Platforma cro.pl© Chorwacja online™ - podróżuj z nami po całym świecie! Odkryj Chorwację i nie tylko na forum obecnych i przyszłych Cromaniaków ツ

Hvar 2014 - drugi raz w Chorwacji

Nasze relacje z wyjazdów do Chorwacji. Chcesz poczytać, jak inni spędzili urlop w Chorwacji? Zaglądnij tutaj!
[Nie ma tutaj miejsca na reklamy. Molim, ovdje nije mjesto za reklame. Please do not advertise.]
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 21.05.2015 23:34

loverosa napisał(a):Dubovica i Lucisce to moje marzenie,by je ujrzeć na własne oczy.

To życzę spełnienia marzeń w te wakacje :D

Praktycznie zbliżam się do końca relacji, główne atrakcje już za nami, chociaż na koniec została wisienka :D
Tym razem jednak jeszcze parę miejsc zobaczonych przelotnie i kilka zdjęć zawieruszonych.
Jadąc z ID do SN zjechałem z głównej drogi do dwóch zatok, były to Bojanić.
1.JPG

Ta zatoka to raczej przystań i miejsce gdzie można zwodować łódź, ale na upartego popływać też można.
I Jagodna.
2.JPG

4.JPG

5.JPG

6.JPG

7.JPG

Tutaj też dotarłem do nabrzeża, chociaż przy tej zatoce jest kemping i mała plaża, pod klifem. Poszwendałem się troszkę po gruzowisku utworzonym ze skał odpadłych od klifu i znalazłem roztrzaskaną łódkę z ostatniego zdjęcia, lubię takie klimaty.
Kolejne miejsce to twierdza Napoleona, wybraliśmy się w pochmurny dzień i szybko nas deszcz przegonił, ale zdążyłem obejść na około budynek, który się tam znajduje. Widok jest świetny na Hvar i Wyspy Piekielne, był plan wybrać się na zachód słońca z tego miejsca, ale pogoda się do końca pobytu nie poprawiła, także to również następnym razem. Ze wzgórza zjechaliśmy do zatoki Pokonji Dol, gdzie w plażowym barze zjedliśmy naleśniki zapijając je kawą. Pogoda spaskudziła się jeszcze bardziej, także nawet aparatu nie wyjmowałem, bo lało jak w lesie równikowym.
25.JPG

26.JPG

27.JPG

Dwa razy wybraliśmy się do zatoki Soline, koło Vrbowski. Raz przy pochmurnej pogodzie, drugi przy dość słonecznej, także udało się zamoczyć w tym miejscu. Za pierwszym razem obszedłem półwysep Glavica, ze ścieżki widoki na wyspę Zecevo i Brać, a drugim razem nigdzie się nie ruszałem :lol:
Leżąc na plaży w tej zatoczce miałem wrażenie, że jestem w Bieszczadach, morze przypominało bardziej jezioro, na plaży gruby piasek i w okół zielone wzgórza nad ... Soliną. Plaża jest z infrastrukturą i dają całkiem smaczną pizzę.
10.JPG

11.JPG

12.JPG

Na tejże plaży podsłuchaliśmy rodaków, jak chwalili konobę Kokot (Kogut) w wiosce Dol. Obiła mi się o oczy reklama tego przybytku stojąca przy głównej drodze, także wiedziałem mniej więcej gdzie jechać. Wybraliśmy się tam więc na kolację, gdyż jest ona czynna od 18-24. Samochód najlepiej zostawić w centrum wioski, obok kapliczki i boiska szkolnego, jest tabliczka, że to parking tej konoby. Sama konoba jest w prywatnym domu, przy którym mieszczą się może trzy samochody, stąd parking w centrum i prowadzona jest przez rodzinkę, która normalnie pracuje, stąd godziny otwarcia. W konobie panuje swojski/domowy klimat, menu jest w sumie spore i w większości przyrządzane z tego co rośnie na polu obok i stoi w przydomowej stajni. Na dzień dobry w ramach poczęstunku dostaliśmy domowe specjały.
34.JPG

A potem było danie główne, którego nie mogłem przejeść, a było to grillowany stek z połowy krowy z grillowanymi plastrami cukinii, bakłażana i papryki. Na deser nieodpłatnie ciasto flan. Wejście do konoby wygląda tak.
35.JPG

Po biesiadzie załapaliśmy się jeszcze na zachód słońca.
37.JPG

A potem jeszcze podjechaliśmy pod kościół, by troszkę pospacerować w okół.
36.JPG

Na następny dzień znów pochmurna Jelsa.
30.JPG

31.JPG

I pochmurna Vrboska.
32.JPG

33.JPG

Jak tu być w Chorwacji i nie zrobić rybakowi fotki.
29.JPG

I na koniec pamiątka ze Starego Gragu.
22.JPG
Roxi
Koneser
Avatar użytkownika
Posty: 5097
Dołączył(a): 06.11.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Roxi » 22.05.2015 07:54

Konoba Kokot zapisana do miejsc gdzie na pewno w tym roku zawitamy :mrgreen:
Masz może więcej zdjęć z Jagodnej? ;)
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 22.05.2015 08:21

Damian78 napisał(a):Praktycznie zbliżam się do końca relacji...


Szkoda... :|
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 22.05.2015 10:00

Ja też Koguta zapisuję ;)
fotka z rybakiem cudna...jak i wszystkie zachmurzone .
Damian78
Croentuzjasta
Avatar użytkownika
Posty: 152
Dołączył(a): 26.12.2013

Nieprzeczytany postnapisał(a) Damian78 » 23.05.2015 22:34

Roxi napisał(a):Konoba Kokot zapisana do miejsc gdzie na pewno w tym roku zawitamy :mrgreen:
Masz może więcej zdjęć z Jagodnej? ;)

Niestety nie mam, plaża jest maluśka, podejrzewam, że w sezonie jak się na nią zwalą turyści z kempingu to miejsca brak.
Vjetar napisał(a):Szkoda... :|

Oj tam zaraz szkoda, będzie następna :D
andeo napisał(a):fotka z rybakiem cudna...jak i wszystkie zachmurzone .

:D
Taką Jelsę zapamiętałem.
59.JPG
Vjetar
Legenda
Avatar użytkownika
Posty: 45308
Dołączył(a): 04.06.2008

Nieprzeczytany postnapisał(a) Vjetar » 24.05.2015 16:49

Damian78 napisał(a):
Vjetar napisał(a):Szkoda... :|

Oj tam zaraz szkoda, będzie następna :D


A skoro tak to spoko. :D


Pzdr
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 24.05.2015 18:34

Co to za miejsce z którego Jelsę fotografowałeś? jakieś wzgórze? pięknie uchwycona .
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 25.05.2015 08:28

andeo napisał(a):Co to za miejsce z którego Jelsę fotografowałeś? jakieś wzgórze? pięknie uchwycona .

To brežuljak Burkovo.
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 25.05.2015 13:16

A dziękuję Ci bardzo,znowu nowego słowa się nauczyłam .Będę wypatrywać Burkova zatem :)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.05.2015 12:23

Molim ;) Brežuljak to coś co nie występuje w PL, jak mówiła moja nauczycielka :)
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 26.05.2015 12:35

Nie no coś by się chyba znalazło ...jakieś Wzgórza Dalkowskie,albo nasza Wieżyca ....ale ja kiepska z geografii ,nie podważam zdania nauczycielki ;)
Bocian
zbanowany
Posty: 24103
Dołączył(a): 21.03.2005

Nieprzeczytany postnapisał(a) Bocian » 26.05.2015 13:13

To była nauczycielka chorwackiego więc jej wybaczam :lol:
andeo
Cromaniak
Avatar użytkownika
Posty: 2113
Dołączył(a): 31.01.2014

Nieprzeczytany postnapisał(a) andeo » 26.05.2015 13:16

Aaaaaaaa,myślałam że geografii...to i ja jej wybaczam ;)
te kiero
Mistrz Ligi Narodów UEFA
Posty: 10829
Dołączył(a): 27.08.2012

Nieprzeczytany postnapisał(a) te kiero » 27.05.2015 06:08

Damian78 napisał(a):tak więc będzie troszkę zdjęć

wróciłem właśnie dla nich, bo dziś z rana potrzebowałem takiego zastrzyku :)
Patroniusz
Croentuzjasta
Posty: 352
Dołączył(a): 03.02.2011

Nieprzeczytany postnapisał(a) Patroniusz » 27.05.2015 08:11

Fajna nazwa knajpy....KOKOT,ciekawe jak Czechom tam smakuje?KOKOT u nich to k.....s
Poprzednia stronaNastępna strona

Powrót do Nasze relacje z podróży



cron
Hvar 2014 - drugi raz w Chorwacji - strona 16
Nie masz jeszcze konta?
Zarejestruj się
reklama
Chorwacja Online
[ reklama ]    [ kontakt ]

Platforma cro.pl© Chorwacja online™ wykorzystuje cookies do prawidłowego działania, te pliki gromadzą na Twoim komputerze dane ułatwiające korzystanie z serwisu; więcej informacji w polityce prywatności.

Redakcja platformy cro.pl© Chorwacja online™ nie odpowiada za treści zamieszczone przez użytkowników. Korzystanie z serwisu oznacza akceptację regulaminu. Serwis ma charakter wyłącznie informacyjny. Cro.pl© nie reprezentuje interesów żadnego biura podróży, nie zajmuje się organizacją imprez turystycznych oraz nie odpowiada za treść zamieszczonych reklam.

Copyright: cro.pl© 1999-2024 Wszystkie prawa zastrzeżone