Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar - co ciekawego do zobaczenia?

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
endrju22
Plażowicz
Posty: 9
Dołączył(a): 28.08.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) endrju22 » 28.08.2007 19:21

Jaka jest cena promu Drwenik- Sucuraj?
fokstrot
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 492
Dołączył(a): 21.06.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) fokstrot » 28.08.2007 19:49

w Zaostrogu, juz za wszelkimi campami tez stal opuszczony, swego czasu piekny hotel. wlasna przystan jachtowa, nieopodal basen. kiedys musialo sie to pieknie prezentowac. niestety nie mam zdjec tego obiektu
Peper1
Podróżnik
Avatar użytkownika
Posty: 25
Dołączył(a): 11.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) Peper1 » 28.08.2007 20:17

Drwenik - Sucuraj cena za auto osobowe 86 Kuna , za osobę dorosłą 12 Kuna.
rafalopat
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 131
Dołączył(a): 27.08.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) rafalopat » 28.08.2007 20:19

endrju22 napisał(a):Jaka jest cena promu Drwenik- Sucuraj?

110 kun samochod + 2 osoby.
Wlasnie nadajemy z Hvaru hihihi ale juz za 2 dni powrot.
Rafal i Ania
VValdek
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 148
Dołączył(a): 24.05.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) VValdek » 01.09.2007 13:21

Grzegorz Ćwik napisał(a):I tu moje pytanie, co możemy zobaczyć ciekawego przez jeden dzień, ładne krajobrazy, miasteczka, i oczywiście kąpiel w jakimś fajnym miejscu?


Polecam grotę (spila) w górach nad Sv. Nedjelja i twierdzę ( fortica spaniola ) nad miastem Hvar.
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 28.10.2007 17:09

Pozdrawiam i dziękuję za cenne wskazówki, tak byłem na Hvarze, gdyby nie marna pogoda, to wycieczkę można byłoby ocenić na 5.

We wrześniu pogoda momentami zupełnie nie rozpieszczała nas na riwierze. Jednego z takich dni, których nie ma co spędzać na plaży udaliśmy sie dość rano z Breli do Drvenika. Pogoda początkowo chmurzasta, ubrani w bluzy, a nawet w kurtki. Oczywiście spóźniliśmy się na prom 7.30 i tak pozostalo sennie wypć kawkę w barze i czekac na następny prom. W trakcie przeprawy poznałem krajana pana Eligiusza Przechodzkiego i jego sympatyczną żonę, jeszcze raz pozdrawiam!
Droga przez pustkowia do Jelsy, liczne serpentynki, ale raczej opisy prezesadzone na forum, pokonaliśmy z marszu i pozostawiwszy cara na parkingu ruszyliśmy na zwiedzanie miasteczka. Było to zaraz po przejściu deszczu, dlatego wszędzie mokro, dobrze że trochę się ociepliło.

Obrazek

Jelsa, miasteczko jak i pozostałe w tej części Hvaru, typowy budolec z tutejszego piaskowca, ceglaste dachy, porcik, do kościółka pod górę, sporo knajpek, ale jeszcze wszystko senne, pustawe, wszak to dopiero przedpołudnie.
Jedziemu do Vrboski, muszimy pokazać ja dzieciom, bo sami z żoną byliśmy już tutaj uprzednio w trakcie tzw. fish picnic.
Miasteczko ładne, o nim i o kościele św. Marii opowiedziałem już w poście Pomysł na obiadek w Cro, wiec tylko fotka kościołu-twierdzy.


Obrazek


Bardzo podobają nam się schodki, uliczki z pieca na łek, zaułki, no słowem cały urok Hvaru. Jedno z takich miejsc w Vrbosce.

Obrazek

Potem ruszyliśmy dalej.
Pozdrawiam. Grzegorz. :wink: :lol:
axmann
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 115
Dołączył(a): 19.04.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) axmann » 19.01.2008 14:06

witam

polecam zdecydowanie Jelsę - szczególnie desery lodowe w porcie
odcinek Jelsa-Sucuraj nie przypadł mi do gustu ze względu na ścinających zakręty niemców i włochów - widziałem na drodze nie jedno oderwane lusterko - mi się udało :)

pozdrawiam
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 10.03.2008 13:58

Dalej wyspa Hvar.
Najbardziej lubię zaszwędać się w wąziutkich uliczkach, tak gdzieś na kraj miasteczka, gdzie już tylko krok na pola, gdzie cisza i spokój i głowa nie boli od wrzeszczących turystów.

Obrazek

Jedziemy do samej stolicy, miasto Hvar - schludne, geometrycznie fajnie poukładane, tu góra, tam miejsce widokowe, tu przepiekny widok na liczne wysepki okalające wejście do portu. Miasto pełne zabytków - potrafi urzec każdego turystę. Hvar okalają biegnące ku górze mury obronne wzniesionej przez Hiszpanów w XVI wieku twierdzy Spanjola. W jego centrum znajduje się Arsenał z najstarszym w Europie teatrem. Spoglądamy z góry na pobliski port oraz zatokę.

Obrazek

Trochę ciemnawo, bo zbliżają się kolejne chmury deszczowe. Nad zatoką Kriza, góruje Klasztor Franciszkanów z XV wieku. Wzdłuż wybrzeża biegnie promenada wysadzana palmami. Liczne uprawy lawendy, lasy piniowe i bujna śródziemnomorska roślinność sprawiają, że wyspa wprost odurza swym zapachem. Zaczyna padać, szybko zbiegamy z fortecznej góry, tak aby schronić się w uliczkach starego miasta. Niestety obiad z powodu ulewy zostaje odroczony na później, i aby nie tracic czasu, w potokach deszczu uciekamy do Stari Gradu.

Stari Grad, kolejne sympatyczne miasto rozłożone nad sennym portem dla żaglówek i jachtów. Przestało padać, to już dobre.

Obrazek

Powłóczyliśmy się po promenadzie wzdłuż porciku, w końcu obiadek, ale we wnętrzu tawerny, kolejny raz przekonałem sie, że we wrześniu w Cro bywa całkiem chłodno. Ale za to nie przepuściłem owocom morza. Rizotto okazało się całkiem niezłe, dobrze dosmakowane.

Obrazek

I stąd już tylko chwila do promu, i żegnaj Hvarze. Może kiedyś w cieplejszej atmosferze zrobimy kolejną twoją odsłonę, ciągle myślę o opiewanej przez Cro-fanów części zatunelowej. Mam taką nadzieję, a czy warto???

Pozdrawiam. Grzegorz. :wink: :lol:
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 10.03.2008 17:34

Myślę, że warto, może jednak faktycznie w nieco ciplejszej i bardziej słonecznej atmosferze. Tunel Pitve to horror, ale tylko pierwszy raz. Kolejnym można się już przyzwyczaić. :lol: :lol: :lol:
Na mnie jednak zrobił niesamowite wrażenie. 8O Coś w rodzaju długiej 1,5 km jaskini, umiejscowionej chyba na końcu świata. :?: Po drugiej stronie znajdują się również kameralne plaże, jednak chyba bardziej ustronne i dzikie. Ogólnie stosunkowo mało turystów, a nam właśnie o to chodziło. Obiadek można z powodzeniem skonsumować w Ivan Dolac, lub w Zavali. :D
Do drogi można się również przyzwyczaić, tylko pierwszy raz robi wrażenie. Chociaż chwilami adrenalina rzeczywiście może podskoczyć. 8O Jak to w życiu bywa, zawsze jest coś za coś; skoro chce się podziwiać piękne widoki, to trzeba wykazać trochę wysiłku i wjechać wyżej. Tuż za tunelem Pitve, jadąc od strony Sucuraju jest serpentynka o kilku zakrętach - samochód robi zwrot o co najmniej 180 stopni. 8O 8O 8O Turyści są jednak z reguły rozważni, gorzej z miejscowymi. Aby dostać się na południowe wybrzeże wyspy, niestety trzeba Pitve przejechać i pokonać w zasadzie trudniejszy odcinek drogi. Są tam takie miejscowości jak Zavala, Ivan Dolac, Bojanic Bad, Sv Nedelja, Jahodna które mają niepowtarzalny urok i klimat. Często wieczorami chodziliśmy pieszo z Bojanic Bad do Ivan Dolac, tylko dlatego, żeby podziwiać przepiękne widoki i krajobrazy - ok. 2 km, oczywiście mój mąż jeszcze dodatkowo dla Karlovacka. Droga ciągnie się wzdłuż wybrzeża i jest stosunkowo wysoko położona, ale widoki często zapierają dech w piersiach. Właśnie idę tą drogą na moim avatarze. :papa:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 10.03.2008 18:09

Na Hvarze najpiękniejsze to, o czym nie pisze się w przewodnikach i co ukryte jest w jego głębi, poza miasteczkami... Jeśli przygna Cię Grzegorzu jeszcze raz na tę piękną wyspę, zapewniam Cię, że powinieś całkiem sporo czasu zarezerwować na jej północny brzeg (z relacji widać, że bardzo niewiele udało Ci się zobaczyć )..., a do pochwały południowego brzegu autorstwa Majeczki dodam jeszcze wysepkę Šćedro!!!!

Pozdrawiam :D
Grzegorz Ćwik
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1343
Dołączył(a): 12.11.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Grzegorz Ćwik » 15.05.2008 15:46

Niestety w tym roku, tj. 2008 nie będą w Chorwacji i już jest mi brak takich cudownych zaułków jak na wyspie Hvar. Czy nie mam racji????

Obrazek

Pozdrawiam, Grzegorz. :wink: :lol: :cry:
FUX
Weteran
Avatar użytkownika
Posty: 13020
Dołączył(a): 14.05.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) FUX » 15.05.2008 17:35

W czasie zeszłorocznej majówki niestety :evil: na Hvar nie dotarłem..... :cry:
W tym roku w czerwcu chyba raczej także nie.
Ale za rok..... 8)
majeczka
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3842
Dołączył(a): 04.09.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) majeczka » 15.05.2008 21:07

FUX napisał(a):W czasie zeszłorocznej majówki niestety :evil: na Hvar nie dotarłem..... :cry:
W tym roku w czerwcu chyba raczej także nie.
Ale za rok..... 8)

Czyli reasumując ogólnie to w zasadzie bardzo żałuj... :wink: :wink: :wink:
Bernadr C
Croentuzjasta
Posty: 145
Dołączył(a): 02.06.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bernadr C » 27.05.2008 21:45

Właśnie planuje w tym roku w końcu podróż na Hvar. Ostatnio dotarłem tylko do riwiery Makarskiej. Pytanie, tak bardziej od mojej żony, czy są i gdzie sa niezłe plaże na tej wyspie???
Jasne że nie ma to być piasek, ale tak żeby fajnie sie wykapac i wejście wzglednie bezpieczne, patrz dzieci????

:lol: :lol: :lol: :lol:
Katarzyna Głydziak Bojić
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5488
Dołączył(a): 11.07.2006

Nieprzeczytany postnapisał(a) Katarzyna Głydziak Bojić » 27.05.2008 22:20

Jest... Troszkę na południowym brzegu (miejscami Ivan Dolac, miejscami Zavala, miejscami Jagodna), troszkę w okolicach Vrboskiej (rt Soline i Maslinica), Milna, Zaraće, Stiniva, Stari Grad (w pobliżu hotelu Arkada i cypel Punta Baba)... Długo by tak można wymianiać...
Pozdrawiam
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne


  • Podobne tematy
    Ostatni post

cron
Hvar - co ciekawego do zobaczenia? - strona 3
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone