężarówa która jechała od Hvaru , niektórzy musieli cofać nawet 1km :evil: . Obok Lucice kolos nie mógł się przepchać więc tak trąbił że ludziska z plaży leciały i zbierały swoje zabawki.
Droga piękna widokowo , skala trudności - łatwa , jakość kiepska.
ruwado
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1024
Dołączył(a): 06.07.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruwado » 28.08.2014 23:14

stary_jac napisał(a):Na wjeździe od Niedzieli stoi zakaz ruchu jak byk
od Niedzieli? W 2013 zakaz wjazdu stał od nowego tunelu z nowej drogi na Hvar. Wyglądało, że właśnie od Niedzieli można jechać.
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 28.08.2014 23:22

Od Hvaru nie zwracałem uwagi a wracałem przez Pitve , natomiast mój gospodarz tłumaczył mi że można tamtędy jechać a znak informuje o tym że każdy jedzie na swoją odpowiedzialność (kamyki). Dodam że pod znakiem nie było żadnej tabliczki, tak więc nie bardzo zgadzam się z interpretacją gospodarza. Fakt ruch na drodze był duży.
Krzysztof i Lidia
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3282
Dołączył(a): 23.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Krzysztof i Lidia » 28.08.2014 23:24

Znak zakazu stoi po obydwu stronach.
stary_jac
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 301
Dołączył(a): 16.02.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) stary_jac » 28.08.2014 23:24

ruwado napisał(a):
stary_jac napisał(a):Na wjeździe od Niedzieli stoi zakaz ruchu jak byk
od Niedzieli? W 2013 zakaz wjazdu stał od nowego tunelu z nowej drogi na Hvar. Wyglądało, że właśnie od Niedzieli można jechać.


małe sprostowanie
wiadomo że nie miałem na myśli postawienie znaku w niedzielę. W niedzielę nie pracują :D
daniel1961
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 130
Dołączył(a): 02.09.2014
Hvar - droga nr 116 od Sucuraj do Camp Vira

Nieprzeczytany postnapisał(a) daniel1961 » 14.06.2015 12:36

Witam serdecznie Wszystkich, jestem nowym uczestnikiem forum, w planach druga podróż do Chorwacji a dokładnie wyspa Hvar (wcześniej Zadar i okolice) Wyprawa 15-26 lipiec br. z przyczepą (5.5 m + holownik Skoda Oktawia) Planowana trasa Gdańsk-Dubrownik-Kotor-Drvenik-Hvar. Przeglądałem forum pod kątem przejazdu na wyspie i do Jejsy jest ok ale dalej to wielka niewiadoma. Bardzo proszę o "świeże" informacje na temat możliwości przejazdu i ewentualnych trudności. Może Jelsa jako baza dla przyczepy a wypady samym autem do Hvar, Stari Grad. Z góry dziękuję za pomoc i pozdrawiam. Daniel
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Samochodem - trasy, noclegi, przepisy, uwagi



cron
Hvar - zamknięta droga nr 116 - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone