Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar 2014 - drugi raz w Chorwacji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013
Hvar 2014 - drugi raz w Chorwacji

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 08.02.2015 23:58

Witam wszystkich miłośników lawendowej wyspy i pozostałą część cromaniaków :D
Najwyższa pora "rozprawić" się z minionymi wakacjami, ponieważ kolejne zbliżają się dużymi krokami. W 2013 byliśmy pierwszy raz w Chorwacji i padło na Omis, tutaj relacja:
omis-2013-pierwszy-raz-w-chorwacji-t44052.html
w 2014 stwierdziliśmy, że będzie to Hvar, i zaczęło się wertowanie forum, co zobaczyć, gdzie i dlaczego. Po około czterech miesiącach miałem wszystko opanowane, gdzie na plażę, gdzie zjeść i co zobaczyć, w między czasie okazało się, że przybędzie nowy członek rodziny, więc wyjazd stanął pod znakiem zapytania, ale daliśmy radę. Jako bazę wypadową potraktowaliśmy Jelsę, tutaj pragnę podziękować Koleżance Basik_63 za namiary na kwaterę a była dość specyficzna, ponieważ przez cały pobyt, a były to dwa tygodnie, nie widzieliśmy gospodarzy, którzy wybyli do Brazylii, także rządziliśmy się sami :D Wyjazd ustaliliśmy na dwa tygodnie czerwca, był to dość burzliwy okres, głównie ze względu na Mundial jak i pogodę. Nie będę chronologicznie opisywał każdego dnia, ale skupię się na opisie poszczególnych atrakcji, które zostały zaliczone. Jako, że lubię "chaszczowanie" a i aparat fotograficzny w okresie wakacyjnym jest bardziej intensywnie eksploatowany, tak więc będzie troszkę zdjęć, niektóre może nawet o ujęciu art. :lol: Wiele zdjęć zapewne będzie podobnych do tych z relacji innych odwiedzających tą wyspę, ale myślę że niektóre widoki można oglądać w nieskończoność, tak na przykład temat Jelsy będzie wałkowany do bólu :lol:
Wyruszamy o 12 w nocy z Chrzanowa, jako że A4 pod nosem a kilka dni wcześniej został otwarty cud inżynierii lądowej na A1 przed granicą z Czechami, zapada decyzja, że kupujemy jedną winietę więcej i jedziemy przez Czechy, jakoś nie chciało mi się w nocy tłuc po słowackich wioskach, między Zwardoniem a Żyliną, także z autostrady zjeżdżamy dopiero przed Splitem około 13. O 14:30 mamy prom, ustawiamy się w kolejce, żar leje się z nieba, czeka nas około dwu godzinny rejs, ale po ponad dwunastu godzinach jazdy już można wrzucić na luz, więc aparat w dłoń i przechadzka po nabrzeżu. Czasu za dużo nie ma a w Splicie byliśmy w zeszłym roku, także oglądamy go tylko z perspektywy nabrzeża a potem pokładu.
Załączniki:
13.JPG
12.JPG
11.JPG
10.JPG
9.JPG
8.JPG
7.JPG
6.JPG
5.JPG
4.JPG
3.JPG
2.JPG
1.JPG
Ostatnio edytowano 09.02.2015 23:11 przez Damian78, łącznie edytowano 1 raz
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 09.02.2015 00:03

Hvar - cudnie. :) Będę oglądać.
Ale bardzo mnie ciekawi, jak się miewa nowy członek rodziny? :wink:
figusek
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 895
Dołączył(a): 11.08.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) figusek » 09.02.2015 14:57

Damian78 napisał(a):Jako, że lubię "chaszczowanie" a i aparat fotograficzny w okresie wakacyjnym jest bardziej intensywnie eksploatowany, tak więc będzie troszkę zdjęć, niektóre może nawet o ujęciu art. :lol:

Skromniś :mrgreen: przysiadam się i bacznie obserwuję :)
jacek73
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 904
Dołączył(a): 24.01.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) jacek73 » 09.02.2015 15:04

jestem jestem udało mi się w pierwszym rzędzie :)
Pozdrawiam Jacek :hut:
Belluna
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 426
Dołączył(a): 01.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Belluna » 09.02.2015 15:50

My w tym roku zdobywamy Hvar :D , więc każda nowa informacja cenną będzie :D , zasiadam więc w kątku z notesikiem.
bluesman
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6630
Dołączył(a): 25.06.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) bluesman » 09.02.2015 15:56

W kwestii formalnej :) nie dało by się ciut większych zdjątek ? :papa:
dr.kokos
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 639
Dołączył(a): 19.03.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) dr.kokos » 09.02.2015 18:12

Będę zaglądał ... ;)
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 09.02.2015 19:16

Jestem i ja :) Hvar również u nas "na tapecie" ;) Być może w przyszłym roku :D
Czekam na c.d. :D
Pozdrawiam.
gazinho
Podróżnik
Posty: 27
Dołączył(a): 06.01.2015

Nieprzeczytany postnapisał(a) gazinho » 09.02.2015 20:26

Witaj, zasiadam w 1.rzędzie. W tym roku padło na Pag, ale Hvar miałem na 2.miejscu... może za rok. Z chęcią poczytam i pooglądam jak Wam tam było :-)
Pozdrawiam i czekam na c.d.
agata26061
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 3616
Dołączył(a): 04.07.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) agata26061 » 09.02.2015 22:09

Ja również dosiadam się do czytających i oglądających :D
Czekam na ciąg dalszy :D
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 09.02.2015 23:07

Mikromir napisał(a):Hvar - cudnie. :) Będę oglądać.
Ale bardzo mnie ciekawi, jak się miewa nowy członek rodziny? :wink:


Miewa się bardzo dobrze, ma niecałe trzy miesiące i na imię Ania :D Pierwsze moczenie w Jadranie zaliczyła jeszcze w brzuchu mamy, ale grunt to wcześnie zacząć :lol:

bluesman napisał(a):W kwestii formalnej :) nie dało by się ciut większych zdjątek ?

Będą większe, ponieważ teraz zauważyłem, że można wrzucać bezpośrednio na serwer forum.

Jak pisałem, bazą wypadową była Jelsa, niewielkie miasteczko z równie małą starówką, ciasnymi uliczkami i mega lodami :D Można powiedzieć, że wszędzie jest blisko lub równie daleko z Jelsy, ale jakoś tak się przyjęło, że zawsze lokujemy się w mieście i dojeżdżamy do ewentualnych atrakcji. Na plażę jeździliśmy głównie do Ivan Dolac (do Ivana jak to syn mówił), ogólnie na południowej stronie wyspy są ładniejsze plaże, ale wieczorami po skończonym plażowaniu raczej nie ma tam co robić a w mieście jest gdzie wyjść: konoba, bar, lodziarnia i oczywiście plac zabaw oddalony o 100m od kwatery, jeden z obowiązkowych punktów dnia, gdy żona zostawała z dzieciakiem na placu, tata mógł się udać na wieczorne/nocne łowy ... z aparatem w dłoni :lol:
To może kilka fotek z pierwszego zapoznawczego, popołudniowego spaceru po Jelsie.
Załączniki:
9.JPG
Druga strona mariny w kierunku morza.
24.JPG
Druga część mariny w kierunku morza.
25.JPG
27.JPG
Stragany z wyrobami z lawendy.
29.JPG
30.JPG
Łódeczki, łódeczki ...
43.JPG
44.JPG
Główna część miasteczka widziana z drogi biegnącej wzdłuż brzegu do Vrbowski.
45.JPG
Dziki kot jelsiański.
46.JPG
Marina w Jelsie.
60.JPG
Marina w Jelsie.
Piotrek Byrdziak
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 389
Dołączył(a): 23.05.2010

Nieprzeczytany postnapisał(a) Piotrek Byrdziak » 09.02.2015 23:23

Dosiadam się i ja na Hvarze byłem 5 lat temu ale tylko w Sucuraj.
Pozdrawiam.
Piotr
Mikromir
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 6673
Dołączył(a): 17.03.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) Mikromir » 10.02.2015 00:05

Damian78 napisał(a):ma niecałe trzy miesiące i na imię Ania

Bardzo ładne imię :D (moja córka to też Ania) :wink:
W tym roku pewnie poczuje już Jadran na własnej skórze... :wink:


Zdjęcia tak piękne, że szczęka spadła mi na podłogę... 8O
Janusz Bajcer
Moderator globalny
Avatar użytkownika
Posty: 107608
Dołączył(a): 10.09.2004

Nieprzeczytany postnapisał(a) Janusz Bajcer » 10.02.2015 00:26

Włączyłem "śledzika" :wink: :idea:
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 10.02.2015 07:13

tak więc będzie troszkę zdjęć


To lubię.
Hvar już zarezerwowany w I.D.
Także zostaje.

Pozdrawiam
Rafał
Następna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Hvar 2014 - drugi raz w Chorwacji
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone