Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

[CROnika III] Hvar + Vis 2017

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
slawek&gosia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 299
Dołączył(a): 13.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) slawek&gosia » 17.03.2018 20:57

Nadrobiłam zaległości i czekam na więcej :) :papa:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 17.03.2018 20:59

slawek&gosia napisał(a):Nadrobiłam zaległości i czekam na więcej :) :papa:


Będzie więcej i to dziś :wink:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 17.03.2018 22:35

CZĘŚĆ V. DOJAZD DO ROVINJ (22.08.2017)


Czas opuścić Austrię i kierować się w stronę słońca i naszej ukochanej Chorwacji :) Rovinj nie był w naszych planach od początku. W pierwszej wersji od razu z Hallstatt mieliśmy jechać na Hvar, ale okazało się, że łapiemy się ledwo na ostatnie promy, więc stwierdziliśmy, że musimy dołożyć kolejny nocleg po drodze. W okolicach kwietnia 2017 przesunęłam nasz pobyt w Hallstatt o dzień do przodu i dzięki temu udało się wygospodarować jeden dzień na miasteczko na Istrii. Po burzliwych dyskusjach wybór padł właśnie na Rovinj i był to wybór słuszny :hearts:


8:30 jemy ostatnie śniadanko, pakujemy walizy do auta i 9:20 wyruszamy. Pogoda jak na złość… dobra :evil:


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Nie spieszy się nam bardzo, bo odległość nie jest ogromna, dlatego wybraliśmy drogę przez Tarvisio – Udine – Triest – Koper – Rovinj . Lubimy trasy widokowe i ta wydała się nam optymalna :)


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Poza górskimi widokami uwielbiam w Austrii to:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


:hearts:


Ta zieleń jest obłędna!


Swoją drogą, gdyby nie to, że przesunęliśmy nasz pobyt w Hallstatt o jeden dzień do przodu, to dziś mielibyśmy ten pełny dzień na zwiedzanie i taką pogodę… :roll: :evil: Mądry Polak po szkodzie.


Po drodze zatrzymujemy się w tym samym miejscu, co rok temu :arrow: Landzeit Tauernalm (2000 m n.p.m.). Bardzo nam się podoba ten punkt widokowy.


Obrazek

Obrazek

Obrazek


Po krótkim postoju jedziemy dalej. Tym razem nie będzie Karawankentunnelu, kierujemy się na Tarvisio.


Po drodze jeszcze tylko tankowanie w Austrii, za 1,2 euro/litr. I powiem Wam, że jak Duster normalnie palił 7 litrów, czasem nawet 8 litrów na 100 km, to na austriackim paliwie spalił 6,2 litra 8O 8O 8O


Obrazek

Obrazek


Już widać, na co się kierujemy:

Obrazek


A teraz Moi Kochani, gdyby ktoś chciał jechać naszym śladem, ważna informacja :!:


Poza winietą na Austrię i Słowenię, musicie pamiętać, że na tej trasie są też płatne odcinki:

:arrow: autostrada Salzburg: 11,5 euro
:arrow: Villach – Udine: 11 euro


Widoki coraz lepsze a pogoda wymarzona :hearts:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


I wreszcie jesteśmy – Włochy. W tym kraju opony naszego Dustera jeszcze nie stały :lol:


Obrazek

Obrazek


Nie skręcamy na Tarvisio, tylko jedziemy w kierunku Udine. Mijamy tunel i za nim robi się coraz piękniej :hearts:


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek



W tym momencie zdaję sobie sprawę, że już kiedyś jechałam tą drogą. Kojarzę te widoki, rzekę w dole. Podoba mi się ona niesamowicie. Byłam w tym miejscu. I wtedy przypominam sobie, że jak jechałam kiedyś z dziadkami do Bibione we Włoszech, to przejeżdżaliśmy tędy. Ot taki come back do przeszłości :) Nawet pamiętam, jaka muzyka wtedy leciała w samochodzie :lol: Była to Budka Suflera – Jest taki samotny dom i Martwe morze :wink:


Jedziemy dalej, a ja wspominam, jak byłam dzieciakiem i zastanawiam się, dlaczego mam aż tak żywe wspomnienia sprzed ponad 20 lat i to konkretnie z tego miejsca.


Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Ostatni rzut oka na góry:

Obrazek


Fenomenalnie to wygląda, gdy wyjedżdżamy z gór i w momencie robi się płasko. Nie powoli krajobraz się zmienia, a jest bardzo radykalne odcięcie.


Śmigamy w stronę Triestu, który jednak zostawimy po naszej prawej stronie.


Obrazek

Obrazek


I już jesteśmy w Słowenii, ale tylko na chwilę :wink:


Tym razem mamy taki widok na morze :)

Obrazek


I powoli wężykiem do granicy z Chorwacją :mrgreen:

Obrazek

Obrazek

Obrazek


Na granicy stoimy może z 10-15 minut. A potem siup i do Chorwacji :hearts:


Obrazek


I myk w prawo:


Obrazek


O godzinie 14:45 wjeżdżamy do Rovinj:

Obrazek


Teraz tylko do apartamentu a potem w miasto :hut:



Jak dobrze być w Cro :!: :hearts:



A co w następnym odcinku?

- dłuuugi spacer po Rovinj



Do zobaczenia :papa:
olkas
Croentuzjasta
Posty: 170
Dołączył(a): 01.11.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) olkas » 17.03.2018 22:42

Czekamy.
Katerina
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5003
Dołączył(a): 18.08.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katerina » 17.03.2018 22:48

Roninj - my love :hearts: ...

CROnikiCROpka
Jak dobrze być w Cro


...z tym,że ...ja nie czułam się tam jak w Cro... :roll:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.03.2018 23:24

CROnikiCROpka napisał(a): ... Nie spieszy się nam bardzo, bo odległość nie jest ogromna, dlatego wybraliśmy drogę przez Tarvisio – Udine – Triest – Koper – Rovinj . Lubimy trasy widokowe i ta wydała się nam optymalna :) ...

:arrow: Villach – Udine: 11 euro ...
Można sobie darować i jechać jeszcze ładniejszą bezpłatną krajówką SS13, wijącą się wzdłuż tego strumienia. Tak jechaliśmy do Wenecji.
Za Villach z A2 na węźle Arnoldstein tuż przed granicą z Italią zjazd w 83 i prosto do Tarviso i dalej na Udine.
Droga niemal pusta a widoczki perfekcyjne :)

CROnikiCROpka napisał(a): ... Po drodze jeszcze tylko tankowanie w Austrii, za 1,2 euro/litr. I powiem Wam, że jak Duster normalnie palił 7 litrów, czasem nawet 8 litrów na 100 km, to na austriackim paliwie spalił 6,2 litra 8O 8O 8O
Podobnie jest z gazem, też zawsze więcej km robimy na ichniejszym :)


Nie każ długo czekać na Rovinj :) Parę godzin tylko tam spędziłam :hearts:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 17.03.2018 23:45

olkas napisał(a):Czekamy.


Już jest :wink:


Katerina napisał(a):Roninj - my love :hearts: ...

...z tym,że ...ja nie czułam się tam jak w Cro... :roll:


To Cro, tylko że inna :oczko_usmiech:


gusia-s napisał(a):Można sobie darować i jechać jeszcze ładniejszą bezpłatną krajówką SS13, wijącą się wzdłuż tego strumienia. Tak jechaliśmy do Wenecji.
Za Villach z A2 na węźle Arnoldstein tuż przed granicą z Italią zjazd w 83 i prosto do Tarviso i dalej na Udine.
Droga niemal pusta a widoczki perfekcyjne :)


Dzięki za info! Im bliżej tego strumienia, tym lepiej :hearts:
gusia-s
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5861
Dołączył(a): 15.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) gusia-s » 17.03.2018 23:58

CROnikiCROpka napisał(a): ... Dzięki za info! Im bliżej tego strumienia, tym lepiej :hearts:
Można nawet skoczyć na główkę :mrgreen:
IMG_20170501_062350.jpg

DSCN8014.JPG

:wink:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 18.03.2018 00:01

Ależ mi się tam podoba :hearts:

W tym roku nie będzie okazji, już prędzej Grossglockner zrobimy wracając z Braies. Ale o strumieniu nie zapomnę :hearts:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 18.03.2018 00:32

CROnikiCROpka napisał(a): Po burzliwych dyskusjach wybór padł właśnie na Rovinj i był to wybór słuszny :hearts:


Co do Istrii,to jedyny,słuszny kierunek :D

DSC_0862.JPG
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 18.03.2018 12:52

Czekam niecierpliwie na to Rovinj. 6 lat temu tam byliśmy, więc to już spory szmat czasu, ale wspomnienia nadal w głowie sobie leżą :D
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10867
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 18.03.2018 20:38

A dlaczego mnie tu nie ma :?: Już jestem :!: :D

CROnikiCROpka napisał(a): :arrow: Miejsca docelowe:
- Hallstatt (Austria)
- Rovinj (Chorwacja)
(...)
- Ukanc (Słowenia)

to mnie interesuje najbardziej, Hallstatt widzę zgłębiony w całości, trzeba kiedyś będzie wrócić na zdecydowanie dłużej niż ostatnio;

CROnikiCROpka napisał(a):i po chwili parkujemy za darmo na parkingu przy stacji kolejowej

ja niestety nie odrobiłem lekcji z parkingów, Wam się udało to zrobić, teraz już wiem gdzie bym zaparkował

Idziemy do kas i kupujemy bilet tylko na wjazd kolejką do góry. Nie chce się nam już zwiedzać samej kopalni. Już wcześniej postanowiliśmy, że tylko wjedziemy na górę i pójdziemy na punkt widokowy.

Koszt wjazdu i zjazdu :arrow: 16 euro od osoby

Kolejka jest super. Niesamowite przeżycie, jak ten wagonik wspina się w zasadzie pionowo w górę, a najlepszy moment, jak jadący z góry mija się z tym jadącym z dołu. Świetna przygoda :mrgreen:

gdy odwiedzimy kiedyś znów Hallstatt, to będzie platforma będzie jednym z punktów głównych

czekam na Rovinj i.... Ukanc, do którego dotarliśmy, ale jednak nocleg tam konkretnie się nie udał
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 18.03.2018 22:13

te kiero cieszę się, że do mnie wpadłeś :) szczególnie, że interesują Cię te miejsca, które nie są Dalmacją :wink:

Odcinek z Rovinj będę pisać jutro :)
Beata W.
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2971
Dołączył(a): 15.02.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Beata W. » 19.03.2018 10:57

Ja do Rovinij nie mogę jakoś dojechać. Myślałam, że może uda się w tym roku ale chyba też nie. Więc czekam na Twoje Rovinij :wink:
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 19.03.2018 21:32

Beata W. napisał(a):Ja do Rovinij nie mogę jakoś dojechać. Myślałam, że może uda się w tym roku ale chyba też nie. Więc czekam na Twoje Rovinij :wink:


Zaraz będzie :wink:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
[CROnika III] Hvar + Vis 2017 - strona 11
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone