Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar-bez wody, prądu, propan-butan...jak żyć?! :P

W Chorwacji jest mnóstwo wartych zobaczenia miejsc. Zwiedzanie lub wypoczynek, albo i jedno, i drugie? Byłeś gdzieś lub chcesz się dowiedzieć czegoś od innych? To właśnie tutaj możesz to zrobić.
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 28.01.2012 23:00

Pomogę Monice , bo wiem czego szuka :wink:

1. Basina , Mudri Dolac , Rosohotnica



2. Gromin Dolac

http://www.villamarin-zavala.com/index_en.htm
Monika72
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monika72 » 30.01.2012 21:43

Dzięki, właśnie tego szukam. Ale...dopiero za ROK! Na wszystko już za późno. Nie ma nic. To wszystko przez znajomych ;) Terkotałam im od listopada, że trzeba szukać, a oni że oszalałam...No i teraz co smaczniejsze kąski wyżarte do cna :P Robinsonada zajęta od VI do IX, a jak znalałam "boskie" miejsce, do którego dopływa się tylko łódką, własny domek, własna mini wyspa, łódka w cenie, zero ludzi z zewnatrz, tylko gospodarz, to oczywiscie dla trzech osób...a nas szóstka...No nie porzucę przyjaciół, choć miałam taki niecny plan :D


Zostają mi wielorodzinne wille gdzieś na Hvarze...w sumie, to już obojętnie gdzie, byle w przystępnej cenie.Najwyżej "Maslinkowym" sposobem, potraktujemy to jak bazę wypadową do zwiedzania.

Na wyspie Mljet nie ma już NICZEGO na drugą połowę sierpnia :( Tzn, są...powyżej 1000 euro za tydzień, ale to dla nas za dużo...

W każdym razie dzięki za pomoc ;)
heca7
Cromaniak
Posty: 624
Dołączył(a): 03.01.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) heca7 » 30.01.2012 22:13

Nie poddawaj się :wink: Jeszcze poszukaj. Ja z dziećmi (3) i mężem jadę tutaj http://www.chorwacja-wczasy.com.pl/apar ... -hvar.aspx
To niedaleko miejsca gdzie chciałaś jechać. Właściciel ma nowy dom i twierdzi uparcie, że jest tam tv, prąd i internet :wink: Nawet podobno ogród jest ale nie widzę gdzie 8O Ważne, że blisko morza. Jeśli wybierzesz dom kamienny to klima może nie być potrzebna. Myśmy byli w Igrane , w kamiennym domu i spokojnie wystarczał wiatrak albo otworzenie okien na przestrzał.

Dostałam też odpowiedź z tego miejsca ale już po czasie: http://www.croatiaapartments.net/croati ... e_2013.htm
Większy dom tylko na plażę trzeba dojśc albo jeździć na inne.
Monika72
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monika72 » 30.01.2012 22:17

A wracając do Ribaricy i okolic Karlobagu, w ramach pomocy tym, którzy być moze chcą akurat tam...

Widoki niczego sobie, tylko NIE MA co robić...Kręcić się w kółko po Karlobagu, słono płacąc za miejsce parkingowe i racząc gumowatymi płodami morza (naprawdę wiem jak smakują dobre), to trochę mało...Ceny wysokie, z "atrakcji" spacer od portu w prawo, wąskim chodniczkiem tuż przy jezdni, mijając kilka knajpek, dwa markeciki i...koniec miasta, lub w lewo mijając kilka domów mieszkalnych, szkołę, sklep i...koniec miasta. W głębi kilka ładnych, wąskich uliczek, kościółek i koniec. Maksymalnie 40 minut z fotografowaniem ;)

Jedna z kilku uliczek:

Obrazek

Obrazek

Karlobag nocą:

Obrazek

Z braku laku łowiliśmy ryby, tu syn z iglicą, radość niezmierna ;)

Obrazek
Monika72
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monika72 » 30.01.2012 22:18

heca7 napisał(a):Nie poddawaj się :wink: Jeszcze poszukaj. Ja z dziećmi (3) i mężem jadę tutaj http://www.chorwacja-wczasy.com.pl/apar ... -hvar.aspx
To niedaleko miejsca gdzie chciałaś jechać. Właściciel ma nowy dom i twierdzi uparcie, że jest tam tv, prąd i internet :wink: Nawet podobno ogród jest ale nie widzę gdzie 8O Ważne, że blisko morza. Jeśli wybierzesz dom kamienny to klima może nie być potrzebna. Myśmy byli w Igrane , w kamiennym domu i spokojnie wystarczał wiatrak albo otworzenie okien na przestrzał.

Dostałam też odpowiedź z tego miejsca ale już po czasie: http://www.croatiaapartments.net/croati ... e_2013.htm
Większy dom tylko na plażę trzeba dojśc albo jeździć na inne.


O rany!!! To ja zamiast snuć nudne opowieści, już tam lęcę i zaglądam Dzięki ;)
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 30.01.2012 22:51

Jak Hvar nie wypali , to rzucamy sieci na Peljesac :wink:
np. ... http://www.potocine.com/
Monika72
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monika72 » 30.01.2012 22:57

Żeby zakończyć temat Karlobagu i okolic...jeszcze kilka fotek:
Obrazek

Panowie łowili, ja się snułam ;)
Obrazek

Obrazek

Koniec dnia...widok na Ribaricę

Obrazek

Krab obrośnięty glonami, ale szybki jak te łyse...;)

Obrazek

Młody dzielnie biczuje wodę
Obrazek

Mnie osobiście dobijają te betonowe podesty, ale dla wędkujących, są wygodne.

Podsumowując. Allegro zrobiło nas trochę w konia ;) Miejscówka (lokal) paskudna, widoki ładne, wypoczynek maksymalny, tzn, maksymalnie nie byłoby co robić...gdyby nie wypad do Splitu (cudo!!!), wypad na Pag ( też cudo, łyse w dodatku) i wypady po okolicznych miasteczkach.

Kolejny rok, czyli minione wakacje spędziliśmy właśnie na Pagu. Tym razem (nie nauczeni Allegrową porażką 8) , wykupiliśmy z przyjaciółmi Groupon...Ale...strzał był dość dobry. Bardzo tanio, piękny, wielki dom, z luksusowym apartamentem. Minusy-luuuuuudziiiiii na pęczki. Ale jako nie nowicjusze ;) wynaleźliśmy sv. Ducha. Owszem, jak wiadomo, plaża płatna. Ale mało ludzi...Poza tym Pag-bardzo zacna wyspa, zróżnicowana i godna polecenia ;)

A wisienką na torcie był rybak na trasie na ową plażę Sv. Ducha, który w prywatnym domu zrobił taką "dziką" knajpkę, prawie z zewnątrz nie widoczną i podawał tam BOSKIE!!!!! owoce morza. Jak żyję nie jadłam nic równie pysznego...Ceny umiarkowane, "wbijali" do niego miejscowi, trudno było sie dopchać, bo pan miał trzy stoliki na zewnątrz, które skrzętnie chował za dnia (pewnie w obawie przed ichniejszym Sanepidem i US, bo knajpa eweidentnie "na lewo" ;) ) i miejscowi podczas jedzenia mieli błogość na paszczach :P

Tu fota końcówki obżarstawa (porcje mega kobylaszcze!), zamazałam znajomych bo nie pytałam o zgodę na publikację, ale zdjecie moje ;)

Obrazek
Monika72
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monika72 » 30.01.2012 22:59

mkm napisał(a):Jak Hvar nie wypali , to rzucamy sieci na Peljesac :wink:
np. ... http://www.potocine.com/


Hvar musi wypalić :D Czuję, że gorzej będzie z wyspą Mljet. Ale...właśnie brałam pod uwagę Peljesac zamiast :D
mkm
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5455
Dołączył(a): 12.02.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mkm » 30.01.2012 23:03

Monika72
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monika72 » 30.01.2012 23:12

Gwoli ścisłości...Bo czytajacy może się dziwić, że niby szukam ustronnego miejsca, a nie podobało mi się w Ribaricy...Otóż, ta niby wioska tak naprawdę nie ma plaży, poza tymi półkami z betonu. Są same domy z dojściem do wody, ale domy z kategorii "doklejanki", tzn. dobudowywane pakamerki do domu głównego, jako kolejne "apartamenty", z jakimiś wyjątkowo skomplikowanymi dojściami, przez cudze tarasiki ;) Sa też wypasione wille, ale ceny porażają. Poza tym, jeśli sa już knajpy, to powinny być w miarę dobre, a nie były. No moze poza lodziarnią. To już wolałam zatłoczone centrum Pagu na Pagu ;) Przynajmniej było gdzie dobrze zjeść i zaoptarzeć sie na bazarku w figi i melony. W Karlobagu kupienie owoców, czy pomidorów graniczyło z cudem.Poza tym, nie ma gdzie połazić, ponapawać się pięknem. Główna droga dla samochodów li i wyłącznie, do spaceru nie zdatna, a żadnego skoku w bok nie ma, bo są góry ;) Dołem też się nie da, bo lata sie ludziom po głowie i tych plażowtch półkach...

Moim zdaniem, ta wieś tylko jako baza wypadowa. Tyle że i na Pag daleko i do Splitu potworna odległość, a bliżej same takie "Ribarice" czyli ani kąpiel, ani zwiedzanie.
Monika72
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monika72 » 30.01.2012 23:24

Pag-jak widać mozna pobyć na całkowitym bezludziu ;)

Obrazek

Tu plaża sv.Duch w sam raz dla mnie, bo nie umiem pływać :D Ale jest też i dla "normalnych" :P Ludzi jak widać...nie widać ;)
były dni tłoczne i prawie bezludne (koniec sierpnia)

Obrazek

A tu miła knajpka w centrum Pagu z dobrą jagnięciną


Obrazek
mireks
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1852
Dołączył(a): 18.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) mireks » 31.01.2012 17:36

Ładne fotki,Monika a w jakim miesiącu chcecie jechać.
wrocławianka
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrocławianka » 31.01.2012 17:49

Kwatery na Mljecie powinnaś znaleźć na tej stronie. Byłam w Saplunarze w apartamentach" Posta", warunki b.dobre, prywatne molo z leżakami i miejscem do cumowania łódki, bliziutko piaszczysta plaża z łagodnym zejściem do morza, 15 min spacerkiem do pokazywanej we wszystkich folderach rajskiej plaży, 10 min do pierwszych knajpek. Mieszkałam w apartamencie dla 4 osób i nie było się do czego przyczepić.
wrocławianka
Odkrywca
Posty: 67
Dołączył(a): 24.05.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) wrocławianka » 31.01.2012 17:50

wszystko dobrze, tylko strony nie podałam :mrgreen:
http://www.mljetapartments.com/mljet-ap ... s-all.html
Monika72
Odkrywca
Avatar użytkownika
Posty: 88
Dołączył(a): 20.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Monika72 » 31.01.2012 18:14

wrocławianka napisał(a):wszystko dobrze, tylko strony nie podałam :mrgreen:
http://www.mljetapartments.com/mljet-ap ... s-all.html



Zapomniałam Ci podziękować za poprzedni post, a dużo się dowiedziałam ;) Już patrzę...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Regiony i miejscowości turystyczne



cron
Hvar-bez wody, prądu, propan-butan...jak żyć?! :P - strona 2
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone