Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

HVAR I tunel Pitve

Miejsce na najczęstsze pytania i rady dla osób początkujących i zapoznających sie z realiami wyjazdu do HR. Jeśli jedziesz pierwszy raz, nie wiesz co zabrać, jaką trasę wybrać ... to tutaj szukaj pomocy.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
rafalopat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 27.08.2006
spokojnie!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalopat » 22.05.2008 00:27

moim zdaniem drogi są ok
stan
Globtroter
Posty: 32
Dołączył(a): 15.03.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) stan » 22.05.2008 12:20

Wybieram się do Chorwacji i planuję parę dni spędzić na Hvarze. Czy ktoś był na Hvarze w połowie czerwca i może podzielić się swoimi spostrzeżeniami [czy jest dużo turystów, jak z kwaterami i w ogóle]?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 22.05.2008 13:03

W czerwcu spokojnie można w ciemno; nie ma jeszcze takiego tłoku.
Pozdrawiam
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006
Re: spokojnie!!!

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 22.05.2008 20:57

rafalopat napisał(a):moim zdaniem drogi są ok

Moim trochę mniej niż ok. Trzeba wzmożyć swoją czujność, ale ogólnie do przejazdu...
ines
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2304
Dołączył(a): 20.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) ines » 24.05.2008 18:53

Mam pytanko, chcemy jechać na początku września na Hvar..
Promem ze Splitu, może w drodze powrotnej już do Drvenika (bo kilka dni chcemy pobyć na Riwierze)
Zawsze jeździmy w ciemno, tym razem tez chcemy..nie będzie problemu na wyspie ze znalezieniem noclegu w tym czasie?
Jeszcze nie zdecydowałam sie w którym miasteczku osiądziemy :)
W tej kwestii sie zastanawiam..
Najlepiej, żeby było nieduże z klimatem i z ładna plażą(jeśli na Hvarze takie są, bo wszyscy piszą o przewadze skałek)...
Myślałam o Ivan Dolac lub Zavali..bo chyba Stari Grad czy Hvar będą za duże;/?
Może jest jakieś inne do polecenia miejsce do zakotwiczenia się na wyspie;)?
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 24.05.2008 19:14

Jak najbardziej na początku września można śmiało w ciemno... Z końcem sierpnia wszystkich wywiewa (dzieciaki muszą do szkoły, Włochom kończą się urlpy itp).
Co do plaż, tak jak juz kiedyś pisałam, nie zalecam kąpieli w pobliżu żadnego z miasteczek. Zatem musisz sobie odpowiedzieć, co jest dla Ciebie najważniejsze i jak zamierzasz spędzić czas na wyspie. Jeśli priorytetem jest dla Ciebie plaża i plażowanie - to rzeczywiście trzeba by rozważyć Zavalę, Ivan Dolac czy Sveta Nedjelję, ale wtedy na romantyczne spacery i kafejki nie ma szans. Jeśli jednak ważne, by być zakwaterowanym w klimatycznym miasteczku, gdzie tylko krok do starówki, klimatycznych kafejek i restauracji - to trzeba rozważyć miasteczka czyli Hvar, St.Grad, Jelsę czy Vrboską i wtedy na plażę dojechać (bo te, które w miasteczkach rzecz jasna nie są takie, jak poza nim; nie znaczy to, że są brudne, ale ja bym się nie kąpała, choć wielu to robi).
Które miasteczko wybrać? Cóż, ja najmniej lubię Jelsę...Ale to rzecz gustu oczywiscie.
We wrześniu to nawet w Hvarze będzie przyjemnie i nie tak makabrycznie drogo...
Jeśli jedziesz w ciemno, najlepiej będzie obejrzeć sobie wszystkie i wtedy zdecydować.

P.S.Ivan Dolac i Zavala to nie miasteczka. To osiedla całkiem nowych domów (bardzo gęsta zabudowa) wyrosłe tylko i wyłącznie jako odpowiedź na zapotrzebowanie turystyki ...

A co do skałek do jestem ich zwolenniczką i zachęcam, by zpróbować.. Taka skalna półeczka jest o wiele wygodniejsza niż šljunak.
Pozdrawiam
Ostatnio edytowano 24.05.2008 19:16 przez Katarzyna Głydziak Bojić, łącznie edytowano 1 raz
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 24.05.2008 19:15

ines napisał(a):
Myślałam o Ivan Dolac lub Zavali


Gdybyś wybrała Zavalę to możesz spróbować tutaj:

Obrazek

A trochę więcej o tym miejscu i kilka fotek znajdziesz

tutaj

I myślę,że we wrześniu tłumów już tam nie będzie :D :D
:papa:
monia79
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 17
Dołączył(a): 13.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) monia79 » 24.05.2008 21:37

A ja Ines dzięki Twoim opowiadaniom o Tucepi wybieram się we wrześniu właśnie tam. Bardzo zachwalałaś uroki tego miasteczka i myślę że na pewno nie pożałuję wyboru. Poza tym zaraziłam też koleżankę i również tam będzie stacjonować.
A wracając do wątku wiodącego tunel Pitve i Hvar (ten lawendowy zapach... :) ) oczywiście też muszę na żywo zobaczyć.
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 24.05.2008 22:09

W przeciwieństwie do Kasi lubię Jelsę, nie znoszę natomiast Sucuraju. Totalna nuda... :wink: :cry: :wink:
W tym roku jadę na Hvar kolejny raz. Świetny jest Stari Grad, Vrboska i sam Hvar. Wolę jednak mieszkać w pobliżu fajnej plaży, natomiast od czasu do czasu robić wypady do pobliskich portów. Jednak ogólnie bardzo Ci Hvar polecam :lol: :lol: :lol:
http://hrvatska.republika.pl/wyspahv.htm
http://www.ihvar.cz/mista/mista_z.html
krakuscity
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 7912
Dołączył(a): 11.08.2003

Nieprzeczytany postnapisał(a) krakuscity » 24.05.2008 23:38

A w których polecanych przez Was małych miejscowościach teren jest w miarę płaski, tak aby nie musiało się bardzo wspinać z plaży do domu.
:D
wojan
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5547
Dołączył(a): 17.06.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) wojan » 25.05.2008 00:14

krakuscity napisał(a):A w których polecanych przez Was małych miejscowościach teren jest w miarę płaski, tak aby nie musiało się bardzo wspinać z plaży do domu.
:D


Janusz - odpowiedź jest prosta - po południowej stronie tunelu Pitve wszędzie jest stromo :D :D
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 25.05.2008 00:49

krakuscity napisał(a):A w których polecanych przez Was małych miejscowościach teren jest w miarę płaski, tak aby nie musiało się bardzo wspinać z plaży do domu.
:D


W okolicach Vrboskiej - rt Soline (w pobliżu kompleksu hotelowego), lub też wzdłuż starej drogi nad brzegiem morza Vrboska - Jelsa, wysepka w pobliżu Vrboskiej - Zečevo (nudystyczne plaże), w okolicach St.Gradu - Punta baba, Hvar- plaże Paklenih otoka i okolice hotelu Amfora, wysepka Ščedro (od południowego wybrzeża); w Zavali i Ivan Dolcu, jeśli apartamentowiec stoi "w pierwszym rzędzie" domów (tu generalnie rzeczywiscie teren dość stromy), niewielka osada w uvali Velika Stiniva (w okolicach Zastražišća).
P.S. W moim rankingu rzeczywiscie Sućuraj pominęłam (zupełnie o nim zapomniałam :? ale to też najlepszy dowód na to, że nie ma o czym wspominać...). A dlaczego nie lubię Jelsy? Po pierwsze dlatego, że ma stosunkowo niewielką część "jezgry" (czyli starówki) zachowaną; w jej krajobrazie przeważają niestety nowe domy; po drugie Jelsa ma dosć niekorzyste położenie względem morza: dość płytka, nieosłonięta zatoka i całe miasteczko otwarte są na morze w kierunku południowo - wschodnim (latem - kierunek chłodnego wiatru o nazwie Maestral, zimą - bury) - co czyni miasteczko wyjątkowo wietrznym (temperatura w lecie może być nawet 5 -7 st. C niższa niż na przykład w St.Gradzie, czy w Hvarze; o przywiewanych z morza śmieciach nie wspomnę...). Choć to właśnie w Jelsie znajduje się jeden z moim zdaniem najciekawszych obiektów sakralnych na wyspie - kościół św. Jana (sv. Ivan)...
Pozdrawiam
rafalopat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 27.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalopat » 25.05.2008 08:31

polecam skałki przy Vrbosce :)
Obrazek
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 25.05.2008 10:39

A to właśnie północna czyli nudystczna strona półwyspu Soline (rt Soline), z widokiem na Zečevo...
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 25.05.2008 15:42

krakuscity napisał(a):A w których polecanych przez Was małych miejscowościach teren jest w miarę płaski, tak aby nie musiało się bardzo wspinać z plaży do domu.
:D

Dodam jeszcze zatokę Zaraće, Siniva, Jagodna, Sveta Nedjelja, Bojanic Bad. No oczywiście wspomniany już Ivan Dolac i Zavala.
Jednak w zasadzie faktycznie po południowej stronie tunelu Pitve trzeba się troszeczkę wspiąć; w zależności gdzie mieści się Twój apartament, czyli 50, 100 czy 150 m. :papa:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Chorwackie ABC


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
HVAR I tunel Pitve - strona 6
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone