Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar nr2-tym razem strzał w 10-tkę :) + 2013r

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 11.10.2013 08:14

Ilekroć przejeżdżałam obok tego starego hotelu chciałam tam zajrzeć, ale.....oczywiście zajrzałam dopiero z Tobą :D
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 11.10.2013 09:40

heca7 napisał(a): Tak jak u nas siedzą komary


Czyli przychodziły na kolację ;-)
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 20.10.2013 19:25

Wreszcie odzyskałam możliwość zalogowania się :wink:

W takim razie wracamy z miasta Hvar.
Po drodze czas na ochłonięcie w jednej zatoce
Obrazek

Z wizyt w Bogomolje oprócz lodów przywozimy takie zdobyczne fotki :wink:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

W dniu wyjazdu naszych znajomych udajemy się na poszukiwanie zatoki Rapak. Nie wiem czy ją znaleźliśmy. Może sami ocenicie :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 20.10.2013 19:36

Nadszedł czas na ostatnią wizytę i zakupy w Jelsie.
Obrazek
Obrazek
W Jelsie w sumie nic się nie zmieniło. Starsi panowie nadal siedzą na ławce w porcie :wink:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jak widać osioł jest odpowiednikiem niedźwiedzia na Krupówkach :D
Obrazek
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 20.10.2013 19:59

Wg mnie to nie dotarliście do Uvali Rapak, a do Tvrdni dolac ;D
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 20.10.2013 21:06

A ja myślałam, że przejechaliśmy :D No nic, to znaczy , że kiedyś musimy na Hvar wrócić.
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 20.10.2013 22:03

Uvala Rapak to zaledwie 1 (słownie: jeden :) ) dom :D Dzieliło Was już bardzo niewiele od Rapaka. Zaraz za Rapakiem jest Mali Rapak, tam byliśmy my :D

Osioła niestety zwinęli, był tylko w pierwszy dzień naszego pobytu, potem już go nie było, co bardzo zmartwiło Julkę :(
hubi78
Plażowicz
Posty: 8
Dołączył(a): 04.11.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) hubi78 » 31.10.2013 17:30

heca7 napisał(a):Aldonka ! Trzeba było przyjechać. Przyjelibysmy z otwartymi ramionami. W drugim tygodniu marzylismy o kimś z Polski. Byle nie z Czech :D W zatoce byliśmy my i 18 Cczechów :lol: Gospodarz przyjeżdżał raz dziennie. A Czesi byli mało kontaktowi :oops:

Witam.Heca widzę,że tęskniliście za towarzystwem :D .Dziękuje raz jeszcze za pomoc w wyborze miejsca,z czystym sumieniem mogę polecić to miejsce,jest dokładnie tak jak opisuje koleżanka.Co do Czechów 8O ,mało kontaktowi to tak delikatniutko ubrane w słowa,wypatrzyłem sobie lekko spojrzenie na tą nacje,ale następne wakacje też Chorwacja,więc może będzie okazja zmienić zdanie.Pozdrowionka dla męża i dzieciaków.

ps.jeśli nie masz nic przeciwko to wkleję kilka zdjęć jak coś sensownego wygrzebię 8)
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 01.11.2013 09:34

Witamy serdecznie :D Tak się zbierałam aby napisać na priv. Naprawdę wspaniale się spędzało z Wami wakacje.
Jak wyjechaliście zrobiło się smutno. Za to przyjechali Czesi... :evil:
Postaram się skończyć relację w ten weekend. Napiszę tylko tyle, że Maribor i Słowenia nas bardzo pozytywnie zaskoczyła.
Pozdrowienia dla całej rodziny, od Jacka też :papa:
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 25.11.2013 23:12

Z małym poślizgiem kończę relację :wink:

Wracamy. Po raz pierwszy nie śpimy pod Zagrzebiem tylko na Słowenii. W Mariborze. W hotelu Kacar. Ładny, czysty, blisko autostrady i centru miasta. Ale...następnym razem chcielibyśmy wiedzieć wcześniej , że jedyny pokój rodzinny znajduje się w suterenie :evil:
Gdzieś po drodze jeszcze w Chorwacji.
Obrazek
W końcu dotarliśmy do miasta. Trochę późno na zdjęcia ale co tam :wink:
Obrazek
Obrazek
Jak widzicie zdjęcia w nocy robione idiotkamerą są kiepskie. Dlatego postanowiliśmy pozwiedzać rano. A warto. Bo to piękne miasto.
Kościół i portal tegoż.
Obrazek
Obrazek
A to zdjęcie zrobił mój mąż. Jak zawsze czujny , że może mu się przydać w pracy. Litościwie oszczędzę Wam zdjęć popielniczki, uchwytów do kosza na śmieci i ławek parkowych z parkingu w Austrii :D
Obrazek
Ale idźmy dalej...
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 25.11.2013 23:20

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Szczególnie podobały mi się takie witryny. Nie wiem czy są stare czy tylko udają :wink:
Obrazek
Takich uliczek było dużo:
Obrazek
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 25.11.2013 23:32

Szkoda, że niszczeje.
Obrazek
Studnia:
Obrazek
Jaka wielka beczka!
Obrazek
A teraz coś co wbiło w ziemię mojego męża i synów :lol:
Siedziba radia z takimi witrynami:
Obrazek
ObrazekRobiłam co mogłam ale bardzo trudno jest zrobić zdjęcia przez szybę :roll:
Tu mój mąż "pozuje" z modelami samochodów z Blues Brothers (chyba).
Obrazek
A to mój ulubieniec
Obrazek
Odeszliśmy wreszcie kawałek a tam... druga siedziba radia! Z podobnymi witrynami! Niestety światło padało niekorzystnie i tylko jedno zdjęcie nadaje się do pokazania.
Obrazek
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 25.11.2013 23:49

I jeszcze parę fotek:
Obrazek
A tu "państwo" pozują z czterema synami i córką :wink:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I ostatnie zdjęcie z Mariboru zrobione już z samochodu :cry:
Obrazek

A na trasie doganiamy taki trójkołowiec.
Obrazek
I doganiamy...
Obrazek
A kto powiedział, że w Polsce są buraki?!?
Zdjęcie z Austrii :mrgreen:
Obrazek

Na koniec jeszcze dwie anegdoty z Hvaru. Dzieci zawsze powiedzą coś śmiesznego.
Syn (6,5r) widzi w ciemności latarnię morską migającą na Peljasacu.
- a tatusiu co tam tak miga?
- latarnia morska żeby statki nie wpadły na ląd.
- syn po chwili zastanowienia- aaa, mruga- pewnie mają zwarcie :lol:

Gospodarz powiedział, że w sierpniu do Medvidiny wpłynął jacht (taaa jacht, to wycieczkowiec chyba :wink: ) Romana Abramowicza. Zajął całą zatokę. I tak dwa razy. Wieczorem córka dzwoni do babci-i wiesz babciu przypłynął tu jakiś Rumun Abrachamowicz :mrgreen:

I jeszcze link do teledysku , który na okrągło był puszczany w Chorwackiej tv. Obrazuje chyba ich stosunek do UE :D
Zespół Chladne pivo. Taaadam!


Do zobaczenia w przyszłym roku. Już po Albanii :papa:
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 26.11.2013 19:38

Nadrobiłam zaległości i przeczytałam relację :D
Miło było poczytać i pooglądać wakacyjne chwile kiedy za oknem zimno!
M4R10
Plażowicz
Avatar użytkownika
Posty: 9
Dołączył(a): 01.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) M4R10 » 11.12.2013 22:07

Bardzo fajna relacja - ach ten Hvar :lol:

heca7 napisał(a):Czas na wyprawę starą drogą do miasta Hvar. Dlaczego nikt mi nie powiedział, że będzie tak wysoko??? :evil:
Zaliczyłam piękny atak paniki i pół drogi przejechałam z głową między kolanami trzymając się podłokietnika. I zdjęcie zrobiłam ja a 3 następne mąż bo nie chciałam puścić tego podłokietnika :D


My w 2000 roku ta starą drogę pokonywaliśmy autokarem :roll: :roll: :roll: - co niektórzy też jechali z głową pomiędzy kolanami :mrgreen:
Na wyjeździe ze Starego Gradu na drogowskazie jakiś dowcipniś (ciekawy czy miejscowy, czy przyjezdny ?) namalował strzałkę prosto (obok już istniejącej w lewo) i pan driver pojechał prosto (jeszcze wtedy nie było GPS-a). Pani rezydent (mieszkanka Hvaru) jak się dowiedziała, którą drogą przyjechał autokar to się tylko 3 razy przeżegnała :wink:
Ale tak po prawdzie widoki bezcenne :lol:
Poprzednia strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Hvar nr2-tym razem strzał w 10-tkę :) + 2013r - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone