Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.03.2011 06:43

Szutrem to 5-6 km,na asfaltową nową drogę do Hvaru wyjeżdżamy przed(albo za-zależy z której strony patrząc) tunelem Dubovica


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.03.2011 09:12

hepik napisał(a):Obrazek


Powiedź proszę w jaki sposób osiągnąłeś taki efekt na zdjęciach jak na tym powyżej?
Bardzo fajnie to wygląda.
Ostatnio edytowano 03.03.2011 09:25 przez Vjetar, łącznie edytowano 1 raz
kaszubskiexpress
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14582
Dołączył(a): 12.04.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) kaszubskiexpress » 03.03.2011 09:19

Muszę się przejechać tym szutrowym odcinkiem..............zdjęcia mają klimat rodem z filmu "Rebecca" Alfreda Hitchcocka.

8)
Czesiek63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 658
Dołączył(a): 20.07.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Czesiek63 » 03.03.2011 09:56

:) :) no rzeczywiście rewelka jak zwykle u .....Hepika
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.03.2011 10:06

Jacek S napisał(a):
Powiedź proszę w jaki sposób osiągnąłeś taki efekt na zdjęciach jak na tym powyżej?
Bardzo fajnie to wygląda.


Tutaj juz przyznawałem sie bez bicia :

forum/viewtopic.php?p=635045#635045
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 03.03.2011 10:12

Dzięki - aparat pamiętałem ( :wink: :lol: ) ale tamten wpis jakoś mi umknął.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 03.03.2011 11:52

hepik napisał(a):Też mi się tak wydaje.
Siedząc w knajpce w Sv.Niedzieli przez okno widać drogę wzdłuż klifu.
Pogoda pochmurna,ciemnawo i wyraźnie widać światła poruszającego sie tam samochodu.
Wprawdzie kelner na moje pytanie czy tamtędy da sie dojechać do Hvaru twierdzi ,że nie,bo nie ma asfaltu ale kilka dni później postanawiam sprawdzić-da się ;)

Hepiku, a jak to sie stało, że nie wiedziałeś o tej drodze (że jest, że można a nawet trzeba się nią raz przejechać)? Przeciez bębniłam o niej ja (odkąd tylko powstała) i a inni forumowicze....
Pozdrawiam
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 03.03.2011 16:18

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a): bębniłam o niej ja (odkąd tylko powstała) i a inni forumowicze....


Kaśka,to musiał być jakis mały bębenek a już na pewno nie blaszany.
Nawet Rysio mod i weteran ode mnie sie dowiedział ;)
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=605336#605336
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 03.03.2011 17:09

hepik napisał(a):
Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a): bębniłam o niej ja (odkąd tylko powstała) i a inni forumowicze....

Kaśka,to musiał być jakis mały bębenek a już na pewno nie blaszany.
Nawet Rysio mod i weteran ode mnie sie dowiedział ;)
http://cro.pl/forum/viewtopic.php?p=605336#605336

Nie wiem, kiedy Rysio ostatni raz był na Hvarze (i czy potem się tym interesował)...droga powstała na wiosnę 2009 roku... A ja bębniłam... tu, tu, tu, tu, tu, tu...
...w budce też.. póki to była nowość; potem już uznałam, że wszyscy wiedzą :? Grunt, że jednak na to trafiliście... my też lubimy się tamtędy przejechać :)
Przy okazji zamelduję o kolejnych "zmianach" (o ile już ktoś mnie nie uprzedził):
- W Humcu warto "podreptać" za drewnianą tabliczką prowadzącą do teleskopu panoramicznego (ścieżka przechodzi obok kościoła) ; sam teleskop taki sobie (dość ciężko go prowadzić) - trzeba mieć monety; ale ustawiony w bardzo dobrym punkcie wydokowym (piękny widok zarówno na południową jak i północną stronę wyspy)
- zawaliło się (częściowo) wejście do jaskini Gospe od snijega (jaskinia ponad Sv.Nedjelją, w której znajdują się ruiny klasztoru augustiańskiego); runęło drzewo, przy którym stał kamienny mur ogrodzenia (niszcząc tenże mur)....
Pozdrówka
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.03.2011 06:22

Zwracam honor ;)
Część tych postów czytałem i najwidoczniej mi umknęło,może dlatego,że były w kontekście wypraw rowerowych czy campingów,ten z filmikiem(zablokowanym) przeoczyłem na pewno.
Przy okazji pytanie -na co sie poluje na Hvarze we wrześniu?
Jadąc tą drogą słyszałem strzały,przez moment myślałem,że to ktoś niezadowolony z intruza z Polski daje do zrozumienia,że tędy nie nada ;)
Ostatnio edytowano 04.03.2011 07:23 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.03.2011 07:22

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):- zawaliło się (częściowo) wejście do jaskini Gospe od snijega (jaskinia ponad Sv.Nedjelją, w której znajdują się ruiny klasztoru augustiańskiego); runęło drzewo, przy którym stał kamienny mur ogrodzenia (niszcząc tenże mur)....


Dojeżdżając samochodem pod kościółek w starej części Sv.Nedzieli(miejsca do parkowania nie za wiele) do samej jaskini spacerem mniej więcej pół godzinki.

To ta ciemna plama w środku zdjęcia:
Obrazek

Ze ścieżki przepyszne widoki na wioskę:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.03.2011 07:35

Zabładzić nie zabłądzimy:


Obrazek

Po drodze uroczy cmentarzyk jednośladów:

Obrazek

i juz jesteśmy na miejscu(to chyba to drzewo sie złamało:

Obrazek

A tu juz wczęśniej złamane prawe ,nomen omen (albo lewe-znowu zależy od punktu widzenia ;)) ramię krzyża:

Obrazek

Obrazek
Ostatnio edytowano 04.03.2011 12:13 przez Użytkownik usunięty, łącznie edytowano 1 raz
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 04.03.2011 07:42

I jeszcze wnętrze kaplicy(trochę na oślep,przez kraty pstrykane):

Obrazek

Obrazek

Z samej jaskini ,ze wzgledu na ciemności ,fotek brak.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 04.03.2011 12:37

:) Cmentarzysko jednośladów chyba już posprzątane, w październiku, kiedy byłam tam ostatnio, już go nie było...
Przyznam, że o zawaleniu muru wcześniej nie miałam pojęcia...byłam zaskoczona...
tak to niegdyś wyglądało ..., tu klasztorna furta (ujęcie z zewnątrz), tu furta od wewnątrz...

Polowania... nie jestem spacjalistą, więc nie wiem, na co poluje się akurat we wrześniu..ale ogólnie na wyspie można ustrzelić przede wszystkim ptactwo (bażanty, kuropatwy i chyba przepiórki), popielice (trudno w to uwierzyć, że można polować na coś takiego... ale tu nie są pod ochroną... latem w Dolu odbywa się Puhijada czyli festiwal pieczonych popielic...) a "najgrubszy możliwy tu zwierz" to dzik.
Pozdrawiam
Rysio
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13045
Dołączył(a): 23.07.2002

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rysio » 04.03.2011 12:55

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Nie wiem, kiedy Rysio ostatni raz był na Hvarze (i czy potem się tym interesował)...droga powstała na wiosnę 2009 roku...


Czyli wychodzi że nie mogłem tą drogą jechać, bo na Hvarze byłem w 2007 roku :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone