Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar nr2-tym razem strzał w 10-tkę :) + 2013r

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mama_Kapiszonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2042
Dołączył(a): 30.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) mama_Kapiszonka » 07.10.2013 14:01

Chętnie wrócę na Havr jeśli pozwolisz.
Tylko ci dodatkowi mieszkańcy...brrrrr.....
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 07.10.2013 14:31

Byliśmy tak blisko od siebie a ani razu na siebie nie wpadliśmy :)
Co przejeżdżałam obok tablicy "Waszej" zatoki, zawsze chciałam tam zajechać....ale od chcenia do wykonania jak wiadomo droga daleka :D
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 07.10.2013 15:35

Aldonka ! Trzeba było przyjechać. Przyjelibysmy z otwartymi ramionami. W drugim tygodniu marzylismy o kimś z Polski. Byle nie z Czech :D W zatoce byliśmy my i 18 Cczechów :lol: Gospodarz przyjeżdżał raz dziennie. A Czesi byli mało kontaktowi :oops:
Piter_M
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3835
Dołączył(a): 09.12.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piter_M » 07.10.2013 22:21

Cześć !

Fajna relacja.

Tak się zapytam :) a czy te modliszki nie gryzą przypadkiem :?:
W tym roku pierwszy raz w życiu na żywo taką widziałem, ale nawet nie pomyślałem żeby ją łapać.
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12729
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 07.10.2013 22:31

heca7 napisał(a): To tygrzyk paskowany , bardzo ekspansywny gatunek, który dotarł już do Polski. U nas na szczęście nie osiąga takich rozmiarów


Osiąga :mrgreen: , w tym roku na Kaszubach :roll: podobnej wielkości pojawił się na wezyku naszych znajomych.

Relację oczywiście czytam z przyjemnością :) , bo Hvar jest jedną z moich ulubionych cro-wysp.
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 08.10.2013 20:35

Nie straszcie ja widziałam w Polsce tylko małe tygrzyki :wink:
Odpowiem hurtowo
- nie widzę teraz oferty tych apartamentów w internecie. Podejrzewam, że jeszcze za wcześnie. W razie czego posiadam prywatnego maila do właściciela.
- modliszki nigdy nas nie ugryzły. Chyba bały się bardziej niż my.
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 08.10.2013 20:50

Czas zwiedzić Vrboską.
Tam nas jeszcze nie było a skoro to jest nasz ostatni wypad na Hvar ( przynajmniej na razie) to trzeba nadrobić :wink:
Po drodze parę zdjęć opuszczonego hotelu. Szkoda, to musiał być piękny obiekt w latach 70/80. W tej chwili grozi zawaleniem. Chodzenie po nim jest niebezpieczne, część stropów już się zapada.
Największe wrażenie robi ogromna , pusta niecka basenu. A w niej powrzucane elementy wyposażenia.
Obrazek
Obrazek
Obrazek

No i już Vrboska. Parkujemy pod drzewami, na przeciwko wieeelkiego kaktusa.
Obrazek
Tradycyjna fotka palmy na wyspie. Pewnie równie często fotografowana co latarnia morska w Sucuraju :wink:
Obrazek
Jemy kolację w jednej z restauracji i idziemy zwiedzać.
A oto polsko-włoski akcent :D
Obrazek
Obrazek
Co tak się cieszysz???
Obrazek
Czy ktoś wie do czego służył ten domek?
Obrazek
Idziemy dalej.
Obrazek
Obrazek
I dalej w następnym poście ...
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 08.10.2013 20:55

fajnie, że znowu piszesz... chętnie poczytam :papa: :papa:
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 08.10.2013 21:11

Wzdłuż kanału.
Obrazek
Obrazek
Obrazek
I nowe:
Obrazek
I stare:
Obrazek
A co to jest?
Obrazek

A tak odpoczywamy w naszej zatoce :
Obrazek
Obrazek

Czas na wyprawę starą drogą do miasta Hvar. Dlaczego nikt mi nie powiedział, że będzie tak wysoko??? :evil:
Zaliczyłam piękny atak paniki i pół drogi przejechałam z głową między kolanami trzymając się podłokietnika. I zdjęcie zrobiłam ja a 3 następne mąż bo nie chciałam puścić tego podłokietnika :D
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
A po drodze kolejny akcent polsko- włoski. Tym razem nie na chodzie.
Obrazek
Obrazek
C.d.n.
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 08.10.2013 21:13

Mariusz witam serdecznie :D
I obiecuję , że relację dociągnę do końca.
mariusz_77
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2345
Dołączył(a): 26.09.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) mariusz_77 » 08.10.2013 21:15

heca7 napisał(a):Mariusz witam serdecznie :D
I obiecuję , że relację dociągnę do końca.


trzymam za słowo :lol:
cappek
Odkrywca
Posty: 90
Dołączył(a): 11.04.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cappek » 09.10.2013 16:46

Więcej Hvaru, więcej!
Basik_63
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 650
Dołączył(a): 31.08.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) Basik_63 » 10.10.2013 19:55

Ja również trzymam za słowo, bo po poprzedniej ciągle czułam niedosyt. :)
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 10.10.2013 22:10

To jedziemy dalej. Teraz miasto Hvar. Do twierdzy nie dotarliśmy- ja nawet bym doszła ale mąż się nieoczekiwanie zbuntował :(
Obrazek
Wpływa Elisa:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Okolice portu:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
O ile w Jelsie czy Vrboskiej można było zauważyć na początku września mniejszą ilość turystów o tyle Hvar był zalewany rzeszami ludzi przez cały czas. Rzeka ludzi wysiadających z katamaranów? z wielkimi walizkami na kółkach płynęła szerokim strumieniem. Hvar przypominał wielką wieżę Babel. Co tam musi się dziać w szczycie sezonu!
A po powrocie z Hvaru kolejna porcja "gości" :wink:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Jeśli chodzi o jaszczurki to najlepiej można było je obserwować późnym wieczorem. Schodziły się do światła i siedziały na białych ścianach domu. Tak jak u nas siedzą komary :D Spokojnie można było doliczyć się 10 sztuk na jednej ścianie i suficie tarasu.
C.D.N.
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 10.10.2013 22:18

Aha. Ja nadal nie mogę normalnie się zalogować na Cro.pl . Korzystam w tej chwili ze zrujnowanego laptopa moich dzieci , z urwanymi zawiasami :D Dlatego wszelkie pytania kierujcie na maila adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl. Żebym mogła odpowiedzieć przez stronę Cro.pl muszę wyciągać tego "trupa". A przez gazetę to wiadomo, normalnie (ciasteczka czyściłam ale chyba to za mało :( )
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Hvar nr2-tym razem strzał w 10-tkę :) + 2013r - strona 5
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone