Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar&Dubrovnik jesienną porą

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 21.11.2017 09:13

kulka53 napisał(a):
ruzica napisał(a):Prowadzą na niego 3 drogi

No to jednak jest ich więcej :) , bo myśmy wjeżdżali jedną, zjeżdżali drugą a żadna nie była tą przez Ciebie wymienioną :cool:
Jedna prowadzi ze "starej drogi" do Hvaru, odbija od niej jakieś 2 km za Selcą. Druga odchodzi z nowej drogi tuż przed/za tunelem (od strony Hvaru. Obie są długie, więc raczej na piesze wycieczki się mniej nadają :) .


Miałam na myśli raczej 3 piesze drogi(szlaki jakby) :wink: A o tych Waszych mówił nam nasz gospodarz(teraz sobie to dopiero przypomniałam, bo wtedy chyba nie do końca zrozumiałam, o co mu chodzi), ale niezbyt się nimi interesowałam, bo nie mieliśmy zamiaru jechać tam samochodem :roll:
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 21.11.2017 09:15

ruzica napisał(a):09.10.2017 Sv. Nikola cz. I

Spotykamy cykady- chyba są na randce :wink:
cro197.jpg



Muszę Cię wyprowadzić z błędu , bo to nie są cykady :)

Cykada wygląda tak:
cykada-dzwiek-cykanie.jpg


Cykady najczęściej siedzą na pniach drzew i dlatego bardzo trudno je dostrzec .

Widoki podczas wyprawy mieliście wspaniałe i wcale nie wyglądają na jesienne :papa:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 21.11.2017 09:22

travel napisał(a):Muszę Cię wyprowadzić z błędu , bo to nie są cykady :)

Cykada wygląda tak:


To co to jest :?: Ja nie widzę zbyt wielkiej różnicy. To na pewno hvarska zmutowana cykada :mrgreen:

travel napisał(a):

Widoki podczas wyprawy mieliście wspaniałe i wcale nie wyglądają na jesienne :papa:


Nie było w ogóle zbytnio jesniennie :)
travel
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2503
Dołączył(a): 20.11.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) travel » 21.11.2017 09:45

ruzica napisał(a):
travel napisał(a):Muszę Cię wyprowadzić z błędu , bo to nie są cykady :)

Cykada wygląda tak:


To co to jest :?: Ja nie widzę zbyt wielkiej różnicy. To na pewno hvarska zmutowana cykada :mrgreen:

travel napisał(a):


Cykada przypomina wielką muchę a nie pasikonika :)
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 21.11.2017 10:47

Cykady zdecydowanie wolę słuchać niż oglądać 8)
Fajnie przypominać sobie miejsca, w których się było, nam na Glavicy bardzo się podobało mimo upału w ten dzień :)
Cieszę się, że za rok znowu tam bede przeraża mnie tylko to co piszecie o cenach w konobach :cry: Aż tak jest źle ? My w tym roku na Brač najwiekszy rachunek zapłaciliśmy 270 kun już z napiwkiem ( cepavici + kalmarki + pizza + litr wody + piwo ) ilość oczywiście taka, że na naszą 4 nie mogliśmy dać radę zjeść 8O Wiadomo rybki dużo droższe ale ja nie lubię akurat ;)
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 21.11.2017 19:47

travel napisał(a):Cykada przypomina wielką muchę a nie pasikonika :)


A ja zawsze myślałam, że cykada to jakaś odmiana pasikonika :oops: Obrazek

wiolek_lp napisał(a):nam na Glavicy bardzo się podobało mimo upału w ten dzień :)


Trochę żałuję, że nie poszliśmy tam na wschód słońca. Tylko ja trochę za leniwa jestem na takie akcje.

wiolek_lp napisał(a):przeraża mnie tylko to co piszecie o cenach w konobach :cry: Aż tak jest źle ? My w tym roku na Brač najwiekszy rachunek zapłaciliśmy 270 kun już z napiwkiem ( cepavici + kalmarki + pizza + litr wody + piwo ) ilość oczywiście taka, że na naszą 4 nie mogliśmy dać radę zjeść 8O Wiadomo rybki dużo droższe ale ja nie lubię akurat ;)


W Starim Gradzie był dramat- lignje jakieś 90-100 kun(lub nawet więcej), ćevapi 75-85 kun(chociaż ja raz wyrwałam za 60, ale smakowały jak takie ze stacji benzynowej :roll: ), mjesna plata(czy jak to się tam nazywa) dla dwóch osób 250. Ciut lepiej było w Jelsie i Vrboskiej, w Hvarze na Hvarze nawet nie patrzyłam na ceny, ale raz byliśmy na plaży w Milnej, czyli bliziutko Hvaru i też było drogo, no i zaczepiały nas kelnerki po niemiecku(było bardzo dużo Niemców) Te Twoje 270 za 4 osoby to całkiem spoko jeszcze :roll:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 21.11.2017 20:45

09.10.2017 Sv. Nikola cz. II

No dobrze, to zaraz będą te obiecane prezenty :wink:

Niezależnie od tego w jaki sposób dotarliśmy w okolice podszczytowe, ostatnie metry trzeba pokonać pieszo, po stromych kamyczkach. A gdy już je pokonamy:

cro199.jpg


Urwisko na stronę południową robi wrażenie. Nasz dialog, kiedy znaleźliśmy się w tym miejscu wyglądał mniej więcej tak:

S.: Chodź tam koło kapliczki, stamtąd będą najlepsze widoki :!:

Ja: Eee, może ja jednak zostanę pod krzyżem i tu sobie posiedzę?

Myślałam, że ten krótki odcinek krzyż-kapliczka, trzeba będzie pokonać granią, dlatego trochę mi się nie uśmiechało. Okazało się,że ścieżka jest poprowadzona troszkę poniżej grzbietu, w terenie całkowicie bezpiecznym. Tak to mogę iść :!:

W dole Sv. Nedelja:

cro200.jpg


Widok na północ:

cro201.jpg


Radość zdobywcy :D :

cro202.jpg


Hvarskie straszliwe drogi i Vis w oddali:

cro203.jpg


Krzyż z innej perspektywy:

cro204.jpg


Šćedro, a dalej Pelješac(do niedawna myślałam, że Peljesač :oops: )& Korčula

cro205.jpg


To po lewej, a po prawej:

cro206.jpg


Moje ulubione zdjęcie tegoroczne:

cro207.jpg


Na plażę dziś nie poszliśmy, ale opalać się można :hut: :

cro208.jpg


Na szczycie spędziliśmy sporo czasu- byliśmy tam sami :D Widoczność od wczoraj jednak troszkę się pogorszyła i Włochy ledwo dopatrzyliśmy przez lornetkę :roll: Ale i tak było pięknie :)

Zejście poszło w miarę szybko, tylko trochę się ślizgaliśmy na małych kamyczkach. Po drodze napotkaliśmy taką hacjendę:

cro209.jpg


Wyglądało, że jest wolna. Ktoś chętny :?:

Ostatni odcinek przed Starim Gradem przeszliśmy asfaltem, bo jednak krócej niż polnymi ścieżkami. Cała wycieczka zajęła około 6 godzin.
W apartmanie zasłużony odpoczynek na tarasie, a wieczór spędziliśmy na rytualnym spacerze po mieście w przyodziewku zimowym :roll: ( w dzień 25 stopni, a te wieczory jednak nadal lodowate :evil: ), tym razem bez aparatu, zatem to tyle z tego dnia.

A jutro wreszcie będzie konkretne plażowanko Obrazek :papa:
piekara114
Opiekun działu
Avatar użytkownika
Posty: 15663
Dołączył(a): 30.06.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) piekara114 » 21.11.2017 21:03

Na Nikolę się nie wybraliśmy, jakoś czasu zabrakło....

ruzica napisał(a):Zejście poszło w miarę szybko, tylko trochę się ślizgaliśmy na małych kamyczkach. Po drodze napotkaliśmy taką hacjendę:

Wyglądało, że jest wolna. Ktoś chętny :?:
Ja odpuszczam, za daleko po kugle :mrgreen:
dangol
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12745
Dołączył(a): 29.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) dangol » 21.11.2017 22:28

ruzica napisał(a):
Co to za roślinka :?:

cro192.jpg


Coś podobnego widzieliśmy na Lokrum i nawet jacyś Chorwaci to jedli 8O , tylko mieli miny nieciekawe :roll:


To chruścina jagodna, zwana też drzewem truskawkowym albo poziomkowym.

Widoki ze szczytu super 8) , cały wypad oczywiście też!
Lubię jesienne :wink: wyprawy przedłużające lato :D
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 21.11.2017 23:36

Sv. Nikola jak zwykle widokowo niesamowita ;) Ciekawe czy w przyszłym roku uda nam się zrobić 2 podejście ( już na nogach ) ale to chyba ze Sv. Njedjeli- podejście do Groty bardzo mi się podobało :hearts:
Bardoz mnie ciekawi jakie to miejsce wybraliście na konkretne plażowanie :oczko_usmiech:
tyniolek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 850
Dołączył(a): 30.12.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) tyniolek » 22.11.2017 00:09

Widoki obłędne, żałuję, że nie dotarłam tam w zeszłym roku :(
maslinka
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 14799
Dołączył(a): 02.08.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) maslinka » 22.11.2017 00:15

Fajnie, że wdrapaliście się na szczyt o własnych siłach. Jest satysfakcja! I piękne widoki oczywiście :D

My skorzystaliśmy z szutrowej drogi (prowadzącej od tunelu Selca-Dubovica) i wjechaliśmy, bo w Cro raczej po górach nie chadzamy ;) Za duży upał 8)

Choć w tym roku były ambitne plany zdobycia Sv. Iliji..., ale ostatecznie nie trafiliśmy na Pelješac.
Kapitańska Baba
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 12175
Dołączył(a): 16.12.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Kapitańska Baba » 22.11.2017 09:01

Pięknie widać tam z góry, nawet na Scedro naszą zatoczkę dojrzałam :wink: Takie prezenty mi się podobają :hearts:
ruzica
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1808
Dołączył(a): 27.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) ruzica » 22.11.2017 22:44

piekara114 napisał(a):Na Nikolę się nie wybraliśmy, jakoś czasu zabrakło....

ruzica napisał(a):Zejście poszło w miarę szybko, tylko trochę się ślizgaliśmy na małych kamyczkach. Po drodze napotkaliśmy taką hacjendę:

Wyglądało, że jest wolna. Ktoś chętny :?:
Ja odpuszczam, za daleko po kugle :mrgreen:


Jak to czasu zabrakło :?: Przez 2 tygodnie 8O Czy krócej byliście :?:

Stamtąd to daleko po wszystko, a nie tylko po kugle :roll:

dangol napisał(a):
ruzica napisał(a):
Co to za roślinka :?:

cro192.jpg


Coś podobnego widzieliśmy na Lokrum i nawet jacyś Chorwaci to jedli 8O , tylko mieli miny nieciekawe :roll:


To chruścina jagodna, zwana też drzewem truskawkowym albo poziomkowym.

Widoki ze szczytu super 8) , cały wypad oczywiście też!
Lubię jesienne :wink: wyprawy przedłużające lato :D


Dziękuję Danusiu za link. Widzę, że trzeba było tego jednak nazbierać :)

wiolek_lp napisał(a):Sv. Nikola jak zwykle widokowo niesamowita ;) Ciekawe czy w przyszłym roku uda nam się zrobić 2 podejście ( już na nogach ) ale to chyba ze Sv. Njedjeli- podejście do Groty bardzo mi się podobało :hearts:
Bardoz mnie ciekawi jakie to miejsce wybraliście na konkretne plażowanie :oczko_usmiech:


Jeśli wrócimy kiedyś na Hvar, czego nie wykluczam(chociaż raczej nie spędzamy wakacji 2 razy w tym samym miejscu) to może się wybierzemy od Sv. Nedelji-bardzo mnie tamta strona ciekawi. A miejsce na plażowanie możesz zgadywać :smo:

tyniolek napisał(a):Widoki obłędne, żałuję, że nie dotarłam tam w zeszłym roku :(


Dotrzesz kiedy indziej :smo:

maslinka napisał(a):Fajnie, że wdrapaliście się na szczyt o własnych siłach. Jest satysfakcja! I piękne widoki oczywiście :D

My skorzystaliśmy z szutrowej drogi (prowadzącej od tunelu Selca-Dubovica) i wjechaliśmy, bo w Cro raczej po górach nie chadzamy ;) Za duży upał 8)

Choć w tym roku były ambitne plany zdobycia Sv. Iliji..., ale ostatecznie nie trafiliśmy na Pelješac.


My zawsze wybieramy takie terminy kiedy jeszcze nie ma, lub już nie ma upałów - wtedy chodzenie po chorwackich górkach jest bardzo przyjemne. Ilija też w planach :)

beatabm napisał(a):Pięknie widać tam z góry, nawet na Scedro naszą zatoczkę dojrzałam :wink: Takie prezenty mi się podobają :hearts:


Ciekawe która to zatoczka :roll:
wiolek_lp
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1712
Dołączył(a): 20.02.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) wiolek_lp » 22.11.2017 22:56

ruzica napisał(a):
Jeśli wrócimy kiedyś na Hvar, czego nie wykluczam(chociaż raczej nie spędzamy wakacji 2 razy w tym samym miejscu) to może się wybierzemy od Sv. Nedelji-bardzo mnie tamta strona ciekawi. A miejsce na plażowanie możesz zgadywać :smo:


Mi bardzo podobała się ścieżka ze Sv. Njedjeli do groty, widoki piękne mimo, że zboczyliśmy na początku ze szkalu :mrgreen:

Co do plażowania może Pokrivenik ? Od jego zdjęć zaczeły się moje marzenia o Hvarze :hearts: Niestety jak 2 razy tam byliśmy woda była "zimna" ale widoki niesamowite i nawet mało ludzi było :oczko_usmiech:
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Hvar&Dubrovnik jesienną porą - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone