Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

HVAR 2017 - odkrywając lawendową wyspę

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 17.08.2017 16:30

Rozdział Piąty Część 3 (dzień 2, Niedziela 11.06)

"Plany planami, a życie... miało własny scenariusz"

Praktycznie od godziny 16:00 byliśmy w stałym kontakcie z właścicielami naszych noclegów w Zavali. Spodziewali się nas popołudniu, zaniepokojeni zadzwonili. Wyjaśniliśmy sytuację. Podali nam wszystkie informację dotyczące podróży na Hvar i dalej do Zavali. Zapewnili, że poczekają z kluczami cierpliwie, nawet do nocy.

Przepakowaliśmy bagaże, zostawiliśmy "S" najpotrzebniejsze rzeczy (w tym książkę - stwierdził, że "w końcu będzie miał czas poczytać w spokoju"). Zapewniliśmy, że już niedługo Go odwiedzimy (2 dni).

Ruch w porcie i na ulicach ogromny. Mimo zdenerwowania i zmęczenia sprawnie odnajdujemy pilar z promem. "A" załatwił w kasie przebukowanie biletów z Drvenika - na Split do Starego Gradu.

Nie śpię od wschodu słońca... to bardzo długo w czerwcu.
Ale to był piękny zachód słońca...
DSC_3876.jpg

DSC_3877.jpg

DSC_3898.jpg

DSC_3903.jpg
Ostatnio edytowano 19.09.2017 16:58 przez pawel silesia, łącznie edytowano 1 raz
Ural
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2987
Dołączył(a): 13.03.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) Ural » 19.08.2017 07:02

Co było dalej bo jestem ciekawy. :hut:
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 19.08.2017 12:49

Rozdział Piąty część pierwsza (dzień 2 i 3 , Niedziela i Poniedziałek 11-12.06)

"Przywitanie z Hvarem"

...jeszcze Niedziela
Do Starego Gradu na Hvarze dopłynęliśmy ok 22:30. Zjeżdżamy z promu. Mijamy przystań promową, skręcamy w lewo i gnamy na wschód wyspy - kierunek Jelsa. Doskonała widoczność sprawiła, że rozświetlony Stary Grad i Jelsa z głównej szosy na wyspie wyglądają przepięknie - wyróżniają się na tle czarnego nieba - ustępując jedynie wielkiemu, pomarańczowemu księżycowi. Na "obwodnicy" Jelsy wybieramy kierunek Pitve, Zavala itd. Droga równiuteńka, szeroka trochę kręta ale bardzo wygodna. Ale tylko do zabudowań Pitve. Dalej to już tylko półtora pasa :mrgreen: bardzo krętego, jedziemy powoli uważając na samochody zjeżdżające z góry. Mijamy dolne Pitve myśląc, że najfajniejsze za nami, a tu w górze miejscowości drugi zwężenie, tym razem na jeden samochód. Przez kolejne dwa tygodnie tą drogą jeździliśmy wielokrotnie, ale ten pierwszy raz był niezapomniany. Podziwiam "A" za styl jazdy i opanowanie. Opuszczamy Pitve, wjeżdżamy do lasu, droga początkowo wąska, przed stromym podjazdem bardzo się rozszerza. To miejsce oczekiwania przed słynnym tunelem. Przed nami kilka samochodów, za nami również - kilka. Zielone - jedziemy. Jazda samochodem tym tunelem jest "MEGA". Trochę jak atrakcja w wesołym miasteczku.

Za tunelem stromy zjazd w dół. Kilka serpentyn, potem (prawie) prosto i skrzyżowanie. My oczywiście skręcamy na Zavalę :hearts: Znowu stromo w dół, zakręty... Przed nami pomarańczowy księżyc rozświetla Jadran, podkreślając kształt wyspy Ščedro, dalej wzgórza Korčuli. W Zawali bez problemu odnajdujemy nasz apartman. Siostra właściciela, Pani Alexandra, czekała cierpliwie z kluczami do 23:00. Była zdziwiona, że tak szybko dojechaliśmy ze SG. Pokrótce opowiedzieliśmy o niemiłej przygodzie "S". Ustaliliśmy szczegóły pobytu, pokazano nam cały apartman i wręczono butelkę wspaniałego wina.

Tego wieczoru z samochodu przynieśliśmy tylko bagaże - i tyle. Byliśmy padnięci. Wyszliśmy na taras, w obecności starych sosen i cykad otworzyliśmy winko Pani Aleksandry. To był długi dzień. Szkoda, że "S"...

:arrow: :idea: opis całej trasy

...Poniedziałek :mrgreen:
Rano wstałem jeszcze bardziej podekscytowany niż w Makarskiej. Nie zdążyłem na wschód słońca, ale złota godzina trwała. Wymknąłem się z apartamentu i... znalazłem się w ogrodzie, którego granicą był Jadran :mrgreen: Spacerowałem brzegiem pomiędzy dwoma plażami Dondola i Petarčica. To raptem może 250m brzegu ale nie potrzebowałem więcej by przywitać się z Jadranem.
Obrazek
Eden?

Obrazek
"Zaval'ska promenada"

Obrazek
Plaża Petarčica

Obrazek
Plaża Petarčica widok z jaskini

Obrazek
Ščedro

Obrazek
Plaża Dondola

Obrazek
Plaża Dondola

Obrazek
skaliste wybrzeże

Obrazek
tarasiki do opalania

Obrazek
zejście na wprost ogrodu

Obrazek
południe Hvaru otaczają piękne góry

Obrazek
kryształ

Obrazek
Uvala Petarčica
Ostatnio edytowano 17.03.2018 10:51 przez pawel silesia, łącznie edytowano 3 razy
słoma79
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2166
Dołączył(a): 29.11.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) słoma79 » 19.08.2017 12:57

Zavala coraz bardziej wygrywa z innym pomysłami na przyszły rok...pilnie obserwuję 8O
AdamZ
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1618
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) AdamZ » 19.08.2017 13:00

Nie dość że zdjęcia jak zwykle piękne to jeszcze ten opis. 8O
Czytając wstęp zastanawiałem się czy warto oglądać zdjęcia skoro już wszystko tak plastycznie opisałeś że właściwie obraz to już mam przed oczami :). Nocnych zdjęć z dojazdu na kwaterę już nie musisz pokazywać :). Wiem, powtórzę się, świetna relacja. :mrgreen:
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 19.08.2017 14:50

Rozdział Piąty część druga (dzień 3, Poniedziałek 11-12.06)

"Przywitanie z Hvarem"

:arrow: :idea: opis całej trasy
:arrow: :idea: opis plaży Žutica

Wracam z plaży. Szykuję śniadanie. Ekipa jeszcze śpi. A niech śpi :oczko_usmiech: . Ja z kubkiem kawy zasiadam na tarasie i przygotowuję pierwszą wycieczkę rowerową. Zmieniam nieco trasę przejazdu - zahaczymy o sklep spożywczy :hut: . Dalej pojedziemy zażywać kąpieli gdzieś na wschodzie - "Poza światem" 8O :oczko_usmiech: .
Wspominałem, że wieczorem nie rozpakowaliśmy bagaży, ale gdy tylko ogarnęliśmy pierwszy posiłek, rozpakowanie maneli poszło nad wyraz dobrze. Przygotowanie rowerów zajęło nieco więcej - ale w końcu po 10 byliśmy gotowi do drogi. Słońce też było gotowe by nas przysmażyć, więc po pierwszym (100 m różnicy wysokości) podjeździe padliśmy jak muchy :mrgreen: Uratował nas cień i woda.
Obrazek
Obrazek

Dociągnęliśmy rowerami do sklepu. Wchodzę do środka - klima - jest dobrze :mrgreen: . Nie mam za dużo kun ale trochę euro. No problem da się kupić. Kupuję owoce południowe, wodę i pifko :boss: . Ledwo Zmieścimy się do plecaków.
Obrazek
Obrazek
Ruszamy na wschód. Mijamy nowoczesny kościół i dalej trochę asfaltem, a potem szutrem w kierunki Gromin Dolac. Jak ja to lubię. Cisza, spokój, fajna droga, piękne widoki. Staramy się odnaleźć pierwsze zejście na plażę. Okazuje się jednak, że ścieżki kończą się w kujących krzakach. Ale dwa zakręty dalej... UDAŁO SIĘ I TO JAK! Plażowaliśmy tam z niemiecką rodziną lubiącą naturystyczne opalanie. Bardzo mili ludzie. Nikt nikomu nie przeszkadzał, miła rozmowa 8) Plaża żwirowa z otoczaków. Super wypoczynek!
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Woda cudownie chłodna! Tego potrzebowałem.
Obrazek
Obrazek
Zabieram aparat i szukam widoków.

Pierwszy na Zavalę :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek


Znajduję małą plażę pod suchą sosną :mrgreen:
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Koło plaży jest nocleg 8O
Obrazek
Obrazek
Obrazek

A dla lubiących bardziej minimalistyczne widoki... :papa:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Ostatnio edytowano 17.03.2018 10:47 przez pawel silesia, łącznie edytowano 3 razy
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 19.08.2017 20:40

cześć,
Zutica na pierwszy ogień, pięknie zaczynacie pobyt na Hvarze :D
coś mi się zdaje że w przyszłym roku już nie będzie tam tak spokojnie, całe szczęście że dojazd typowo pod rower :wink:
pozdrawiam i ciekaw jestem która uvala następna :papa:
borsalino4
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 329
Dołączył(a): 17.05.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) borsalino4 » 19.08.2017 20:52

m@rek napisał(a):cześć,
Zutica na pierwszy ogień, pięknie zaczynacie pobyt na Hvarze :D
coś mi się zdaje że w przyszłym roku już nie będzie tam tak spokojnie, całe szczęście że dojazd typowo pod rower :wink:
pozdrawiam i ciekaw jestem która uvala następna :papa:

Tez mi sie Zutica podobala. No i byla okazja poznac sie z m@rek :)
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 19.08.2017 21:11

borsalino4 napisał(a):Tez mi sie Zutica podobala. No i byla okazja poznac sie z m@rek :)

część Tomku,
w sumie to gdybym nie zrobił Ci miejsca na festiwalu to pewnie byśmy się nie poznali :)
Ps. byłem ostatnio w Olsztynie, ależ wy macie rozkopane to miasto 8O
banankochan
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 510
Dołączył(a): 14.02.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) banankochan » 19.08.2017 21:55

super relacja, czekam na Wasze dalsze losy :)
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.08.2017 22:06

Byłem w Zavali trochę później :idea: widoki znajome :lol: kolory na zdjęciach mam inne :wink:
m@rek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 884
Dołączył(a): 15.07.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) m@rek » 19.08.2017 22:38

Janusz Bajcer napisał(a):... kolory na zdjęciach mam inne :wink:

Janusz, czepiasz się :wink: :lol:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.08.2017 22:41

Widocznie mam inny aparat :wink:
Habanero
KONTO ZAWIESZONE
Avatar użytkownika
Posty: 6549
Dołączył(a): 14.09.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) Habanero » 19.08.2017 22:51

Janusz Bajcer napisał(a):Widocznie mam inny aparat :wink:

Też przymierzam się do zmiany sprzętu :wink: A tak poważnie, kij wbiłeś i tylko czekać aż się mrówki zejdą :evil:
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 19.08.2017 23:12

IMG_0045.JPG


Kwiatki na przeprosiny ...
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
HVAR 2017 - odkrywając lawendową wyspę - strona 12
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone