Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

HVAR po raz drugi oczami maluchów : )

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 17.01.2015 20:35

Rano ubieramy pływaki i jaazda na plażę... tym razem tata nas zabiera w kierunku miejscowości Zavala...

DSC07214.jpg


ale tu fajne klimaty... lasek, nie ma zbyt wielu ludzi... oj mamie będzie się tutaj podobało...

DSC07219a.jpg


a dla nas też tutaj raj... nasza najlepsza zabawa to rzucanie kamieni do wody...

DSC07225.jpg


tacie podobały się tutejsze skałki... w oddali widać wyspę Scedro... mieliśmy tam popłynąć ale tata ciągle to sobie zostawia na inny raz... chyba żeby mieć pretekst aby tu wrócić...

DSC07251.jpg


ooo a tu widać nasz parasol i mnie w pływaczkach :D :D :D

DSC07253.jpg


a tu w oddali widać Zavalę...

DSC07255.jpg


dobrze mówiłam, że mamie tu się będzie podobać... jeszcze kilka razy wracaliśmy na tą plażę...

DSC07268.jpg


Tomek wymyślał sobie co rusz jakieś budowle... zadania... ale on nie umie usiedzieć spokojnie...

DSC07293.jpg


już coraz bliżej do końca naszych wakacji :( tata coraz częściej bawi się aparatem...

DSC07312.jpg


DSC07315.jpg


DSC07316.jpg


a mama bawiła się z nami :D :D ...

DSC07346.jpg


DSC07374.jpg


tato oczywiście zaraz poszedł snurkować... to jest to co on naaajbardziej lubi...

DSC07296.jpg


no i coś wyłowił... patrzcie, patrzcie...

P1000541.jpg


to jest rozgwiazda... o reety to się rusza 8O 8O

P1000546.jpg


idę ją wrzucić z powrotem do wody... niech sobie żyje...

P1000547.jpg


odpłynie...

P1000548.jpg


czy nie odpłynie...

P1000549.jpg


no czas już na obiadek... może dzisiaj do Jelsy??

DSC07387.jpg


poznajecie to miejsce?... kto zgadnie gdzie to?

DSC07398.jpg


a jutro pojedziemy na festiwal lawendy... będzie fajnie...

DSC07410.jpg
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 20.01.2015 10:30

Ta kameralna plażyczka za Zavalą bardzo mi się podoba.
Ciężko się tam dostać?
Jak ją znaleźć?
Będziemy w lipcu w Ivan Dolac.

Pozdrawiam
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 20.01.2015 13:27

Bardzo łatwo sie tam dostać... trzeba jechać w kierunku gromin dolac szutrówką i po prawej stronie jest szerokie dość zejście do apartamentów poniżej schodzimy jakieś 200 m i na dole w lewo do plażyczki. Na górze jest kilka miejsc na auta pod drzewami... w sezonie jest to jednak plaża nie tak kameralna, bo my byliśmy w czerwcu... ale polecam bo fajnie tam i miło :D
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 22.01.2015 01:11

mariusz_77 napisał(a):... polecam bo fajnie tam i miło :D


To prawda... 8) widzę Mariusz że doczekała się ta plaża na Ciebie...
Fajnie to widzieć Twoim obiektywem - czekam na G.Dolac i inne 8)
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 22.01.2015 08:15

Roberto czy to jest ta plaża w okolicach Gromin Dolac którą pokazywałeś na zdjęciach... bo nie jestem pewny...? Przepływaliśmy tam pontonem ale baaardzo ciężko było wrócić do Zavali... prądy jakieś czy cuś...
Doszliśmy też do niej z Tomkiem ale była zajęta przez nagusów :lol: i wyglądała inaczej niż na Twoich zdjęciach więc mam wątpliwości... :papa:

P1000627.jpg
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 27.01.2015 23:53

Mariusz "moja" plaża w G.D. wygląda tak :

Obrazek


Przez tą która pokazujesz przechodziłem i tam faktycznie było goło i wesoło.... :lol:
Z lądu wygląda tak :


Obrazek


Pozdrav.
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 28.01.2015 08:11

a do tej "trwojej" jeszcze daleko trzeba było iść od tej bo tam nie dotarłem??? :papa:
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 28.01.2015 19:19

mariusz_77 napisał(a):poznajecie to miejsce?... kto zgadnie gdzie to?

Pelago w Jelsie - najsmaczniejsze jedzonko na Hvarze. :D
I urocze jaskółki pod sufitem... :wink:
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 28.01.2015 20:20

Braawo 100 punktów i pełna zgoda co do jedzonka :D :D :papa:
CROberto
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4909
Dołączył(a): 03.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROberto » 28.01.2015 23:09

mariusz_77 napisał(a):a do tej "trwojej" jeszcze daleko trzeba było iść od tej bo tam nie dotarłem??? :papa:

Około 500 -700 metrów.
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 31.01.2015 15:25

No to dzisiaj jedziemy znowu przeuroczą starą drogą prowadzącą do Hvaru... a nasz cel to Velo Grablje i oczekiwany przez nas Festival Lavendy... jak się cieszę :D :D

DSC07416.jpg


zobaczcie znalazłam ślimaczki... jakie fajne...

DSC07418.jpg


już jesteśmy... te domki w dole to chyba Malo Grablje... ale festival lawendy ma się odbywać w Velo Grablje... były kłopoty z zaparkowaniem ale udało się ... idziemy...

DSC07428a.jpg


iile tu straganów... dwa lata temu jak tu byliśmy było zupełnie pusto, głucho i cicho... a teraz gwar... może jakieś fajne rzeczy tu mają :lol:

DSC07434.jpg


na placyku przed kościołem były występy dziecięcych zespołów... Wiktorii się baardzo podobało...

DSC07436.jpg


ile tu smakołyków, miody, dżemy, nalewki no i lawenda... tata kupił sobie koszulkę z Hvaru dżemik figowy chociaż już zrobiliśmy zapas w sklepie jednak ten całkiem inaczej smakował... nie był taki słodki i czuć było kawałki fig :wink:

DSC07439.jpg


nas interesowało inne stoisko... było na nim mnóstwo instrumentów zrobionych z różnych trzcin, drewienek i innych śmiesznych rzeczy... ja znalazłam kaczkę która kwakała jak prawdziwa... aaale super tato kup nam to proszę proszę...

DSC07442.jpg


no i dostaliśmy co chcieliśmy :D ... aaale orkiestra...

DSC07443.jpg


teraz powrót do domku tym razem szutrówką od strony Hvaru, w okolicach Brusje udało się rodzicom kupić od tubylców słoik pierwszego miodku lavendowego... mieli tylko jeden bo podobno za wcześnie jeszcze na niego... a przejazd szutrówką w stronę SN zawsze budzi emocje tym bardziej, ze po prawej stronie są przepaście... tata jednak lubi tę drogę więc jedziemy... widoki wynagradzają wszystko...

DSC07463.jpg


DSC07468.jpg


jutro mamy zamiar zwiedzać inną stronę wyspy :papa:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 04.02.2015 18:57

Przeczytałam relację z Waszej pierwszej wyprawy na Hvar,teraz czytam drugą z przyjemnością :) czekam na ciąg dalszy przygód milusińskich .Czy święto lawendy odbywa się zawsze w tym samym czasie i miejscu,wiesz może? Cz mógłbyś też napisać bardziej szczegółowo jak dojść do tej laguny,pięknie tam :)
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 04.02.2015 20:38

Cieszymy się że ktoś śledzi nasze przygody... :D niestety nie wiem czy ten festiwal lawendy jest zawsze w tym samym czasie lecz chyba zawsze ma miejsce w Velo Grablje bo jest to miejscowość na "Lawendowym szlaku" przy starej drodze do Hvaru przez Brusje...
jeśli zaś chodzi o lagunę to w Svetej Njedjeli trzeba zjechać na sam dół do mariny, stamtąd udać się wzdłuż brzegu ścieżką mijając restaurację Tamaris koło toru bulowego... tamtędy dalej ścieżką aż dojdziecie do plażyczki z duużym kamieniem, należy ją minąć i dalej coraz węższą ścieżką a potem po skałkach aż dojdzie się do laguny... innej drogi nie ma chyba, że morska :D :D

Pozdrawiamy :papa: :papa:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 04.02.2015 21:35

Mariusz,czyta czyta i to z wypiekami na twarzy.Bardzo Ci dziękuję za wszystkie wskazówki,wydrukowałam sobie również Twoje poprzednie rady,co warto zobaczyć na Hvarze .Jak wszystko dobrze pójdzie, będę w tym roku mieszkała w Vrbosce i jak nam się spodoba to jeszcze trochę na kampie w Jelsie .Jestem podekscytowana ,juupppii!Czekam na ciąg dalszy,pozdrawiam
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 04.02.2015 21:44

Milo mi, cieszę sie, że mogę pomóc :D :D
tym milej było mi na Hvarze gdy siedząc na tarasie przed domkiem przechodzący Polacy pozdrawiali i dziękowali, że m.in. dzięki naszej wcześniejszej relacji się tu znaleźli i nie żałują... miła pogawędka itp.

w Starim Gradzie również usłyszałem za plecami, że "tego gościa to znam"... jak sie później okazało również z relacji... mogliśmy się wymienić doświadczeniami... bardzo miłe takie spotkania...

Pozdrawiam i życzę pięknych wakacji :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
HVAR po raz drugi oczami maluchów : ) - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone