Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

HVAR - Sv. Nikola

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 18.03.2011 21:52

1000% nie ta. Tamta jest dalej z ciężkim dojściem, tam jest szkola wspinaczkowa itp. Zdjęcia tej plaży są na stronie vilii ypsylon lub ypsilon, w której byłem w 2009 nie wiem tylko czemu nie chodzi u mnie jej link. Postaram się odszukać to wtedy dam Ci jakoś znać. Żeby trafić na plażę trzeba iść za w/w willą prosto w leśną scieżkę (wille zostawiasz po prawej stronie. Willa położona jest 10m, przed zakrętem , na jedynej drodze w SN która prowadzi do małego portu. Na ostrym - 90 stopni zakrętem - w prawo i w dół, idziesz prosto w leśną ścieżkę (przed ścieżką znajduje się szutrowa zatoczka na 2-3 auta) i po jakiś 10 - 15 min dochodzisz do plaży. To chyba tyle jak zagmatwałem to daj cyn naprowadzeę jeszcze raz :wink:
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 19.03.2011 20:14

Dziękuję Kasiu za pozdrowienia i również pozdrawiam:) szkoda, że na forum brak jest dożartych bikerów :) a rower jest naprawdę niesamowitym środkiem transportu :)
jeżeli wszystko dobrze pójdzie wrócimy na Hvar w tym roku z bardziej profesjonalnym sprzętem :) specyfikacja będzie pod kątem ciężkiego terenu :)
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 22.03.2011 18:24

CinnamonGirl znalazłem kilka fotek z plaży EB, nie za wiele ale jak chcesz podaj mejla to prześle te które mam :wink:
Pozdrav
dantopik
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 22.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) dantopik » 23.03.2011 00:15

[quote="henius34"]CinnamonGirl znalazłem kilka fotek z plaży EB, nie za wiele ale jak chcesz podaj mejla to prześle te które mam :wink:
Pozdrav[/quote
jak mozna to poprosze adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 23.03.2011 08:26

No to podaję maila lmadzia(małpa)interia.pl
jkowal
Globtroter
Posty: 37
Dołączył(a): 12.02.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) jkowal » 23.03.2011 14:59

smer napisał(a):
hepik napisał(a):
henius34 napisał(a):Na exotic beach nie ma prawie wogóle ludzi


http://plfoto.com/zdjecie,krajobraz,exotic-beach,1897862.html


Dałeś czadu hepik ;) Autor zdjęcia musiał się chyba długo w budzie zasadzać, żeby tak liczne stado pstryknąć... :lol:

Choć uczciwie przyznaję, że nie mam pojęcia jak wygląda ta plaża w sezonie.


To ja to zdjęcie popełniłem w dniu 2009/07/05 więc to chyba już sezon.
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 23.03.2011 19:02

dantopik i cimonka zdjęcia wysłane. Postaram się o więcej ale nie obiecuję. :wink: Pozdrav
CinnamonGirl
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1338
Dołączył(a): 08.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) CinnamonGirl » 23.03.2011 19:05

henius34 napisał(a):dantopik i cimonka zdjęcia wysłane. Postaram się o więcej ale nie obiecuję. :wink: Pozdrav


ano coś sie sciąga ;) dzieki
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 23.03.2011 19:08

W sumie poszły 3 mejle :lol:
waldemort
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 126
Dołączył(a): 31.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) waldemort » 18.05.2012 11:44

henius34 napisał(a):1000% nie ta. Tamta jest dalej z ciężkim dojściem, tam jest szkola wspinaczkowa itp. Zdjęcia tej plaży są na stronie vilii ypsylon lub ypsilon, w której byłem w 2009 nie wiem tylko czemu nie chodzi u mnie jej link. Postaram się odszukać to wtedy dam Ci jakoś znać. Żeby trafić na plażę trzeba iść za w/w willą prosto w leśną scieżkę (wille zostawiasz po prawej stronie. Willa położona jest 10m, przed zakrętem , na jedynej drodze w SN która prowadzi do małego portu. Na ostrym - 90 stopni zakrętem - w prawo i w dół, idziesz prosto w leśną ścieżkę (przed ścieżką znajduje się szutrowa zatoczka na 2-3 auta) i po jakiś 10 - 15 min dochodzisz do plaży. To chyba tyle jak zagmatwałem to daj cyn naprowadzeę jeszcze raz :wink:


witam

Bardzo proszę o opinię na temat villi ypsylon. Jetem tuż przed wpłatą zaliczki.

pozdrawiam
henius34
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1221
Dołączył(a): 17.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) henius34 » 20.05.2012 14:00

willa spoko, właściciele mili, do plaży troszkę daleko, tzn może nie daleko ale stromo, największy minus jak dla mnie - cykady, naprawdę kocham ich dźwięk,ale tam to jest jakaś masakra, willa położona jest wśród drzew, a cykady dają tam niesamowity koncert - czasami ciężko było na tarasie porozmawiać ze sobą bo najnormalniej nie było słychać drugiej osoby. Poz tym jest spoko, polecam :wink:
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012
Re:

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 13.01.2013 14:31

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Cześć, jeszcze przed sezonem postanowiłam dorzucić kolejny możliwy sposób dostania się na szczyt sv. Nikoli. Otóż jesienią ubiegłego roku przygotowano nową drogę p- poż, która prowadzi prawie na szczyt. To dość dobre rozwiązanie dla tych, którzy z jakiś względów nie mogą , bądź też nie chcą iść pieszo. Nowa droga jest nieco lepsza niż ta, o której pisałam rok temu (od punktu widokowego Lavanda) i właściwie każde autko osobowe powinno dać radę (oczywiście jazda powoli, bo droga naturalnie nie jest asfaltowa, tylko zwyczajna "szudrowa", żwirowa).
Zatem droga "odbija" od nowej (dla odmiany) drogi Stari Grad - Hvar. W kierunku od St.Gradu należy skręcić praktycznie od razu (jakieś 100 m)po wyjeździe z tunelu (na żwirową drogę) w lewo. Jadąc od strony Hvaru skręcamy w prawo na drogę żwirową jakieś 100 m przed tunelem... Dla tych, którzy jadą od Hvaru ułatwieniem jest drewniana tablica z napisem dotyczącym śmieci ("zabranjeno odlaganje odpada" albo coś w tym stylu)(może to ułatwi sprawę i nie pozwoli "przeoczyć" bocznej drogi).
Droga prowadzi prosto na szczyt. Jeśli jest ktoś szczęśliwym posiadaczem autka z napędem 4x4, wtedy naprawdę może dojechać praktycznie na sam szczyt. Posiadaczom aut osobych z tradycyjnym napędem zalecam zostawić autko przy zabudowaniach pod szcztem (gospodarstwo, dwa budynki, wybieg dla koni); i dalej na pieszo, ale to juz rzut beretem. Posiadaczy aut terenowych zaczęcam do zjazdu w kierunku osady Svirče (droga u podnóży szczytu na wschód). Dla auta osobowego póki co może to być jednak zbyt wiele (choć nasza astra dała radę), ale wymaga to naprawdę dużych umniejętności, doświadczenia i cierpliwości od siedzącego za kierownicą (inaczej szkoda auta).
Pozdarwiam serdecznie



Czy ktoś mi powie czy to tą drogą można dojechać samochodem na szczyt? http://goo.gl/maps/mRMwB
Możliwe, że się w tym roku wybiorę i zaliczę jak Sv. Jure w tamtym roku.
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 13.01.2013 18:56

Droga podlinkowana to nie ta opisana w moim poście, który cytujesz. W poście opisuję odbicie od starej drogi, a podlinkowałeś "nową drogę" (cytowany mój post pochodzi z czasu, kiedy drogi podlinkowanej przez Ciebie jeszcze nie było). Obiema można dojechać normalną osobówką, choć ta podlinkowana jest "łatwiejsza" (odbicie od nowej drogi St.Grad- Hvar za tunelem- tablica "obiteljsko gospodarstvo Kolumbić")
Dżejan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 749
Dołączył(a): 24.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Dżejan » 13.01.2013 22:01

dziękuję za szybką odpowiedź, jak łatwiejsza to pewnie tą wybiorę...
pece387
Autostopowicz
Posty: 1
Dołączył(a): 14.09.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) pece387 » 14.09.2013 23:32

Katarzyna Głydziak Bojić napisał(a):Droga podlinkowana to nie ta opisana w moim poście, który cytujesz. W poście opisuję odbicie od starej drogi, a podlinkowałeś "nową drogę" (cytowany mój post pochodzi z czasu, kiedy drogi podlinkowanej przez Ciebie jeszcze nie było). Obiema można dojechać normalną osobówką, choć ta podlinkowana jest "łatwiejsza" (odbicie od nowej drogi St.Grad- Hvar za tunelem- tablica "obiteljsko gospodarstvo Kolumbić")


Czyli lepszy, nowszy podjazd samochodem jest na nowej drodze St. Grad-Hvar. Jadąc od St. Gradu do Hvaru, po wyjeździe z tunelu skręcamy w lewo, w szutrową drogę i gdzieś tam dojeżdżamy, a resztę dochodzimy pieszo. Czy tak?

Zejść bym chciał do Sv. Niedielji, ale już sam, kierowca wróci do samochodu i tam dojedzie. Szlak z góry jest dobrze oznaczony? Gdybym nim wchodził na szczyt, nie obawiałbym się, że zgubię drogę, ale tak nie będzie i wolę uniknąć sytuacji, w której zamiast do Sv. Nedielji zejdę gdzie indziej, albo się zgubię.

Który szlak jest lepszy do zejścia? Ten w kierunku Poljica? Czy ten w kier. Gospa od Zdravlia?
mapa.jpg
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
HVAR - Sv. Nikola - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone