Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar, Ivan Dolac i My - czerwiec 2013

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
loverosa
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 750
Dołączył(a): 22.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) loverosa » 01.07.2013 14:08

Świetna relacja,szczegółowa,z poczuciem humoru,będę do Ciebie zaglądać :D
sari9
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 145
Dołączył(a): 10.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) sari9 » 01.07.2013 14:11

Super, że mogę jeszcze przed wyjazdem poczytać Twoja relację. Też miałam dylemat co do kwatery, ja wybrałam wspomnianą przez Ciebie Willę Ypsilon w Sv. Nedjeli mam nadzieję, że będzie fajnie :) Zasiadam i czytam :)
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 01.07.2013 14:18

Maslinko
ano niestety, popsuli tą sławetną drogę :mrgreen:

Zapraszam serdecznie i dziękuję za dopisanie mnie do KMWH. Nieśmiało chciałem o to poprosić :papa:
ARTUR_KOLNICA
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 742
Dołączył(a): 19.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) ARTUR_KOLNICA » 01.07.2013 14:25

Fajnie, że opisujesz waszą wyprawę na Hvar, bo we wrześniu....


:boss: :hut: :lol:
Paweł BB
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 95
Dołączył(a): 15.04.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Paweł BB » 01.07.2013 15:06

My od lat myślimy o Hvarze, więc Twoja szczegółowa relacja na pewno nam pomoże :D
Aldonka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 4237
Dołączył(a): 07.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Aldonka » 01.07.2013 15:09

Jak tak dalej pójdzie to autostrady na tym Hvarze zrobią :) Te "sławne" drogi jednak mają swój urok...tak myślę przynajmniej :D
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 01.07.2013 15:44

Paweł BB napisał(a):My od lat myślimy o Hvarze, więc Twoja szczegółowa relacja na pewno nam pomoże :D


Nie ma co się zastanawiać i myśleć.
Do wozu i w drogę ! :papa:
jackuc
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1272
Dołączył(a): 17.06.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) jackuc » 01.07.2013 15:58

Niedziela 16.06.2013

Wstaję przed 6. Jest rześko. Ale te poranki są piękne… cisza (ptaki pięknie śpiewają, więc to względna cisza, cykad nie słychać), spokój. Plus albo minus ale na plażyczce przed domem rano nie ma słońca i to dosyć długo. Będzie wychodzić zza gór od wschodu dopiero po 8 rano oświetlając wybrzeże w Ivanie.

Obrazek

Przy kawce naprawiam uszkodzoną podczas transportu wędkę (wziąłem kilka podstawowych narzędzi i opasek plastikowych, wszystko się potem przydaje…).

O 7:30 budzę moje Szczęścię aromatyczną kawą. Co za wspaniałe chwile, bez porannego biegania i zamętu. Siedzimy i delektujemy się otoczeniem, chwilą…
…niestety wspaniały nastrój szybko się kończy bo zaczyna płakać dzieciak innej polskiej rodziny z naszego domu. Płacze i płacze (następnego dnia to samo), po południu też płacze….(na szczęście Rodacy wyjeżdżają następnego dnia… i spokój powraca…).

Dzisiaj po podróży w planach pełny relaks i rekonenesans najbliższej okolicy tj sklepik (chleb dla żony i Karlovacko dla mnie :D :D :D) itp.
Zatem po kawce idziemy do mini sklepiku. Są podstawowe artykuły a asortyment się powiększa w następnych dniach.
Acha keine karte tylko cash

Obrazek

Obrazek

Jest też mini agencja turystyczna i chyba wymieniają waluty. Pomagają znaleźć kwatery.

Namiary:
adres e-mail widoczny tylko dla zalogowanych na cro.pl
http://www.jadran.ihvar.cz
mob. 00385915224570

Obrazek

Oglądamy plaże – jest ich cztery + plaża dla psów (skałki) oraz FKK - jak mówiły dzieci na plaży tam gdzie są „goli ludzie” :D oraz wędrujemy promenadą.

„Centrum” Ivan Dolac
Obrazek

Obrazek

Scedro i Korcula w tle
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Daleko w tle półwysep Peljesac

Obrazek

Obrazek

oraz Vis

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Miejsce dla „Goli Ludzie”

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Po południu płacę resztę należności gospodarzowi i dostaję butelkę oliwy z jego gaju (cena 1l – 12 EUR) + butelkę czerwonego wina.

Dziecko znowu płacze a my idziemy na plażę…na tarasie 26 stopni i jest przyjemnie, bez parówy.

Obrazek

Pływam i pływam, woda rześka, 22 stopnie ale co tam, że mi już się zimno robi. W porównaniu do Breli może ciut gorzej pod wodą, ale i tak jest znakomicie.

Po powrocie zahaczam o wspomniany „sklepik” przy wejściu do domu. Wszystko po 1 EUR / kg…

Obrazek

Potem w końcu Gwóźdź Programu – Mr Ponton !

Obrazek

Następuje wodowanie, pływanie a potem parkowanie (karabińczyk wziąłem oczywiście do zaczepienia mojego okrętu do bojki…)

Obrazek

No ale trzeba jakoś wrócić na brzeg, chlup i już wracam…

Obrazek

Późnym popołudniem wybieramy się na pieszą wycieczkę do Bojanic Bad. Wg navi to 25 minut piechotką. Najpierw pod górkę w Ivanie do drogi a potem ostro w dół do Bojanica.

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Przyznam, że to urocza dziura :D większa (dziura nie wioska…) niż Ivan, niestety sklepu niet….

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

OSP Ivan Dolac

Obrazek

Wracając zachodzimy na lody w Ivanie, przy głównej plaży w zacienionym barku (super straciatella i czekolada, olbrzymie gałki, cena 7 KUN) i siedzimy patrząc na morze.

Trochę mnie to zaskakuje ale pomimo, że to najdłuższe dni w roku to ciemnawo robi się już ok. 20:30, może dlatego, że słońce się chowa za góry ?
Trochę mnie zaczyna piec skóra na plecach, pomimo smarowanka filtrem 20. Tak to jest jak się wstaje od biurka i idzie na słońce…. Chyba pójdę na FKK opalić białe wiadome fragmenty ciała, świecące w nocy jak latarnia :D

CDN.
Niedzwiad
zbanowany
Posty: 1419
Dołączył(a): 07.04.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Niedzwiad » 01.07.2013 16:43

hehhehe... i jest ponton :D wypas. Czekam na foty z rybek :D
cooleczka
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 410
Dołączył(a): 17.08.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) cooleczka » 01.07.2013 16:58

Jacku,
czy to jedyny sklep w Ivanie? Ceny przyzwoite? I nie pytam o pieczywo bynajmniej ;)
pozdrawiam,
CROnikiCROpka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2171
Dołączył(a): 04.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) CROnikiCROpka » 01.07.2013 17:06

Z przyjemnością się czyta Twoją historię :)
lillylive
Croentuzjasta
Posty: 171
Dołączył(a): 13.03.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) lillylive » 01.07.2013 18:58

Chętnie powspominam,tym bardziej że jeszcze kilka dni temu plażowałam w Ivan Dolac:-)
bidek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 120
Dołączył(a): 22.11.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) bidek » 01.07.2013 19:02

jackuc napisał(a):Niedziela 16.06.2013

Wstaję przed 6. Jest rześko. Ale te poranki są piękne… cisza (ptaki pięknie śpiewają, więc to względna cisza, cykad nie słychać), spokój. Plus albo minus ale na plażyczce przed domem rano nie ma słońca i to dosyć długo. Będzie wychodzić zza gór od wschodu dopiero po 8 rano oświetlając wybrzeże w Ivanie.


Przy kawce naprawiam uszkodzoną podczas transportu wędkę (wziąłem kilka podstawowych narzędzi i opasek plastikowych, wszystko się potem przydaje…).

O 7:30 budzę moje Szczęścię aromatyczną kawą. Co za wspaniałe chwile, bez porannego biegania i zamętu. Siedzimy i delektujemy się otoczeniem, chwilą…
…niestety wspaniały nastrój szybko się kończy bo zaczyna płakać dzieciak innej polskiej rodziny z naszego domu. Płacze i płacze (następnego dnia to samo), po południu też płacze….(na szczęście Rodacy wyjeżdżają następnego dnia… i spokój powraca…).



Ale czegoś mie tu brakuje !!!!

.....a jogging ??? :)


P.S. Super zdjęcia !
barti75
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 729
Dołączył(a): 15.04.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) barti75 » 01.07.2013 19:02

cooleczka napisał(a):Jacku,
czy to jedyny sklep w Ivanie? Ceny przyzwoite? I nie pytam o pieczywo bynajmniej ;)
pozdrawiam,


Skoro cooleczka zapytał, to może kolega ciut więcej o tym sklepie powie co tam w nim jest i jakie płatności only cash, czy karty też przyjmują :?:
PS Mr Ponton pierwyj sort zajefajne ma kolory :oczko_usmiech:
Ostatnio edytowano 01.07.2013 21:26 przez barti75, łącznie edytowano 1 raz
-Katka-
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1012
Dołączył(a): 26.11.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) -Katka- » 01.07.2013 19:19

Fajna relacja
Z chęcią poczytam i pooglądam :D
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Hvar, Ivan Dolac i My - czerwiec 2013 - strona 4
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone