Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar 2014 - drugi raz w Chorwacji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
lawenda80
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 164
Dołączył(a): 12.04.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) lawenda80 » 09.06.2015 22:57

Ten kicz bardzo się podoba :-) zdjęcia przepiękne bajkowe
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 09.06.2015 23:51

Lednice napisał(a):Ja to już pisałem i powtarzam : Hvar się obroni bez HDR :!: :!: :!:

Ci co siedzą głębiej w temacie fotografii, wiedzą że się "nie obroni". Przy odpowiednim oświetleniu w dzień idzie zrobić dobre zdjęcie, ale wschód, czy zachód, gdzie światła jest mało po prostu nie wyjdzie. Nie ma co drążyć tematu, bo to jak gadanie z wegetarianinem o robieniu kiełbasy.
Lednice napisał(a):Nie chodzi tu krytykom o marudzenie, tylko o to, że za bardzo upiększasz rzeczywistość
w swoich fotkach

Upiększam ją w takim stopniu, w jakim mi to odpowiada, chyba nie myślisz że będę to robił pod twoje widzimisię :lol:
Eunike1984 napisał(a):Możesz mi napisać na jakim sprzęcie pracujesz? I w jakim programie obrabiasz foty?

Puszka to Nikon 5000, słoik najczęściej Nikkor 10-24, czasami 18-55/2.8, obróbka w Photomatix i Adobe Lightroom.
Roxi napisał(a):Jeszcze chwilkę i zobaczę to wszystko na żywo

Fotki oczywiście będą ?!
andeo napisał(a):Ja sobie jeszcze raz do początku przewinę i obejrzę ten kicz i do tego straszny

Tylko ostrożnie, co by w nocy spać spokojnie :lol:
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 10.06.2015 00:05

Doradzam wszystkim zainteresowanym odwiedziny dobrego muzeum malarstwa, żeby odróżnić sztukę od cukierkowego kiczu :D

Sztuka zyskuje prawdziwość poprzez bezwzględne podporządkowanie się przedmiotowi, jaki przedstawia. Właśnie ta zdolność do konstruowania nowych światów i autentyzm (dążenie do prawdy) wznosi sztukę ponad kicz. Nastawienie na piękny efekt sprawia, że kicz tylko pozornie opisuje rzeczywistość. Podlega totalnemu wpływowi tego, co było, bazuje na szablonach i schematach. Kicz porusza się więc w obrębie wartości zastanych, odwołuje się do już ukształtowanych gustów i upodobań.
Hermann Broch
Rafał78
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1514
Dołączył(a): 10.05.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Rafał78 » 10.06.2015 07:40

Lednice, nie próbuj ludzi przekonywać na siłę czy powinno im się coś podobać czy też nie.
Każdy widzi i ma swoje zdanie,że tobie się nie podoba już wiemy.

Lednice napisał(a):Ale oczywiście masz prawo do swojej wizji Hvaru

...i tyle w temacie...

de gustibus non disputandum est

Pozdrawiam
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10870
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 10.06.2015 07:49

Damian78 napisał(a):Temat uciekł daleko, ale pora kończyć tą opowieść.

mimo wszystko ładne zakończenie, te widoki w takim kształcie to balsam dla moich oczu
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 10.06.2015 08:09

Damian78 napisał(a):Fotki oczywiście będą ?!


A pewnie, że tak :mrgreen:
Fotki i relacja chyba nawet ;)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 10.06.2015 08:20

A mnie dalej się podoba. :)
Eunike1984
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 1407
Dołączył(a): 30.06.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) Eunike1984 » 10.06.2015 08:54

Mnie też :D
Dzięki Damian za odpowiedź ;)
Ja od kilku dni jestem szczęśliwą posiadaczką Nikona D5100, miał być D 7100, ale poczekam jednak z tym do przyszłego roku... ;)
Po drodze zaopatrzę się jeszcze w dodatkowy obiektyw i Lefkada będzie moja :D
Słonecznych wakacji Ci życzę i czekam z niecierpliwością na kolejną relację i cudne fotki! :D
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 10.06.2015 22:06

Roxi napisał(a): Fotki i relacja chyba nawet ;)

Nie chyba, tylko na pewno :)
Eunike1984 napisał(a):Ja od kilku dni jestem szczęśliwą posiadaczką Nikona D5100, miał być D 7100, ale poczekam jednak z tym do przyszłego roku...

Aparat nie jest za specjalnie ważny, jeszcze długo nie wykorzystasz w 100% jego możliwości, podstawa to obiektyw, najlepiej ze światłem 2.8 lub 4.
romuald22
zbanowany
Posty: 4865
Dołączył(a): 22.03.2007

Nieprzeczytany postnapisał(a) romuald22 » 10.06.2015 22:32

Mam apel.

Szanowni Państwo.

Ci którym zaprezentowane tutaj przez autora zdjęcia się podobają. (Ja osobiście do nich należę).
Oraz Ci którym już zbrzydły. :wink:
Ci którzy sami robili jakieś swoje lepsze zdjęcia oraz Ci co robili gorsze. Jak też Ci co nigdy nie robili.
Ci którzy byli w muzeum malarstwa oraz Ci którzy nie byli.
Ci którzy oglądali jakieś obrazy malowane w życiu oraz Ci co jedli cukierki.

Pójdźmy za poradą jakby nie patrzeć chyba wielkiego znawcy...
Lednice napisał(a):Doradzam wszystkim zainteresowanym odwiedziny dobrego muzeum malarstwa, żeby odróżnić sztukę od cukierkowego kiczu :D

...który sugeruje aby poznać prawdziwą sztukę (w domyśle Jemu znaną).

Proponuję aby Lednice zorganizował, był przewodnikiem oraz mentorem "minizlotu" tutejszych fanów Hvaru.
Wytłumaczy nam na żywo dlaczego nie mamy racji, pokaże co się nam powinno podobać. Przekona do swoich racji.
I myślę, że każdy z uczestników postawi mu wtedy z tej okazji piwo czy tam kawę albo wodę mineralną - w zależności na co będzie miał ochotę.
Doby pomysł mam?

:)
Użytkownik usunięty

Nieprzeczytany postnapisał(a) Użytkownik usunięty » 11.06.2015 00:13

Proponuję bez histerii :D

Jak to powiedział klasyk:
prawdziwa cnota krytyk się nie boi :D :wink:
pawel silesia
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 285
Dołączył(a): 03.06.2016

Nieprzeczytany postnapisał(a) pawel silesia » 24.05.2017 09:52

Dziękuję za świetną relację.
Foty? - Dla mnie bomba.
:papa:
Już za chwilę (16 dni) będę mógł sam podziwiać lawendowe pola i zapach żarnowca :mrgreen:
Pozdrawiam!
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 25.05.2017 14:53

pawel silesia napisał(a):Dziękuję za świetną relację.
Foty? - Dla mnie bomba.
:papa:
Już za chwilę (16 dni) będę mógł sam podziwiać lawendowe pola i zapach żarnowca :mrgreen:
Pozdrawiam!

Dziękuję :D
W zeszlym roku bylem drugie raz na Hwarze i bardziej zaglebilem sie w ta wyspe, ale trzeba jeszcze kilku wizyt by ja dobrze poznac.
agniecha0103
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 555
Dołączył(a): 30.01.2009

Nieprzeczytany postnapisał(a) agniecha0103 » 13.08.2017 00:30

Piękne zdjęcia...
Jestem pod wrażeniem...
Właściwie to ...(proszę mnie żle nie zrozumieć...) no nie da się...
Większość fajnych zdjęć robią faceci...bo mają
więcej czasu....
"" kto jest bez winy..niech pierwszy rzuci kamieniem...:::
Amen.
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 13.08.2017 22:45

agniecha0103 napisał(a):...bo mają więcej czasu...

Chcieć to móc i ilość czasu nie ma tu nic do rzeczy, dla mnie wakacje to chyba jedyny czas, gdy mam okazje potrzymać aparat dłużej w rękach, wiadomo że na pstryku zdjęcie się nie kończy, więc gdy rodzinka śpi ja ślęczę przed komputerem :)
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży

cron
Hvar 2014 - drugi raz w Chorwacji - strona 18
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone